Založ si blog

Nová stratégia vládnutia v strane Smer SD

Tá vedomosť, s ktorou vyrukovali na verejnosť strany vládnej koalície, teda okrem zvrchovaného Smeru DS aj ambiciózni a naozaj širokospektrálne rozhľadení národniari Andreja Danka v SNS, ba veru aj skromnejší politici v strane Most – Híd, pod taktovkou Bélu Bugára, že si síce v každom ohľade a bez výhrad dôverujú, ale to klasické a múdre – dôveruj, ale preveruj, budú pre istotu predsa len akceptovať a vedenie príslušných rezortov vo vláde, tak akosi „pre istotu“, posilnia krížovou kontrolou v osobe štátneho tajomníka, ba Róbert Fico svoju stratégiu rozviedol v dokonalosti jemu vlastnej, že svojho štátneho tajomníka bude mať spoľahlivo naozaj všade. Realita bude teda jasná, ak bude minister rezortu z jednej politickej strany, jeho štátnymi tajomnníkmi budú dvaja z koaličných strán a ako už ste si spoľahlivo domysleli, bude aj tretí, duplicitne zo Smeru a hoci sa o tom voľajako nástojčivo neklebetí a nemedituje, už od utorka je zoznam tých nových členov vládneho kabinetu oficiálne známy, aj keď si strany, prednostne teda SNS, voľajaké to meno predsa len tají, to viete, personalistike troška záhad celkom pristane.
Nuž a presne v kontexte s tými záhadami je prepojená premiérova aktivita jeho plánovaných ciest po celom Slovensku, už odštartovaná v meste Martin a dostala predikát nevídaného významu, vraj s ním budú cestovať nové tváre Smeru, aby ich mená prenikli do verejnosti s tou naozaj správnou reklamou, nenásilnou a presvedčivou v každom ohľade a do toho Martina s ním cestoval podpredseda vlády Pellegrini a štátna tajomníčka na ministerstve vnútra Denisa Saková, dáma síce neveľmi slávna, ešte ani nie 40 ročná, vzdelaním ekonómka, čo počas prvej vlády Smeru bola u Kaliňáka na poste šéfky sekcie informatiky a bezpečnosti, v rokoch 2012 – 2016 ako vedúca služobného úradu tamtiež a jej nové zaradenie už celkom spoľahlivo signalizuje, že jej spätosť s rezortom a predošetkým s jej šéfom veru nebude žiadna náhoda! Ba celkom preukazne potvrdím, že čím ďalej rastie neudržateľnosť Kaliňáka vo funkcii, lebo jeho kauza, spojená s menom Bašternák má čím ďalej tým viac charakter korupcie, tým viac je v ponuke klebiet, že práve táto osoba je v talóne premiéra Fica jeho náhradou a ak si jej kariéru preberiete v jednotlivosti aj komplexne, tak ako ja, či iní zvedavci, ba veru aj z tí branže, bude sa vám ten tip viac ako len pozdávať!
Aby bolo jasné, jej otvorenosť v súvislosti s tým, ako verejnosť informovala o svojej kariére na tomto ministerstve je celkom preukazná a presvedčivá, bolo to všetko realizované po priamej ponuke ministra Kaliňáka a fakt, že jej prejavuje dôveru predovšetkým premiér Fico, čo naozaj môže byť pod tlakom akurát tých klebiet, ktorým Slovensko väčšinovo verí, je potom voľačo ako odporúčanie, akože čo sa dá robiť, vis major v takejto podobe je potom skvelá pravdepodobnosť.
A už sa to teda aj pohlo, alebo aj ináč, je to odštartované, nič oficiálne, ale ako sa hovorí, dobrá stratégia máva väčšinovo dobré konce a dajme sa prekvapiť, kauza Kaliňák naozaj nemôže trvať večne…

Mám síce pravdu, ale hovoria o tom iba klamári

20.11.2017

No čo už, lepšie by bolo byť akurátnym, spoľahlivým a rozhodným, čo je v praxi voľačo presne spojené s rýchlou reakciou na tvrdenie a presvedčivú lož vášho oponenta, lenže ako to už viac »

Je to naozaj pravda, už je to viac ako štvrťstoročie. . .

19.11.2017

Svoje spomienkové povinnosti na návrat krajiny, kde som naozaj od narodenia doma, k slobode a k demokracii, ako teda v kontexte s tou národnou oslavou pripadajúcou na 17. november musím celkom plnohodnotne viac »

Deň boja za slobodu a demokraciu – prekvapujúco iný, ako boli o ňom predstavy

18.11.2017

Ešte veru ani nebolo poriadne rozvidnené – to je reč o piatku 17. novembri, teda celkom presne včera, čo podporila tak akosi celkom samozrejme nízka oblačnosť a nepríjemne sychravá vizáž viac »

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

kompa Gabčíkovo

Gabčíkovo: Bude kompa aj dva tunely?

20.11.2017 20:00

Odborníci zatiaľ dávajú zelenú projektu dvoch tunelov popod prívodný kanál Vodného diela Gabčíkovo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,305
Celková čítanosť: 2121734x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu

Kategórie