Založ si blog

KALI špeciál prišiel a potom veru aj susedia. . .

Sviatočné štvrtkové ráno, čo vd´aka cirkevnému sviatku Sedembolestnej Panny Márie zmenilo podobu a charakter života inokedy všedného dňa celkom radikálne, nielen v našej družstevnej bytovke či v našej extra prešovskej lokalite – sme fyzicky najbližšie k nebesám, ak mi budete chcieť rozumieť – ale celkom iste na celom Slovensku, lebo nič sa nedá robiť, tam, kde je normálne plno ľudí, kde už džavocú deti a všade cítite tlak normálne pre život potrebných povinností vládne nirvána ticha. Veru tak, sme ľahko „čitateľné“ spoločenstvo, ak to nepredpisujú povinnosti väčšina z nás podľahne vábeniu vlastnej postele a na svojej rannej cestičke za zdravím, energiou aj poučením, ako volám svoj každodenný pochod do veľkopredajne Fresh, pre čerstvé pečivo a denník, bolo všetko naozaj celkom iné!

Stretol som dvoch havkov s ich pánmi, viac nie a prihovorila sa mi iba kokršpanielka Cindy, z nášho prvého poschodia, čo bola na vodítku, lebo ju viedla gazdiná, čo už nezvládla jej nervozitu a gazdovu nechuť vstávať, lebo uznajte – je sviatok a práve jej osobná reakcia mi v imperatíve pripomenula, že dnes bude veru všetko celkom, celkom ináč, v extra podobe. Rád sa priznám, že ten každodenný luxus ponuky nášho obchodu už som sa naučil využívať a veru aj koriť sa tým, čo objavili a realitou napĺňajú oznam – otvorené denne od 7.00 do 21.00 – je v tom naozaj veľa celkom extra garancií a priznávam dobrovoľne, že raňajkovať budem sójové rožky, lebo ich práve vytiahli z pece, horúce voňali až omamne a naviac, ich optická podoba bola hodná porovnaniu so súťažou krásy.

Už od pokladne, kde som svoj nákup zlegalizoval som uvidel, ako jedna z tých dám, čo predávajú novinový sortiment, časopisy a svojich zákazníkov pokúšajú podávaním tiketov a predávaním lotérií od výmyslov sveta na mňa kýva a so slovami, že mi nemá čo ponúknuť, som do jej kráľovstva predsa len vošiel. Priznala spoľahlivo, že ten jej dnešný sortiment je pre mňa nepríťažlivý, ale má dnes meniny, chce zo svojich štamgastov mať gratulantov a na pult predomňa položila podnos s tromi druhmi koláčikov.  Vraj za vinš mám nárok na jeden, za gratuláciu podanou pravicou na dva a za božtek tri, lenže potom som to len – len všetko nepokazil! Začal som štýlovo, akože milá, vzácna a krásna Mária, držiac ju takmer v náručí, to na podnose bola naozaj delilatesa, lenže poznáte to, zahrnula ma výčitkami – akáže Mária, ja som Jolana, od narodenia a od krstu  a v tej chvíli mi vnútila do ruky kalendár.

To viete, nebolo sa o čom škriepiť, jej nárok oslavovať meniny bol právne nenapadnuteľný, ale svoju výslužku som si predsa len niesol domov, uznala, že také dobroty konzumovať bez patričnej noblesy by bolo barbarstvo a tak sa mi vidina rannej kávy stala voľačím, na čo sa  veru treba v predstihu tešiť. Ešte tak mať v ruke dnešné noviny – poľútal som si, ale tak ako to už býva,  veru aj radosť a šťastie vie k ľud´om prísť násobkom – v mojej poštovej schránke na mňa spomedzi letákov kukali veru aj noviny, teda adresne – KALI špeciál, na 12 stránkach, teda 6 listoch, s opisným názvom KALINOVINY v každom záhlaví a v tiráži s adresou tvorcov – SaS – teda Sloboda a SolidaritaOľaNO, teda OBYČAJNÍ ĽUDIA  a moja reakcia bola prirodzená, hurá, komfortné raňajky budú aj v sprievode šuštiacich novín a aj ked´ich obsah nebude naozaj žiadna čerstvosť, nevadí, aj naozaj dobre uležaná národná hanba má svoju hodnotu, je to voľačo ako pikantná kvargľa v kolekcii lahôdkových syrov.

Tie raňajky teda neboli žiadna klasika, Jolankine sladkosti boli dôkazom, že už sa naozaj môže vydávať a v tej chvíli, ked´som začal svoje povinnosti orientovať naozaj dobrým azimutom – čistil som k obedu zemiaky – vyrušil ma mobil. Svojim spôsobom časté, ba aj obsahom očakávané – vraj, tu Jano, čo povieš, môžem prísť, ale nie som sám a o chvíľu mi pri tej domácej povinnosti asistovali dve ženy a pätica chlapov, čo je v tom mojom priestore tak akurát, ako sa hovorí v tej chvíli, ak už si ani nie je  kde sadnúť. Aby som sa nemusel pýtať, čo ich prinútilo prísť, v rukách mali tú, vládnou mocou z novín na leták prekvalifikovanú tlačovinu.

Budem korektným informátorom, dá sa povedať, že informovanosť národa vo veci je viac ako len priemerná, ale v tej chvíli, ked´ uveríte, že pre všetkých, čo o tom potrebujú nielen dumať, rečniť, ale aj trápiť sa začnete tvrdiť, že je to  naozaj kauza.  Prestanete pochybovať, či je ten KALI špeciál pre ľudí potrebný leták, alebo príležitostné a špecifické noviny, lebo všetko jedno – tento naozajstný ťahák, ponúkajúci  do poslednej bodky hriechy v kauze Bašternák a spol. v spojení s mocou papalášov je dokonalou pomôckou vedieť, poučiť sa  a predovšetkým pochopiť, kto je v tomto štáte kto tak akosi naozaj!

To nenaplánované susedské meditovanie nad tlačovinou, čo napriek všetkým tým pochybnostiam a prekážkam, aké si pre jej doručenie k občanovi vymyslela vládna moc sa veru cez hranicu času obeda posunulo celkom preukazne, najviac problémov v informovanosti mojich hostí bolo v súvislosti s tým spochybňovaním oprávnenosti Sulíka, Matoviča, Lipšica, Rajtára, Kisku a všeobecne známych občanov – napríklad cez ich prácu, povolanie a verejnú angažovanosť kritizovať v KALINOVINÁCH uvedených hriešnikov, ale všetko sa nám podarilo celkom spoľahlivo špecifikovať. Kritérium posudzovania konania tých, čo podnikajú a podnikanie vymýšľajú, organizujú a riadia je česť a dodržiavanie zákonných noriem, čo  je celkom jednoducho špecifický priestor pre kontrolné mechanizmy, vyžaduje nevyhnutnú odbornosť, čo je pre radového občana skutočne len ťažko riešiteľný problém. Ale zrkadlo  nastavené práci politika, výsledkom jeho činnosti, napríklad  v úctyhodnosti jeho bankových účtov rastúcich výhradne zázračne a trpezlivosť dávať pozor na šikovnosť jeho prstov v oblasti kradnutia je oblasť občanovi prirodzená – takých podliakov odhaľuje za chodu života celkom prirodzene a presne o tom je v tej inkriminovanej tlačovine reč!

Všetci politici opľutí slinou hriechu v KALINOVINÁCH sa môžu veru aj na kolomaz rozliať, nebude im to v ničom prospešné, ich hriechy vyjdú najavo celkom prirodzene v plynutí času, voľačo na ten spôsob zázračného žitia sa naozaj nedá skrývať pod žiadnou zázračnou perinou a s takýmto presvedčením sme sa aj rozišli. Je dobré vedieť, bolo správne, že sme tie informácie napriek všetkým priekom mocných predsa len dostali, lebo ľudová múdrosť nie darmo tvrdí, že čo je čierne na bielom, teda akože napísané, to je celkom iste aj pravda!

Nuž  a v piatok popoludní za mnou prišla Lucia, ináč zamestnanec úradnej inštitúcie a jej požiadavke som celkom dobre porozumel. V robote nebola reč o ničom inom, iba o tých novinách, s obzormi od pekiel až po nebesá a chce odomňa naozaj iba málo.Treba napísať ako odkaz národu presne to, na čom sme sa na našom domovom summite zhodli my – to je vraj preukazné, zrozumiteľné a postačujúce.

Takže milá Lucia, tvoje prianie sa mi stalo rozkazom  – táto sobota na tomto portáli je svojim obsahom na tvoje prianie. Aby bolo jasné, celkom obyčajného, vysokoškolsky vzdelaného občana zamestnaného v štátnej správe, rodiča dvoch školopovinných detí, celkom iste štátu lojálneho, lebo obyčajná a predovšetkým dobrá mamina naozaj nie je frfľoš a rebel už vôbec nie, ale nič sa nedá robiť, viete ako sa to hovorí! Tak ako zadok, čo ako pekný a príťažlivý, ak je reč aj o takom v ženskom rode, patrí do „gatí“, musí platiť aj iná pravda,  naozaj nič ľudstva a človeka nehodné sa nikdy nesmie dočkať uznania či odpustenia na žiaden spôsob a v nikoho réžii, lebo žiadne zlo a hriech do spoločnosti nepatrí.

Čo myslíte, je to dosť logická požiadavka na akceptáciu takejto normy do životných pravidiel, s charakteristikou dobré a potrebné pre každého s hodnotením bezúhonný občan? Dá sa to predpokladať, čo poviete, je to povedané dosť zrozumiteľne, čo poviete a pre istotu ju musím položiť aj nášmu premiérovi, lebo akurát on sa vraj ešte nerozhodol…

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

Filipíny počasie zosuv ďalší obete

Počet obetí zosuvov pôdy a tajfúnu Mangkhut dosiahol 155

23.09.2018 09:53

Filipíny zasiahne každý rok priemerne 20 tajfúnov

Somálski piráti uniesli ukrajinskú loď

Piráti uniesli pri Nigérii 12 členov posádky švajčiarskej lode

23.09.2018 09:12

Únosy s cieľom získať výkupné sú v častiach Nigérie častým problémom.

Clá zdvihnú ceny, varoval najväčší americký obchod

23.09.2018 08:50

Najväčší americký maloobchodný reťazec Walmart by pre nové americké clá na čínsky tovar mohol prikročiť k zvyšovaniu svojich cien.

Irán prehliadka vojenská útok zranení

Irán si po útoku v Ahváze predvolal viacerých európskych veľvyslancov

23.09.2018 08:41

"Tento zločin je pokračovaním komplotov regionálnych štátov, ktoré sú bábkami Spojených štátov," uviedol Chameneí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,642
Celková čítanosť: 2900345x
Priemerná čítanosť článkov: 1766x

Autor blogu

Kategórie