Založ si blog

Zlaté ruky MUDr. Fischera a Sliač urobili zázrak – som tu

Vôbec som sa nemusel presviedčať, že šťastný život človeka má niekoľko korienkov, čo ho obrazne a veru aj reálne udržujú v šťastí, zdraví, pohode a bezstarostnom bytí a keď som bol voľakedy dávno na prahu 55 rokov, čo už je podľa väčšiny aj dnešných mužov voľačo ako dokonalá zrelosť duševných aj fyzických síl a výdrže byť dokonalým motorom aspoň vlastnej rodiny, dostalo sa mi krutého poučenia – aj takéto presvedčenie človeka býva iba do času. Trénovaný, vyšportovaný, nepijúci a nefajčiaci, dodržiavajúci všetky odporúčané zásady zdravej životosprávy a naviac šťastlivec, čo sa dozvedel, že  v apríli sa mu narodí vytúžený syn sa z ničoho nič cíti aj po celkom obyčajnom dni ako „požutý a vypľutý“ prídete aj na iné myšlienky! Cesta za lekárom bývala vždy jednoduchá –najčastejšie zubár a voľajaký odborník na motoriku v telocvični, bazéne či na tenisovom kurte a dosť a tu, tá hrôza – vraj kardiovaskulárne problémy!

Mal som však naozaj životné šťastie, zo zahraničia sa nám vrátil domov odborník na diagnostiku takýchto „nechutností“, doktor Grocký, aj s celkom novým prístrojom a bol som celkom iste jeho prvým pacientom, čo jeho slová pochopil v dokonalosti –je tu len jediná možnosť! Chirurgický zákrok, v Bratislave, u MUDr Viliama Fischera, robí zázraky na počkanie s každým, čo má to šťastie dostať sa do jeho starostlivosti a všetko sa potom poskladalo akurát tak, aby to všetko malo podobu dokonalého plánovania. Junior prišiel na svet presne naplánovaný, v dokonalosti pre seba a aj pre maminu, tie prvé chvíle nového chodu našej domácnosti som prežíval naozaj v kolektívnej zodpovednosti a keď už to všetko šliapalo ako hodinky zo Švajčiarska prišiel mi z Bratislavy odkaz – v pondelok prídite!

Bolo to dokonalé plánovanie, nástupnú prehliadku a prijatie do stavu pacientov v tom staručkom ústave srdcových chorôb mi porobili mladé kádre, aj s bydlom v izbe so 6 posteľami, so mnou kompletne obsadenými a čo ako to bolo zvláštne, ani som nebol žiadnou raritou – všetci kardiaci, strachujúci sa o svoju budúcnosť, druhý najstarší, ale predsa len, jediný čerstvý tatko, čo mi všetci závideli. Vraj kedy pôjdem k primárovi na vyšetrenie, lebo podľa toho budem potom v poradovníku, na tejto adrese je vraj všetko ako podľa cestovného poriadku  a pri večernej vizite mi to v takejto podobe potvrdil aj náš izbový lekár. Lenže v tej nástupnej informácii nás vyrušila sestrička, vraj Krištofík k Fischerovi a osobne ma do toho jeho mezanínu na medziposchodí odviedla!

Senzácia, chlap celkom obyčajný, objavili sme medzi svojimi kamarátmi naozaj veľa takých, čo patrili aj do toho druhého spoločenstva a keďže mal všetky tie moje „papiere“ s ktorými som pricestoval už prečítané, spoznával ma takpovediac in natura a vlastnoručne aj s finálnym verdiktom! Zajtra sa porobí diagnostika v kompletnej podobe a v stredu ráno štartujeme – urobím štyri byppasy, to viem už teraz a budeš zasa vo forme!

To viete, až taká dokonalosť v tom napokon nebola, nad ránom priviezli pacienta záchrankou, všetko bolo viac ako len zložité, komplikované, aj s operačnými dozvukmi  a tak ma ráno sestrička informovala, že všetko bude o deň posunuté, teda môj deň bude štvrtok a tak sa aj stalo. O tom prebudení sa po zákroku sa naozaj veľa hovorí, ja som pri sebe našiel mladého chirurga, čo zo zákroku napísal viac ako len svojskú správu, na ktorej som sa v začiatkoch návratu do životnej formy vždy schuti nasmial a informoval ma, že teda tých bypassov mám celkom päť, doktor Gašparovič mi z predkolenia oboch nôh odobral dostatok materiálu a všetko išlo ako „po masle či namydlené“ a mám aj od neho záruku, že to v tejto skvelej podobe bude veru aj pokračovať…       

A teraz teda ten Sliač, je v poradí až ako číslo dve, čo je samozrejmosť, sú to kúpele pre kardiakov s neuveriteľne liečivou vodou, senzačnou klímou, dokonalým prostredím a personálom, čo robí so svojimi pacientami zázraky k návratu spoľahlivého zdravia a životnej formy, čoho som dôkazom aj dnes, lebo napriek vykročeniu už do 76 roku svojho veku sa v ničom nemusím obmedzovať – teda v tých potrebách života, čo sú základom pohody bytia šťastných ľudí  a popri tom sa dozvedel naozaj JÓBOVU ZVESŤ, že Sliač, tie kúpele, čo mi so všetkým pomohli až zázračne sú už na svete iba v podobe katastrofy! Z ôsmych ubytovacích zariadení, čo tam boli za mňa do posledného miestečka vždy obsadené, s úžasným zdravotníckym personálom, čo vedel viac ako len robiť zázraky a radosť zo života na veľa spôsobov fungujú iba dve, v dezolátnom stave, taký ten plnohodnotný spoločenský a športový život je vraj celkom nulový a najhoršie správy majú veru podobu konca kúpeľnej slávy a histórie a verte mi, bol by som vždy prisahal, že sláva Piešťan, ako našej jednotky v tejto konkurencii so Sliačom mala čo robiť, aby sa nemusela červenať!

To viete, dal som si záležať o všetkom vedieť, prečo je to tak, čo sa tam dialo, kto bol kedy majiteľom a prečo ten úpadok a vôbec to nebolo v ničom tajné! Stačí si v tom finálnom hodnotení spomenúť na to, kto je pánom v tejto republike, „prečo tu všetko prosperuje iba v dokonalosti a neustálom rozvoji, čo nám môžu všetci iba závidieť“ a tak mi nedá, aby som tomu tvorcovi tých zázrakov premiérovi Ficovi nepripomenul.

Na tú našu výstavnú kúpeľnickú sféru ste celkom zabudli a  robíte chybu, lebo keď Sliač fungoval tak, ako to bolo žiadúce, nemám ani po viac ako dvadsiatich rokoch v penzii žiadne problémy, ba pokojne som aj po operácii srdca svoj odchod do dôchodku v pohode o celý rok odložil a podľa toho,  ako často má zdravotné problémy on, aj po bypassoch, keď by mal mať iba pohodu a pevné zdravie, nech sa o tie naše zázračné kúpele teraz postará!  Lebo nič sa nedá robiť, teraz to všetko vyzerá naozaj presne tak, že sa iba chváli, viac nič a budem rád, ak to všetko čo najskôr zariadi v takej dokonalosti, ako si to my všetci zaslúžime, ba veru potom prednostne aj on, budem mu to priať…

Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. . .

18.08.2018

Budem, ako sa hovorí celkom ústretový, alebo aj ináč, všetko dopovedajúci až do konca, lebo všetci viete, že takéto „životné pravdy“ sa vyznačujú v realite svojho použitia najradšej viac »

Ponáhľať sa iba primerane je naozaj dobrá rada. . .

17.08.2018

V našej republike sme ešte stále iba takí voľajakí „politickí učni“, alebo ešte presnejšie – „nedouci“, ak mi budete chcieť rozumieť a tá poučka, čo som napísal do titulku tejto viac »

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Camorra, mafia, polícia

V Kalábrii zatkli vplyvného člena 'Ndranghety

18.08.2018 16:28

Vplyvného člena talianskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta zatkli po tom, čo strávil tri roky na úteku, väčšinou v Nemecku.

holokaust, transport Židov

Prívrženci nacistu Hessa odvolali zhromaždenie v Berlíne. Prišlo málo ľudí

18.08.2018 16:13

Organizátori zhromaždenia neonacistov na počesť Rudolfa Hessa, svoju pôvodnú akciu v nemeckej metropole Berlín zrušili.

Elektrina, energia

V lete Slováci spotrebujú o 5 percent menej elektriny ako je priemer

18.08.2018 15:50

Na Slovensku klesá spotreba elektriny počas letných mesiacov oproti priemernému mesiacu približne o 5,5 %, v Česku o takmer 12 %.

most snp, novy most

Mosty v správe mesta sú vo vyhovujúcom stave, ubezpečuje bratislavský magistrát

18.08.2018 15:33

Všetky mostné objekty v správe hlavného mesta sú podrobované pravidelným obhliadkam.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,607
Celková čítanosť: 2790385x
Priemerná čítanosť článkov: 1736x

Autor blogu

Kategórie