Založ si blog

Radšej nebudem nič hádať, ale toto je celkom iste bomba!

Aby bolo jasné, takáto špecifikácia konštatovania je voľačo svojim spôsobom celkom zložité, lebo všetky tie správy, reportáže, hodnotenia koaličných kontaktov a predovšetkým informácie z mediálnych zdrojov dostupných na Slovensku sú viac ako len zvláštne, lebo len si to všetko predstavte akurát tak, ako to k nám prúdi cez spravodajské zdroje, čo sú nám k dispozícii. Tlač, rozhlas, televízia a dostupné klebety v spoločenských kontaktoch sú plné informácií o problémoch v koalícii strán tvoriacich súčasnú vládu premiéra Fica, vieme spoľahlivo, že ten akútny  stav spôsobil predseda SNS Andrej Danko, keď verejne vypovedal platnosť dohody koaličnej zmluvy, ešte 7. augusta a odvtedy, hoci sa diali veci skutočne dôležité, ba celkom spoľahlivo aj propagované, bolo to všetko v podobe „jedna pani povedala“, alebo adresne – čistý výmysel a celkom sprostý účel.

Celkom racionálne sa tieto fámy v spoločnosti šírili celkom svojskými spôsobmi, vopred dohodnuté stretnutia troch straníckych predsedov koaličných strán boli verejnosti avizované až s barnumskou reklamou, že to bude vtedy a vtedy, tam a tam, s presne určenou témou rokovania a ak si spomeniete ako to bolo naozaj už viete, že tieto sľuby boli menej trvácou istotou než mydlové bubliny v búrke. Lebo buď prekvapujúco ochorel premiér, alebo sa rozhorčil nad nevhodným správaním sa členov strany Smer predseda parlamentu a strany SNS Danko, či iba koniec bol v sľuboch naivného a dôverčivého predsedu Mostu – Híd Bugára a už druhý týždeň sa žije v neistote.

No, už voľajaký ten deň sa vie, že veď je „vlastne všetko v poriadku“, tí traja zodpovední sa vraj dohodli na rozumnom pokračovaní spolupráce presne tak, ako je to treba, to aby nikoho ani len náhodou nenapadlo, že pevnosť koaličných zväzkov je nebodaj voľajako spochybnená a už už voľakde za najbližším rohom na nás vyciera zuby koaličná kríza, ba priamo predčasné voľby a celkom šokovaný som vnímal úsilie televíznych spoločností, že presne pri takýchto vymyslených informáciách bol na obrazovkách televízoroch šot, na ktorom sú v zábere Fico, Danko aj Bugár, akože pokoj, pokoj – veď hľa… Jasná kamufláž, ba presnejšie, zavádzanie verejnosti a na stredu sa rokovanie vlády avizovalo ako voľačo, čo by malo priniesť definitívu konca všetkých takýchto pochybností, lenže tomu už nemohol  veriť vôbec nikto – vláda to je veru aj školstvo, Plavčan, švindle s eurofondami vo vede a výskume, čo je vlastne základný fundament tej katastrofálnej galiby koaličného spolku a celkom šokujúco to možno nechtiac potvrdil samotný premiér Fico, v narýchlo realizovanej tlačovej besede so šéfom našej diplomacie Miroslavom Lajčákom.

Ten náš diplomatický primus bol v celkom poľutovaniahodnej úlohe tichého spoločníka, bol, ako sa hovorí štafážou či „křovím“, aby sa všetko v ponuke žabomyších vojen – ako si svoje kritické slová k tomu konfliktu medzi koaličnými partnermi a veru aj nami a EÚ pomenoval sám premiér Fico a jednoducho mi nedá nezdôrazniť, že mu to v ničom vôbec nepomohlo! Naopak, všetky tie jeho snahy presvedčiť celý národ, že práve on a jeho „reči a postoje“ nás udržiavajú v prvej lige krajín EÚ, lenže pochopte, to čo hlása je potvrdením bitky slonov v obchode s porcelánom a národ by predovšetkým potreboval vedieť pravdu! Viac nič, to by naozaj stačilo a práve z tohto dôvodu som viac ako netrpezlivo čakal na premiérovu tlačovku po avizovanom rokovaní vlády, lebo už musel konečne hovoriť pravdu a nie vymýšľať si a klamať!

A teraz teda pozor! Stalo sa! Povedal, nemlčal,  konečne sa na nič nehral a nič nepredstieral, teda verejnosť si nezaslúži nevedieť pravdu! Takáto teda je! Nemáme žiadnu alternatívu,  verejnosť si zaslúži vedieť vždy celú pravdu a tak teda takto.

Poďakoval som sa ministrovi Plavčanovi – žiaľ, neprezradil nám, za čo, ale predsedu strany SNS Andreja Danka som požiadal, aby nám ponúkol meno nového šéfa školského rezortu .

Ďakujem za pozornosť a bez mihnutia okom spred kamier utiekol, čo ak naozaj nič iné sa stáva dôkazom, že všetko, o čom tu bola dodnes reč a v čom mala byť jeho réžia spoľahlivého štátnika je humbug, hanba, čistá zrada a výmysel politika, čo je dôveryhodný presne tak, ako kocúr nad miskou smotany o ktorú sa musí rozdeliť so všetkými a takým veru neverím ani len nos medzi očami.

Sociálna demokracia je v Česku lotéria, s akým to bude koncom?

20.02.2018

Mal by som celkom spoľahlivo patriť k tým občanom Slovenska, čo dianie, predvšetkým v sfére politických vplyvov u našich západných susedov a teda krajiny, čo bola naozaj dlho našou spoločnou viac »

Koaličné šari –vari, alebo jednota postojov je ilúzia

19.02.2018

Bolo to celkom náhodné naprogramovanie nedele, ale keď som si sadal k počítaču s úmyslom, napísať svoj blog o extra aktivitách politikov v strane Most – Híd, čo je súčasťou vládnej koalície, viac »

Správa na nedeľu je skoro produktom kázne štátu!

18.02.2018

Veru tak, je to síce so značným časovým odstupom, alebo aj ináč, s hanbou čo sa lepí na nás všetkých už viac ako dlho a s odpustením, naozaj nezaslúžene, ale pre pokoj vlastnej duše aj viac »

deti, tábor, škôlka, škola, hra, hranie, žiaci, gitara, prázdniny, hudba

Japonec získal do starostlivosti 13 detí, ktoré mu porodili náhradné matky

20.02.2018 18:37

Japonský podnikateľ chcel mať veľa potomkov, aby im v budúcnosti mohol odovzdať svoje rozsiahle imanie.

Pád záchranárskeho vrtuľníka, drucke, kaliňák,

Slovenskí ministri riešia s Kubáncami Centrum pre liečbu diabetickej nohy aj ESO

20.02.2018 18:12

Slovenskú delegáciu na Kube vedie minister vnútra Robert Kaliňák.

burka, tradičný odev

V Berlíne napadli a urážali ženu v burke

20.02.2018 18:05

Podľa polície 28-ročná žena zaútočila na obeť a strhla jej pokrývku z hlavy.

Lavrov

Lavrov: Turecko môže svoje bezpečnostné záujmy realizovať rokovaním so Sýriou

20.02.2018 18:03

Ak chce Turecko vyriešiť otázku kurdských územných nárokov, malo by spolupracovať so sýrskou vládou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,406
Celková čítanosť: 2320185x
Priemerná čítanosť článkov: 1650x

Autor blogu

Kategórie