Založ si blog

Má to síce koniec, ale nie je to právoplatné

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa po neuveriteľne dlhom čase dopracoval až na samý koniec svojich povinností, predpísaných mu vynesením právoplatných rozsudkov v kauze nástenkový tender. A pozor,  bolo to voľačo až neuveriteľne komplikované, v každom ohľade zavádzajúce, konšpiračne pripravené a väčšinovo účelovo vymyslené výkonnou mocou štátu, čo mal byť viac ako jednoznačne, výhradne právne zodpovednou organizáciou, ktorá zabezpečovala tender na výkon niektorých, presne určených služieb na čerpanie eurofondov v hodnote cca 120 miliónov eur a finálnom obchode v hodnotách vtedajších slovenských korún, čo bolo veru naozaj zložité, komplikované a ak smiem, tak spoľahlivo prorokujem, že kdeže voľajaké finále, ešte len teraz to dostane celkom iné grády…

Ten úvod je informačne aj významovo viac ako len zložitý, stal sa už v roku 2007 a jeho celkom základná špecialitka v podobe finty – farby, laky, natierači spočívala v tom, že ten „verejne ponúkaný tender“ na ponuku služieb bol umiestnený na chodbe Ministerstva výstavby SR, musím zdôrazniť, že v neverejných traktoch tejto verejnej vládnej budovy a keďže naozaj nevieme, koho to bol nápad, alebo presnejšie, geniálna myšlienka dať vyniknúť či priamo zvíťaziť iba vyvoleným, stalo sa!  Tú dobre utajenú tabuľu s podmienkami konkurzu si prečítali činovníci jedinej firmy, blízkej SNS, čo ako súčasť vtedajšej vlády premiéra Fica zo Smeru na čelo tohoto rezortu celkom náhodou nominovala ministra Mariána Janušeka z tej istej strany a uznajte, takáto podoba definitívneho obchodu sa stala realitou celkom prirodzene!

Lenže čo už, bolo to priveľa náhod, ešte viac závisti a vypukla u nás aféra až nevídaných rozmerov, to viete túžba po peniazoch je spoľahlivá motivácia a konce to malo očakávané! Minister Janušek z úradu odstúpil, nahradil ho kolega z rezortu Igor Štefanov a nedá mi vynechať akurát tú informáciu, čo všetko dôležité a podstatné povýšila na istotu budúceho. Bol tiež členom strany SNS, odporučil ho aj premiér Fico a keby len to, tak akosi náhodou bol pozitívne zainteresovaný aj na onom tendri, čo síce o voľačo neskôr spôsobilo jeho odvolanie a anulovanie celého tendra,  ale to veru až potom, keď už štát víťaznému konzorciu vyplatil 12,74 milióna eur a ten podvod bol ozdobený aj takýmto,  až neuveriteľným profitom!

Božie mlyny sa potom pomaličky rozhýbali k svojim povinnostiam, roky 2011 a 2012 sa stali v tomto ohľade prácou pre vyšetrovateľov a zo zákona zodpovedných, no čo už, zodpovednosť oboch pánov bola svojim spôsobom jasná – neumožnili slobodný prístup iným záujemcom k informácii o vyhlásení konkurzu, alebo ak chcete ináč, umiestnili ju celkom jednoznačne tak, aby na to nemali príležitosť a ich vina sa potom preukázala celkom jednoznačne! Viete, ten čas, čo sa nám pri hľadaní spravodlivosti stratil si najradšej pomenujte vo vlastnej réžii, čo ako som sa nad tým zamýšľal, dostalo to iba podobu výhovorky, že prokuratúra potrebovala čas na došetrenie celej kauzy a až teraz je tu teda ten rozsudok!

Päť obžalovaných osôb v tejto kauze sa dočkalo verdiktu v podobe troch zrušení – dvaja úradníci ministerstva a konzultantka mali teda šťastie, ale exministri Janušek a Štefanov si svoje tresty, teda 12 a 9 rokov, spolu s pokutou pre oboch vo výške 30 000 eur a zákazu pracovať 5 rokov v štátnych orgánoch celkom iste uvedomili ako voľačo celkom neuveriteľné! Tragédia, hrôza, osoby v svojej podstate bytia vzdelané, úspešné, ocenené plnením úloh v štátnej službe, otcovia rodín, občania s kreditom verejnej úcty a s dôverou oficiálnej vlády  a teraz trest, strata občianskej bezúhonnosti, spoločenská „defenstrácia“, ak mi dovolíte takýto prívlastok verejnej hanby a bol som úprimne zvedavý, aké to bude mať konce!

Viete, som viac ako jednoznačne presvedčený o tom, že ten nápad s utajeným tendrom nebol individuálny produkt ministra Janušeka, skôr som presvedčený, že to bola myšlienka v podobe unisono tých členov strany SNS, čo v tom správnom čase boli v službách príslušného misterstva a ak smiem trošku povoliť uzdičku aj svojej fantázii nepochybujem, že o tom všetkom celkom spoľahlivo vedel aj vtedajší šéf SNS Ján Slota a ak ma bude partia z vlády Róberta Fica presviedčať aj na sto spôsobov, že im je to voľačo neznáme a nepochopiteľné a teda tak im treba akože bez ľútosti – nebudem im veriť ani len slovíčko.

A koniec koncov, to sa ešte všetko časom čo príde môže aj „utriasť“ do celkom novej podoby, lebo Marián Janušek, čo bol okrem machinácií, ako Štefanov, obžalovaný a odsúdený aj za zneužívanie právomocí, sa už prezentoval svojim postojom v podobe radikálneho odmietania. Vraj „necítim zodpovednosť, verím, že keď sa odvoláme rozsudok bude zrušený! Teraz je taká doba, voľakoho musia zavrieť, Slovensko bojuje proti korupcii a za transparentnosť svojich verdiktov a práve náš osud by to mal dokumentovať a poviem to takto – je v tom cítiť  jeho osobnú vieru, že ich vlastná strana a veru aj vláda Smeru v tichosti „vymyslia“ voľačo také, ako je kolektívna vina toho hriechu a práve to im v konečnej podobe pomôže prísť k šťastiu… Ináč sa dá veru očakávať mnohé, prekvapujúce až zázračné, lebo tí dvaja exministri celkom iste nedajú so sebou len tak vymetať kúty, na to veru vôbec nevyzerajú!

Extrémy v sfére vzdelávania detí strašia, musíme byť naozaj múdrejším národom!

17.07.2018

Budem zodpovedným v každom ohľade naozaj všetkého, čo som sa rozhodol opísať v svojej reakcii na udalosti v svete vzdelávania, lebo s výnimkou času po anexii ČSSR armádami Varšavskej zmluvy, viac »

Verejná ochrankyňa ľudských práv u nás to nemá jednoduché. . .

16.07.2018

Ombudsmanka Mária Patakyová je oficiálna súčasť, po voľbách víťaznej hierarchie strán Smer, SNS a Most –Híd a v kontexte s tými základnými povinnosťami jej právnej zodpovednosti voči viac »

Iný už nebude, má to v krvi. . .

15.07.2018

Nič sa nesnažím zahovárať či kamuflovať, nemusíte vôbec hádať, o kom mám potrebu sa s verejnosťou porozprávať – uhádli ste, ak tipujete že naozaj o trojnásobnom expremiérovi Ficovi, viac »

Grécko, vlajka

Grécki vojaci ostávajú v tureckom väzení, za údajnú špionáž im hrozí aj doživotie

17.07.2018 14:58

Turecký súd rozhodol, že dvaja príslušníci gréckej armády zostanú vo väzbe.

Ropa, ťažba, nafta, benzín, ropný vrt

Clá zasiahli v USA prvý veľký projekt

17.07.2018 14:49

Vláda v USA zamietla žiadosť amerického prevádzkovateľa ropovodov a plynovodov o vyňatie svojho projektu spod dovozných ciel na oceľ.

trump, putin

Podľa ruských analytikov bolo Putinovým víťazstvom konanie summitu

17.07.2018 14:45

Hoci schôdzka nepriniesla žiadny veľký prielom, Putin v očiach svojho domáceho publika obratne zvíťazil, zhodujú sa analytici aj odborníci na reč tela.

brexit, eú, veľká británia,

Volebná komisia dala euroskeptikom z Vote Leave pokutu za porušenie pravidiel vedenia kampane

17.07.2018 14:34

Britská volebná komisia rozhodla, že skupina Vote Leave pred referendom v roku 2016 porušila pravidlá kampane a dala jej pokutu vo výške 61-tisíc libier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,573
Celková čítanosť: 2707956x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie