Založ si blog

Manévre Zapad 2017 sú voľačo ako hra na realitu

Vôbec naozaj ničím prekvapujúcim boli prvé správičky o tom, že Ruská federácia a predovšetkým jej ozbrojené sily sa spolu s Bieloruskom pripravujú zorganizovať vojenské cvičenie mimoriadneho významu mimo svojho územia, vraj s presne určeným počtom svojich vojakov aj vojenskej techniky, aby nemuseli povolať revízorov akcie a jeho názov – Zapad 2017 svetu avizoval, spoň orientačne, aká bude špecifikácia tejto akcie. V tej chvíli, keď spravodajské služby sveta  spoľahlivo určili, kam sa začala presúvať vojenská technika na vlakových súpravách z Ruska – teda smer Bielorusko, prestalo byť tajomstvom, v čom je ten pripravovaný plán viac ako špecifický. Kaliningradská oblasť, čo je súčasť Ruskej federácie ako dedičstvo veľkého ZSSR, je v obkolesení Poľska a Litvy na brehu Baltického mora a ak to môžem akurát s troškou nadhľadu špecifikovať, od Bieloruska ju oddeľuje fiktívny štát Vejšnoria a aby v tom neboli žiadne prekážky spojené s národným cítením Litvy a Poľska, aj ich hranice susediace s Kaliningradom dostali mená vymyslených krajín – vraj Vesbaria  a Lubenia, ale ich politická špecifikácia má celkom jasnú podobu! Tento trojlístok sa podľa scenára manévrov rozhodol napadnúť Bielorusko so zámerom viac ako jednoduchým – odtrhnúť ho od Kaliningradu a akurát tak celkom prerušiť jeho kontakt s Ruskom, čo má byť celkom prirodzene ten hlavný účel manévrov.

Dnes, to píšem 14.septembra, je teda deň D, v Bielorusku už sa činí podľa scenára vraj 7700 bieloruských a 5500 ruských vojakov, podporuje ich cca 700 kusov rôznorodej vojenskej techniky a podľa odkazu ruského velenia, adresovaného  svetu, je to celkom iste všetko čo je v pláne, lebo treba pochopiť, že je to obranné cvičenie a to je vraj garancia, lebo fámy predovšetkým z NATO sú vo všetkom celkom prehnané a neopodstatnené. No čo už, „akurát ,tomu celý svet uveril“, ako v rokoch 2008, pred realizovaním ataku voči Gruzínsku a v roku 2014, pred anexiou Krymu  a dodnes je k dispozícii presná štatistika toho, čo všetko sa stalo a aká je teraz na Kryme a na východe Ukrajiny situácia! A vôbec sa netreba čudovať, ak sa paralelne vo Švédsku začali presne naplánované cvičenia vojsk NATO, aj s tisíckou Američanov, aby to malo dostatočný akcent dôležitosti a treba vedieť, že dnes už žiadne prekvapenie na úkor demokratického sveta Moskva nezorganizuje – už jej nič také nikto zodpovedný nedovolí!

Aby to nebolo iba také voľajaké „akože, či naoko“, plánovači manévrov v Rusku tých svojich nepriateľov presne pomenovali, žiadna fikcia, tá krajina Vejšnoria, čo je vlastne severozápadné pohraničie Bieloruska je podľa nich adresne a väčšinovo obývané poľskou a katolíckou menšinou, čo je absolútnou oporou bieloruskej vládnej opozície,  s ktorou sa treba za každú cenu vysporiadať, ba politici v tejto oblasti neváhajú predkladať vízie, že práve tu hrozí vojenský atak Ruska zo Západu, čo veru naznačuje silu NATO, lenže svet už by mal celkom spoľahlivo vedieť, že filozofia spolužitia národov sveta iba v mieri sa v tomto spoločenstve národov nezneužíva naozaj nikdy!

Realitou tejto chvíle je však voľačo ako pamäť na zadné kolieska akurát v centrále velenia vojsk NATO, to sústredenie vojenskej techniky na železnici je mementom tých chvíľ, keď sa Rusko vojenskou silou nanominovalo predovšetkým na  východ Ukrajiny a  na Krym, kde sú už veru naozaj celkom doma a okrem toho preventívneho cvičenia vojsk vo Švédsku celú oblasť ostro monitorujú a neváhali avizovať všetkým, že ak by to Rusko zneužilo tak ako predtým, ako voľajakú dymovú clonu pripravovanej akcie násilia, lebo pravda je tentoraz v podobe sústredenia sa na voľajaký rusky podraz, či neuvážený skutok, potenciál vojsk NATO v príslušnej oblasti je spoľahlivo pripravený čeliť každej hrozbe!

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Patrím k tým, ktorých je na Slovensku už takmer 1, 4 milióna!

21.04.2018

Aby ste nemuseli vôbec hádať, ktože je to s takou presvedčivou silou v pomernosti štatistických ukazovateľov, tak len si to predstavte, to je reč o tých, čo treba ešte aj pre ich bližšiu viac »

Stretnutie prezidentov USA a KĽDR sa naozaj pripravuje!

20.04.2018

Aby som nič nemusel maľovať do ružova, ako sa nazýva taktika „dobrých očakávaní voľačoho“, na čo sa naozaj celý svet pripravuje celkom spoľahlivo s prívlastkom mimoriadnosť, prvoradá viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,475
Celková čítanosť: 2496061x
Priemerná čítanosť článkov: 1692x

Autor blogu

Kategórie