Založ si blog

Hanba na Pražskom hrade a aj v našom parlamente – hádajte, kde jej bolo viac. . .

Tak celkom zodpovedne som dumal, čím začnem, aby som bol čo najserióznejším informátorom z pohľadu ľudovej kultúry, lebo oficiálnym zdrojom veru nebolo čo závidieť, predovšetkým tým, čo sú v kontakte s výkonom štátnej moci „zabalení v celkom spoľahlivom obale neprepúšťajúcom naozaj nič, čo by mohlo byť voľačím háklivým, alebo priamo až nebezpečným, pre nich samotných a pre hlavných hrdinov tých káuz prednostne“, no napokon som sám seba presvedčil, že lepšie bude predsa len začať s upratovaním doma, pred vlastným prahom, lebo nič sa nedá robiť, ten cirkus okolo porušovania zákonov o listovom tajomstve bol predsa len voľačím presvedčivejším a dlhšie trvajúcim než fámy šírené z produkcie českého premiéra Sobotku o svojom ministrovi financií Babišovi a a realita toho čo nastalo, ako sa povie ex post, to v plnom rozsahu potvrdila.
Takmer dva týždne sa predseda parlamentu a zároveň aj predseda jednej zo strán vo vládnej koalícii Andrej Danko vyhýbal interesu opozičných politikov a novinárov všeobecne odpovedať na otázky spojené s kauzou otvárania listových zásielok poslancov parlamentu, z ktorej ho ako zodpovednú persónu obvinili ľudia zo strany OľaNO, ba poviem to celkom otvorene, radšej utiekol na dovolenku na Maledivy, aby mal od nich pokoj a všetko to, čo sme doma prežívali z prvej línie diania, on sám vnímal ako voľačo celkom osobné, lebo myslite si čo chcete, všetko s tým neuveriteľným porušením zákonov spojené sa ho dotýkalo bytostne! Vrátil sa akurát, do priestorov parlamentu prišiel presne vtedy, keď sa zahajovala mimoriadna schôdza s jediným bodom programu – jeho odvolávaním z funkcie šéfa tejto inštitúcie, no všetko to prežíval v azyle spoľahlivého inkognita, nedal sa obdivovať a ani vyrušovať a bol zvedavý presne tak isto ako aj ja, v akej réžii to napokon premiér Fico pre svojich v parlamente zariadi, aby dokázal, že to odvolávanie veru nikdy nedopustí!
Uhádol som, postoj verných „zviditeľnil“ tým správnym prezentovaním sa, všetko to v konečnej réžii netrvalo ani tri minúty a aby som to aspoň máličko zdramatizoval tak sa odvážim konštatovať, že podpredseda parlamentu Béla Bugár, čo tú schôdzu viedol – veď Danko bol v utajení, sa predstavil v podobe dokonalého profesionála. Bolo jasné, že je to očakávaný verdikt, nič iné ako odmietnutie trestu pre Danka sa ani nedalo čakať a ja mám odvahu s ohľadom na jeho doterajšiu kariéru politika povedať aspoň to, že je mi ho ako farizeja dneška ľúto. Naozaj nie úprimne, ale s potrebou si zhnusene odpľuť, lebo ľahkosť výmeny masky prezentoval s ľahkosťou maškary a nie politika s presvedčením a vierou v svoje ideály, takže berte, či ma opľúvajte, je mi to jedno, ale už sa teším, keď tu bude chvíľa konca tejto maškarády a bude chcieť návrat k svojej pôvodnej „tvári“!? Ešte len to bude to správne teátro!!!
A až potom prišiel čas návratu predsedu parlamentu Danka do svetiel reflektorov, prišiel „nastajlovaný vizuálne aj psychicky v perfektnej forme“ a prvé jeho slová k meritu tej kauzy, čo po tom dlhom mlčaní boli až prekvapujúco prosté, mali takúto podobu.
„Verejne vyhlasujem, že som žiadne listy nekázal otvárať a nečítal…“, čo je lakonické, ale z jeho pohľadu celkom očakávané, lebo pochopte, v konečnom hodnotení to nemôže vlastne nikomu na svete vysvetliť ako niečo normálne, ani zázrakom nie, lebo predseda parlamentu, čo nedokáže národom mu zverený post vykonávať v zmysle právnej zodpovednosti je nehodná persóna, viac naozaj nič a naviac, ani prípadná výhovorka, že on nič, on je iba muzikant, veď k hriechu sa priznal celkom dobrovoľne vedúci kancelárie parlamentu Guspan ho neospravedlňuje, veď zodpovednosť za výkon úradu naozaj nie je odložiteľná ako použitá vreckovka, tá je jednoducho permanentná!!! Ba nedá mi nebyť predsa len trošku dôležitejším spravodajcom, pán Guspan nie je vôbec voľakto všedný, už v roku 2013 ho Dankov predchodca Paška predstavil ako kancelára zvlášť úžasného, spojeného s podnikaním tých „najskvelejších podnikateľov u nás, Juraja Širokého a Ladislava Bašternáka, aj politikov – napríklad toho Kažimíra zo Smeru, ba aj iné osobnosti, zvlášť výkonné v obchodoch“ a aby to malo charakter presnej informácie tak teda vedzte, že tento naozaj úspešný úradník vlastní pozemok pod Slavínom, s rozlohou takmer 600 štvorcových metrov, čo je od oka viac ako hodnota pol milióna eur a už od februára sa vie, že sa tam stavia a ak smiem, tak ešte jedna – to už klebeta – v rovnakej lokalite mu bude susedom aj samotný Bašternák a to je voľačo naozaj dôležité, veď mať takého suseda je dobrá prognóza aj budúcich úspechov, čo poviete…
Udalosti odohrávajúce sa na Pražskom hrade, čo mali byť kulisou demisie vlády Bohuslava Sobotku do rúk prezidenta Zemana sa v poslednej chvíli, z rozhodnutia premiéra a šéfa strany ČSSD zmenili, chcel to všetko s prezidentom tak akosi pre istotu dobre zvážiť a v pokoji prekonzultovať, ale všetko sa v réžii Zemanovej tvrdohlavosti a nedostatku dobrých vzťahov k Sobotkovi zmenilo na frašku. Všetci vedia, že ešte vo štvrtok ráno Sobotka Hrad informoval, že predkladať dokumenty o demisii nebude, chce sa s prezidentom iba poradiť a demisiu odkladá až na polovičku mája, ale všetko sa stalo celkom nevídanou fraškou. Prezident Zeman obvinil Sobotku že vyvolal krízu, on osobne dal sálu pripraviť v podobe, ako to má byť, ak sa rieši demisia, pozval novinárov, ba celkom šokujúco sa Sobotkovi veru aj poďakoval za prácu na čele kabinetu a keď ten oponoval, že s demisiou ešte len príde, voľakedy o pár dní, Zeman bez rozlúčky, tým elegantným a dôstojným krokom s podporou paličky odkráčal… Aby bolo jasné, Sobotka ten prejav poníženia nezvládol v rovnakej podobe, dal sa počuť replikou až neuveriteľne urazeneckou, „vraj táto udalosť dokazuje úroveň všetkých miestnych rokovaní“, ale budem iba realistom – aká pôžička, taká býva aj splátka a nech je vám všetkým prirodzeným očakávaním, že Zeman má partiu tohto vládneho mariáša v svojej réžii a celkom pokojne bude môcť aj švindlovať, lebo má k dispozícii voľačo až také zvláštne, ako je slobodný výber kariet!
A tak Sobotka napokon rezignoval, o odvolanie Babiša z postu podpredsedu vlády a ministra financií požiada „už aj, teda okamžite“ a uvidíme, čo s touto novou príležitosťou rozhodovania urobí prezident Zeman. Má naozaj široké možnosti výberu, je to výhradne jeho slobodná voľba podoby vládneho kabinetu, lebo do volieb už je to naozaj iba na skok a nepochybujem, že sa svetu predstaví presne v tej podobe, aká sa u jeho daností dá predvídať – teda individuálne slobodne a nech je mu teda po vôli! Buďme teda iba zvedaví, nič viac, veď ruku na srdce, tie naše domáce problémy nám budú celkom iste stačiť do vôle, ako sa hovorí, aby sme sa ani len náhodou nemali kedy nudiť!

Máme zlatú medailu na ZOH, pochopiteľne zásluhou KUZMINOVEJ!

17.02.2018

Som si istý, že dilemu sobotňajších povinností, tak ako ju predpisuje harmonogram ustáleného rozvrhu prvého víkendového dňa, od nákupov, cez upratovanie domácnosti a varenie obeda som na viac »

Máme zlatú medailu na ZOH, pochopiteľne zásluhou KUZMINOVEJ!

17.02.2018

Som si istý, že dilemu sobotňajších povinností, tak ako ju predpisuje harmonogram ustáleného rozvrhu prvého víkendového dňa, od nákupov, cez upratovanie domácnosti a varenie obeda som na viac »

Mám na výber, ale žiaľ, iba zbytočnosti

17.02.2018

Už je to naozaj presne tak, že po hodoch príde na program dňa voľačo ako zažívacie ťažkosti a aj keď – veď si to čítate osobne, som ich nepomenoval tým pejoratívnym termínom „hnačka“, viac »

Nemecko, polícia

Polícia v Nemecku rozohnala neonacistickú demonštráciu v Drážďanoch

17.02.2018 21:40

Nemecká polícia rozohnala v sobotu neonacistickú demonštráciu, ktorá sa konala v saskej metropole Drážďany. Na akcii sa podľa zúčastnilo zhruba 200 ľudí.

Británia UKIP zjazd Bolton nedôvera vyslovenie

Ďalšia zmena lídra. Predsedu UKIP Boltona odvolali

17.02.2018 19:38

Členovia Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva vyslovili v sobotu na svojom mimoriadnom zjazde v Birminghame nedôveru jej predsedovi Henrymu Boltonovi.

pápež František

Pápež obnovil činnosť komisie na ochranu maloletých

17.02.2018 19:05

Pápež František v sobotu obnovil činnosť tzv. Pápežskej komisie na ochranu maloletých, ktorej úlohou je radiť mu pri dodržiavaní záväzkov ochrany detí.

Lavrov

Správali ste sa k nám ako ku školákovi, zahriakol Lavrov USA a úniu. Žiada rešpekt

17.02.2018 16:30

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vyzval EÚ, NATO a Spojené štáty, aby k jeho krajine pristupovali s rešpektom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,404
Celková čítanosť: 2312355x
Priemerná čítanosť článkov: 1647x

Autor blogu

Kategórie