Založ si blog

Vyšetrovacie orgány si plnia svoje povinnosti – tvrdí premiér Fico

V národnom povedomí u nás spoľahlivo funguje ľudová múdrosť, že topiaci sa aj slamky chytá, samozrejme s nádejou záchrany, čo ako nezodpovedne ba až smiešne sa to počúva, ale tento výrok premiéra Fica je v svojej finálnej podobe ešte voľačo oveľa horšie, je to jednoducho hlúposť bez možnosti akejkoľvek výhovorky. Všeobecne známa je totižto vedomosť, ako sa náš premiér, zhodou okolností právnik s praxou, s dostatočnou habilitáciou a skúsenosťami k svojmu čerstvému presvedčeniu dopracoval, lebo za všetkým, s tým súvisiacim, je jeho osobný interes spojený s voľačím takým zásadným, čo má meno profit a ak bol doteraz pripravený uznávať za pravdu verdikt vyšetrovateľov, že niet čo vyšetrovať – ergo žiaden priestupok voči zákonom sa nestal, potom je ten kotrmelec v logike posudzovania udalostí dôkazom, že chyba je na 100% jeho osobným zlyhaním. Alebo aj ináč, s ohľadom na ním verejne vykonávanú funkciu v správe štátu to pomenujme katastrofou riadiaceho systému, čo je ilúzia výhovorky, lebo šéfovať je v prvom rade niesť osobnú zodpovednosť.
Dá sa spoľahlivo predpokladať, že presný obsah takto opisovanej kauzy celé Slovensko spoľahlivo pozná, za všetkým je vyšetrovanie trestného skutku podnikateľa Ladislava Bašternáka podmienené neoprávneným vyplatením vratiek DPH vo výške takmer 2 milióny eur a za neodvedenie povinnej dane, čo vzniklo ako celkom „zázračný kšeft“ pred viac ako 4 rokmi kúpou 7 bytov jeho firmou BL 202 od podnikateľa Kočnera aj s pokračovaním jej zveľaďovania, keď sa predajom 16,6 percentného podielu jeho firmy B. A. Haus, ministrovi vnútra Róbertovi Kaliňákovi, dostalo ochrany v doteraz nevídanej podobe! Finančná správa SR vtedy vyslovila podozrenie, že odpočet DPH bol neoprávnený, s čím súviseli aj následné daňové nedoplatky, ale tak akosi prirodzene sa všetko dočkalo zabudnutia, či „upratania pod koberec“ aj napriek realite diania, že žiadna neprávosť netrvá večne, lebo vznik NAKA podmienil nové vyšetrovanie v tejto kauze a vtedy „narazila kosa na kameň“. Tak špecifikujeme udalosti, keď je realizátor nezákonnosti chránený – pomenujem to výhradne fajnovo – podvodom, kamuflážou, švindlom či popretím skutku, lebo čo sa dá robiť, zlo a zločin v mene spravodlivosti zvyknú prehrávať!
A tak sa všetko odštartovalo s nádejou, že to pravda zvíťazí sa dočká potvrdenia, vyšetrovanie neprávostí v agende Bašternákových firiem a kšeftov sa obnovilo, lenže čo už, scenár pripravenej akcie sa dočkal celkom nepredpokladaných zmien a priamych zásahov vraj „vyššej moci“. To všetko hodné našej pozornosti sa spája s udalosťami z júna 2016, celkom šokujúco je to pokračovanie konca policajnej kariéry už druhého vysokopostaveného policajného dôstojníka, po šéfovi vyšetrovacieho tímu Gorila Marekovi Gajdošovi z policajnej služby dobrovoľne odišiel aj Jozef Lutter, podpredseda riaditeľa Finančnej polície a bude správne, ak hneď na úvod všetkým prezradím, prečo zo služby odišiel rok pred dovŕšením 25 rokov služby, čo je voľačo dominujúce zápočtu výsluhového dôchodku, ale argument, že na to hanebné dianie v polícii už nemal žalúdok akceptujem, sám som v svojom vlastnom živote voľačo podobné zažil a nikdy som si preto nerobil výčitky!
Ba on sám sa po júnovom zásahu vo firme Ladislava Bašternáka Vega plus, kde má ten aj spoločníka Mareka Turčana, čo je kolegom ministra vnútra Kaliňáka z bývalej spoločnej advokátskej kancelárie a celkom náhodou je veru aj adresátom dotácie 92 tisíc eur, čo pre vtedy svoju firmu Erupsi dostal od štátu ako „odmenu“ za projekt ochrany štátnej hranice Čiernej Hory, ktorý bol zásahom vyššej moci zmarený, tesne pred raziou, čo mala na príkaz prokurátora zadržať firemné účtovníctvo sa odhodlal podať trestné oznámenie priamo na úrad Generálnej prokuratúry, do rúk Jaromíra Čižnára. Bol si dobre vedomý všetkých súvislostí, čo priebeh razie môže priniesť, ale aj tak, všetko dostalo podobu až neuveriteľného zásahu „vyššej moci“, jeho žiadosť GP odmietla, všetkého sa teda ujala polícia a stal sa „zázrak“, čo sme si vypočuli ako svedectvo priamo z úst policajného riaditeľa Gašpara.
„Zasahujúci policajti, ktorým velila žena, až na mieste zistili, že nemajú správne povolenie na vykonanie zásahu – objekt uvedený v príkaze na prehliadku sa vraj týkal prevádzky spoločnosti a nie advokátskej kancelárie, takže vôbec vraj nechápe, prečo ten bývalý policajt s odstupom času to trestné oznámenie vôbec podal“… A má to naozaj aj celkom prirodzené, či v pokračovaní originálne vysvetlenie, po niekoľkých hodinách, po dôslednej previerke údajov sa na miesto pod vedením už inej policajtky zasahujúci policajti vrátili, samozrejme, razia priniesla negatívny výsledok a aby som tomu dal ešte aj voľačo ako reklamnú špecialitku pridávam Lutterovu informáciu – „o kuratelu nad touto kauzou som žiadal generálneho prokurátora Čižnára práve preto, že Bernard Slobodník, čo je už tri roky veliteľom finančnej polície sa v roku 2011 stal členom Smeru, s darom 10 000€ a je celkom isté, že dobre vedel, prečo toľká opatrnosť“!
To viete, celkom iste sa mnohé, spojené s touto kauzou a jej nuancami časom zdokonalí, teda obsahom vzťahov a súvislostí v nej účinkujúcich osôb celkom iste a moje očakávanie podporí potom blízka budúcnosť, keď sa konečne začne vyšetrovanie oznamovateľa trestného podania Luttera. Je realista, vie z vlastnej praxe, ako „takéto mlyny melú tak naozaj“, ba veru aj to, „že ak budem mať povinnosť vypovedať presne a zodpovedne, bude ma musieť minister Kaliňák zbaviť povinnej mlčanlivosti, ako bývalého policajta a kým sa tak nestane, teda kým nebudem k veci vypovedať predvolaný na výsluch, nič nového sa národ v tejto kauze odomňa nedozvie.“
No, čo poviete, máte očakávania? Sú optimistické či naopak, dá sa očakávať naozaj mnohé, veď uznajte, Spravodlivosť s tou svojou zbraňou šibrinkuje nielen nad bývaním Fica, či koncom kariéry Kaliňáka, ale aj nad definitívou konca vládnej koalície a to je naozaj viac ako len príležitosť trošku si poklebetiť…
A pozor, práve teraz už je k veci priradené voľačo ako objav, zázrak či pomoc znalcov pre podnikateľa Bašternáka, s troškou pokory a možno aj hanby mu stačí priznať sa k tomu podvodu, ten svoj lup na štátnej kase s pokorou vrátiť, aj s malou pokutou a priznať sa, že neoprávnené vratky DPH, ako pofidérne poistné nedostatky už vôbec neakceptuje, sype si na hlavu popol viny a je úprimne rád, že od tejto chvíle je zasa celkom bezúhonným občanom! Hurá, ako málo stačí, kdeže daňový podvod, on a podvodník v tejto branži, vylúčené a pre mňa už to bude mať iba jednu, jedinú hádanku. Ak sa v tomto pokračovaní stane Bašternák nevinným občanom, čistým ako ľalia, čo potom premiér Fico a jeho sľub, odsťahovať sa z Bonaparte, bude mať dosť silný žalúdok, aby sa s tým zázrakom pokonal tak akosi prirodzene, či očakávane, alebo naopak, ako kresťan s dobrou výchovou sa z toho bydla hodného jeho významu predsa len poberie, lebo nič sa nedá robiť, podvod je v tejto podobe rovnocenný s krádežou nášho spoločného majetku, aj so stratou dobrej povesti. Jasné, tipovať výsledok musí každý celkom individuálne, lebo…

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Extrémy v sfére vzdelávania detí strašia, musíme byť naozaj múdrejším národom!

17.07.2018

Budem zodpovedným v každom ohľade naozaj všetkého, čo som sa rozhodol opísať v svojej reakcii na udalosti v svete vzdelávania, lebo s výnimkou času po anexii ČSSR armádami Varšavskej zmluvy, viac »

Krym, Simferopol, vojsko, armáda

Na Krym sa chystajú niektorí poslanci, zrejme sa nevyhnú ukrajinskej odvete

19.07.2018 13:29

Poslanci NR SR, ktorí pôjdu v auguste na návštevu Krymu, porušia ukrajinské právo a pravdepodobne budú mať zákaz ísť na Ukrajinu.

Trump

Fínsky expert: Trump a Putin chcú oslabiť EÚ

19.07.2018 13:00

"Ak chce Trump skutočne lepšie vzťahy s Moskvou, robí veľa preto, aby to kazil,“ zhodnotil summit v Helsinkách bezpečnostný expert Charly Salonius-Pasternak.

Univerzitná nemocnica v Martine

Najlepšia nemocnica na Slovensku je podľa mamičiek v Martine

19.07.2018 12:35

V hodnotení expertov najlepšie obstáli Fakultná nemocnica v Trenčíne, Univerzitná nemocnica v Martine a Univerzitná nemocnica Bratislava Antolská.

Líbya, migranti

Líbyjská pobrežná stráž zastavila východne od Tripolisu gumenný čln so 156 migrantmi

19.07.2018 12:17

Celkovo 156 migrantov plaviacich sa na gumenom člne zadržala líbyjská pobrežná stráž pri pobreží východne od metropole Tripolis.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,575
Celková čítanosť: 2712605x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie