Založ si blog

Navzájom sa vodia za nos a ich voliči čo, tí im veria?

Naša súčasnosť, teda predovšetkým tá politická, alebo ak to chcete na tanieroch ponuky ako vládne menu, je podľa vládneho triumvirátu voľačo vraj celkom stabilné, navzájom si dôverujúce a kompatibilné, tá celkom čerstvo podpísaná koaličná zmluva je vraj toho najlepším dôkazom. Lenže ako sa hovorí – teda prednostne zlé jazyky –  to všetko je naozaj skôr fáma než pravda, lebo Smer, ani SNS a už vôbec nie Most – Híd sa meditovať v oblastiach takejto problematiky programovo vyhýbajú, lebo čo sa dá robiť, zmluva je dohodnutá, podpisy straníckych lídrov pod ňou už naozaj zaschli a mali by garantovať dohodnuté status quo, žiaľ, realita, alebo jednoduchšie povedané, obyčajná pravda je slovom bez záruk! Verejnosti, teda občanom a predovšetkým voličom naozaj „od výmyslu sveta“,  predstierajú v sólo vystúpeniach aj v zborovej úprave, že koalícia je dokonalosť a istota sama, niet v tom vraj žiadnych falošných tónov a voľajaká názorová nejednotnosť už vôbec nie a to viete, akceptovať voľačo tak preukazne účelové a plné neuveriteľných výmyslov mi naozaj nedovolí čušať! A veru ani vtedy nie, ak sa dá uhádnuť reakcia týchto výmyselníkov a przniteľov pravdy, lebo brániť sa slovom a iba sa škriepiť im bude málo!!!

Ako sa hovorí, to najvšednejšie čo nás čaká – teda tých, čo slovám a záväzkom „trojkoaličníkov“ neveria ani len písmenko abecedy je „hádzanie kameňov urážok s absolútnou mierou ich dôsledkov“, ak už naozaj nič horšie, ale ako sa hovorí, nech! Je povinnosťou hovoriť pravdu akurát tým a o tých, čo sa navzájom  vodia za nos a národ klamú, lebo naozaj už nie je v ponuke reálnej politiky nič horšieho a takáto výzva všetkým, čo nie sú s nimi   zapriahnutí v tej káre vezúcej slovenský národ do hanby a zatratenia, je mementom poslednej príležitosti.

Je našou povinnosťou hovoriť iba pravdu, o všetkom a o každom, rovnako tak je povinnosť prstom namiereným  adresne označiť toho a tých, čo vymýšľajú klamstvá v malom, aj veľké fámy, haniace ľud tejto krajiny, čo je našim domovom a nehádajte, reč je naozaj o politikoch s vládou nad ľudom tejto krajiny, o tých, čo sú členmi v  parlamentných víťazných stranách z marca 2016 a Smer SD, SNS a Most – Híd, lebo o tých je reč a verte mi, verejná mienka v realite našej prítomnosti sa naozaj ničím nepodobá na to, čo je v ich verbálnej ponuke. Budem výhradne realistom, skromným a racionálnym, uvedomte si, čo už všetko narozprávali aj nasľubovali a naozaj s ničím neuspeli. Už dávno nie sú národu k dispozícii štyria, koaličné zhody sú preukazne nulové, ak nemáš osobný kapitál a si člen bývalej #Siete už po tebe ani len pes nebrechne a nie si vôbec nič a skúsim vám ponúknuť celkom jednoduchú hádanku, v čom je ich nekompatibilnosť spoločne vládnuť jednoducho najpreukaznejšia.

Aby som nemusel vôbec nič predstierať, druhý Ficov vládny kabinet sa v svojej zvrchovanosti diktátorstva v každom ohľade rozhodovania o osudoch Slovenskej republiky vrátil presne tam, odkiaľ sme ich predchodcov v novembri 1989 spoločne vyhnali a čo ako ich to trápilo, všetko akceptovali bez preukazného odporu, ako fakt demokratických výsledkov volieb, ale aj tak sa zo všetkých, takýmto výsledkom zaskočených, zorientovali najrýchlejšie.

Iba pre istotu všetkým pripomeniem, ako sa vykryštalizovala Ficova prvá vláda v kooperácii s HZDS a SNS, čo všetko si vodcovia týchto strán museli vytrpieť, kým im čas dovolil začať zabúdať na toľkú pohanu, čo im spojenectvo s týmto premiérom prinieslo a čo si v štedrej nádielke osudu našiel následkovník Jána Slotu v kresle predsedu SNS Andrej Danko, keď sa mu s ponukou spoluvládnuť ozval akurát on!

Nebudem nič predstierať, bolo to od Smeru a jeho predsedu viac ako len predvídavé rozhodnutie, Dankova reciprocita ústretovosti nenechala na seba dlho čakať a jeho vďačnosť dostala celkom prekvapujúco podobu vernosti a vzájomnosti – Slováci vedtze, ak sa politici SNS stanú súčasťou vlády, bude to výhradne v spojenectve so stranou Smer! Naozaj do konca svojho života budem spomínať na svoje presvedčenie, že vychádzajúc z historickej dedičnosti vzťahov medzi relevantnými politickými stranami je budúca vláda celkom iste v pohode – teda bez dedičstva tej komunistickej spupnosti, ale s odstupom času to s pocitom životnej prehry celkom fatálnej priznal aj šéf SaS Sulík a verte mi, najviac ma trápi fakt, že jednoducho nemôžem povedať a tak mu treba, lebo tie predčasné voľby boli na jeho rováši!

Vzťah strany Smer k SNS je teda daný metodikou rozhodovania – v tom dobrom slova zmysle a podľa zásad prednosti, praxe a múdrosti sa Danko a jeho členstvo k Ficovi pričlenili bez jedinej výhrady a trúfam si dôveru a vďačnosť „Smerákov“ s naozaj malým odstupom času označiť za prekvapujúci lapsus. Lebo kdeže dôvera a vďaka, za všetkým je už dnes celkom dobre viditeľná predvídavosť a vypočítavosť Danka, čo sa cíti byť majiteľom patentu na tie najfajnovejšie podoby vládnutia a hoci mi je predovšetkým smiešne, ako chce poslať Maďariča a jeho televízne platby do zabudnutia, ak to bude chcieť Pán Boh, lenže opatrnosť  už nie je v Smere žiadna márnosť, ba vie o tom naozaj celkom spoľahlivo aj Fico, že Dankove predstavy o tom, že sa stane premiérom vlády, celkom iste nie sú iba márne vidiny – naopak, je v tom realita!

Voľačo ešte celkom preukaznejšie, ako naozaj zásadný partnerský rozdiel v snahe sa nepodobať na seba navzájom, ani len náhodou nie, je medzi  SNS a Bugárovu stranou a nebudem sa ničím a nikomu, ako jednoznačne vyjadreným vzájomným postojom s krotkým označením neláska vnucovať.  No o to viac sa treba zamyslieť nad „fantasmagóriou“ vzájomnej osudovosti – teda predpokladanej spolupráce a jednoty myslenia nevyhnutnej pri riadení štátu, čo v každom z vás bude evokovať myslenie člena Smeru a svojského demokrata s označením Most, lebo celkom šokujúco je práve táto politika, v podobe prejavov obyčajných ľudí  – teda radových členov, ale aj oficiálnych  vodcov až neuveriteľne zvláštna v svojom zásadnom nesúhlase s oficiálnym vedením Smeru, ba ľahkosť, s akým to vedenie Bugárových politikov prezentuje nielen vo mne, ale naozaj v širokej verejnosti vzbudzuje nie údiv, ale naozaj šok!

Najpreukaznejším je pre mňa predseda poslaneckého klubu Mosta – Híd Gábor Gál a jeho extra odkaz celému Slovensku – vo vládnej koalícii nie sú žiadne rozpory, no na druhej strane kauza podnikateľa Ladislava Bašternáka a úloha ministra  vnútra Róberta Kaliňáka v kontexte  s ňou škodí každému a koalícii zvlášť. Naozaj úprimne sa chcem Slovensku vyznať, že predčasné voľby, čo eskalácia tohoto problému približuje je najhorším možným riešením, znamenalo by to všeobecný prepad hodnôt, ale aj tak – byť ja na mieste Róberta Kaliňáka, vôbec by som neváhal a odstúpil by som!

A keby len to, bol jednoznačne adresný v opisovaní všetkých problémov koalície, od policajnej inšpekcie, cez rozpad štvorkoalície a problémy spojené s členmi strany #Sieť či s rokovacím poriadkom parlamentu, čo evokujú radikálny opozičný odpor a veru aj interné starosti strany súvisiace s poklesom podpory u občanov a fakt, že ľudia z SMK, s ktorými sme prejavili vôľu spolupracovať nás väčšinovo nechcú a šokujúco si vymysleli dôvod, že sme vraj v tejto vláde!!! Ale aj tak, musím byť preukaznejší než je ten Gálov výrok o istote, že v koalícii je naozaj všetko  v podobe OK  a najpresvedčivejším pre vás všetkých sa stanem vtedy, ak využijem ako dôkaz jeho tvrdenia. Zatiaľ sme nezískali a ani nestratili nič, mali sme dobrý volebný program, no problém je, že narastá pasivita našich voličov a nevieme ich aktualizovať . Aj tak však chceme, aby voliči na konci volebného obdobia cítili, že sme im reálne zlepšili život a potom možno náš program vyhodnotia lepšie…

Teda tak, frajer hodný interesu celého sveta, svojrázny a originálny, just ako holý zadok v čerstvo nakosenom balíku žihľavy, ak už nie v priamom dosahu nevinných včielok, ktorým neúctivý medveď celkom zničil výsledok poctivej roboty a nech je teda všetko pre jeho sníčky očakávané spravodlivé, no v mojej réžii – teda reálne, nech si to užije aspoň v tej žihľave…

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Celkom, ale naozaj celkom voľačo originálne a dám si radiť. . .

15.08.2018

Poctivo som sa usiloval vymyslieť titulok, čo by bol v každom ohľade preukazný a dostatočne presvedčivý, lebo v svojom živote musím už naozaj dlho riešiť problém s vlastným sluchom, čo viac »

Realita našej súčasnosti je celkom nepreukazná. . .

15.08.2018

Keď som sa v pondelok započúval do referovania generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o udalostiach, v ním riadenej agentúre neuveriteľného významu pre túto republiku, čo zaznamenal už viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,605
Celková čítanosť: 2784471x
Priemerná čítanosť článkov: 1735x

Autor blogu

Kategórie