Založ si blog

Teraz to bude v domácej réžii, ale aj tak špecifické

Svoju povinnosť prajného spoluobčana, so vzťahom k svojmu rodákovi v bitke o miesto v čele volebnej bitky o post premiéra českej vlády, ako som si špecifikoval svoj vzťah k Andrejovi Babišovi v nedávnych parlamentných voľbách v ČR, som prezentoval celkom zrozumiteľne a prekvapila ma veru viac ako prekvapujúco skutočnosť, že tento môj postoj kritizovalo niekoľko mojich nekolegiálnych čitateľov na portáli, čo toľko mojej priazne považovalo za márnosť, zbytočnosť, nadprácu a voľačo ako keby nepochopiteľné a keby len to! Našiel sa veru aj taký kritik, čo si ma s voľakým celkom pomýlil, lebo ma klasifikoval ako prezliekača kabátov, čo Babiša vraj opisoval ako hada v ľudskej koži a teraz mu doprial celkom opačné danosti, ale všetko jedno, koniec dobrý – všetko dobré a všetky progresívne a priaznivé dozvuky tých volieb patrili nielen Babišovi, ale veru aj všetkým tým, čo boli na jeho strane a ak už nič iné, potom je dobrá budúcnosť aj moja prognóza!

Teraz však je tu voľačo ešte bytostnejšie, 4. novembra budú u nás jednokolové regionálne voľby a každý naozaj dobrý Slovák a volič je posadnutý presvedčením, že fašistická správa župy v Banskej Bystrici, kde celé štyri roky chod vecí verejných dirigoval predseda strany ĽSNS Kotleba sa už nikdy nesmie opakovať a svedectvom, čo to potvrdzuje, je združovanie sa všetkých „spravodlivých“, čo tomu majú zabrániť za každú cenu! Kandidáti v porovnávaní svojich možností v prieskumoch verejnej mienky veľkoryso prenechali svoje možnosti tomu, čo získava väčší interes a priazeň, v BB ich bolo celkom dobrovoľne hneď viac ako len jeden a preferencia najväčšieho favorita bude spoločnou zárukou, že dobrá vec sa napokon podarí! Luntera budú podporovať až dvaja iní kandidáti, táto výzva pre vlastných voličov je korektná a samozrejmá a to viete, nič iné ako verejnú chválu si páni Lunter, Mičev a Klus nezaslúžia, lebo ich vzájomnosť je v absolútnej dokonalosti spunktovaná osobným vzťahom.

Tak akosi s potrebou dobré veci napodobniť sa svetu prezentoval aj predseda SNS a parlamentu Andrej Danko, lebo vôbec nie náhodou príklady z BB v osobe župana Kotlebu priťahajú aj v iných krajoch a on osobne „objavil“, že v Nitre, kde je županom koaličný príslušník Milan Belica, čo samozrejme opäť kandiduje, by bolo správne urobiť voľačo v celkom rovnakej réžii a verejne vyzval kandidáta za stranu SaS, OĽaNO, KDH a Demokrati  Slovenska, pána Jána Grešša, aby sa vzdal kandidatúry v jeho prospech! Jasné, celkom svojsky a účelovo, vie sa spoľahlivo, že kandidátom na župana je naozaj aj člen strany Kotleba ĽSNS Milan Uhrík, ale celkom spoľahlivo má medzi voličmi slabšiu podporu než je obava, cítiť ho ako konkurenciu až zo štvrtej priečky volebných preferencií a Greššo ponuku Danka pokojne odmietol. Ten bol akože veľkorysý, vraj sa ponúkol zaplatiť prieskum verejnej mienky volebných preferencií kandidátov, ba údajne aj svoju kandidátku do volieb Smolíkovú pre konkurenčnosť  nenominovali, ale celkom šokujúco ho nepodporili ani strany čo stoja za bývalým riaditeľom DAB v Nitre Greššom, čo je čestný muž veľkých životných skúseností  aj s dodatkom, že nič sa nedá robiť, kým v BB bol spoločným kandidátom dobrý občan Lunter, Milan Belica takým naozaj nie je!  

Ako sa hovorí, nie každá a predovšetkým priveľmi účelová či až vypočítavá taktika sa nevydarí a celkom dobre sa môže stať, že taká politická veľmoc, za akú sa koaličné spoločenstvo pasuje môže stratiť tento post v obyčajnom súboji voličskej priazne a ak už nič iné, je to celkom spoľahlivý dôkaz, že možno práve preto sa neusilujú ani o právo bojovať o takýto post v BB a veru ani v Bratislave, kde svojho kandidáta nenominoval prednostne akurát Smer! Poviem to tak trošku s podtónom úškrnu pochybností o kádroch čo sú k dispozícii, ale predovšetkým s presvedčením, že čo ako sa Andrej Danko usiloval konkurenciu podviesť a oklamať, neuspel, sám Greššo mu s pokojom oznámil, že on veru presne vie, ako sa má správať, je to voľačo čo vyznáva celý svoj život a od tých,  čo sa voľačím na tento spôsob bytia chváliť nemôžu, radu neprijme a basta!

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kg jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574266x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie