Založ si blog

Táto dáma to vôbec nemá vo vláde jednoduché

Dosť dlho som sa presviedčal k rozhodnutiu, venovať verejnú pozornosť práci, povinnostiam, plánom verejným a aj tak trošku utajeným a veru aj osobným úspechom ministerky spravodlivosti Lucii Žitňanskej, lebo presne vtedy, keď sa jej zrútila predstava podoby rezortu, ktorý ako členka kabinetu pravicovej vlády definitívne stratila tesne pred tým, než sa jej podarilo aspoň vykročiť prvým krôčikom k vysnívanej podobe spravodlivosti nesúcej jej punc, odhodlala sa urobiť rozhodnutie, čo som akceptoval ako voľačo celkom neženské! Aby bolo jasné, presne vedela, že všetko čo vymyslela, s čím bola spokojná a čo malo podobu dokonalosti v jej klasifikácii práva zaniká, strana, čo jej poskytovala záruky a priestor aj podporu sa z ničoho nič stávala minulosťou a predstaviť si jej duševné útrapy a osobné sklamanie profesionála sa pri jej ženskej akurátnosti naozajstnej dámy dalo pochopiť celkom do dôsledkov.

Budem svojim spôsobom až neskutočne racionálnym, ak si čo len úchytkom pripomínate, ako sa z prachu ničoty rodila tretia vláda Smeru a jej predsedu Fica, keď bolo jasné, že jedna z jej možných životných istôt je absolútne nestálym prvkom a všetko sa skončí naozaj fiaskom, prišiel šok z rozhodnutia Bélu Bugára. Vraj on a jeho Most – Híd, ako síce strana vyznávajúca inú filozofiu riadenia vecí verejných, ale strana čestných a spoľahlivých občanov, pri poskytnutí dostatočných záruk od Smeru a SNS do koalície práve s nimi vstúpi, lebo neistota bytia v EÚ je jednoducho Slovenska nehodný osud! Bol to šok, aby som použil ten správny termín prekvapenia, viac ako len dramatický, lebo aj keď sa Bugár v prostredí svojej národnostnej menšiny Maďarov u nás viac ako presvedčivo predviedol výhradne ako individualita pripravená veci dirigovať iba v svojej réžii – to bol ten zánik jednoty vo vzťahu k Budapešti v kontexte s tým zvyškom členstva v SMK, v jednej veci sa stal persónou zasluhujúcou si výnimku v hriešnosti s tou zradou všetkého doteraz platného!

Ficovi a Dankovi adresovaná výzva na spoluprácu obsahovala podmienku, dotýkala sa celkom špecificky rezortu spravodlivosti, jeho nová straníčka Lucia Žitňanská, doterajšia ministerka, má vraj pripravenú jeho kvalitatívnu prestavbu a ak mu vraj partneri vo vláde dajú záruky, že jej v tom nebudú na žiaden spôsob prekážať, stane sa spoľahlivým koaličným partnerom! Neviem ako vy, ale ten fakt, že akurát táto dáma z pravicovej vlády, s tak presne špecifikovanými zásadami osobnej a aj profesionálnej filozofie životných zásad sa rozhodla až takto sa obetovať, mi pripravil neuveriteľné prekvapenie, presvedčil ma však, že to Bugárovi dokázala vysvetliť naozaj presvedčivo, ak sa stal svojim spôsobom ľahkovážnym panáčikom bytia v spoločenstve ľudákov a exkomunistov, ale napriek všetkému už dnes vieme, že jej predstavy sa doteraz stávajú realitou, čo si predsavzala z podobe zákonov presadiť, to sa jej od jari roku 2016 až doteraz podarilo! Nepredbieham, vieme všetci, že jej talón nenaplnených predstáv je ešte možnosťou dobrej budúcnosti, ale žiaľ, práve teraz je tu v jej a aj v našom spoločenskom bytí čosi ako čas nenaplnených prianí a predstáv a cítim povinnosť stať sa jej tútorom, priaznivcom, fanúšikom a veru aj garantom, lebo nič sa nedá robiť – práve predseda strany Most – Híd Béla Bugár ako keby zabudol, že to bol predovšetkým on osobne, čo jej garantoval podmienky pre jej prácu v tej najdokonalejšej podobe!

Jasné, rád vysvetlím podstatu tejto kauzy, čo vyvoláva v práci Lucie Žitňanskej voľačo ako nespokojnosť s tou zásadnou pravdou jedine platnou v rezorte spravodlivosti – v tej chvíli, keď sa stala v tejto vláde ministerkou, našla tam ako štátnu tajomníčku rezortu Moniku Jankovskú, ktorá  tam pracovala už 5 rokov a aby som bol presný, v tejto funkcii je dodnes! Predtým bola sudkyňou, ale absencia člena Súdnej rady spôsobila problém akurát v kontexte s jej osobou, lebo člen parlamentu a poslanec za Smer Róbert Madej, ešte pred letnými prázdninami na tento post navrhol práve ju! Jasné, to jeho rozhodnutie bolo celkom účelové, sudcovská profesia a povinnosti s tým súvisiace ju už naozaj dávno neinteresujú, je v prvom rade politička v službách vládnucej strany a stalo sa presne to, čo sa dalo očakávať!

Ministerka Žitňanská s tým celkom prirodzene nesúhlasí, princíp dokonalej správy vecí verejných predpokladá vysokú odbornosť členov súdnej rady a veru aj jej odpolitizovanie, aby bolo všetko presne tak, ako to byť má. Vôbec nie prekvapujúco to ona sama radikálne odmietla v priamej reakcii už v júni  a v tej chvíli, keď sa reakcie členov strany Smer dali chápať ako voľačo celkom nástojčivé – to je naša kandidátka a tak sa aj stane, všetko nasledujúce dostalo podobu zásadného neporozumenia. V celkom pokojnej podobe, ale aj tak jednoznačnej a nekompromisnej, všetko spojené s právom je nomináciou tejto persóny do Súdnej rady radikálne porušené, nesúhlasím s tým a v prípade potreby som rozhodnutá na výkon svojej funkcie aj abdikovať!!!

Veru tak, ba všetko sa vyvíja ešte dramatickejšie než si viete predstaviť, aj napriek realite, že sú v ponuke dvaja vyhovujúci kandidáti na to sudcovské miesto, tá „chuť vládnej moci mať všetko v svojej réžii“ predstavuje voľačo ako hrozbu, je cítiť snahu Jankovskú do funkcie posunúť za každú cenu, aj voľajakým celkom mimoriadnym výberom a ak si nebodaj myslíte, že je to iba voľajaké strašenie nuž vedzte, že opak je pravdou! ErikTomáš, ináč poslanec za Smer už sa dal počuť, vraj nebláznite, musíme urobiť všetko pre to, aby Žitňanská vo vláde zostala, je to skvelá dáma a profesionál bez konkurencie – z čoho sa dá dedukovať jeho reálna obava hriechu, ku ktorému sa tu schyľuje a pravda je veru aj v tej podobe, že práve skončená schôdza októbrového parlamentu sa pričinením Bélu Bugára skrátila o jeden bod programu a môžete skúsiť hádať, či to nebolo odloženie hlasovanie o nomináciu Jankovskej do Súdnej rady až na novembrovú schôdzu parlamentu?!

Jasné, uhádli ste a nedá mi, práve jemu adresujem výčitku zásadnú a ostrú, ak je toto podoba ochrany Žitňanskej v tej sľubovanej podobe istôt v každom ohľade, je farizej, čo slovo nevie dodržať! Žiaden odklad, to chce garanciu, že jej prianie sa stane realitou  a v konečnom dôsledku by bolo správne a žiadúce, aby sa jej dostalo zásadnej podpory ešte aj vo veci úpravy zákonov pri prehreškoch zákona v premiére, ak sa jedná o mäkké drogy, ako to navrhla! Všetci vraj tomu rozumejú, na celom svete, je to voľačo ľahko akceptovateľné, lenže Smer a veru aj Bugárovi súkmeňovci iba čušia a tí z SNS  majú potrebu jej oponovať a zákony v tejto podobe odmietať, takže ten pocit – sama proti všetkým je voľačo celkom neseriózne! Táto dáma si to od nás vôbec nezaslúži!

Podľa mňa je táto cestička k cieľu dobrým nápadom. . .

17.01.2018

Pevne verím, že si celé Slovensko dokáže veľmi presvedčivo spomínať na prezentáciu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Gašpara v reportáži z jednej mnohých rómskych viac »

Skúsim hádať, čo je pre nášho premiéra platná norma myslenia

16.01.2018

Po prvom kole prezidentských volieb sa situácia súvisiaca s udalosťami, čo ich sprevádzali viditeľne upokojila, všetko dostalo prijateľnú podobu viac či menej zodpovedných prognóz vecí spojených viac »

Putin a Ruská federácia sú pupkom sveta

15.01.2018

Spravodlivo, keď v OSN diplomati Moskvy potvrdili, že sa pridávajú k sankciám sveta voči KĽDR, ktoré prišli ako zaslúžený trest za nepovolené vyzbrojovanie sa a skúšky vojenskej techniky, viac »

trump

Rusko podľa Trumpa nijako nepomáha s riešením kórejskej krízy

18.01.2018 00:26

"Hráme veľmi, veľmi ťažkú ​​hru pokeru, kedy nechcete odhaliť, čo máte v ruke," vysvetlil Donald Trump.

tunel Višňové

Tunel Višňové by mali preraziť až v polovici tohto roka

17.01.2018 23:17

Prerazenie tunela Višňové mešká. Malo byť hotové do konca minulého roka, ale práce nabrali približne polročný sklz.

Rusko, Moskva, Červené námestie

Rusku vyhovujú vyššie ceny ropy, deficit môžu zmeniť na prebytok

17.01.2018 23:07

Rusko si chce tento rok požičať menej peňazí ako v minulom roku, pretože očakáva nižší rozpočtový deficit a vyššie príjmy z ropy.

EÚ, Veľká Británia, vlajka

Dolná komora britského parlamentu schválila v treťom čítaní zákon o brexite

17.01.2018 23:06

Návrh legislatívy teraz putuje do Snemovne lordov, pričom sa očakáva, že zákonodarcovia sa ju tam budú snažiť upraviť pozmeňujúcimi návrhmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,367
Celková čítanosť: 2238438x
Priemerná čítanosť článkov: 1637x

Autor blogu

Kategórie