Založ si blog

Česko ešte nemá vládu a už bude musieť voliť prezidenta!

Naša vzájomnosť a až identicita diania v našich národoch naozaj nie je nič extra, naopak, podobáme sa ako vajce vajcu, lebo porovnávanie udalostí na „politickom trhu“ v Prahe a v Bratislave je voľačo ako jednota vôbec nie náhodná a ak je pre nás na Slovensku predsa len to, čo sa odohráva v Čechách trošku viac dramatickejšie, alebo presnejšie, cirkusové či jarmočné, je to dané originalitou všetkého, čo charakterizuje osobnosť prezidenta Miloša Zemana a veru aj víťaza parlamentných volieb Andreja Babiša, politika slovenského pôvodu, čo síce má od hlavy štátu kredit zostaviť novú vládu ako zvolený premiér, ale žiaľ, je opustený ako kôl v plote, lebo žiadna z parlamentných strán ho nepodporí, naopak, celkom jednoznačne odmieta a všetci vylučujú voľačo také, ako súhlasiť s kabinetom v podobe menšinovej vlády!
Budem však presný ako školený štatistik, prezident Zeman sa v svojej dôvere vo víťaza parlamentných volieb v Česku, čo je strana ANO na čele s Babišom prezentuje celkom jednoznačne – napriek všetkému, ako sa mi žiada dodať – lebo vraj koľkokrát bude treba toľkokrát mu poverenie zostaviť vládu deleguje a to všetko veru aj s vedomím, že už 13. január 2018 je u našich susedov termín volieb prezidentských! Ten pokoj pána prezidenta je až neuveriteľný, lebo uznajte, má 18 protikandidátov, na poslednú chvíľku mu pribudol ten naozaj najvážnejší, ako všetci charakterizujú bývalého šéfa ODS, aj expremiéra a konkurenta v každom ohľade, dominantne pre Klausa – teda Mirka Topolánka a on sám sa kandidovať rozhodol takpovediac naozaj iba „na poslednú chvíľku“ a celkom šokujúco sa to všetko dočkalo veru až súdnej dohry! Fámy, že jeho zlý zdravotný stav je spôsobený rakovinovým ochorením šíril v spoločnosti etablovaný politik Svatopluk Bartík, čo prezident osobne a jeho zázemie rovnako tak odmietlo, žaloba toho panikára prišla celkom očakávane a teraz pozor – prezident Zeman celkom zmenil všetko, čím sa až doteraz podľa toho klamára Bartíka prezentova! Chorý na dnu nie je, cukrovku už vyliečil a rakovinu teda naozaj nemá a svoj sľub, že nebude organizovať nič, čo by sa dalo označiť za volebnú agendu, žiadne finančné náklady, žiadne predvolebné stretnutia či nulová agitácia je celkom zabudnuté, jeho olomoucké aktivity to všetko rozmetali na prach a predznamenali voľačo viac ako len aktívne a dramatické, lebo ak nič iné, tak je plný elánu, vnútornej sily a energie, čo dokumentuje celkom presvedčivo, že tie klebety o rakovine a blížiaci sa koniec života je klebeta hodná odmietnutia a opľutia jej autora.
Realita môjho osobného hodnotenia všetkých viditeľných prejavov bytia prezidenta Zemana a jeho riadenie štátu je takpovediac jednoznačná, alebo ak chcete ináč, zrozumiteľnejšie, celkom jednoznačne akceptovateľná v tej najdôležitejšej podobe serióznosti a vierohodnosti spravovania spoločenstva občanov v štáte, ale veru aj napriek tomu mu v kauze Babiš a jeho nároku na premiérsky post fandím, lebo nič sa nedá robiť, pozitívne výsledky jeho pracovných výkonov a finančné úspechy v Sobotkovej vláde, odkiaľ musel odísť po nátlaku boli bezkonkurenčné, teda ekonomicky celkom jednoznačne až úžasné a vnútorne som stále presvedčený, že je racionálnym politikom aj vzťahom k našim vzájomným potrebám!
Jasné, je v tom cítiť celkom presvedčivo môj viac ako len priaznivý vzťah k Babišovmu oiginálnemu mysleniu a rozhodovaniu, celkom prirodzene mu verím, že bol celkom nezaslúžene vo vzťahu k eštébákom, ako čestný občan, zdegradovaný až k neúcte a čestné slovo práve preto akceptujem aj to rozhodnutie českého prezidenta Zemana, že stratiť osobnosť, čo je taká zdatná v svojej profesii by bola prehra márna a fatálna! Takže ak už má v národe českom dostatok dôvery premiérom byť – čo potvrdili výsledky parlamentných volieb, nech je to prezidentovým rozhodnutím potvrdené a basta! Fakt tomu verím, presvedčil ma a celkom rád si prestávam uvedomovať akurát to, čo ho napríklad vo vzťahu k alkoholu a nikotínu ako múdreho človeka degraduje.
To viete, celkom spoľahlivo viem, že to všetko naozaj nie je voľačo ako spoľahlivá či nádejná predvolebná taktika, ale ak už sa Zeman odhodlal s voľačím, ako je aktivitu a podporu občanov presviedčať svojou bytostnou filozofiou správy vecí verejných teraz, v Olomouci, bude v tom aj pokračovať, nevzdá sa a poviem to takto – v tom prípade mu budem držať palce viac ako len prajne, lebo na rozdiel od tej ostatnej konkurencie viem o ňom celkom všetko a po pravde – ľudský nedostatok v podobe jeho osobných hriechov je oproti jeho volebným súperom ako keby celkom nič, kým ich výbava hodnôt osobnosti je už v tejto chvíli verdiktom oprávňujúcim ich nasmerovať na cestu do pekla a k zabudnutiu…

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kg jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574271x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie