Založ si blog

Ako keby to ani nebol on, o tom potom, ale fakt je radikálne iný

Nič sa nedá robiť, súčasnosť slovenskej politiky je od prvých chvíľ svojho zrodu, reč je o rozpade ČSSR na Českú a Slovenskú republiku, čo bolo dané neoficiálne už voľakedy v júli 1992, na tom známom záhradnom posedení v Brne, pánov Klausa a Mečiara, ale oficiálne až po hlasovaní v parlamente, ešte stále federálnom, až 25.novembra 1992, vraj presne o 13 hodine 21 minúte, keď sa konečne aj poslanci za KDH dali presvedčiť, že byť samostatnými republikami je dobrá voľba a veru aj história bytostne spojená s mojim životom a spomienkami, lebo ako sa hovorí, už dávno som bol dospelák. Ten titulok naznačuje, že vám ponúkam voľačo a predovšetkým voľakoho, čo má v súvislosti s dátumami a udalosťami s nimi spojenými súvis celkom bytostný a vlastne ani nepochybujem, že väčšina z vás spoľahlivo uhádne, že reč je Bélovi Bugárovi, predsedovi strany Most – Híd, podpredsedovi parlamentu a čo je najdôležitejšie, koaličnému partnerovi v súčasnej vláde SR, čo pokojne označujeme ako kabinet Fico III.
Táto persóna je v politickom živote Slovenska naozaj dlho, už v prvých chvíľach rečí o našej možnej samostatnosti to dal najavo vstupom do Maďarsko kresťanského demokratického hnutia – MKDH, čo bolo prirodzené, veď má maďarskú národnosť, narodil sa síce v Bratislave, ale celý život žije v Šamoríne, kde je, ako sa hovorí, naozaj doma a práve v tejto chvíli má moja prvá spomienka na túto osobnosť nášho verejného života prvú, celkom dramatickú spomienku. Svoje ambície, povýšiť politiku v svojom živote na vyšší piedestál, než vyštudovaný odbor strojného inžiniera a práce v ZŤS Bratislava dal najavo viac ako radikálne, stal sa predsedom strany MKDH už v roku 1991, ako naozaj „mladá krv“, mal iba 35 rokov a aby som bol štatisticky presný, bol mi sympatický tým, ako sa usiloval rozdrobené maďarské etnikum stranícky zjednotiť a smiešnym, lebo tvrdošíjnosť maďarského prízvuku v hlasovom prejave celkom neuveriteľne až preháňal, čím je známy dodnes a nič sa nedá robiť, z tých mnohých verejne známych osobností s rovnakými danosťami je vari jediný, čo nikomu nemusí vysvetľovať, že slovenčina nie je jeho materinský jazyk!
Jasné, nemusíte mi veriť, lenže fakt, že väčšinu svojho života už žije v prostredí dominantne slovenskom, lebo výkon štátnických funkcií sa presne takto realizuje na parlamentnej pôde a na ňom sa to veru vôbec neprejavuje! „TEHNIKA JEHO REČI“ je už naozaj iba vtip, ale vynikne k vyššej dokonalosti, ak si ju porovnáte napríklad s ministrom dopravy Ersékom, čo je členom ním vedenej strany Most – Híd, čo založil po zániku SMK, lebo jednotnosť politikov maďarskej národnosti vydržala iba do roka 2007 a nech mu slúži k dobrej reklame, že tá jeho strana je trvale parlamentná, zvyšok, tej pekne povediac konkurencie už sa mu nevyrovná v žiadnom porovnávaní, ale naozaj sa mi nechce veriť, že človek jeho životných skúseností a praxe verejne sa prezentovať nezvláda voľačo celkom samozrejmé, lebo…
Poviem to celkom neseriózne, ale nič sa nedá robiť, naozaj presne tak, ako to v živote vnímam, ten minister Ersék je zrejme Maďar ako repa, presvedčil ma to tom tak akosi nechtiac, len si prečítajte mená tých vo funkcii na ministerstve dopravy, ktorými sa obklopil a poznáte to bez jedinej pochybnosti, ale rozpráva spisovne, je to potvrdením a chválou vzdelanosti a v kontexte s tým mi Bugár dodnes celkom vo výkone svojej funkcie nepasuje!
A ešte raz sa odvolám aj na voľačo také, ako je zotrvačnosť toho prirodzeného v našich životoch, čo nazývame naozaj rôznorodo, napríklad viera v tradície, zvyky, náboženstvo, životnú filozofiu, spôsob a kultúru života všeobecne a nič sa nedá robiť, práve on sa mi stal prototypom človeka, čo akurát voľačo takéto, celkom samozrejmé, od seba odvrhol a stal sa persónou, čo je z ničoho nič voľakým celkom iným.
Podpisom pod koaličnú dohodu s Ficom a Dankom, teda stranami Smer a SNS, ako keby sa spriahol so silami pekelnými, lebo pred voľbami v roku 2016, o orientácii strany a aj členskej základne, kde je doma ako základný kamienok už nazaj od roku 1990 neboli nikdy žiadne pochybnosti, no práve teraz sa rozhodol výhradne účelovo. Tak trochu ho z tej účelovosti podozrievam úmyselne, chce žiť zrejme v istote sociálnych samozrejmostí, predovšetkým v stálosti svojich finančných príjmov – to viete, to roky a ten podpis – čo tí, čo zostali v opozícii dali meno zrada na všetkom, čo z nás robilo doživotných partnerov a čo zrejme nikdy nedokážeme Bugárovi odpustiť, pomenovali prívlastkom pekelný.
Chcem si udržať vlastnú nezávislosť, čestné slovo sa usilujem byť v kontexte s jeho súčasnými postojmi, rozhodnutiami a veru aj činmi celkom spravodlivý, ale neviem si pomôcť, jeho „tehnika vedeniá shódze parlamentu“ ma vždy celkom vykoľají, celkom nechtiac sa mi obnovia všetky spomienky na to, keď bol samozrejmým oponentom Smeru aj SNS, Fica aj Danka, či predtým aj Slotu a dnes to nie je pravda, hoci aj v tom je cítiť voľačo ako utajený odpor padnúť si okolo krku v mene ozajstného partnerstva a jeho obrana na podporu kauzy otvárania listov v parlamente bola posledným klinčekom do rakvičky môjho sklamania nad jeho štátnickým kumštom.
Béla Bugár ako politik a štátnik, reprezentant vládnuceho spoločensta Smer, SNS a Most – Híd sa verejne vyznal z presvedčenia, že ak voľakto verí, že sa poslancom v parlamente tajne čítali listy, je podľa jeho presvedčenia obyčajný klamár. V TEJ SVOJEJ slovenčine, „nehajte“ si znieť aspoň vo vlastnom ušku jej originálnu podobu povedal: „Keď chceme prečítať nejaké listy, také možnosti sú, že ani nezistíte, že listy boli otvorené“, presne takto sa odprezentoval v TA3 a podľa jeho presvedčenia to poslanci tvrdia ako kritiku výhradne preto, že pred rokom sa povedalo, že tie listy sa veru otvárať budú a opozícia pre to koalícii urobí zo života peklo. To malo byť voľačo ako výhovorka, ale pozor, čo ako to znie podivne, nikto na svete nepochybuje, že presne ten rozkaz naozaj vydal kancelár Guspan za SNS a Bugárova reakcia iba dokazuje, že v činoch tých mocných niet žiadna logika a predovšetkým v nich niet spravodlivosť!
Niet nad príležitosť trošku sa aj na takomto smutnom, či celkom zákernom ľudskom skutku pobaviť a tak sa Bélu Bugára s dešpektom hraničiacim s neúctou opýtam, že keď sa v príslušný čas postaví pred Lucifera a ten sa ho spýta – povedz pravdu, kto má väčšie zásluhy pre nás, ty, alebo Danko, čo tvrdí, že s tou kauzou otvárania listov nemá nič spoločného, lebo u nás v pekle sa nevieme na tom dohodnúť. Lebo predstav si, väčšina pekelníkov fandí tebe, vraj si nielen klamár celkom onakvejší, ale NAVIAC aj zradca životných ideálov, takže buď už v tejto chvíli taký náš zaslúžilý člen, že nás rozsúdiš!

Svet a my, porovnanie reality, vlastných rozhodnutí, ich dôsledkov a našej budúcnosti. . .

25.09.2017

Musím byť voči svojim čitateľom celkom úprimným prispievateľom na portál, lebo čo ako by sa mi zdalo, že som tu už spoľahlivo rozhľadený, dobre zorientovaný vo všetkom, čo je pre autora viac »

Prešov je iný než Banská Bystrica – chuť veliť tam má viac „generálov“

25.09.2017

Aby som náhodou nikoho nepomýlil, tak všetkým na Slovensku pripomeniem, že reč je o župných voľbách, alebo ak sa vám bude viac páčiť iný termín, tak voľby naplánované na 4. novembra viac »

Tak čo uhádnem, víťazstvo Merkelovej či Sagana. . .

24.09.2017

Je to veru naozaj celkom mimoriadna nedeľa, v hre je naozaj prednostne presne to, čo som sa odvážil špecifikovať v titulku ako záležitosť celkom prednostnú pre môj osobný interes, lebo čo viac »

trump, alabama, obamacare

Sedieť alebo kľačať počas hymny na americkom futbale? Neprípustné, tvrdí Trump

25.09.2017 21:57

Viac ako dvesto hráčov NFL v zápasoch tohto kola pri hymne sedelo, kľačalo alebo sa modlilo. Podľa Trumpa by malo byť státie v pozore povinné a ak to niekto nedodrží, klub by ho mal vyhodiť.

pendolino, vlak

Česi predstavili Slovákom vynovené pendolino

25.09.2017 20:00

Interiér rýchlovlaku pendolino, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Prahou a Košicami, České dráhy výrazne obnovili.

kim, trump

Nevyhlásili sme vám vojnu, odkazuje Biely dom do Pchjongjangu

25.09.2017 19:37, aktualizované: 23:16

O tom, že USA vyhlásili Pchjongjangu vojnu, hovoril severokórejský minister zahraničných vecí. Podľa Washingtonu však ide len o dezinterpretáciu.

putin

Rusko porušuje na Kryme ľudské práva, mieni OSN

25.09.2017 18:49

Podľa misie OHCHR krajina porušuje ľudské práva vnútením ruského občianstva tamojším obyvateľom a úmyselným presúvaním stoviek väzňov a zadržaných ľudí do ruských väzníc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,249
Celková čítanosť: 2014816x
Priemerná čítanosť článkov: 1613x

Autor blogu

Kategórie