Založ si blog

Michal Horský, takmer rovesník, ale je v myslení ako guma. . .

Budem serióznym štatistikom tých občanov Slovenska, čo sa v mojom, pomaličky už 76 ročnom živote premleli udalosťami v ňom na viacero spôsobov, predovšetkým vo vzťahu a k reakciám na podoby ich verejných prezentácií, lebo aby bolo jasné, tie naozaj osobné kontakty som si vždy realizoval takpovediac in natura, čo bolo a veru aj stále je pohodlné, hoci z času na čas aj dobrodružnejšie, ale nič sa nedá robiť, v prípade pána Horského, zrejme aj keby sme boli v našich životoch susedmi z jednej ulice, nikdy by sme sa nestali tými, čo majú potrebu sa priateliť, dýchať voľačo také, čo svet pomenúva ako „spoločný vzduch“, ale nič sa nedá robiť, spája nás interes o podoby nášho spoločenstva v prítomnosti aj možnej budúcnosti, takže v tej chvíli by sa z nás stali prinajmenej škriepnici, ak už nie voľačo násobkom horšie.
Status quo prísne, ba pokojne budem tvrdiť, že už dávnejšie aj celkom skalopevné, teda nemenné, no v určitých chvíľkach plynúcej histórie sa našla z času na čas predsa len udalosť, čo nám zavoňala či aj zachutila naozaj rovnako a dosť prekvapujúco to bolo v novembri 1989, keď nás zjednotil vzťah s periodikom Verejnosť, kde bol členom redakcie. Svoj život v centre diania potom špecifikoval výberovo, stal sa poslancom FZ a potom už kantorom na VŠ v Trnave, s ročnou stážou v USA, potom hosťoval aj v Ružomberku a väčšinovo sa mediálne angažoval ako politológ v oblasti teórie politiky a politického myslenia, ale bez výčitiek svedomia sa priznám, že vtedy už som mu vôbec nevedel prísť na chuť! Alebo aj ináč, jeho vnímanie politiky sa vôbec nepodobalo voľačomu s presnou orientáciou myslenia, po novembri by som bol prisahal, že rozlúčka s ľavicovou filozofiou bude definitívou, ale, všetko bolo celkom ináč, teda prednostne v osobnom živote – verejná politika sa v jeho živote celkom minimalizovala, o všetkom už iba meditoval a prekvapujúco najčastejšie v podobe ani ryba, ani rak, ako s dešpektom klasifikujeme názory a postoje tých, čo si nevedia vybrať priority v svojom žití, ba prednostne – naozaj bytí!
Tak celkom prirodzene a zodpovedne som hľadal ten najspoľahlivejší spôsob, ako vám svoje vnímanie jeho životných priorít čo najspoľahlivejšie priblížim, alebo lepšie, špecifikujem, lebo v jeho metodike určovania dobrých rozhodnutí je dominantou presvedčenie, že súčasná správa vecí verejných, sústredená v rukách strán SNS, Smer a Most – Híd – to poradie subjektov je jeho rozhodnutie, už bez Siete, čo od septembra 2016 nie je vo vláde, je platný fakt, že nič lepšieho už tie voľby spred roka nemohli ponúknuť!

Poprosím, uvedomte si, že je to tvrdenie politológa, čo do dospelosti prišiel poznačený už presne tak, ako aj moja, o trošku zrelšia generácia, životom v socialistickej spoločnosti pod kuratelou komunistov, až po toho Husáka, čo z našich národov urobil poslušné dietky Moskvy a hľa, čo ako vám to nebude voňať, dnes ako by takým voľačím vôbec neprešiel, pokojne tvrdí, že ľavicový Smer a jeho členská základňa, väčšinovo závislá na komunistickej morálke a presvedčení, spolu s národniarmi, pre ktorých má dlhodobo problém nájsť voľačo také, ako je napríklad dobro národa a vypočítavosť maďarskej menšiny na čele strany Most – Híd boli vraj predurčením ujať sa vlády po voľbách 2016 s nádejou, že je to najlepšie možné riešenie! Ten zvyšok politickej scény, teda SaS, OĽaNO, Sme rodina a vtedy ešte aj dúfajúce KDH, spolu s Bugárom, čo sa nemal stať zradcom, by vraj už dávno nevládlo, vraj ani v tom prípade, ak by sa Procházka a jeho Sieť neboli dobrovoľne rozplietli, lebo …, ale aj tak, jeho argumentácia je nielen povrchná a primitívna, ale v konečnej podobe vrcholne účelová, lebo ruku na srdce, to je u nás naozaj väčšinové presvedčenie, že táto vláda, tento kabinet karnevalových masiek je pre zveľaďovanie krajiny prínosom? Alebo aj ináč, vládne na Slovensku väčšinové presvedčenie, že táto vláda, s katastrofickým scenárom energetickej krízy, s rozpadom ÚRSO a stratou dôvery navzájom, čo je takpovediac stále v ponuke je úspešnou kuratelou spoločnosti? Nech sa tento polititológ odhodlá priznať sa, komu sa treba poďakovať, že hoci sme sa ešte v tom hnoji nedôvery a švindlov neutopili, už je tu galiba Bašternák, zatajované kriváctvo Kaliňáka, teatro predstierania spravodlivosti premiéra, až neuveriteľné problémy s Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, zdravotníctvom všeobecne, galibou vládnutia je diletant v školskej sfére, nič dobrého nemám v talóne ani pre Richtera a v konečnom dôsledku podvádza a klame aj sám seba!
Vie sa presvedčiť, že koaličné strany si v národe udržujú dôveru, teší ho, že opozícia sa na jar neprezentovala aktivitou mimoriadnych volieb a naše predsedníctvo v EÚ vychvaľuje až do nebies a pritom všetci vieme, že ešte aj pod takouto fangľou vierohodnosti sa veru aj kradlo! Beztrestne, ako je pod kuratelou Smeru už spoľahlivo pravidlom a nedá mi práve tu a teraz Slovensku nepripomenúť, ako je vymyslená beztrestnosť Bašternáka a bolo by skvelé vedieť, ako sa to páči politológovi Horskému, čo činy tejto vlády svojim spôsobom naozaj chváli.
V súvislosti s titulkom tejto úvahy považujem za dobré rozhodnutie, že som bol v každej chvíli svojho písania a argumentácie pokojný, čo ako ma zrada presvedčení môjho rovesníka zlostila, no presvedčil som sa, že ukazovať prstom je málo, oveľa lepšie je Slovensku dokázať, že ten, čo sa tu hrá na na radcu a kibica dobrých spôsobov života občana, je prototypom falošných predstáv o vládnutí, to stačí nedať sa opiť rožkom, alebo jednoduchšie – dobre sa pozerať a počúvať, v koho mene nás to zasa vedie po ľavicovom chodníčku, veď na tie persóny a ich bludy sa nedá zabudnúť! Horský je naozaj ako tá najpevnejšia guma v trenírkach, čo zvládne aj zázraky a odolá, vydrží, nepraskne, no dobre ma počúvajte – už je toho v nich priveľa! Blíži sa koniec, už nebude cítiť iba smrad, guma sa roztrhne a uvidíme, čo je v tých gatiach tak naozaj naložené. Mám už teraz odvahu hádať, s odpustením, nenechám si to iba sám pre seba, je to celkom iste velikánska a smrdutá kopa ľavicových sračiek. To je produkt tohto politológa a verte mi, že jeho dumám súčasník už nebude rozumieť…

Zvláštne, vôbec si nedokážeme hovoriť pravdu

20.07.2017

Fakt by som chcel poznať presné štatistické údaje o tom, ako sa u slovenských občanov tak akosi naozaj trávila informácia o udalostiach vo viacerých poľských mestách, predovšetkým však viac »

Záhady racionalizácie prevádzky základných škôl

19.07.2017

Čo ako je to zvláštne, ale ľudský vek a pamäť jednotlivca je v mnohom dobrým príkladom toho, ako sa dá zjednodušiť kontrola racionalizácie mnohých odvetví nášho života, lebo nič sa nedá viac »

Vyriešiť hádanku mena šéfa regulačného úradu bude problém

18.07.2017

Aby bolo jasné, situácia na našej planéte, v kontexte s ochranou životného prostredia je oveľa širšie koncipovaným problémom, ako by sa obyčajnému, aj keď spoľahlivo rozhľadenému občanovi viac »

04 terchova michalkova 4x

Pri tragédii v Terchovej zhorela matka a jej dve deti, príčina požiaru je nejasná

20.07.2017 18:12

Tragédia sa odohrala v stredu večer v Terchovej. V časti obce zvanej Vyšní Berešovci pri požiari zahynuli dve malé deti vo veku päť a osem rokov spolu s matkou Ruženou.

ankara, erdogan, turecko

Ozbrojený dron v Turecku zabil šiestich kurdských militantov

20.07.2017 17:50

Militanti, na ktorých bezpečnostné sily zaútočili dronom neďaleko mesta Nazimiye, boli údajne zodpovední za únos a zabitie učiteľa na juhovýchode Turecka.

chorvatsko, poziar, split

Požiare v okolí Splitu sú pod kontrolou, lepšie je aj v Čiernej Hore

20.07.2017 16:48

Požiare na jadranskom pobreží Chorvátska a Čiernej Hory majú už hasiči pod kontrolou.

Trump

Senátne komisie si pre ruskú aféru predvolali Trumpovho syna, zaťa aj bývalého šéfa kampane

20.07.2017 16:41

Senátny výbor vyzval ľudí z Trumpovho okolia, aby predložili všetky dokumenty súvisiace s júnovým stretnutím s ruskou právničkou Veseľnickou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,176
Celková čítanosť: 1896230x
Priemerná čítanosť článkov: 1612x

Autor blogu

Kategórie