Založ si blog

Pchjongjang je dôsledný v propagande aj v odvete skutkov

Veru tak, tento titulok presne vystihuje realitu rozhodovania tejto krajiny na Kórejskom polostrove, presnejšie, na jeho severe pripojenému k ázijskému kontinentu, čo má celkom zvláštnu históriu spojenú s najslávnejšími hodinami takej svetovej mocnosti, akou bol ZSSR a všetkým, čo s komunizmom spájal a ešte aj spája Čínu, lebo akurát táto filozofia jeho vládnutia to dokazuje celkom nespochybniteľne. Zemepisnou rozlohou a veru ani počtom obyvateľov nepatrí medzi tie pozoruhodné krajiny kontinentu, ale už v polovičke minulého storočia sa do ľudských dejín dokázali pretlačiť svojou potrebou okoliu a celému ľudstvu dokazovať svoju nezávislosť na nikom a ničom, vládnuť iba v duchu filozofie víťaziacich komunistov a ako už teraz vieme celkom spoľahlivo, aj v mene dynastie rodiny Kim, až po dnes vládnuceho Kim- Čong – una, čo je už tretím v tej hierarchii svetovlády, povýšenej až  na domáce božstvo a presne v tom je KĽDR, alebo iba skromne, Severná Kórea, svetovým unikátom.

Napriek všetkému špecifickému, čo túto zemičku, s takouto viac ako „originálnou“ správou vecí verejných a spoľahlivo a veru aj celkom drzo propagovanou nezávislosťou na všetkých a všetkom sa prezentuje v pozícii absolútnej slobody rozhodovania a ak smiem tú podobu vládnutia iba jednoducho pripomenúť, potom to má takúto podobu. Všetko, k čomu sa Kim rozhodne robiť pristupuje bez zábran, podmienok a veru aj strachu, lebo uvedomte si, dnes je jeho kritikom prednostne USA a veru aj OSN a doteraz vždy sa k ich výčitkám, ale veru aj hrozbám správa takpovediac bez zábran, výhrad či podmienok – iba slobodne a veru aj s odvetou v podobe repete – slušne povediac, zaucho za zaucho, ba veru aj viac, aj s dodatkom v podobe povýšeneckého kopu do oponenta a jeho opľutia!

Budem lakonickým informátorom, čo to znamená tak naozaj v realite napríklad tej poslednej udalosti. Všetci na svete vedia, že skúška balistickej rakety vystrelenej z KĽDR  s preletom nad územím Južnej Kórey a potom aj ďaľšej, ponad teritórium Japonska spôsobila rozhorčenie celého sveta, veru aj OSN, až do eskalácie a zvýšenia sankcií ľudstva voči režimu s takouto neuveriteľne preukaznou hrozbou mierového spolunažívania národov navzájom a odpoveď z Pchjongjangu prišla bez váhania – v dvoch dňoch po sebe a s patričným zdôraznením avizovaných dôsledkov.

Tá verbálna reakcia KĽDR na reakciu Japonska a USA bola doslova bomba, za nové sankcie voči svojej nedotknuteľnosti oznámili Japonsku, že ho „utopia“ v Tichom oceáne a USA potom ten ich koniec opísali ako „rozmetanie na prach“ a na druhý deň to všetko podopreli výkričníkom v podobe vypustenia už medzikontinentálnej rakety letiacej zasa nad japonským ostrovom Hokkaidó, čo s letom vo výške viac ako 770 kilometrov a po dopade do oceána, takmer po 4 tisíckach kilometrov svetu predviedla, že ich arzenál raketových zbraní je veru vážne nebezpečie pre každého nepriateľa! A teraz už teda všetci vedia, že KĽDR má raketu, čo je schopná ohroziť nielen teritórium ostrova Guam s americkou vojenskou základňou, ale veru aj USA samotné a uznajte, to je už voľačo ako naozaj preukazná výstraha ich možností…

A tak akosi v dodatku potom veru zareagovala aj svetová verejnosť, BR VZ OSN sa na žiadosť Japonska a USA stretne už v piatok večer nášho času o 21. hodine – to bolo včera, a len si to predstavte, za zatvorenými dverami, čo pre nášho diplomata Lajčáka predstavuje viac ako zložitý štart do povinností  v jeho novej funkcii a viac ako prekvapujúco sa svojou kritickou pripomienkou voči Rusku a Číne dal počuť aj minister zahraničia vlády USA Tillersonvraj musia svetu dokázať, že tieto hriechy KĽDR voči ľudstvu už nebudú viac tolerovať, lebo všetci už vedia, že bez čínskych dodávok ropy a ruského zamestnávania severokórejských občanov v obrovskom rozmere by táto hrozba ľudstvu bola celkom bezzubá a budem úprimne zvedavý, ako sa práve vlády týchto štátov rozhodnú, lebo dnes už nikto asi nepochybuje, že ich vzťah k vláde Kim- Čong – una je voľačím ako historicky podmieneným zlozvykom rovnakej filozofie správy vecí verejných!

Nikomu nebudem predpisovať, s akou odvahou sa musia hľadať východiská sveta voči impertinencii a prejavom sily KĽDR, čo je naozaj bezbrehá a doložím ju vyznaním sa japonskej vlády  – že japonská armáda sa vôbec nepokúsila severokórejskú raketu zostreliť, hoci má k dispozícii tú najdokonalejšiu protivzdušnú obranu a považujem to za dôkaz, že v každom ohľade je to voľačo ako naozaj vážny problém nás všetkých na tejto Zemi!

Tomu sa hovorí dokonalosť super extra. . .

20.09.2018

Rozdelenie takého územia na mape sveta, akým je na jeho východnej pologuli teritórium Kórejského poloostrova po skončení bojov 27.VI. 1953 pozdĺž 38. rovnobežky je dodnes svetovým unikátom, viac »

Po Lajčákovi sú tu veľké ambície Maroša Šefčoviča. . .

19.09.2018

Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov presne v pondelok 17. septembra ukončilo rok svojej činnosti pod vedením ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava viac »

10. novembra, desať kandidátov a jediný post primátora. . .

18.09.2018

Nuž čo, je sa na čo tešiť, milí voliči v našom hlavnom meste Bratislava a keď som sa nad tým hlavolamom, čo nás v kontexte s tým, čo predstavuje očakávaný súboj medzi koalíciou a opozícou viac »

farská, šeliga, pellegriny, za slušné slovensko

Iniciatíva Za slušné Slovensko: Rozhodnutia vo veci trestného oznámenie na Fica sa ešte nedočkali

20.09.2018 10:32

Na expremiéra Roberta Fica podala iniciatíva Za slušné Slovensko trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy a ohováranie 15. júna.

ruské prezidentské voľby

Ruské úrady zrušili voľbu gubernátora, ktorú vyhral prokremeľský kandidát

20.09.2018 10:05

Ruské úrady zrušili škandalózne voľby gubernátora Prímorského kraja na Ďalekom východe.

Kórea, prehliadka

Kim sľubuje mier. A kladie si podmienky

20.09.2018 10:00

Kórejský polostrov má byť bez jadrových zbraní. KĽDR k tomu prispeje ústretovými krokmi, ale má svoje podmienky.

Čínsky juan, Čína

Čína: Neoslabujeme jüan, aby sme podporili export

20.09.2018 09:48

Čína odmieta obvinenia, že využíva svoju menu ako nástroj v obchodnej vojne s USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,639
Celková čítanosť: 2894975x
Priemerná čítanosť článkov: 1766x

Autor blogu

Kategórie