Založ si blog

Mať pravdu v parlamente EÚ a v Štátnej dume Ruska je vylúčené

Náš minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák si na zasadnutí vládneho kabinetu, kde bol naozaj 15. novembra osobne prítomný, viac ako len rozhorčene posťažoval na ústavných činiteľov štátu – tých absolútne najdôležitejších, v rebríčku dôležitosti funkcií, toho najvyššieho – prezidenta SR Andreja Kisku a veru aj toho strieborného, predsedu Národnej rady SR, alebo ak chcete, tak parlamentu – Andreja Danku, že svoje prejavy, prednesené na pôde Európskeho parlamentu a Štátnej dumy v Moskve, ako naši oficiálny predstavitelia práve s ním, ako zodpovedným členom vlády vo veciach oficiálnych vôbec o ich obsahu nekonzultovali, čo predstavuje vraj voľačo ako vážny nedostatok protokolu, ba možné nebezpečie z porušenia medzinárodne platných pravidiel kontaktov zvrchovaných štátov a ako pravda sa ukázalo, že všetko bolo aj tak celkom ináč, ako si to osobne zosumarizoval!
Nuž výčitka adresovaná osobe nášho prezidenta Kisku bola viac ako len márna,
lebo súčasťou našej delegácie bol v sprievode pána prezidenta aj štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok a ako sa ukázalo, všetky pripomienky k obsahu prejavu, presne v intenciách expertov z ministerstva pán prezident v ňom ako úpravy realizoval a naviac, už v stredu ráno, dlho pred reálnym vystúpením prezidenta v Štrasburgu ho malo naše MZV k dispozícii a svedectvo o tom poskytli veru aj všetci slovenskí europoslanci, čo boli jeho priamymi účastníkmi a viac ako len odborne veru aj poslanec Kukan,čo sa ako náš bývalý minister zahraničných vecí k problematike vyjadril ako znalec a expert s plnou zodpovednosťou! Je to voľačo ako dôkaz, že náš súčasný minister zahraničných vecí Lajčák si svoje povinnosti nezvláda bez zbytočných omylov, lebo nič sa nedá robiť, prezident Kiska už bol aj predtým s jeho zasahovaním do svojich právomocí nespokojný, lebo návšteva dalajlámu v jeho úrade sa v novembri roka 2016 hodnotila ako chyba protokolu, čo vraj poškodzuje naše národné záujmy! Viac ako prirodzene sa mi potom páčilo predovšetkým to, ako realisticky a presne to všetko uviedol na správnu mieru svojim postojom práve exminister Eduard Kukan, keď svojmu pendantovi odkázal, že politika je skôr tímová hra, „než chuť pôsobiť ako sólista“ a bolo to viac ako jednoznačné a presné konštatovanie. A naviac, voľačo super extra bola aj dokonalosť prezidentovej angličtiny a v porovnaní s prejavom Danka v ruskej dume to bolo voľačo naozaj spoľahlivo profesionálne.
To vystúpenie nášho šéfa parlamentu Danka na pôde Ruskej dumy, kde to bolo premiérové vystúpenie nášho politika sa dočkalo v celej svojej podobe úplne iných hodnotení. Začnem tým svojim, najmenej dôležitým, ale veru aj tak viac ako závažným, lebo kto z vás videl to vystúpenie našich dvoch najdôležitejších štátnych predstaviteľov v televízii vie celkom presne, že to bola až neuveriteľne rozdielna produkcia. Prezident Kiska v podobe dokonalej v každom ohľade, tým mám na mysli nielen obsah jeho verejnej produkcie,ale veru aj dokonalý „stajling“ svojej vizáže a predseda parlamentu Danko v podobe celkom „neudržiavaného muža“ v „malom saku“, kde gombík len len že udržal na svetlo sveta sa derúce brucho a s prejavom porušujúcim všetko v ponuke klasifikovanej chyby našej oficiálnej politiky a vrcholom všetkého sa potom stal odkaz jeho hovorkyne Čižmárikovej ministrovi Lajčákovi pán predseda nevidí dôvod, prečo by mal svoj prejav konzultovať práve s vami a naviac, žiada bezpodmienečne vysvetlenie vraj „jeho nehorázneho komentovania jeho vystúpenia v Štátnej dume“
a teraz teda pozor – to ešte vôbec nebolo tak akosi všetko, čo nás môže pohoršovať a ako národ naozaj diskreditovať!
Lebo naozaj extra šokujúce je potom naozaj to, že pri návšteve Danka v Južnej Kórey sa osobne zoznámil s šéfom dumy Viačeslavom Volodinom, vraj sa spriatelili, majú na seba osobné telefonické kontakty a nič sa nedá robiť, je to voľačo naozaj extra nenormálne – tento Rus je na sankčnom zozname osôb celkom neprimeraných pre EÚ a ak budete hádať, že prečo, nuž teda vedzte, že príčinou je anektovanie Krymu Ruskom, čo je celkom iste voľačo pre oficiálny kontakt absolútne neprimerané až zakázané!!! A tak akosi naviac je problematická aj oficiálna politika Ruska k pohraničným oblastiam Ukrajiny, jeho vojenské zasahovanie a mnoho obetí na životoch nevinných občanov, čo v konečnom dôsledku zahraničnopolitický obraz Slovenska celkom iste znehodnotí.
Aby bolo jasné, posúdenie takto prezentovanej skutočnosti nech zostane celkom individuálnym hodnotením pre každého nášho občana, nebudem nikomu nič vnucovať, alebo nebodaj niekoho presviedčať, to naozaj nie, veď je to všetko celkom spoľahlivo doložené realitou a veru aj dôkazmi celkom nespochybniteľnými, takže jedinou pravdou pre celý národ nech zostane tvrdenie, že všetky postoje a vyhlásenia našich ústavných činiteľov musia byť jednotné a zosúladené v harmónii pravdy, lebo v opačnom prípade to našu krajinu a slovenský národ celkom iste poškodí stratou dôveryhodnosti a uznajte – to naozaj nie je o čo stáť!

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

Tomu sa hovorí dokonalosť super extra. . .

20.09.2018

Rozdelenie takého územia na mape sveta, akým je na jeho východnej pologuli teritórium Kórejského poloostrova po skončení bojov 27.VI. 1953 pozdĺž 38. rovnobežky je dodnes svetovým unikátom, viac »

Po Lajčákovi sú tu veľké ambície Maroša Šefčoviča. . .

19.09.2018

Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov presne v pondelok 17. septembra ukončilo rok svojej činnosti pod vedením ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava viac »

Kanada

Dohoda USA s Kanadou mešká, možno budú pokračovať len s Mexikom

21.09.2018 17:31

Spojené štáty sa dostávajú "veľmi blízko" k tomu, že budú musieť pokračovať v dohode o voľnom obchode len s Mexikom bez Kanady.

peru, vlajka

V Peru sa o kreslo starostu obce pobijú Hitler a Lenin

21.09.2018 17:27

"Som dobrý Hitler," tvrdí o sebe jeden z kandidátov na starostu Yúngaru.

drogy, droga, zatknutie, zatknuty, puta

Podozrivým zo šírenia nebezpečnej drogy v Čechách je aj žiak základnej školy

21.09.2018 17:00

Vzhľadom na jeho vek ho formálne neobvinia.

OSSR: Privítanie vojakov z misie UNFICYP na Cypre

Ďalší slovenskí vojaci sa vrátili z misie na Cypre

21.09.2018 16:58

V priestoroch Ozbrojených síl SR v Nitre ich dnes slávnostne privítal Peter Gajdoš aj Daniel Zmeko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,640
Celková čítanosť: 2897119x
Priemerná čítanosť článkov: 1767x

Autor blogu

Kategórie