Založ si blog

Zlaté ruky MUDr. Fischera a Sliač urobili zázrak – som tu

Vôbec som sa nemusel presviedčať, že šťastný život človeka má niekoľko korienkov, čo ho obrazne a veru aj reálne udržujú v šťastí, zdraví, pohode a bezstarostnom bytí a keď som bol voľakedy dávno na prahu 55 rokov, čo už je podľa väčšiny aj dnešných mužov voľačo ako dokonalá zrelosť duševných aj fyzických síl a výdrže byť dokonalým motorom aspoň vlastnej rodiny, dostalo sa mi krutého poučenia – aj takéto presvedčenie človeka býva iba do času. Trénovaný, vyšportovaný, nepijúci a nefajčiaci, dodržiavajúci všetky odporúčané zásady zdravej životosprávy a naviac šťastlivec, čo sa dozvedel, že  v apríli sa mu narodí vytúžený syn sa z ničoho nič cíti aj po celkom obyčajnom dni ako „požutý a vypľutý“ prídete aj na iné myšlienky! Cesta za lekárom bývala vždy jednoduchá –najčastejšie zubár a voľajaký odborník na motoriku v telocvični, bazéne či na tenisovom kurte a dosť a tu, tá hrôza – vraj kardiovaskulárne problémy!

Mal som však naozaj životné šťastie, zo zahraničia sa nám vrátil domov odborník na diagnostiku takýchto „nechutností“, doktor Grocký, aj s celkom novým prístrojom a bol som celkom iste jeho prvým pacientom, čo jeho slová pochopil v dokonalosti –je tu len jediná možnosť! Chirurgický zákrok, v Bratislave, u MUDr Viliama Fischera, robí zázraky na počkanie s každým, čo má to šťastie dostať sa do jeho starostlivosti a všetko sa potom poskladalo akurát tak, aby to všetko malo podobu dokonalého plánovania. Junior prišiel na svet presne naplánovaný, v dokonalosti pre seba a aj pre maminu, tie prvé chvíle nového chodu našej domácnosti som prežíval naozaj v kolektívnej zodpovednosti a keď už to všetko šliapalo ako hodinky zo Švajčiarska prišiel mi z Bratislavy odkaz – v pondelok prídite!

Bolo to dokonalé plánovanie, nástupnú prehliadku a prijatie do stavu pacientov v tom staručkom ústave srdcových chorôb mi porobili mladé kádre, aj s bydlom v izbe so 6 posteľami, so mnou kompletne obsadenými a čo ako to bolo zvláštne, ani som nebol žiadnou raritou – všetci kardiaci, strachujúci sa o svoju budúcnosť, druhý najstarší, ale predsa len, jediný čerstvý tatko, čo mi všetci závideli. Vraj kedy pôjdem k primárovi na vyšetrenie, lebo podľa toho budem potom v poradovníku, na tejto adrese je vraj všetko ako podľa cestovného poriadku  a pri večernej vizite mi to v takejto podobe potvrdil aj náš izbový lekár. Lenže v tej nástupnej informácii nás vyrušila sestrička, vraj Krištofík k Fischerovi a osobne ma do toho jeho mezanínu na medziposchodí odviedla!

Senzácia, chlap celkom obyčajný, objavili sme medzi svojimi kamarátmi naozaj veľa takých, čo patrili aj do toho druhého spoločenstva a keďže mal všetky tie moje „papiere“ s ktorými som pricestoval už prečítané, spoznával ma takpovediac in natura a vlastnoručne aj s finálnym verdiktom! Zajtra sa porobí diagnostika v kompletnej podobe a v stredu ráno štartujeme – urobím štyri byppasy, to viem už teraz a budeš zasa vo forme!

To viete, až taká dokonalosť v tom napokon nebola, nad ránom priviezli pacienta záchrankou, všetko bolo viac ako len zložité, komplikované, aj s operačnými dozvukmi  a tak ma ráno sestrička informovala, že všetko bude o deň posunuté, teda môj deň bude štvrtok a tak sa aj stalo. O tom prebudení sa po zákroku sa naozaj veľa hovorí, ja som pri sebe našiel mladého chirurga, čo zo zákroku napísal viac ako len svojskú správu, na ktorej som sa v začiatkoch návratu do životnej formy vždy schuti nasmial a informoval ma, že teda tých bypassov mám celkom päť, doktor Gašparovič mi z predkolenia oboch nôh odobral dostatok materiálu a všetko išlo ako „po masle či namydlené“ a mám aj od neho záruku, že to v tejto skvelej podobe bude veru aj pokračovať…       

A teraz teda ten Sliač, je v poradí až ako číslo dve, čo je samozrejmosť, sú to kúpele pre kardiakov s neuveriteľne liečivou vodou, senzačnou klímou, dokonalým prostredím a personálom, čo robí so svojimi pacientami zázraky k návratu spoľahlivého zdravia a životnej formy, čoho som dôkazom aj dnes, lebo napriek vykročeniu už do 76 roku svojho veku sa v ničom nemusím obmedzovať – teda v tých potrebách života, čo sú základom pohody bytia šťastných ľudí  a popri tom sa dozvedel naozaj JÓBOVU ZVESŤ, že Sliač, tie kúpele, čo mi so všetkým pomohli až zázračne sú už na svete iba v podobe katastrofy! Z ôsmych ubytovacích zariadení, čo tam boli za mňa do posledného miestečka vždy obsadené, s úžasným zdravotníckym personálom, čo vedel viac ako len robiť zázraky a radosť zo života na veľa spôsobov fungujú iba dve, v dezolátnom stave, taký ten plnohodnotný spoločenský a športový život je vraj celkom nulový a najhoršie správy majú veru podobu konca kúpeľnej slávy a histórie a verte mi, bol by som vždy prisahal, že sláva Piešťan, ako našej jednotky v tejto konkurencii so Sliačom mala čo robiť, aby sa nemusela červenať!

To viete, dal som si záležať o všetkom vedieť, prečo je to tak, čo sa tam dialo, kto bol kedy majiteľom a prečo ten úpadok a vôbec to nebolo v ničom tajné! Stačí si v tom finálnom hodnotení spomenúť na to, kto je pánom v tejto republike, „prečo tu všetko prosperuje iba v dokonalosti a neustálom rozvoji, čo nám môžu všetci iba závidieť“ a tak mi nedá, aby som tomu tvorcovi tých zázrakov premiérovi Ficovi nepripomenul.

Na tú našu výstavnú kúpeľnickú sféru ste celkom zabudli a  robíte chybu, lebo keď Sliač fungoval tak, ako to bolo žiadúce, nemám ani po viac ako dvadsiatich rokoch v penzii žiadne problémy, ba pokojne som aj po operácii srdca svoj odchod do dôchodku v pohode o celý rok odložil a podľa toho,  ako často má zdravotné problémy on, aj po bypassoch, keď by mal mať iba pohodu a pevné zdravie, nech sa o tie naše zázračné kúpele teraz postará!  Lebo nič sa nedá robiť, teraz to všetko vyzerá naozaj presne tak, že sa iba chváli, viac nič a budem rád, ak to všetko čo najskôr zariadi v takej dokonalosti, ako si to my všetci zaslúžime, ba veru potom prednostne aj on, budem mu to priať…

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Damask, Sýria, vojaci

Asad obnovil ofenzívu, chce vyhnať islamistov z južného Damasku

21.05.2018 12:42

Sýrske vládne jednotky v pondelok napoludnie obnovili svoju ofenzívu proti extrémistickej skupine Islamský štát na juhu hlavného mesta Damask.

natália blahová

Ekvádor posiela na Slovensko ministerky, aby riešili boj o dieťa. Blahová hovorí o medzinárodnom škandále

21.05.2018 12:25

Prípad matky z Ekvádoru a jej deväťročnej dcéry sa stáva medzinárodným škandálom. Vyhlásila Natália Blahová zo SaS v súvislosti s medializovaným prípadom.

peniaze, peňaženky, úspory, dôchodok

Ohrozených chudobou bolo vlani na Slovensku 650-tisíc ľudí

21.05.2018 12:10

Hranica rizika chudoby pre jednočlennú domácnosť je 360 eur mesačne, v domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 750 eur mesačne.

SR Bratislava doprava cesty oprava BAX

Brniansku cestu a Budatínsku ulicu v Bratislave začnú opravovať v utorok

21.05.2018 12:02

S prácami na Brnianskej ceste sa začne v utorok od 08.00 h. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574605x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie