Založ si blog

Radšej nebudem nič hádať, ale toto je celkom iste bomba!

Aby bolo jasné, takáto špecifikácia konštatovania je voľačo svojim spôsobom celkom zložité, lebo všetky tie správy, reportáže, hodnotenia koaličných kontaktov a predovšetkým informácie z mediálnych zdrojov dostupných na Slovensku sú viac ako len zvláštne, lebo len si to všetko predstavte akurát tak, ako to k nám prúdi cez spravodajské zdroje, čo sú nám k dispozícii. Tlač, rozhlas, televízia a dostupné klebety v spoločenských kontaktoch sú plné informácií o problémoch v koalícii strán tvoriacich súčasnú vládu premiéra Fica, vieme spoľahlivo, že ten akútny  stav spôsobil predseda SNS Andrej Danko, keď verejne vypovedal platnosť dohody koaličnej zmluvy, ešte 7. augusta a odvtedy, hoci sa diali veci skutočne dôležité, ba celkom spoľahlivo aj propagované, bolo to všetko v podobe „jedna pani povedala“, alebo adresne – čistý výmysel a celkom sprostý účel.

Celkom racionálne sa tieto fámy v spoločnosti šírili celkom svojskými spôsobmi, vopred dohodnuté stretnutia troch straníckych predsedov koaličných strán boli verejnosti avizované až s barnumskou reklamou, že to bude vtedy a vtedy, tam a tam, s presne určenou témou rokovania a ak si spomeniete ako to bolo naozaj už viete, že tieto sľuby boli menej trvácou istotou než mydlové bubliny v búrke. Lebo buď prekvapujúco ochorel premiér, alebo sa rozhorčil nad nevhodným správaním sa členov strany Smer predseda parlamentu a strany SNS Danko, či iba koniec bol v sľuboch naivného a dôverčivého predsedu Mostu – Híd Bugára a už druhý týždeň sa žije v neistote.

No, už voľajaký ten deň sa vie, že veď je „vlastne všetko v poriadku“, tí traja zodpovední sa vraj dohodli na rozumnom pokračovaní spolupráce presne tak, ako je to treba, to aby nikoho ani len náhodou nenapadlo, že pevnosť koaličných zväzkov je nebodaj voľajako spochybnená a už už voľakde za najbližším rohom na nás vyciera zuby koaličná kríza, ba priamo predčasné voľby a celkom šokovaný som vnímal úsilie televíznych spoločností, že presne pri takýchto vymyslených informáciách bol na obrazovkách televízoroch šot, na ktorom sú v zábere Fico, Danko aj Bugár, akože pokoj, pokoj – veď hľa… Jasná kamufláž, ba presnejšie, zavádzanie verejnosti a na stredu sa rokovanie vlády avizovalo ako voľačo, čo by malo priniesť definitívu konca všetkých takýchto pochybností, lenže tomu už nemohol  veriť vôbec nikto – vláda to je veru aj školstvo, Plavčan, švindle s eurofondami vo vede a výskume, čo je vlastne základný fundament tej katastrofálnej galiby koaličného spolku a celkom šokujúco to možno nechtiac potvrdil samotný premiér Fico, v narýchlo realizovanej tlačovej besede so šéfom našej diplomacie Miroslavom Lajčákom.

Ten náš diplomatický primus bol v celkom poľutovaniahodnej úlohe tichého spoločníka, bol, ako sa hovorí štafážou či „křovím“, aby sa všetko v ponuke žabomyších vojen – ako si svoje kritické slová k tomu konfliktu medzi koaličnými partnermi a veru aj nami a EÚ pomenoval sám premiér Fico a jednoducho mi nedá nezdôrazniť, že mu to v ničom vôbec nepomohlo! Naopak, všetky tie jeho snahy presvedčiť celý národ, že práve on a jeho „reči a postoje“ nás udržiavajú v prvej lige krajín EÚ, lenže pochopte, to čo hlása je potvrdením bitky slonov v obchode s porcelánom a národ by predovšetkým potreboval vedieť pravdu! Viac nič, to by naozaj stačilo a práve z tohto dôvodu som viac ako netrpezlivo čakal na premiérovu tlačovku po avizovanom rokovaní vlády, lebo už musel konečne hovoriť pravdu a nie vymýšľať si a klamať!

A teraz teda pozor! Stalo sa! Povedal, nemlčal,  konečne sa na nič nehral a nič nepredstieral, teda verejnosť si nezaslúži nevedieť pravdu! Takáto teda je! Nemáme žiadnu alternatívu,  verejnosť si zaslúži vedieť vždy celú pravdu a tak teda takto.

Poďakoval som sa ministrovi Plavčanovi – žiaľ, neprezradil nám, za čo, ale predsedu strany SNS Andreja Danka som požiadal, aby nám ponúkol meno nového šéfa školského rezortu .

Ďakujem za pozornosť a bez mihnutia okom spred kamier utiekol, čo ak naozaj nič iné sa stáva dôkazom, že všetko, o čom tu bola dodnes reč a v čom mala byť jeho réžia spoľahlivého štátnika je humbug, hanba, čistá zrada a výmysel politika, čo je dôveryhodný presne tak, ako kocúr nad miskou smotany o ktorú sa musí rozdeliť so všetkými a takým veru neverím ani len nos medzi očami.

Aká je budúcnosť prezidenta Kisku sa stalo hádankou

20.07.2018

Prognózy súvisiace so všetkým tým, čo sprevádza blížiaci sa koniec jeho výkonu prezidentskej funkcie SR s koncom jari 2019 eskalovali celkom neuveriteľne akurát potom, keď sa celkom jednoznačne viac »

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,576
Celková čítanosť: 2718857x
Priemerná čítanosť článkov: 1725x

Autor blogu

Kategórie