Založ si blog

Povinnosť strany Most – Híd byť zodpovednou ústavnou zložkou je. . .

No veď to, už v predstihu mi bolo viac ako jasné, že to je voľačo viac ako len formalita, lebo rozhodnutie členov strany Most – Híd, predovšetkým teda jeho predsedu a autora jeho osamostatnenia sa od etnickej jednoty občanov maďarskej národnosti v strane SMK, ktorú Béla Bugár pôvodne sformoval a aj riadil, nebude vôbec jednoduchá povinnosť pre autora jej obsahu. To predovšetkým preto, že jeho rozhodnutie, stať sa vedome, dobrovoľne a podľa priznania predovšetkým osobne organickou súčasťou koaličnej vlády premiéra Roberta Fica, predsedu strany Smer DS a strany SNS, ktorú riadi už predseda parlamentu Andrej Danko   bolo voľačím celkom nekompatibilným s jeho životnými ideálmi, miestom v spoločnosti a hodnotami človeka vo všetkých aspektoch jeho hodnôt.

Aby to bolo pre každého iba jednoduché tak pripomínam, že vzťahy medzi etnickými Maďarmi, čo sú celkom prirodzene prednostnými členmi v Bugárom vytvorenej politickej strane, s tým extra názvom avizujúcim jednotu cieľov väčšinového národa a spriaznenej maďarskej národnosti a členmi SNS      sú historicky voľačím málo pochopiteľným, ba ak sa nenahneváte, radšej použijem termín jednoznačne umelým, až nevysvetliteľným, lebo vychádzajúc z reality našich spoločných dejín je to naozaj akurát tak, ako keby sa pekelník spriahol s anjelom a nikto by sa tomu nečudoval!

Ale nebudem veru ani polovičatým informátorom, lebo členstvo strany Smer je v základnej životnej orientácii k maďarským spoluobčanom aj tak voľačo ako „pekelníci“, lebo sú to celkom nepolepšiteľní lavičiari v kontexte so životnou filozofiou a ak to chcete mať v podobe polopatickej tak teda vedzte, že väčšinovo sú to naozaj nie obyčajní, ale spoľahlivo Moskvou štepení komunisti a  tak mi to teda celkom jednoznačne vychádza tak, že Bugár a jeho verní sa rozhodli celkom vedome spriahnuť sa s oponentnou občianskou spoločnosťou. S celkom jasným úmyslom a presvedčením, títo v podstate nepriatelia maďarského etnika sú už v treťom vládnom turnuse pri moci, teda Slovensku zvrchovane vládnu a všetko sa naozaj vyvíjalo tak neuveriteľne, ba až zázračne, že Bugár a jeho spoločenstvo boli ako jediní v talóne stať sa organickou zložkou vlády Smeru a SNS a celkom jednoznačne to ako príležitosť danú mu osudom ten ináč „opatrný politik „celkom lakomo prijal!

Keď som ho v stredu videl sedieť pred mikrofónmi s povinnosťou Slovensku vysvetľovať, čo všetko pre jeho osobu a členstvo znamená Ficov verdikt, že aj keď presne vie, že vláda ktorú vedie nemá žiadnu alternatívu voľajakých zásadných zmien, iba to všetko čo ich trápi vydržať a pokračovať, ak to SNS a Danko bude vedieť prehltnúť, videl som pri  ňom sedieť ministerku spravodlivosti Žitňanskú, čo sa stala jeho súkmeňovkyňou v strane, kam prišla s nenaplnenými ideálmi z pravicového politického spektra po páde jej pôvodnej vlády a žila v nádeji, že svojim rozhodnutím, prežiť v živote kotrmelec v životnej filozofii bude vyvážený splnením jej snov o spravodlivosti v spoločnosti. Bolo mi viac ako jasné, v akom rozpoložení svojho života sa nachádza, jej smútok a beznádej bol čitateľný celkom bez slov a čestné slovo mi jej bolo viac ako iba ľúto!

Aby bolo jasné, fakt, že sa rozhodnutie Andreja Danka o zotrvaní či odvolaní ministra Plavčana na poste šéfa rezortu školstva bude musieť realizovať v tej réžii, akú si vymysel predseda vlády Fico, ktorý mal viac ako jednoznačne právomoc pre osobný verdikt o jeho odvolaní, lebo nič sa nedá robiť – o galibe, čo tento viac ako svojrázny expert v kontexte s využívaním eurofondov v sfére vedy a výskumu spôsobil sa veru vie už všetko čo treba, ba aj v opravnom riešení, ale to viete, pre istotu to zveril do právomocí Danka, nech si o svojich  hriešnikoch rozhoduje iba zodpovedne, tak je to celkom jednoznačné a veru aj zosobnené! Ba ešte aj viac, môžeme hádať, alebo ak chcete tak nech si o svojich prorokovať, čo ten Danko teraz urobí, ako sa rozhodne, lebo svojim spôsobom vie veru celkom presne aj to, čo aj Fico, že ich spoločné vládnutie je bez alternatívy, podpora voličov už nie je tajomstvom, Slovensko a jeho voličská verejnosť spoľahlivo vie, že SNS so Smerom už nedá dokopy kapitál hlasov potrebných na „stvorenie vlády“ a aj keď sa veru aj Bugár k takejto alternatíve budúcnosti v podobe triumvirátu stále hlási, celkom iste v hlbinách duše a srdca koketuje s možnosťou, že zrada sa dá odpustiť a on z vlastnej histórie vie, že vládnuť sa dá aj s lepšími partnerni než sú tí, čo im musí slúžiť dnes!

Budem v kontexte s touto alternatívou možností viac ako len škodoradostný, všetko to, čím sa v živote politika Béla Bugár prezentoval si dobre pamätám, to „o tom potom“ som pociťoval vždy ako ako voľačo zvláštne a jeho zrušenie národnej jednoty etnických Maďarov u nás je celkom prednostne jeho zástoj, takže naozaj mu nie je čo závidieť, ešte aj to možné odpúšťanie celkom iste bude bolieť a ak mu mám predsa len radiť, tak to vôbec nemusí mať dobré konce, ba v Budapešti mu tí naozaj pravoverní rodáci   neodpustia jednoducho nikdy!

Nuž teda tak, zatiaľ teda Bugár spoluvládne, jeho šnúrka kariéry visí z gatí Andreja Danka a čestné slovo, tá jeho závislosť na rozhodovaní predsedu SNS  je škodoradosť osudu celkom fatálna, ale tak mu treba! Čo hľadal, to si našiel a naozaj mu nič nezávidím, len nech si to neškriabe. Tá jeho výhovorka, že teraz je teda na rade rozhodovanie SNS  a nikto iný je zavádzaním verejnosti, lebo celkom zabudol, že on svojich voličov podviedol celkom prednostne  a bez možnosti nájsť v tom čo len výhovorku, lebo – nič sa nedá robiť, škoda slov…

Tomu sa hovorí dokonalosť super extra. . .

20.09.2018

Rozdelenie takého územia na mape sveta, akým je na jeho východnej pologuli teritórium Kórejského poloostrova po skončení bojov 27.VI. 1953 pozdĺž 38. rovnobežky je dodnes svetovým unikátom, viac »

Po Lajčákovi sú tu veľké ambície Maroša Šefčoviča. . .

19.09.2018

Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov presne v pondelok 17. septembra ukončilo rok svojej činnosti pod vedením ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava viac »

10. novembra, desať kandidátov a jediný post primátora. . .

18.09.2018

Nuž čo, je sa na čo tešiť, milí voliči v našom hlavnom meste Bratislava a keď som sa nad tým hlavolamom, čo nás v kontexte s tým, čo predstavuje očakávaný súboj medzi koalíciou a opozícou viac »

Pjotr Verzilov NEPOUŽÍVAŤ

Pussy Riot: Otrava Verzilova súvisí so smrťou novinárov v Afrike

20.09.2018 10:48

Podľa dostupných informácií novinári natáčali reportáž o ruských žoldnieroch bojujúcich v Sýrii a Iraku.

farská, šeliga, pellegriny, za slušné slovensko

Iniciatíva Za slušné Slovensko: Rozhodnutia vo veci trestného oznámenie na Fica sa ešte nedočkali

20.09.2018 10:32

Na expremiéra Roberta Fica podala iniciatíva Za slušné Slovensko trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy a ohováranie 15. júna.

ruské prezidentské voľby

Ruské úrady zrušili voľbu gubernátora, ktorú vyhral prokremeľský kandidát

20.09.2018 10:05

Hnutie Golos (Hlas), ktoré monitorovalo voľby v Prímorskom kraji, uviedlo, že počas hlasovania zaznamenalo mnoho prípadov porušenia volebného zákona.

Kórea, prehliadka

Kim sľubuje mier. A kladie si podmienky

20.09.2018 10:00

Kórejský polostrov má byť bez jadrových zbraní. KĽDR k tomu prispeje ústretovými krokmi, ale má svoje podmienky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,639
Celková čítanosť: 2895018x
Priemerná čítanosť článkov: 1766x

Autor blogu

Kategórie