Založ si blog

Presvedčivá radosť, osobné šťastie a dobré očakávanie

Bola to úžasná nedeľa, v mnohom, očakávanom aj prekvapujúcom či priamo bonusovom a aj keď som sa v tom šťastnom rozpoložení rozhodol vám všetkým tie svoje zážitky predsa len priblížiť, aj keď už som mal svoj príspevok na portál s pondeľňajším dátumom uverejnenia už deň pripravený, bol som presvedčený, že tú svoju radosť budem vedieť do utorka podložiť aj realitou z života spoločnosti. Tak v prvom rade rosničky nás nesklamali, počasie bolo skvostné, svoj pochod cez celý Solivar som si v sobotu vychutnal v počasí až dokonalom, rekonvalescencia po tých takmer 20 kilometrov pochodu bola dokonalá, podvečerná návšteva susedov tak ako vždy bezchybná – náladou aj atmosférou a veru  aj „v rečiach“, ako sme sa zhodli v spoločnom resumé a potom už to prišlo síce v neistom, ale aj tak nevyhnutnom očakávaní. Nedeľa začala správou fantastického obsahu od mladšej dcéry, čo úspechy mojej najmladšej vnučky Emky vtesnala do mailovej správy v podobe Skalica vs. Púchov – dvakrát 3:0 v priebehu soboty a dnes cestujeme do Piešťandám ti vedieť a aby ste nemuseli hádať, je to výsledok z volejbalu kadetiek! Tá „moja krv“ je voľačo ako môj najväčší dar osudu, je ešte len staršia žiačka, ale už hrá s naozajstnými dámami a keby len to, už je aj v národnej ekipe kadetiek, aj s premiérovým sústredením a ako ústredná nahrávačka potvrdila vraj všetky očakávania, takže šťastie deda bolo viac ako len super! Už v predstihu sa priznávam, že podľa kalendára jej herných povinností budem celkom iste na portáli absentovať ako autor aj čitateľ v prvý novembrový víkend, cestujem k nim, na Záhorie pripomenúť si, ako je to presne vtedy, keď šport prináša čistú radosť a budem mať pred sebou dva jej hracie dni, takže ako sa povie – neviem sa dočkať! Už mám kúpený lístok na rýchlik aj s miestenkou, dcéra ma bude čakať v Bratislave, aby som mal všetko v presnej réžii a bez prestojov, takže už teraz sa mi dá závidieť!

A potom už to prišlo cez televízny signál z Číny, rovno z nádhernej arény v super meste Šanghaj, plnej do posledného pripraveného miestečka, kde sa svetová  tenisová jednotka Nadal o titul stretla s dvojkou, Federerom a nič sa nedá robiť, tento súboj som očakával ako voľačo hodné superlatívov v každom ohľade. Fandím tomu Švajčiarovi, má za ženu dievča od nás, rovno od múrov Bojníc, s ňou štyri deti a to v podobe super extra – dva páry dvojičiek, najskôr prišli na svet slečny, čo už sú školáčky a po nich mládenci a rovno od Rogera viem – tak sa Federer volá krstným menom, že všetci hovoria aj po slovensky a tak ich slovenskej mamine skladám povinný hold – pani Mirka, ste patriot ako sa patrí, sláva vám, presne takto sa aj maličké národné spoločenstvo stane súčasťou partie slávnych…

Bolo to radostné, svojim spôsobom menej nervózne, než som očakával, Roger vyhral 6:4 6:3, bez problémov, s väšinovou podporou divákov – je to prednosť jeho osobných kvalít a v krátkom čase už sme sa o radosť z toho zážitku delili mnohí, lebo nás je v takejto partii viac ako veľa kamarátov a nič sa nedá robiť, vedzte pre istotu aj vy, že to bol už jeho 94 titul zo svetových turnajov, najúžasnejší, takzvaný tisíckový, čo je synonymom výšky odmeny a nič sa nedá robiť, moja radosť sa veru až nebies dotýka! Viete, je to vymyslené v podobe viac ako super, sú to športovci s dátumom narodenia už v kategórii tých, čo patria k tým naozaj známym, lebo sú v ponuke času a pozornosti verejného interesu dlhšie ako je norma a nič sa nedá robiť, to je aj moja vizuálna podoba všedného života!

Čo tam po tom, že sedemdesiatku som už oslavoval dávno, nech som na kurte či pod košmi pri hre vekom a aj doslova dedkom viac, než moji spoluhráči či protihráči plný mladíctva, všetko jedno, veď tam nikdy nezavadziam, naopak, dostáva sa mi chvály a mnohým sa páči veru aj to, že ešte aj píšem na verejný portál, ba oceňujú fakt, že akurát na ten, ktorého filozofiu nevyznávam a práve preto si osobnú radosť a šťastie doplním tak akosi spoľahlivo a prirodzene aj o tento rozmer klasickej seniorskej pohody! Aby ste vedeli, ak má byť dedko či senior šťastný, potom to musí mať podobu dokonalosti, bez absencie čohokoľvek prinášajúceho pohodu, radosť a jednoducho celkom všetko, čo označuje ako dokonalosť  všedného života a tento nadhľad vás poprosím rešpektovať…

Dnes je to teda už časovo posunuté, ale v pohode, lebo radosť z takejto kvality zážitkov je v podobe večných hodnôt a celkom sa hodí k očakávaniu vecí čo sme prežili a čo nás veru aj doma ešte čakajú, lebo neviem, kto ako, ale mnou propagované a uznávané hodnoty ľudského spoločenstva sú takpovediac málo podobné tomu, čo vyznávajú štáty V4  a teda aj oficiálna slovenská vláda! Predovšetkým v kontexte s tým, čo sa všeobecne označuje ako problematika emigrácie, teda to sťahovanie nešťastníkov predovšetkým z chudobnej a málo prosperúcej Afriky do sveta civilizovanej Európy a aj keď to naozaj nie je v svojej finálnej podobe celkom rovnaké, lebo Maďarsko a Poľsko sú v svojej nekompromisnosti k migrantom v kontexte s nami či Českom až dramaticky radikálnejšími odporcami stať sa ich záchrancami všetko jedno, môj humanizmus je veru celkom v inej podobe!

Možno práve preto, že naša rodina sa v tých časoch dávnejšej biedy aj v tejto časti starého európskeho domicilu rozhodla v osobe môjho deda Jána tiež emigrovať, samozrejme do USA, čo sa dalo z verejne dostupných vedomostí domyslieť a veru v tomto raji a progrese pokroku sa narodil aj môj otec a aj po ich návrate do domova, kde vznikla prvá ČSR, už spoľahlivo zabezpečený aspoň finančne, to Amerike prospelo! Staršia sestrička ocina, moja tetuška Jožka návrat z raja do neznáma odoprela, ba spolu s ňou tam zostala väčšina tých pôvodných emigrantov, čo boli s nami rodinne spriaznení a tak tam máme dodnes vlastných, čo celkom pochopiteľne vytvára na emigráciu a jej podoby i dôsledky celkom iné názory, než to, čo má dnes podobu málo porozumiteľnej nenávisti a odmietania k tým, čo hľadajú pomoc u tých šťastnejších! A ešte niečo nesmiem vynechať, pre pravdu reality je to celkom nevyhnutné, po skončení štúdia na vysokej škole – prezradím, že v odbore ekonómie, sa moja staršia dcéra rozhodla za svojim prvým zamestnaním vycestovať do Rakúska a verte mi, spoľahlivo ma presvedčila že sa mýlim, hoci som argumentoval skvostným miestom v celkom novej národnej banke, čo som jej našiel a mala pravdu – medzi nami a našimi susedmi bol už vtedy dávno taký rozdiel výkonnosti, že žiadne porovnávanie sa nedalo považovať za voľačo rovnocenné!

Dnes, po uplynutí viac ako dvadsať rokov ma naozaj ani len nenapadne porovnávať, kto z nás mal pravdu, lebo svoj post a životnú úroveň si s ňou porovnávam veru iba vtedy, ak je reč o ponuke kvality napríklad potravín u nás a u nich a môžete mi veriť, že tí chudobnejší a na kvalitu stravy menej nároční sme ešte stále prednostne my!

Budem spravodlivý, pomery v jednotlivých štátoch nášho kontinentu poznám spoľahlivo, viem sa nielen orientovať, ale veru si trúfam spoľahlivo aj rozhodnúť, kde je aká úroveň života domáceho obyvateľstva a práve preto sa s tým odmietaním pomoci človeka človeku nikdy nezmierim! Je to skromne vyjadrené celkom nehumánne rozhodovanie, väčšinovo jasne akceptované presne tak, ako to človeku vyjde, ak bude pre jednotlivé etniká hľadať voľačo ako známku lásky k blížnemu a chcel by som veriť na dobrý osud, že sa to všetko už čo nevidieť, teda po voľbách v Česku a potom aj u nás, usporiada v tej správnej skladačke človek človeku konečne bratom…

Naše stíhačky sú po Pellegríniho „zvedavosti“ zasa tajomstvom. . .

24.06.2018

Tá dilema ministra obrany SR Petra Gajdoša, nominanta SNS, sa už zdala byť vyriešená v tej zásadnej podobe, či sa bude u nás naše nebíčko brániť na švédskych Gripenoch, alebo na amerických viac »

Dnes sa farmári už poberú domov – spokojní. . . ?

23.06.2018

Naozaj to bola celkom zvláštna iniciatíva tých našich spoluobčanov, čo zaslúžene nosia prívlastok malí a strední farmári, už dlho a iba čiastočne úspešne sa pokonávajú s problémami viac »

Kauza zmenky v Markíze – som nevinný. . .

22.06.2018

Hovorí sa to už celkom nahlas, ba NAKA už od stredy popoludní toho hlavného hrdinu takýchto vyhlásení Mariana Kočnera zadržala a keď sa to celkom pochopiteľne, predovšetkým v Bratislave a viac »

pohotovosť, lekárska pohotovostná služžba

Zoznam pohotovostí bude na poslednú chvíľu

24.06.2018 20:00

Na nový systém fungovania prvej pomoci malo od júla nabehnúť 75 ambulancií pre dospelých a 61 pre deti, táto sieť nekopíruje dnešný stav, je menšia.

súd, Pavol Rusko, Marián Kočner, prepustenie na slobodu

Rozhodne sa polícia prehľadať Kočnerov dom?

24.06.2018 19:42

Polícia sa môže pokúsiť o prehliadku. Špecializovaný trestný súd v prípade oboch obvinených rozhodol, že na koniec vyšetrovania budú čakať na slobode.

babiš

Babiš potvrdil, že na post ministra zahraničných vecí navrhne Pocheho

24.06.2018 17:58

Predseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ak by Babiš nepredložil prezidentovi Pocheho nomináciu, išlo by o porušenie koaličnej zmluvy.

Euro, graf, peniaze

Clá na dovoz áut by výrazne poškodili EÚ aj USA

24.06.2018 17:01

Zavedenie ciel na dovoz áut do USA z EÚ by malo negatívny vplyv na obchod a poškodilo by takmer všetky členské štáty únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,549
Celková čítanosť: 2656997x
Priemerná čítanosť článkov: 1715x

Autor blogu

Kategórie