Založ si blog

Tak voľačo na tento spôsob hľadania pravdy tu ešte nebolo!

Ten odkaz, čo poslal do parlamentu premiér Robert Fico akože v čase svojej neprítomnosti a dotýkal sa opakovaného prijatia, alebo ak chcete, tak schváleného opakovania zmrazenia miezd ústavných činiteľov bol v svojej podstate voľačím celkom zvláštnym, málo predpokladaným a v konečnom dôsledku až voľačím neuveriteľne prekvapujúcim a fakt, že na to celkom v svojskej réžii reagovali všetci zodpovední, bol napokon viac ako prirodzenou reakciou!
Aby bolo jasné, ten úzus tých, čo si vymysleli to zmrazenie miezd ústavných činiteľov je tu v ponuke už naozaj dlho, je podmienený voľačím takým, celkom zrozumiteľným, ako je vyrovnaný rozpočet národného hospodárstva a keďže je akurát táto položka slovenskej ekonomiky stále v rovnako neserióznej podobe – teda sme v deficite, nemala by sa otázka v podobe zvýšenia ich platových podmienok dostať vôbec do režimu čo len úvah o ich raste, lebo čo sa dá robiť, kto je za čo zodpovedný nech je presne v tej podobe aj odmeňovaný a tak sa Ficovi nesmieme čudovať, že čo ako sa má rád, až toľko odvahy, aby si nárokoval voľajaký mzdový profit v sebe nenájde ani keď použije voľajaký klasický, či medicínsky doping, čím som myslel predovšetkým zopár poldecáčikov dobrej pálenky podporujúcej guráž!
V ničom nebudem nič predstierať, celkom spoľahlivo sa mohol pokúsiť všetko spojené s legislatívou tej problematiky vyriešiť už v predstihu, to stačilo zvolať už pred jeho odchodom na rokovanie EÚ do Afriky koaličnú radu a najlepšie aj všetko členstvo poslaneckých klubov a chcieť podporu presne v tej danej povinnosti – všetci budete na zasadaní parlamentu hlasovať za prijatie zmrazenie platov ústavných činiteľov v skrátenom rokovaní
a bude pohoda tak ako doteraz, ale ak nie, potom je tu moja osobná výhrada v podobe spojiť pokračovanie vládnutia v tejto podobe s výhradou straty jej dôvery a všetci sa dozvedia, čo to v konečnej podobe znamená!
Reakcia slovenskej politickej scény bola prirodzene vzrušená, celkom špecifická a budem racionálny, viacmenej si podobná v tom, že to Ficove rozhodnutie nepovažovali takmer jednotne za voľačo prirodzené a napokon som sa rozhodol tomu dať takúto podobu.
OĽaNO, v zostave Remišová, Budaj, Grendel a prekvapujúco veru aj Matovič boli radikálni, používali slovník bojovníkov v plnej zbroji a predsa len to nebolo vôbec korektné, lebo čo už, zmrazovanie miezd oni sami považujú za voľačo spravodlivé – žijeme stále v systéme deficitu národného hospodárenia, nič iného si nazaslúžime a predsa len to Matovič napokon podal v podobe svojskej podmienky! Ak sa vám prijatie zmrazenia miezd ústavných činiteľov do konca roka nepodarí v parlamente do konca roka 2017 ako zákon prijať, tak splníte svoj sľub a z politiky odítete, lebo čo sa dá robiť, sľuby sa patrí plniť všetkým, teda aj vám!
V podobnom štýle sa dali počuť veru aj poslanci za SaS, skromnejšie, iba dve dámy,Lucia Ďuriš Nicholsonová a Natália Blahová ale páčili sa mi aj tak, boli pripravené na všetky možné alternatívy otázok spochybňujúcich všetko s tou kauzou a ten záver čo vyslovili unisono bol pre Slovensko optimistický – to Ficovo odstúpenie z postu premiéra je očakávané a škoda, že to už nebolo dávno!

Nebudem nič voľajako extra zdôrazňovať, ale predsa len, postoje partnerov z vládnej koalície Andreja Danka a Bélu Bugára boli v každom ohľade absolútne si nepodobné, kým Danko bol strohý, až lakonický a jednoznačne pozitívne naladený k Ficom určeným riešeniam problému, Béla Bugár naopak, premiérovi v podstate nerozumel, nemá chuť dať sa vydierať a v konečnej podobe sa dalo z jeho postojov vydedukovať, že čo už, možnosťou sú naozaj aj predčasné voľby!A ako bodku za tou udalosťou prítomnosti č.1. som si nechal vystúpenie členstva klubu SNS, prednostne poslanca Antona Hrnka, čo bol rétorom viac ako len rozhorčeným, premiéra kritizoval až neskutočne jednoznačne, to jeho predvádzanie sa v nočnej smene zosmiešnil až dehonestoval a celkom jednoznačne potvrdil, že svoju poslaneckú slobodu uplatní pri hlasovaní jednoznačne a napriek predpokladom veľkého úspechu a uznania sa dočkal aj tak najvyššieho možného odsúdenia a kritiky!
Dostal otázku, že to, čo hlása je postoj slobodného občana, ale čo nastane potom, ak sa strana SaS ako spoločenstvo dohodne dodržať vzájomnosť spoločných rozhodnutí koaličných partnerov a jeho reakcia, vyjadrená predovšetkým mimikou tváre a rečou tela bola natoľko preukazná, že tie slová, čo napokon predsa len vyriekol – potvrdil poslušnosť, ani nebolo treba vysloviť! Nuž hrdina na smiech a keďže už to nie je žiaden akurátny muž, ale už iba taká voľajaká karikatúra prezretého piknika, bolo mi ho iba ľúto!
Teda tak, bolo to voľačo v podobe skôr nedôstojnej, než štátnicky vážnej a poprosím, nech je to napriek všetkému pre národ tejto „zemičky v srdci Európy“ poučná chvíľa v dejinách – napriek všetkému, lebo cez slzy a pokoru sa k pokroku a cti aj k úspechom dostaneme celkom iste spoľahlivejšie než akokoľvek ináč!

Prezident ČR Miloš Zeman agituje, poúča aj motivuje. . .

24.04.2018

Hovorí sa, že svet je v podstate celkom maličký, teda na šírenie klebiet celkom prednostne a spoľahlivo a keď som v sobotu večer, od kamaráta z Prahy dostal „depešu o aktivitách Miloša Zemana viac »

Nastal čas veľkých očakávaní. . .

23.04.2018

Už tento týždeň je pred celým svetom udalosť, čo irituje celosvetovú verejnosť až k očakávaniam spojeným s voľačím tak významným, čo dostalo názov rokovanie o konci vojny a v tej pravej viac »

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,477
Celková čítanosť: 2503109x
Priemerná čítanosť článkov: 1695x

Autor blogu

Kategórie