Založ si blog

A potom, že ženy sú slabším pohlavím

Je to svojim spôsobom voľačo, ako môj osobný nesúhlas so zaužívanou zvyklosťou v ľudskom konaní či rozhodovaní a to veru aj vtedy, ak hovoríme o veciach celkom zásadných a dôležitých, čo v praxi predstavujú napríklad potrebu riešiť problémy štátnické, teda vôbec nie voľačo zo sveta ich celkom osobných povinností či interesov, čo sa bude variť, alebo čo sa do domácnosti investuje celkom nevyhnutne a teraz pozor, v kontexte s realitou súčasnosti som to objavil celkom náhodou presne vtedy, keď sa do funkčnej podoby skladala dnešná koalícia vládnutia v podobe vláda Fico III. a to presne vtedy, keď sa celkom záhadne jej absolútne nepostrádateľnou zložkou stal Most – Híd Bélu Bugára. Ak si nepamätáte, čím to bolo také interesantné tak pripomínam, že stanovením jeho podmienky, že sa na tom dianí bude podieľať iba vtedy, ak jeho strana dostane vo vláde ministerský post rezortu spravodlivosti, bude pridelený jeho čerstvej straníckej kolegyni Lucii Žitňanskej a tak akosi naviac dostane aj záruky, že všetko čo má pre svoje účinkovanie v tom kabinete už vopred pripravené, vláda prijme bez výhrad a so zárukami, lebo ak nie …
Je fakt, že prekvapujúce bolo už to až zázračné „zblíženie sa záujmov“ týchto, viac ako len si nepodobných politických spoločenstiev, ale rozpad pripravovanej štvorkoalície do skromnej trojkoalície potom všetko v hľadaní a objavovaní zjednodušil, ešte aj tá Bugárova nástojčivosť vyslovených podmienok sa prestala zdôrazňovať a tá súčasná vláda, s nadiktovanou ministerkou spravodlivosti Žitňanskou, naozaj čerstvou spolustraníčkou Bugára bola akceptovaná ako voľačo celkom samozrejmé! Je v tom logika viac ako len nezlomná – nebude to tak, ako diktuje Bugár, nebude to ako vláda vôbec a čestné slovo, trvalo nám to viacerým trošku dlhšie pochopiť, s čím to ten Fico napokon musel súhlasiť, lenže prekvapujúo spoľahlivo to fungovalo!
S čím ministerka Žitňanská ako s návrhom zákona prišla, to sa vlastne unisono prijalo,
lebo čo už, to vymyslela jednoznačne ešte opozične, všetci jej bývalí partneri to akeptovali presne v tom znení a podobe všetkých paragrafov just ako ona aj teraz a pohoda čo nastala bola celkom zázračná. Lenže pozor, iba do času, lebo politici strany Smer sa tak akosi prebrali z útlmu jej diktátu, čo sa zdôrazňuje ešte veru aj faktom,že je aj podpredsedníčkou vlády a svoju nominantku v jej pracovnom kolektíve, štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú delegoval Smer na člena Súdnej rady a tak akosi skromne a z ničoho nič sa z toho stala kauza prvotriedneho neporozumenia koaličných partnerov!
Bolo by zbytočné voľačo predstierať, lebo všetko je viac ako len preukazné – ten odpor voči tomuto návrhu je celkom adresný, nespochybniteľný profesionál v službách justície, akým je Žitňanská sa ani na chvíľočku nedal ovplyvniť zdanlivo normálnou úradnou pocedúrou jej postupu do vyššej sféry rezortu, lebo vo všetkom je jasná účelovosť politických úmyslov nad profesiou a keď som o tom už v tej dávnej chvíli napísal úvahu celkom jednoznačne ju podporujúcou nazdal som sa, že to bude stačiť! Lenže omyl, časy sa menia, ľudia sú tu síce stále tí istí, ba veru aj ich filozofia či v prenesenom slova zmysle aj ich charaktery sú v rovnakej podobe ako aj vtedy, lenže nič sa nedá robiť, čas sa poriadne pohol, vzťahy v spoločnosti dostali celkom inú participáciu a priamo silu v konspekte porovnávania a ten zámer Smeru, z Jankovskej predsa len mať člena Súdnej rady sa stal príkladom resuscitácie napriek všetkému predpísanému.
Malo to však naozaj prekvapujúco, ale podľa mňa viac ako spoľahlivo rovnaký scenár ako aj v premiére, ba prekvapujúco oveľa menej vzrušený, nevyvolávajúci nervozitu či pochybnosti a s tým spojené námety na debatu, všetko bolo v podaní Lucie Žitňanskej iba lakonické a také viac ako len prirodzené – ak sa to stane a Jankovská sa členkou Súdnej rady akože v „demokratickej voľbe stane“, odstúpim z funkcie! Naozaj viac už nič, tejto scéne sa hovorí, že pokračovanie príbehu sa stane vecou tých, v tom účastných, v konečnom dôsledku za všetko zodpovedných a môžete začať hádať, kedy by sa Béla Bugár rozhodol splniť svoj sľub, že ak sa vláda neprispôsobí podmienkam stanoveným pre spoluprácu s ministerkou Žitňanskou od koaličnej zmluvy Most – Híd odstúpi a pre spravodlivosť uvádzam aj pokračovanie, čo v takomto prípade bude musieť urobiť všetkému veliaci Smer!
Ak je v pláne strany Smer a jej vedenia pokračovať vo vládnutí je v jeho rozhodnutí, akú to bude mať finálnu podobu! Najsamozrejmejšie potom bude urobiť presne to, čo som si prečítal z informácií TASR, že Smer pani Jankovskú za člena Súdnej rady nenavrhne a to bude celkom postačujúce rozhodnutie, podmienka daná Žitňanskou bude splnená a garancie podmienené rozhodnutím Bugára rovnako tak a je to vybavené k spokojnosti – teda koaličného spoločenstva, lebo čo sa dá robiť, napríklad mne by celkom iste vyhovalo aj iné riešenie situácie…

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Damask, Sýria, vojaci

Asad obnovil ofenzívu, chce vyhnať islamistov z južného Damasku

21.05.2018 12:42

Sýrske vládne jednotky v pondelok napoludnie obnovili svoju ofenzívu proti extrémistickej skupine Islamský štát na juhu hlavného mesta Damask.

natália blahová

Ekvádor posiela na Slovensko ministerky, aby riešili boj o dieťa. Blahová hovorí o medzinárodnom škandále

21.05.2018 12:25

Prípad matky z Ekvádoru a jej deväťročnej dcéry sa stáva medzinárodným škandálom. Vyhlásila Natália Blahová zo SaS v súvislosti s medializovaným prípadom.

peniaze, peňaženky, úspory, dôchodok

Ohrozených chudobou bolo vlani na Slovensku 650-tisíc ľudí

21.05.2018 12:10

Hranica rizika chudoby pre jednočlennú domácnosť je 360 eur mesačne, v domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 750 eur mesačne.

SR Bratislava doprava cesty oprava BAX

Brniansku cestu a Budatínsku ulicu v Bratislave začnú opravovať v utorok

21.05.2018 12:02

S prácami na Brnianskej ceste sa začne v utorok od 08.00 h. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574600x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie