Založ si blog

Hľadanie pravdy ako nadplán a márnosť

Potreba predsedu Národnej rady SR Andreja Danka, definitívne vyriešiť kauzu, vyvolanú rozhodnutím prezidenta Andreja Kisku vymenovať troch chýbajúcich sudcov Ústavného súdu v tej réžii a podobe, ako mu v pôvodnej a veru aj opakovanej podobe ukladal priamo Ústavný súd – to je realita potrieb z roku 2014, keď zanikol mandát až troch sudcov ÚS naraz a z roku 2016, keď sa skončilo funkčné obdobie pre sudcu Ĺubomíra Dobríka a bude správne presne v tejto chvíli všetkých, čo to ako čitatelia a zvedavá verejnosť vnímajú upozorniť, že parlament dostal v oboch prípadoch povinnosť nahradiť ich menami kandidátov, čo získajú dôveru ich nahradiť. Aj s dodatkom, že spravodlivosť súvisiaca s možnosťou slobodného výberu poslancom garantovala, na každé takto uvoľnené miesto ponúknuť dvoch svojich kandidátov. V roku 2014 teda parlament svoju povinnosť naplnil voľbou 6 kandidátov a bude správne – ba s ohľadom na postoje predsedu parlamentu Andreja Danka celkom nevyhnutné citovať ich menoslov, lebo v svojej filozofii hľadania a posudzovania pravdy to boli oni ako nezastupiteľné osobnosti, čo mali byť z kandidátov prezidentom vymenovaní za členov ÚS, lenže Danko mienil a pán prezident Kiska menil!
Sudcov s takými vlastnosťami, ako mu ÚS ponúkol neuznal za dostatočne kvalifikovaných na taký absolútne najdôležitejší výkon práva v našej vlasti a od tej chvíle to v tejto inštitúcii začalo byť celkom zložitým pracovným prostredím. Má to pomenovanie personálna nedostatočnosť, práca je to nielen prvotriedne zásadná a dôležitá, ale veru aj náročná a vyčerpávajúca, vyžadujúca rezervy veru aj v personálnej oblasti a v roku 2016 sa to všetko ešte skomplikovalo aj odchodom sudcu Dobríka zo senátu, lebo rovnako negatívne prijal prezident aj návrh mien Mamojka a Laššáková, ako v tej staršej kauze výberu a menovania – teda nerozhodol! A situácia už bola vážna, napätie a nervozita na ÚS a veru aj vo vládnych sférach a v politickom svete rástla až do konfliktu, v ktorom sa všetko posunulo až do sféry, keď prezident Kiska dostal skôr befel než návrh, ako to musí riešiť a jeho rozhodnutie všetci akceptovali s úľavou a aj uznaním.
Vraj akože prehral svoju súkromnú vojnu, ale víťazstvo súperov nebanuje, skôr naopak, cítil v ňom nádej, že naša krajina do budúcnosti vykročí s patričným poučením hľadať vždy výhradne dobré a správne riešenia z každého problému a tie tri nové mená ústavných sudcov sú Mamojka, Laššáková a Ďuriš a som si istý, že viac ako spoľahlivo zaregistrujete, že tie dve prvé mená sú zo zoznamu kandidátov z roka 2016 a to tretie je jediným z toho návrhu už z roku 2014, čo by nemalo byť voľačím ako prekážkou na ceste za vyriešením kauzy, lebo nič sa nedá robiť, to nie je iba moje presvedčenie čo odporuje reakciám predsedu parlamentu Danka, čo sa rozhodol verejnosť tejto republiky dostať do sporu pri hľadaní vraj pravdy a spravodlivosti, lebo…
No veď to, jeho argumentácia je jasná, vraj Laššáková a Mamojka sú kandidátmi za odchádzajúcim Dobríkom a nárok na tento post mal iba jediný z nich a pri tejto príležitosti uvediem pravdu, že tých 6 mien kandidátov z roku 2014 nemalo uvedenú žiadnu originálnu špecifikáciu – kto je za koho a ešte raz pozor, aj pri svojej výzve Kiskovi, konečne kauzu vyriešiť, sa ÚS uspokojil jasným želaním – zo zoznamu tých 8 kandidátov vyberte tri mená a tí sa potom stanú sudcami v Ústavnom súde!
Lebo čo sa dá robiť, ústavný sudca je originál výkonu právomocí v tejto republike daný ústavným zákonom, sú to osobnosti celkom originálne dané výberom parlamentu, jeho väčšinovým schválením a potom prezidentovým jednorazovým a ničím nenahraditeľným verdiktom, takže všetko, s čím akurát teraz „kalí vodu“ pán Andrej Danko je skôr kapric jeho osobnej dôležitosti než múdrosť verejného činiteľa
a čo sa dá robiť, tak ako tomu rozumiem ja a veru aj všetci, s ktorými som sa o tom bavil, niet o čom pochybovať. Na poste ústavného sudcu je nominácia celkom jednotná, všetci musia byť vlastne s rovnakými danosťami a aj predpokladmi či danosťami aj vzdelaním a životnou praxou, takže argumenty predsedu parlamentu sú voľačo ako celkom márna dôležitosť seba samého…

3014
3449
Posledný 14. 12. 2017, 22:45:39

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Damask, Sýria, vojaci

Asad obnovil ofenzívu, chce vyhnať islamistov z južného Damasku

21.05.2018 12:42

Sýrske vládne jednotky v pondelok napoludnie obnovili svoju ofenzívu proti extrémistickej skupine Islamský štát na juhu hlavného mesta Damask.

natália blahová

Ekvádor posiela na Slovensko ministerky, aby riešili boj o dieťa. Blahová hovorí o medzinárodnom škandále

21.05.2018 12:25

Prípad matky z Ekvádoru a jej deväťročnej dcéry sa stáva medzinárodným škandálom. Vyhlásila Natália Blahová zo SaS v súvislosti s medializovaným prípadom.

peniaze, peňaženky, úspory, dôchodok

Ohrozených chudobou bolo vlani na Slovensku 650-tisíc ľudí

21.05.2018 12:10

Hranica rizika chudoby pre jednočlennú domácnosť je 360 eur mesačne, v domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 750 eur mesačne.

SR Bratislava doprava cesty oprava BAX

Brniansku cestu a Budatínsku ulicu v Bratislave začnú opravovať v utorok

21.05.2018 12:02

S prácami na Brnianskej ceste sa začne v utorok od 08.00 h. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574596x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie