Založ si blog

Bravó, už aj u nás sme obchodníkmi in natura

Aby som bol serióznym informátorom bez výhrad a výhovoriek priznávam sa, že konflikt, čo vznikol medzi mnou a mojim dodávateľom elektrickej energie som naozaj spôsobil ja, osobne a na príčine je voľačo ako nepozornosť, málo opatrnosti, ale veru aj voľačo také prirodzené, ako je túžba žiť čo najlacnejšie, lebo v tej chvíli, keď sa za mojimi dverami pred časom objavil muž hodný pozornosti vzhľadom a veru aj vystupovaním a presvedčivou agitáciou o cenách elektrickej energie čo odoberám – zaujal ma viac, ako len okrajovo. Predstavil sa ako zamestnanec elektrární, veľmi dôkladne ma informoval, že podpísaním zmluvy sa dnešným dátumom stanem odberateľom o toľko a toľko lacnejšej energie, všetko má v predstihu pripravené a bude to raz – dva reálnym kšeftom, STARÍ ZÁKAZNÍCI SI TO ZASLÚŽIA.

No povedzte, páčilo sa mi to, príprava obeda sa mi tak stala o voľačo príjemnejšou povinnosťou ako normálne a keď som si už po umytí riadov po obede skontroloval podobu tej novej zmluvy, kde ten údaj o lacnejšej ponuke svietil naozaj ako svetluška, zistil som nezrovnalosť v adrese dodávateľa – už to nebola Východoslovenská energetika a.s. v Košiciach, ale voľačo v Bratislave a bolo mi jasné, že sa mi ako zákazníkovi stalo presne to, čo som doteraz vylučoval – ten človek sa na mne vyvŕšil, bol som oklamaný, svojho dodávateľa som zradil bez výčitiek svedomia a vôbec som neľutoval čas, keď som sa už na druhý deň ráno pobral na Levočskú, kde to VSE svieti ako maják – presne tam je zákaznícke centrum – a mal som túžbu všetko vyriešiť – ako hlavný vinník – čo najskôr a vlastne hneď!

No tak, ako to už býva pravidlom, to ex post je realita málo optimistická, dostal som poučenie, čo a ako sa mám zhovárať s tou organizáciou,  čo si ma ukradla ako nevzdelanca a stalo sa. Do Košíc som sa priznal k nepozornosti, oznámil som im, že v Bratislave svoju prihlášku k dodávke zlacnenej energie písomne odmietam a som pripravený urobiť aj prvé posledné, aby to akceptovali a ak by ste si mysleli, že to bolo tak akosi naozaj raz dva, tak to teda nie, ale už na sklonku roka 2016, čo boli veru dva roky zbytočných štrapácií sa všetko pohlo dobrým smerom. Bratislava moju argumentáciu uznala, platnosť mnou podpísaného dokumentu zrušila právnym úkonom, čo bol kontrolovateľným a VSE mi oznámila, že sú s mojim rozhodnutím zostať ich zákazníkom spokojní a všetko sa teda vrátilo do pokojných vôd vzájomne dobrých vzťahov.

Až do včera,  v mobile bol odkaz, že zajtra mi doručia balík, aby som vedel a bol zastihnuteľný, no pochopte, so všetkými, čo by na mňa mysleli s voľačím takým mimoriadnym mám nepretržitý kontakt telefónom a veru aj skypom a keď sa mi chvíľku pred desiatou doručovateľ prihlásil, že je teda tu a ako to  zrealizujeme, prišiel som osobne pred chalupu –poviem to takto – pre istotu. Balík to bol slušný, pekne zabalený a z bezpečnej vzdialenosti som chcel vedieť, kto je odosielateľ, lebo od nikoho som nedostal žiadne avízo a nechcem sa stať príspevkom do čiernej kroniky, že som sa stal obeťou voľakoho s čiernym svedomím, čo mi poslal z nenávisti bombu, lebo čo už, poznám naozaj dosť práve takých, čo keby vedeli ako na to, tú radosť by celkom iste radi prežili.

Z chuti sa rozosmial, ukázal mi v svojej dodávke, že ten môj balík tam má peknú kôpku rovnako vkusných dvojníkov a vraj všetky sú od elektrární a už druhý deň ich po Prešove rozváža! To viete, bolo to presvedčivé, už v pohode som do tej zásielky nakukol a prežil som šok!  Obsah mal hodnotu  335, 75€, vedúci Riadenia  zákazníckych segmentov Ing. Martin Petrašovič sa k tomu v sprievodnom liste pokojne priznal ako k darčeku od VSE pre mňa osobne, že som sa rozhodol zostať ich zákazníkom aj naďalej a v tej chvíli mi bolo jasné, koľkým z nás pred tým časom ten dobre vyzerajúci a slušne vystupujúci agent bratislavskej firmy „vytrel zrak a urobil z nás podvodníkov“, lebo tých balíkov to dokazujúcich bolo v tom aute veru požehnane a aby v ničom ani v Košiciach za tými Prešporákmi s úsporami nezaostali okrem opisu výrobkov, ktorých cenu nám oznámili pridali aj oznam,  že ak ich aj budeme používať, ušetríme ďalších 151,36€ ročne a bolo to preukazne presvedčivé svedectvo.

Veď záviďte, ten balík obsahoval požiarny alarm s optickým senzorom, s jednoduchou inštaláciou a s batériou čo má výdrž 10 rokov, šetriacu sprchu s hadicou a držiakom s nekonečnou zárukou, čo už je „veru v službe“, 3 x diaľkovo ovládané zásuvky úsporného režimu a voľačo aj celkom jednoduché, no výsostne  praktické, ako sú 3 LED žiarovky s výkonom 75w, životnosťou 15 000 hodín a s úsporou až 85%, čo je voľačo ako prekvapujúci darček hotové dobrodenie. Iba naozaj nedávno som sa priznal, že dátum 8. 8. už od svojho detstva považujem za voľačo  prinášajúce mi profit a šťastie a ak budete hádať, kedy mi ho VSE poslali celkom iste uhádnete, je to dôkaz, že mám o tom mnohoročnom tvrdení celkom nový argument!

Prezident ČR Miloš Zeman agituje, poúča aj motivuje. . .

24.04.2018

Hovorí sa, že svet je v podstate celkom maličký, teda na šírenie klebiet celkom prednostne a spoľahlivo a keď som v sobotu večer, od kamaráta z Prahy dostal „depešu o aktivitách Miloša Zemana viac »

Nastal čas veľkých očakávaní. . .

23.04.2018

Už tento týždeň je pred celým svetom udalosť, čo irituje celosvetovú verejnosť až k očakávaniam spojeným s voľačím tak významným, čo dostalo názov rokovanie o konci vojny a v tej pravej viac »

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,477
Celková čítanosť: 2503108x
Priemerná čítanosť článkov: 1695x

Autor blogu

Kategórie