Založ si blog

Michal Horský, takmer rovesník, ale je v myslení ako guma. . .

Budem serióznym štatistikom tých občanov Slovenska, čo sa v mojom, pomaličky už 76 ročnom živote premleli udalosťami v ňom na viacero spôsobov, predovšetkým vo vzťahu a k reakciám na podoby ich verejných prezentácií, lebo aby bolo jasné, tie naozaj osobné kontakty som si vždy realizoval takpovediac in natura, čo bolo a veru aj stále je pohodlné, hoci z času na čas aj dobrodružnejšie, ale nič sa nedá robiť, v prípade pána Horského, zrejme aj keby sme boli v našich životoch susedmi z jednej ulice, nikdy by sme sa nestali tými, čo majú potrebu sa priateliť, dýchať voľačo také, čo svet pomenúva ako „spoločný vzduch“, ale nič sa nedá robiť, spája nás interes o podoby nášho spoločenstva v prítomnosti aj možnej budúcnosti, takže v tej chvíli by sa z nás stali prinajmenej škriepnici, ak už nie voľačo násobkom horšie.
Status quo prísne, ba pokojne budem tvrdiť, že už dávnejšie aj celkom skalopevné, teda nemenné, no v určitých chvíľkach plynúcej histórie sa našla z času na čas predsa len udalosť, čo nám zavoňala či aj zachutila naozaj rovnako a dosť prekvapujúco to bolo v novembri 1989, keď nás zjednotil vzťah s periodikom Verejnosť, kde bol členom redakcie. Svoj život v centre diania potom špecifikoval výberovo, stal sa poslancom FZ a potom už kantorom na VŠ v Trnave, s ročnou stážou v USA, potom hosťoval aj v Ružomberku a väčšinovo sa mediálne angažoval ako politológ v oblasti teórie politiky a politického myslenia, ale bez výčitiek svedomia sa priznám, že vtedy už som mu vôbec nevedel prísť na chuť! Alebo aj ináč, jeho vnímanie politiky sa vôbec nepodobalo voľačomu s presnou orientáciou myslenia, po novembri by som bol prisahal, že rozlúčka s ľavicovou filozofiou bude definitívou, ale, všetko bolo celkom ináč, teda prednostne v osobnom živote – verejná politika sa v jeho živote celkom minimalizovala, o všetkom už iba meditoval a prekvapujúco najčastejšie v podobe ani ryba, ani rak, ako s dešpektom klasifikujeme názory a postoje tých, čo si nevedia vybrať priority v svojom žití, ba prednostne – naozaj bytí!
Tak celkom prirodzene a zodpovedne som hľadal ten najspoľahlivejší spôsob, ako vám svoje vnímanie jeho životných priorít čo najspoľahlivejšie priblížim, alebo lepšie, špecifikujem, lebo v jeho metodike určovania dobrých rozhodnutí je dominantou presvedčenie, že súčasná správa vecí verejných, sústredená v rukách strán SNS, Smer a Most – Híd – to poradie subjektov je jeho rozhodnutie, už bez Siete, čo od septembra 2016 nie je vo vláde, je platný fakt, že nič lepšieho už tie voľby spred roka nemohli ponúknuť!

Poprosím, uvedomte si, že je to tvrdenie politológa, čo do dospelosti prišiel poznačený už presne tak, ako aj moja, o trošku zrelšia generácia, životom v socialistickej spoločnosti pod kuratelou komunistov, až po toho Husáka, čo z našich národov urobil poslušné dietky Moskvy a hľa, čo ako vám to nebude voňať, dnes ako by takým voľačím vôbec neprešiel, pokojne tvrdí, že ľavicový Smer a jeho členská základňa, väčšinovo závislá na komunistickej morálke a presvedčení, spolu s národniarmi, pre ktorých má dlhodobo problém nájsť voľačo také, ako je napríklad dobro národa a vypočítavosť maďarskej menšiny na čele strany Most – Híd boli vraj predurčením ujať sa vlády po voľbách 2016 s nádejou, že je to najlepšie možné riešenie! Ten zvyšok politickej scény, teda SaS, OĽaNO, Sme rodina a vtedy ešte aj dúfajúce KDH, spolu s Bugárom, čo sa nemal stať zradcom, by vraj už dávno nevládlo, vraj ani v tom prípade, ak by sa Procházka a jeho Sieť neboli dobrovoľne rozplietli, lebo …, ale aj tak, jeho argumentácia je nielen povrchná a primitívna, ale v konečnej podobe vrcholne účelová, lebo ruku na srdce, to je u nás naozaj väčšinové presvedčenie, že táto vláda, tento kabinet karnevalových masiek je pre zveľaďovanie krajiny prínosom? Alebo aj ináč, vládne na Slovensku väčšinové presvedčenie, že táto vláda, s katastrofickým scenárom energetickej krízy, s rozpadom ÚRSO a stratou dôvery navzájom, čo je takpovediac stále v ponuke je úspešnou kuratelou spoločnosti? Nech sa tento polititológ odhodlá priznať sa, komu sa treba poďakovať, že hoci sme sa ešte v tom hnoji nedôvery a švindlov neutopili, už je tu galiba Bašternák, zatajované kriváctvo Kaliňáka, teatro predstierania spravodlivosti premiéra, až neuveriteľné problémy s Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, zdravotníctvom všeobecne, galibou vládnutia je diletant v školskej sfére, nič dobrého nemám v talóne ani pre Richtera a v konečnom dôsledku podvádza a klame aj sám seba!
Vie sa presvedčiť, že koaličné strany si v národe udržujú dôveru, teší ho, že opozícia sa na jar neprezentovala aktivitou mimoriadnych volieb a naše predsedníctvo v EÚ vychvaľuje až do nebies a pritom všetci vieme, že ešte aj pod takouto fangľou vierohodnosti sa veru aj kradlo! Beztrestne, ako je pod kuratelou Smeru už spoľahlivo pravidlom a nedá mi práve tu a teraz Slovensku nepripomenúť, ako je vymyslená beztrestnosť Bašternáka a bolo by skvelé vedieť, ako sa to páči politológovi Horskému, čo činy tejto vlády svojim spôsobom naozaj chváli.
V súvislosti s titulkom tejto úvahy považujem za dobré rozhodnutie, že som bol v každej chvíli svojho písania a argumentácie pokojný, čo ako ma zrada presvedčení môjho rovesníka zlostila, no presvedčil som sa, že ukazovať prstom je málo, oveľa lepšie je Slovensku dokázať, že ten, čo sa tu hrá na na radcu a kibica dobrých spôsobov života občana, je prototypom falošných predstáv o vládnutí, to stačí nedať sa opiť rožkom, alebo jednoduchšie – dobre sa pozerať a počúvať, v koho mene nás to zasa vedie po ľavicovom chodníčku, veď na tie persóny a ich bludy sa nedá zabudnúť! Horský je naozaj ako tá najpevnejšia guma v trenírkach, čo zvládne aj zázraky a odolá, vydrží, nepraskne, no dobre ma počúvajte – už je toho v nich priveľa! Blíži sa koniec, už nebude cítiť iba smrad, guma sa roztrhne a uvidíme, čo je v tých gatiach tak naozaj naložené. Mám už teraz odvahu hádať, s odpustením, nenechám si to iba sám pre seba, je to celkom iste velikánska a smrdutá kopa ľavicových sračiek. To je produkt tohto politológa a verte mi, že jeho dumám súčasník už nebude rozumieť…

Zákaz diskutovať na portáli platí pre tému práva Rómov

20.01.2018

Zvláštne, keď som sa dozvedel o aktivitách prezidenta Andreja Kisku po pracovnom stretnutí stretnutí so splnomocnencom vlády pre rómsku problematiku Ravaszom a bolo mi jasné, že sa tým štartuje viac »

Ako je skvelé byť Slovákom ak sa je k čomu hlásiť. . .

19.01.2018

Nemám naozaj žiaden problém priznávať sa k svojim naozaj širokospektrálnym záľubám a voľačo také samozrejmé, ako vyznať sa k takým naozaj málo si podobným interesom označovaných v živote viac »

Majú síce moc, ale morálny kredit slušnosti naozaj nie!

19.01.2018

Voľačo také, ako je zvedavosť môjho všestranného ega nasmerovaná na dianie v svetovom rozmere a naozaj širokospektrálne, je danosťou naozaj dlhodobou a permanentnou, fungovali sme vždy ako viac »

pocasie,

Na víkend zasneží, na horách aj zafúka

20.01.2018 08:00

Orkán nám už nehrozí, no víkend najmä v horských polohách môže byť pre turistiku nebezpečný.

Diaľnica, Maďarsko, M30

Slovensko s diaľnicami zaostáva za susedmi

20.01.2018 07:00

Česko aj Maďarsko majú diaľnice naprieč krajinou a vo výstavbe napreduje aj Poľsko. Pomalá výstavba robí zo Slovenska v regióne diaľničného trpaslíka.

trump

Trumpov prvý rok: silné výroky a dôraz na domácu politiku

20.01.2018 06:00

Výber hlavných aktivít amerického prezidenta Donalda Trumpa (71), ktorý bol pred rokom, 20. januára 2017, inaugurovaný 45. prezidentom USA:

Lavrov

Lavrov hájil dohodu s Iránom, situáciu sleduje aj KĽDR

20.01.2018 00:01

"Dohodu nebude možné plniť, pokiaľ ju jednostranne vypovie niektorý z jej účastníkov."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,371
Celková čítanosť: 2244984x
Priemerná čítanosť článkov: 1637x

Autor blogu

Kategórie