Založ si blog

Tento spôsob výberu možností je vraj iba všedný problém

Budem výhradne seriózny, pravdovravný, otvorený, ale predovšetkým nešťastný a smutný, ak mám charakterizovať hodiny našej národnej súčasnosti, lebo stačí počúvať, čítať, alebo čo len v „márnych občianskych klebetách“ vnímať svoju prítomnosť v reálnom čase a stratíte chuť nielen do jedla, ako sa hovorí, ale vari celkom byť či priamo žiť, lebo z ničoho nič je toho zlého, nepríjemného, boľavého, nespravodlivého a veru až protizákonného viac ako dosť a poznáte to porekadlo – akože nadhľadu – čoho je veľa, na to už niet ani výhovorky!
Tých káuz je k dispozícii naozaj aj na rozdávanie, špecifikujte si ich najradšej osobne, rebríček dôležitosti a účinkov v oblasti negatív je celkom iste spravodlivé ponechať osobným kritériám, ale ak obídem kauzu Danko, Matovič, zdravotné poisťovne, školská problematika v globále, policajné záhady a armádne kotrmelce na viac spôsobov je tu voľačo až celkom špecifické, čo mnohým spoluobčanom ako voľačo bytostne dôležité byť vôbec nepripadá a pritom je práve táto viera problém ako Everest, lebo je spojený s pojmom výkonná sila v štáte a naviac, s jedným a tým istým menom, čo je veru hodné interesu nad mnohé iné starosti Slovenska a mlčať o tom sa veru nedá, ba nesmie!
Dajte sa, prosím pekne, tak trošku účelovo poučiť, lebo v tej chvíli, keď som sa pozeral na reportáž z osláv 72. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom na Slavíne, tej slávnostnej a ďakovnej chvíli dal premiér Róbert Fico svojim slovami celkom extra zameranie a význam, lebo adresne vyzval políciu, aby zakročila proti politikom parlamentnej strany ĽSNS, presnejšie, aby ich zastavila, lebo jej osobnosť nahlas proklamuje, že nemá názor na holokaust a iného na verejnosti sprevádzajú dvaja ozbrojení muži, podľa jeho názoru presne tak, ako voľakedy aj Hitlera príslušníci SA a čo ako som sa usiloval porozumieť mu, bolo to nad moje sily, lebo… No veď to, do očí bijúcich nedostatkov vlastných Slovensku je veľa preveľa, väčšinovo oveľa horších než špecificky určil on osobne a naviac, tá ďakovná slávnosť mala svoj predpísaný ráz a charakter – bolo to o obetiach vojny v našej vlasti, čo je veru voľačo v mnohých ohľadoch ešte aj dnes špecifický problém a ak mal potrebu sa národu predstaviť v takejto, prepáčte – „odbornosti“, panychída je na to voľačo ako rana rovno do srdca pri smútočnej spomienke.
Tento príklad jeho zvláštnej schopnosti veciam dominovať a preferovať ich takpovediac na „vlastné brdo a zodpovednosť“ je mu charakteristická vlastnosť, je to voľačo na ten smiešny rys povahy – „ja sám, ja sám, ja tomu rozumiem, pekne ma nechajte na pokoji“, lenže kým ten problém etický, čo som spájal s oslavou na Slavíne je skôr iba nepríjemnosť a málo taktu či slušnosti, ten druhý, spájaný s pravidlami v ekonomike na rok 2018 už je celkom iný, nebezpečný, neodborne pripravený, pekne povedané, „ušitý horúcou ihlou zdanlivého prospechu pre celý národ“ a nie náhodou nám to oznámil tiež pri národných oslavách Sviatku práce, 1. mája v Nitre, pred vraj 8000divákmi a bolo to o rovnocennosti našich domácich aj zahraničných robotníkoch v našich firmách, o zvýšení minimálnej mzdy na 500 € mesačne do roku 2019 s jej prekročením, príplatkami za prácu v noci a počas sviatkov aj nediel v dostatočne citeľnej výške, s príplatkami za sťahovaním sa za prácou na inú adresu a špeciálnu otcovskú dovolenku pri narodení dieťaťa vo výške 10 dní, čo som veru musel napísať ako keby na „jedno nadýchnutie sa“, lebo je to voľačo celkom iste super a extra!
To všetko je voľačo také ako nočná mora všetkých zamestnávateľov, znamená to nárast mzdových nákladov v globále cca 1 milión €, pre ktoré niet žiadne, ani len iluzórne krytie, naopak, prinesie to celkom iste rast cien výrobkov aj služieb a kým s pokojom a nadhľadom sa práve premiérovi ako objaviteľovi spoľahlivo a radostne meditovalo, akože to platy porastú, za prácu v noci a cez sviatky v pekárňach, fabrikách od výmyslu sveta, čo ja viem napríklad aj v hoteloch, v správe súkromných podnikateľov, čestné slovo, v štátnej sfére, napríklad v Ústavoch zdravia, kde je starostlivosť o pacienta rovnako permanentnou službou vo dne v noci, v piatok, sviatok a kde je problém dostatku financií neriešiteľným pre štát už teraz, nepovedal premiér vôbec nič. Čo poviete, možno zabudol, veci vlastnej zodpovednosti už mávajú často takýto osud, ale čestné slovo to celkom isto bude ešte oveľa horšie, než je avizované, zamestnávatelia prognózujú stratu zamestnania, lebo sám od seba tento premiérov božský vynález nikomu na také náklady naozaj nezarobí!
Teda tak, to všetko ešte len bude, vláda sa o to bude celkom iste zodpovedne snažiť, aby sme všetci kráčali k tej podobe profitu, čo si živo predstavuje autor vynálezu, no napríklad ja osobne zostanem pekne pri zemi. V prachu a pokore poníženia, lebo čo sa dá robiť, práve teraz žijem v nádeji, že slovenský hokej bude zotrvačne voľačo ako pýcha nášho športu a opak je pravdou, lebo len si to predstavte, stretnutie našich s Dánskom, v kvalifikačnej skupine v Kolíne nad Rýnom, čo sme brali s povinnosťou zvíťaziť a zabezpečiť si postup do štvrťfinálových bojov sa skončilo našou prehrou po samostatných nájazdoch a musím sa veru priznať, že tak akosi som to zlo cítil už očakávaní!
Keď som našiel odvahu prepnúť na Jednotku RTVS, kde realizovali ten prenos, už bolo 0:2, ba potom aj o gól v našej bránke ešte viac, ale ten zázrak, keď už semifinále futbalu skončilo a ja som zistil, že je zázračných 3:3 a bude predĺženie, stal som sa napraveným skeptikom a veril som, že „teraz to príde“, ale kdeže, iba sklamanie a prázdna nádej – ten hokej už ako keby sme voľajako škodoradostne hrať zabudli. S Dánskom, v samostatných nájazdoch 3:4, čo je sklamanie, zlyhanie, športová tragédia a poučenie, že zrejme nie je u nás všetko iba dobré, či presne také, ako to byť má, alebo o tom aspoň snívame a sklamanie občana je v mojej reálnej ponuke voľačo také, ako komplexné – pýcha toho národného povedomia sa kdesi vytratila, už to vôbec nie je ono, lebo pochopte, v ničom sa nám nedarí… Lebo čo už, byť zdravým a najedeným je málo, bez šťastia v živote, aj celkom všednom, je iba smutno, lebo s odpustením, na to máme mať ako verná Slovač priamo nárok.
Nuž a dnes som aj vytrvalý, vydržal som ten súboj s Nemeckom, čo bol dlhý ako týždeň pred výplatou, usporiadateľov zradili rolby a druhá tretina mala meškanie skoro ako naše prešovské trolejbusy. Možno to bolo príčinou, že sme s favoritom vyhrávali, pekne opatrne, jeden, potom dva nula, ale v priebehu jedinej minúty nás zradila disciplína aj šťastie a vyrovnali a potom už to bola klasika – čakanie na gól čo neprišiel, ani v predĺžení a boli tu zasa samostatné nájazdy. Nemecko dalo gól, vyhralo 3:2, my teda zasa nie, ale pribudol nám bodík, už máme až štyri, ale radšej to, čo som povedal raz pre istotu ešte aj zopakujem! Ako verná Slovač by sme si veru to šťastie aspoň pre zvyšok šampionátu zaslúžili, lebo dobro, v podobe toho naozajstného úspechu by malo mať už iba senzačnú podobu, lebo 13. 14. a 16. mája hráme s Rusmi. Američanmi a Švédmi a ak to dopadne tak, ako o tom snívam, malo by to byť bez slzičiek a ak predsa len áno, tak iba tých od šťastia, lebo do čerta, čo už by to bol za „štedrý osud“, aby sa nám stále otáčal iba chrbátom…

Aká je budúcnosť prezidenta Kisku sa stalo hádankou

20.07.2018

Prognózy súvisiace so všetkým tým, čo sprevádza blížiaci sa koniec jeho výkonu prezidentskej funkcie SR s koncom jari 2019 eskalovali celkom neuveriteľne akurát potom, keď sa celkom jednoznačne viac »

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,576
Celková čítanosť: 2718707x
Priemerná čítanosť článkov: 1725x

Autor blogu

Kategórie