Založ si blog

KALI špeciál prišiel a potom veru aj susedia. . .

Sviatočné štvrtkové ráno, čo vd´aka cirkevnému sviatku Sedembolestnej Panny Márie zmenilo podobu a charakter života inokedy všedného dňa celkom radikálne, nielen v našej družstevnej bytovke či v našej extra prešovskej lokalite – sme fyzicky najbližšie k nebesám, ak mi budete chcieť rozumieť – ale celkom iste na celom Slovensku, lebo nič sa nedá robiť, tam, kde je normálne plno ľudí, kde už džavocú deti a všade cítite tlak normálne pre život potrebných povinností vládne nirvána ticha. Veru tak, sme ľahko „čitateľné“ spoločenstvo, ak to nepredpisujú povinnosti väčšina z nás podľahne vábeniu vlastnej postele a na svojej rannej cestičke za zdravím, energiou aj poučením, ako volám svoj každodenný pochod do veľkopredajne Fresh, pre čerstvé pečivo a denník, bolo všetko naozaj celkom iné!

Stretol som dvoch havkov s ich pánmi, viac nie a prihovorila sa mi iba kokršpanielka Cindy, z nášho prvého poschodia, čo bola na vodítku, lebo ju viedla gazdiná, čo už nezvládla jej nervozitu a gazdovu nechuť vstávať, lebo uznajte – je sviatok a práve jej osobná reakcia mi v imperatíve pripomenula, že dnes bude veru všetko celkom, celkom ináč, v extra podobe. Rád sa priznám, že ten každodenný luxus ponuky nášho obchodu už som sa naučil využívať a veru aj koriť sa tým, čo objavili a realitou napĺňajú oznam – otvorené denne od 7.00 do 21.00 – je v tom naozaj veľa celkom extra garancií a priznávam dobrovoľne, že raňajkovať budem sójové rožky, lebo ich práve vytiahli z pece, horúce voňali až omamne a naviac, ich optická podoba bola hodná porovnaniu so súťažou krásy.

Už od pokladne, kde som svoj nákup zlegalizoval som uvidel, ako jedna z tých dám, čo predávajú novinový sortiment, časopisy a svojich zákazníkov pokúšajú podávaním tiketov a predávaním lotérií od výmyslov sveta na mňa kýva a so slovami, že mi nemá čo ponúknuť, som do jej kráľovstva predsa len vošiel. Priznala spoľahlivo, že ten jej dnešný sortiment je pre mňa nepríťažlivý, ale má dnes meniny, chce zo svojich štamgastov mať gratulantov a na pult predomňa položila podnos s tromi druhmi koláčikov.  Vraj za vinš mám nárok na jeden, za gratuláciu podanou pravicou na dva a za božtek tri, lenže potom som to len – len všetko nepokazil! Začal som štýlovo, akože milá, vzácna a krásna Mária, držiac ju takmer v náručí, to na podnose bola naozaj delilatesa, lenže poznáte to, zahrnula ma výčitkami – akáže Mária, ja som Jolana, od narodenia a od krstu  a v tej chvíli mi vnútila do ruky kalendár.

To viete, nebolo sa o čom škriepiť, jej nárok oslavovať meniny bol právne nenapadnuteľný, ale svoju výslužku som si predsa len niesol domov, uznala, že také dobroty konzumovať bez patričnej noblesy by bolo barbarstvo a tak sa mi vidina rannej kávy stala voľačím, na čo sa  veru treba v predstihu tešiť. Ešte tak mať v ruke dnešné noviny – poľútal som si, ale tak ako to už býva,  veru aj radosť a šťastie vie k ľud´om prísť násobkom – v mojej poštovej schránke na mňa spomedzi letákov kukali veru aj noviny, teda adresne – KALI špeciál, na 12 stránkach, teda 6 listoch, s opisným názvom KALINOVINY v každom záhlaví a v tiráži s adresou tvorcov – SaS – teda Sloboda a SolidaritaOľaNO, teda OBYČAJNÍ ĽUDIA  a moja reakcia bola prirodzená, hurá, komfortné raňajky budú aj v sprievode šuštiacich novín a aj ked´ich obsah nebude naozaj žiadna čerstvosť, nevadí, aj naozaj dobre uležaná národná hanba má svoju hodnotu, je to voľačo ako pikantná kvargľa v kolekcii lahôdkových syrov.

Tie raňajky teda neboli žiadna klasika, Jolankine sladkosti boli dôkazom, že už sa naozaj môže vydávať a v tej chvíli, ked´som začal svoje povinnosti orientovať naozaj dobrým azimutom – čistil som k obedu zemiaky – vyrušil ma mobil. Svojim spôsobom časté, ba aj obsahom očakávané – vraj, tu Jano, čo povieš, môžem prísť, ale nie som sám a o chvíľu mi pri tej domácej povinnosti asistovali dve ženy a pätica chlapov, čo je v tom mojom priestore tak akurát, ako sa hovorí v tej chvíli, ak už si ani nie je  kde sadnúť. Aby som sa nemusel pýtať, čo ich prinútilo prísť, v rukách mali tú, vládnou mocou z novín na leták prekvalifikovanú tlačovinu.

Budem korektným informátorom, dá sa povedať, že informovanosť národa vo veci je viac ako len priemerná, ale v tej chvíli, ked´ uveríte, že pre všetkých, čo o tom potrebujú nielen dumať, rečniť, ale aj trápiť sa začnete tvrdiť, že je to  naozaj kauza.  Prestanete pochybovať, či je ten KALI špeciál pre ľudí potrebný leták, alebo príležitostné a špecifické noviny, lebo všetko jedno – tento naozajstný ťahák, ponúkajúci  do poslednej bodky hriechy v kauze Bašternák a spol. v spojení s mocou papalášov je dokonalou pomôckou vedieť, poučiť sa  a predovšetkým pochopiť, kto je v tomto štáte kto tak akosi naozaj!

To nenaplánované susedské meditovanie nad tlačovinou, čo napriek všetkým tým pochybnostiam a prekážkam, aké si pre jej doručenie k občanovi vymyslela vládna moc sa veru cez hranicu času obeda posunulo celkom preukazne, najviac problémov v informovanosti mojich hostí bolo v súvislosti s tým spochybňovaním oprávnenosti Sulíka, Matoviča, Lipšica, Rajtára, Kisku a všeobecne známych občanov – napríklad cez ich prácu, povolanie a verejnú angažovanosť kritizovať v KALINOVINÁCH uvedených hriešnikov, ale všetko sa nám podarilo celkom spoľahlivo špecifikovať. Kritérium posudzovania konania tých, čo podnikajú a podnikanie vymýšľajú, organizujú a riadia je česť a dodržiavanie zákonných noriem, čo  je celkom jednoducho špecifický priestor pre kontrolné mechanizmy, vyžaduje nevyhnutnú odbornosť, čo je pre radového občana skutočne len ťažko riešiteľný problém. Ale zrkadlo  nastavené práci politika, výsledkom jeho činnosti, napríklad  v úctyhodnosti jeho bankových účtov rastúcich výhradne zázračne a trpezlivosť dávať pozor na šikovnosť jeho prstov v oblasti kradnutia je oblasť občanovi prirodzená – takých podliakov odhaľuje za chodu života celkom prirodzene a presne o tom je v tej inkriminovanej tlačovine reč!

Všetci politici opľutí slinou hriechu v KALINOVINÁCH sa môžu veru aj na kolomaz rozliať, nebude im to v ničom prospešné, ich hriechy vyjdú najavo celkom prirodzene v plynutí času, voľačo na ten spôsob zázračného žitia sa naozaj nedá skrývať pod žiadnou zázračnou perinou a s takýmto presvedčením sme sa aj rozišli. Je dobré vedieť, bolo správne, že sme tie informácie napriek všetkým priekom mocných predsa len dostali, lebo ľudová múdrosť nie darmo tvrdí, že čo je čierne na bielom, teda akože napísané, to je celkom iste aj pravda!

Nuž  a v piatok popoludní za mnou prišla Lucia, ináč zamestnanec úradnej inštitúcie a jej požiadavke som celkom dobre porozumel. V robote nebola reč o ničom inom, iba o tých novinách, s obzormi od pekiel až po nebesá a chce odomňa naozaj iba málo.Treba napísať ako odkaz národu presne to, na čom sme sa na našom domovom summite zhodli my – to je vraj preukazné, zrozumiteľné a postačujúce.

Takže milá Lucia, tvoje prianie sa mi stalo rozkazom  – táto sobota na tomto portáli je svojim obsahom na tvoje prianie. Aby bolo jasné, celkom obyčajného, vysokoškolsky vzdelaného občana zamestnaného v štátnej správe, rodiča dvoch školopovinných detí, celkom iste štátu lojálneho, lebo obyčajná a predovšetkým dobrá mamina naozaj nie je frfľoš a rebel už vôbec nie, ale nič sa nedá robiť, viete ako sa to hovorí! Tak ako zadok, čo ako pekný a príťažlivý, ak je reč aj o takom v ženskom rode, patrí do „gatí“, musí platiť aj iná pravda,  naozaj nič ľudstva a človeka nehodné sa nikdy nesmie dočkať uznania či odpustenia na žiaden spôsob a v nikoho réžii, lebo žiadne zlo a hriech do spoločnosti nepatrí.

Čo myslíte, je to dosť logická požiadavka na akceptáciu takejto normy do životných pravidiel, s charakteristikou dobré a potrebné pre každého s hodnotením bezúhonný občan? Dá sa to predpokladať, čo poviete, je to povedané dosť zrozumiteľne, čo poviete a pre istotu ju musím položiť aj nášmu premiérovi, lebo akurát on sa vraj ešte nerozhodol…

Čáry, máry, fuk – teraz sa dozviete, čo si o vás treba myslieť

22.11.2017

Je to viac ako len voľačo nekorektné a celkom nespravodlivé, lebo v priestore debaty na portáli som voľačo ako fackovací panák, svoju roztrpčenosť, ostré slovo či výmysel v podobe nesúhlasu viac »

Čo myslíte, našiel si tam presne to, čo hľadal?

22.11.2017

O návšteve českého prezidenta Zemana u ruského prezidenta Putina v Soči na Kryme, kde to bolo v kontexte s politikou krajín spolupracujúcich v EÚ celkom neprístojné som už samozrejme písal, viac »

Rok 2018 sa aj pre nás stane v Prahe prezidentským volebným hororom

21.11.2017

Tak akosi v zotrvačnosti všetkého mimoriadneho, čím sa dajú u našich susedov v Česku charakterizovať dones stále nevyriešené záhady z volieb o víťazstvo vládnutia, lebo aj keď sa ANO a viac »

kalkulačka, dane, odvody

Finančná správa bude posielať daňovníkom "priateľské upozornenia"

23.11.2017 15:48

Niektorí daňovníci môžu už v najbližších dňoch očakávať elektronickú poštu z finančnej správy. Upozorní na nezrovnalosti, ale aj na preplatky.

vlajka EÚ, brexit, Big Ben, Británia

Unikol írsky dokument, ktorý nelichotivo vykresľuje britských diplomatov

23.11.2017 14:42

Správa podľa írskeho serveru RTÉ News cituje tiež námestníka českého ministra zahraničných vecí Jakuba Dürra.

hovorme o jedle

Deti premýšľajú, čo majú na tanieri

23.11.2017 14:00

Slovensko sa nachádza v slepej potravinovej uličke, ale zdá sa, že na konci tunela bliká svetielko nádeje. Vykresala ho spoločenská aktivita Hovorme o jedle.

Peter Pollák

Polícia ani po dvoch rokoch nevyšetrila kauzu v Rokycanoch, tvrdí Pollák z OĽaNO

23.11.2017 13:54

Bývalý rómsky splnomocnenec na neoprávnené zaraďovanie detí do špeciálnych škôl upozornil už v júni roku 2015

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 2127335x
Priemerná čítanosť článkov: 1625x

Autor blogu

Kategórie