Založ si blog

Manévre Zapad 2017 sú voľačo ako hra na realitu

Vôbec naozaj ničím prekvapujúcim boli prvé správičky o tom, že Ruská federácia a predovšetkým jej ozbrojené sily sa spolu s Bieloruskom pripravujú zorganizovať vojenské cvičenie mimoriadneho významu mimo svojho územia, vraj s presne určeným počtom svojich vojakov aj vojenskej techniky, aby nemuseli povolať revízorov akcie a jeho názov – Zapad 2017 svetu avizoval, spoň orientačne, aká bude špecifikácia tejto akcie. V tej chvíli, keď spravodajské služby sveta  spoľahlivo určili, kam sa začala presúvať vojenská technika na vlakových súpravách z Ruska – teda smer Bielorusko, prestalo byť tajomstvom, v čom je ten pripravovaný plán viac ako špecifický. Kaliningradská oblasť, čo je súčasť Ruskej federácie ako dedičstvo veľkého ZSSR, je v obkolesení Poľska a Litvy na brehu Baltického mora a ak to môžem akurát s troškou nadhľadu špecifikovať, od Bieloruska ju oddeľuje fiktívny štát Vejšnoria a aby v tom neboli žiadne prekážky spojené s národným cítením Litvy a Poľska, aj ich hranice susediace s Kaliningradom dostali mená vymyslených krajín – vraj Vesbaria  a Lubenia, ale ich politická špecifikácia má celkom jasnú podobu! Tento trojlístok sa podľa scenára manévrov rozhodol napadnúť Bielorusko so zámerom viac ako jednoduchým – odtrhnúť ho od Kaliningradu a akurát tak celkom prerušiť jeho kontakt s Ruskom, čo má byť celkom prirodzene ten hlavný účel manévrov.

Dnes, to píšem 14.septembra, je teda deň D, v Bielorusku už sa činí podľa scenára vraj 7700 bieloruských a 5500 ruských vojakov, podporuje ich cca 700 kusov rôznorodej vojenskej techniky a podľa odkazu ruského velenia, adresovaného  svetu, je to celkom iste všetko čo je v pláne, lebo treba pochopiť, že je to obranné cvičenie a to je vraj garancia, lebo fámy predovšetkým z NATO sú vo všetkom celkom prehnané a neopodstatnené. No čo už, „akurát ,tomu celý svet uveril“, ako v rokoch 2008, pred realizovaním ataku voči Gruzínsku a v roku 2014, pred anexiou Krymu  a dodnes je k dispozícii presná štatistika toho, čo všetko sa stalo a aká je teraz na Kryme a na východe Ukrajiny situácia! A vôbec sa netreba čudovať, ak sa paralelne vo Švédsku začali presne naplánované cvičenia vojsk NATO, aj s tisíckou Američanov, aby to malo dostatočný akcent dôležitosti a treba vedieť, že dnes už žiadne prekvapenie na úkor demokratického sveta Moskva nezorganizuje – už jej nič také nikto zodpovedný nedovolí!

Aby to nebolo iba také voľajaké „akože, či naoko“, plánovači manévrov v Rusku tých svojich nepriateľov presne pomenovali, žiadna fikcia, tá krajina Vejšnoria, čo je vlastne severozápadné pohraničie Bieloruska je podľa nich adresne a väčšinovo obývané poľskou a katolíckou menšinou, čo je absolútnou oporou bieloruskej vládnej opozície,  s ktorou sa treba za každú cenu vysporiadať, ba politici v tejto oblasti neváhajú predkladať vízie, že práve tu hrozí vojenský atak Ruska zo Západu, čo veru naznačuje silu NATO, lenže svet už by mal celkom spoľahlivo vedieť, že filozofia spolužitia národov sveta iba v mieri sa v tomto spoločenstve národov nezneužíva naozaj nikdy!

Realitou tejto chvíle je však voľačo ako pamäť na zadné kolieska akurát v centrále velenia vojsk NATO, to sústredenie vojenskej techniky na železnici je mementom tých chvíľ, keď sa Rusko vojenskou silou nanominovalo predovšetkým na  východ Ukrajiny a  na Krym, kde sú už veru naozaj celkom doma a okrem toho preventívneho cvičenia vojsk vo Švédsku celú oblasť ostro monitorujú a neváhali avizovať všetkým, že ak by to Rusko zneužilo tak ako predtým, ako voľajakú dymovú clonu pripravovanej akcie násilia, lebo pravda je tentoraz v podobe sústredenia sa na voľajaký rusky podraz, či neuvážený skutok, potenciál vojsk NATO v príslušnej oblasti je spoľahlivo pripravený čeliť každej hrozbe!

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

Tomu sa hovorí dokonalosť super extra. . .

20.09.2018

Rozdelenie takého územia na mape sveta, akým je na jeho východnej pologuli teritórium Kórejského poloostrova po skončení bojov 27.VI. 1953 pozdĺž 38. rovnobežky je dodnes svetovým unikátom, viac »

Po Lajčákovi sú tu veľké ambície Maroša Šefčoviča. . .

19.09.2018

Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov presne v pondelok 17. septembra ukončilo rok svojej činnosti pod vedením ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava viac »

Kanada

Dohoda USA s Kanadou mešká, možno budú pokračovať len s Mexikom

21.09.2018 17:31

Spojené štáty sa dostávajú "veľmi blízko" k tomu, že budú musieť pokračovať v dohode o voľnom obchode len s Mexikom bez Kanady.

peru, vlajka

V Peru sa o kreslo starostu obce pobijú Hitler a Lenin

21.09.2018 17:27

"Som dobrý Hitler," tvrdí o sebe jeden z kandidátov na starostu Yúngaru.

drogy, droga, zatknutie, zatknuty, puta

Podozrivým zo šírenia nebezpečnej drogy v Čechách je aj žiak základnej školy

21.09.2018 17:00

Vzhľadom na jeho vek ho formálne neobvinia.

OSSR: Privítanie vojakov z misie UNFICYP na Cypre

Ďalší slovenskí vojaci sa vrátili z misie na Cypre

21.09.2018 16:58

V priestoroch Ozbrojených síl SR v Nitre ich dnes slávnostne privítal Peter Gajdoš aj Daniel Zmeko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,640
Celková čítanosť: 2897111x
Priemerná čítanosť článkov: 1767x

Autor blogu

Kategórie