Založ si blog

Manévre Zapad 2017 sú voľačo ako hra na realitu

Vôbec naozaj ničím prekvapujúcim boli prvé správičky o tom, že Ruská federácia a predovšetkým jej ozbrojené sily sa spolu s Bieloruskom pripravujú zorganizovať vojenské cvičenie mimoriadneho významu mimo svojho územia, vraj s presne určeným počtom svojich vojakov aj vojenskej techniky, aby nemuseli povolať revízorov akcie a jeho názov – Zapad 2017 svetu avizoval, spoň orientačne, aká bude špecifikácia tejto akcie. V tej chvíli, keď spravodajské služby sveta  spoľahlivo určili, kam sa začala presúvať vojenská technika na vlakových súpravách z Ruska – teda smer Bielorusko, prestalo byť tajomstvom, v čom je ten pripravovaný plán viac ako špecifický. Kaliningradská oblasť, čo je súčasť Ruskej federácie ako dedičstvo veľkého ZSSR, je v obkolesení Poľska a Litvy na brehu Baltického mora a ak to môžem akurát s troškou nadhľadu špecifikovať, od Bieloruska ju oddeľuje fiktívny štát Vejšnoria a aby v tom neboli žiadne prekážky spojené s národným cítením Litvy a Poľska, aj ich hranice susediace s Kaliningradom dostali mená vymyslených krajín – vraj Vesbaria  a Lubenia, ale ich politická špecifikácia má celkom jasnú podobu! Tento trojlístok sa podľa scenára manévrov rozhodol napadnúť Bielorusko so zámerom viac ako jednoduchým – odtrhnúť ho od Kaliningradu a akurát tak celkom prerušiť jeho kontakt s Ruskom, čo má byť celkom prirodzene ten hlavný účel manévrov.

Dnes, to píšem 14.septembra, je teda deň D, v Bielorusku už sa činí podľa scenára vraj 7700 bieloruských a 5500 ruských vojakov, podporuje ich cca 700 kusov rôznorodej vojenskej techniky a podľa odkazu ruského velenia, adresovaného  svetu, je to celkom iste všetko čo je v pláne, lebo treba pochopiť, že je to obranné cvičenie a to je vraj garancia, lebo fámy predovšetkým z NATO sú vo všetkom celkom prehnané a neopodstatnené. No čo už, „akurát ,tomu celý svet uveril“, ako v rokoch 2008, pred realizovaním ataku voči Gruzínsku a v roku 2014, pred anexiou Krymu  a dodnes je k dispozícii presná štatistika toho, čo všetko sa stalo a aká je teraz na Kryme a na východe Ukrajiny situácia! A vôbec sa netreba čudovať, ak sa paralelne vo Švédsku začali presne naplánované cvičenia vojsk NATO, aj s tisíckou Američanov, aby to malo dostatočný akcent dôležitosti a treba vedieť, že dnes už žiadne prekvapenie na úkor demokratického sveta Moskva nezorganizuje – už jej nič také nikto zodpovedný nedovolí!

Aby to nebolo iba také voľajaké „akože, či naoko“, plánovači manévrov v Rusku tých svojich nepriateľov presne pomenovali, žiadna fikcia, tá krajina Vejšnoria, čo je vlastne severozápadné pohraničie Bieloruska je podľa nich adresne a väčšinovo obývané poľskou a katolíckou menšinou, čo je absolútnou oporou bieloruskej vládnej opozície,  s ktorou sa treba za každú cenu vysporiadať, ba politici v tejto oblasti neváhajú predkladať vízie, že práve tu hrozí vojenský atak Ruska zo Západu, čo veru naznačuje silu NATO, lenže svet už by mal celkom spoľahlivo vedieť, že filozofia spolužitia národov sveta iba v mieri sa v tomto spoločenstve národov nezneužíva naozaj nikdy!

Realitou tejto chvíle je však voľačo ako pamäť na zadné kolieska akurát v centrále velenia vojsk NATO, to sústredenie vojenskej techniky na železnici je mementom tých chvíľ, keď sa Rusko vojenskou silou nanominovalo predovšetkým na  východ Ukrajiny a  na Krym, kde sú už veru naozaj celkom doma a okrem toho preventívneho cvičenia vojsk vo Švédsku celú oblasť ostro monitorujú a neváhali avizovať všetkým, že ak by to Rusko zneužilo tak ako predtým, ako voľajakú dymovú clonu pripravovanej akcie násilia, lebo pravda je tentoraz v podobe sústredenia sa na voľajaký rusky podraz, či neuvážený skutok, potenciál vojsk NATO v príslušnej oblasti je spoľahlivo pripravený čeliť každej hrozbe!

Aká je budúcnosť prezidenta Kisku sa stalo hádankou

20.07.2018

Prognózy súvisiace so všetkým tým, čo sprevádza blížiaci sa koniec jeho výkonu prezidentskej funkcie SR s koncom jari 2019 eskalovali celkom neuveriteľne akurát potom, keď sa celkom jednoznačne viac »

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,576
Celková čítanosť: 2719218x
Priemerná čítanosť článkov: 1725x

Autor blogu

Kategórie