Založ si blog

Má to síce koniec, ale nie je to právoplatné

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa po neuveriteľne dlhom čase dopracoval až na samý koniec svojich povinností, predpísaných mu vynesením právoplatných rozsudkov v kauze nástenkový tender. A pozor,  bolo to voľačo až neuveriteľne komplikované, v každom ohľade zavádzajúce, konšpiračne pripravené a väčšinovo účelovo vymyslené výkonnou mocou štátu, čo mal byť viac ako jednoznačne, výhradne právne zodpovednou organizáciou, ktorá zabezpečovala tender na výkon niektorých, presne určených služieb na čerpanie eurofondov v hodnote cca 120 miliónov eur a finálnom obchode v hodnotách vtedajších slovenských korún, čo bolo veru naozaj zložité, komplikované a ak smiem, tak spoľahlivo prorokujem, že kdeže voľajaké finále, ešte len teraz to dostane celkom iné grády…

Ten úvod je informačne aj významovo viac ako len zložitý, stal sa už v roku 2007 a jeho celkom základná špecialitka v podobe finty – farby, laky, natierači spočívala v tom, že ten „verejne ponúkaný tender“ na ponuku služieb bol umiestnený na chodbe Ministerstva výstavby SR, musím zdôrazniť, že v neverejných traktoch tejto verejnej vládnej budovy a keďže naozaj nevieme, koho to bol nápad, alebo presnejšie, geniálna myšlienka dať vyniknúť či priamo zvíťaziť iba vyvoleným, stalo sa!  Tú dobre utajenú tabuľu s podmienkami konkurzu si prečítali činovníci jedinej firmy, blízkej SNS, čo ako súčasť vtedajšej vlády premiéra Fica zo Smeru na čelo tohoto rezortu celkom náhodou nominovala ministra Mariána Janušeka z tej istej strany a uznajte, takáto podoba definitívneho obchodu sa stala realitou celkom prirodzene!

Lenže čo už, bolo to priveľa náhod, ešte viac závisti a vypukla u nás aféra až nevídaných rozmerov, to viete túžba po peniazoch je spoľahlivá motivácia a konce to malo očakávané! Minister Janušek z úradu odstúpil, nahradil ho kolega z rezortu Igor Štefanov a nedá mi vynechať akurát tú informáciu, čo všetko dôležité a podstatné povýšila na istotu budúceho. Bol tiež členom strany SNS, odporučil ho aj premiér Fico a keby len to, tak akosi náhodou bol pozitívne zainteresovaný aj na onom tendri, čo síce o voľačo neskôr spôsobilo jeho odvolanie a anulovanie celého tendra,  ale to veru až potom, keď už štát víťaznému konzorciu vyplatil 12,74 milióna eur a ten podvod bol ozdobený aj takýmto,  až neuveriteľným profitom!

Božie mlyny sa potom pomaličky rozhýbali k svojim povinnostiam, roky 2011 a 2012 sa stali v tomto ohľade prácou pre vyšetrovateľov a zo zákona zodpovedných, no čo už, zodpovednosť oboch pánov bola svojim spôsobom jasná – neumožnili slobodný prístup iným záujemcom k informácii o vyhlásení konkurzu, alebo ak chcete ináč, umiestnili ju celkom jednoznačne tak, aby na to nemali príležitosť a ich vina sa potom preukázala celkom jednoznačne! Viete, ten čas, čo sa nám pri hľadaní spravodlivosti stratil si najradšej pomenujte vo vlastnej réžii, čo ako som sa nad tým zamýšľal, dostalo to iba podobu výhovorky, že prokuratúra potrebovala čas na došetrenie celej kauzy a až teraz je tu teda ten rozsudok!

Päť obžalovaných osôb v tejto kauze sa dočkalo verdiktu v podobe troch zrušení – dvaja úradníci ministerstva a konzultantka mali teda šťastie, ale exministri Janušek a Štefanov si svoje tresty, teda 12 a 9 rokov, spolu s pokutou pre oboch vo výške 30 000 eur a zákazu pracovať 5 rokov v štátnych orgánoch celkom iste uvedomili ako voľačo celkom neuveriteľné! Tragédia, hrôza, osoby v svojej podstate bytia vzdelané, úspešné, ocenené plnením úloh v štátnej službe, otcovia rodín, občania s kreditom verejnej úcty a s dôverou oficiálnej vlády  a teraz trest, strata občianskej bezúhonnosti, spoločenská „defenstrácia“, ak mi dovolíte takýto prívlastok verejnej hanby a bol som úprimne zvedavý, aké to bude mať konce!

Viete, som viac ako jednoznačne presvedčený o tom, že ten nápad s utajeným tendrom nebol individuálny produkt ministra Janušeka, skôr som presvedčený, že to bola myšlienka v podobe unisono tých členov strany SNS, čo v tom správnom čase boli v službách príslušného misterstva a ak smiem trošku povoliť uzdičku aj svojej fantázii nepochybujem, že o tom všetkom celkom spoľahlivo vedel aj vtedajší šéf SNS Ján Slota a ak ma bude partia z vlády Róberta Fica presviedčať aj na sto spôsobov, že im je to voľačo neznáme a nepochopiteľné a teda tak im treba akože bez ľútosti – nebudem im veriť ani len slovíčko.

A koniec koncov, to sa ešte všetko časom čo príde môže aj „utriasť“ do celkom novej podoby, lebo Marián Janušek, čo bol okrem machinácií, ako Štefanov, obžalovaný a odsúdený aj za zneužívanie právomocí, sa už prezentoval svojim postojom v podobe radikálneho odmietania. Vraj „necítim zodpovednosť, verím, že keď sa odvoláme rozsudok bude zrušený! Teraz je taká doba, voľakoho musia zavrieť, Slovensko bojuje proti korupcii a za transparentnosť svojich verdiktov a práve náš osud by to mal dokumentovať a poviem to takto – je v tom cítiť  jeho osobnú vieru, že ich vlastná strana a veru aj vláda Smeru v tichosti „vymyslia“ voľačo také, ako je kolektívna vina toho hriechu a práve to im v konečnej podobe pomôže prísť k šťastiu… Ináč sa dá veru očakávať mnohé, prekvapujúce až zázračné, lebo tí dvaja exministri celkom iste nedajú so sebou len tak vymetať kúty, na to veru vôbec nevyzerajú!

Nuž teda tak – radšej dám reč o vláde v Čechách

22.03.2018

Takéto vyznanie vôbec nie je náhodné, situácia na Slovensku si uvedomelú letargiu, či ničnerobenie v žiadnej sfére spoločenského diania v SR vlastne vôbec nemôže dovoliť, ba akurát naopak, viac »

Skúste to pomenovať – predseda Smeru iba mlčal

20.03.2018

Reakcia prezidenta Kisku na návrh členov nového vládneho kabinetu koalície strán Smer, SNS a Most – Híd bola prekvapujúca, väčšinovo vládlo presvedčenie, že ju zaregistruje ako oficiálnu viac »

Vláda nie je, chcime predčasné voľby. . .

20.03.2018

No čo už, takáto charakteristika našej politickej scény je voľačo už dlhší čas realita dobre známa nielen priamym aktérom tej prirodzenej polarizácie, čo sa po voľbách v roku 2016 usporiadala viac »

žena, zamestnanec, sklad

Sociálny balíček vláda dokončí

23.03.2018 12:00

Nová vláda plánuje pokračovať v dokončení sociálneho balíčka, s ktorým prišiel pôvodný kabinet. Všetky opatrenia sú nad rámec programového vyhlásenia vlády.

Katalánsko, Španielsko, vlajka, voľby

Najvyšší súd Španielska obžaloval 13 katalánskych politikov zo vzbury

23.03.2018 11:38

Katalánski separatistickí lídri vlani v októbri neúspešne vyhlásili nezávislosť od Španielska, čo bolo v rozpore s ústavou krajiny.

orlica Anička, orol krikľavý

Na Slovensku otrávili maďarskú orlicu Petényi

23.03.2018 11:20

Odborníci vyzvali verejnosť na pomoc pri odhaľovaní prípadov otráv vzácnych vtákov.

Rusko, Putin

Konečné volebné výsledky potvrdzujú jasné Putinovo víťazstvo

23.03.2018 11:14

Konečné výsledky sa od predbežných, oznámených už v pondelok, líšia v stotinách percenta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,442
Celková čítanosť: 2417680x
Priemerná čítanosť článkov: 1677x

Autor blogu

Kategórie