Založ si blog

Rozhodnutie Maďariča odísť z funkcie v strane je správne. . .

Aby bolo jasné už od prvého riadku tejto úvahy, ten výrok nie je v žiadnom prípade môj, upútal ma v hodnotení tejto udalosti jednou zo špičiek vedenia strany Smer – podpredsedu strany a ministra financií Petra Kažimíra a predovšetkým to pokračovanie – lebo v našej strane sú na to „zrelí“ aj iní ma upútalo svojou až prostorekosťou, lebo s odpustením, čo ako pozorne si všímam postoje a rozhodnutia členov strany Smer pôsobiacich vo voľajakej verejnej funkcii, nič podobného som si ako dôkaz pre také podozrenie vôbec nevšimol! To skôr naopak, opatrnosť v hodnotení či rozhodovaní všetkých je poplatná zásadám filozofie vedenia partaje, s neochvejnou dôverou v predsedu strany Fica je spoľahlivo rozoznateľná v každom prejave zásahov do chodu spoločnosti a vrcholom sa veru stalo to jeho finálne burcovanie z tribúny toho ostatného snemu, v podobe bonmotu dvoch kameňov za jeden a tak som sa radšej poriadne sústredil na to, ako to vôbec minister vlády Kažimír o svojom kolegovi z kabinetu premiéra Fica vôbec myslel!
Odporúčam pozorne sledovať jeho dedukciu Maďaričovej púte k rozhodnutiu, čo napokon abdikačným listom zavŕšil odchodom z postu podpredsedu partaje a tá jej podoba – Marek Maďarič sa rozhodol sám a toto rozhodnutie je začiatkom jeho konca v politike a všetok ten nechutný pocit z takého odhalenia zjemnil výhovorkou, vraj je to voľačo celkom normálne a môže sa to stať každému! Ba s veľkou istotou a stupňujúcou sa energiou presvedčenia pokračoval aj ďalej, vraj musíme vo výmenách pokračovať, sme na to v strane zrelí, musí to byť odvážne, správne kontrolované, s otvorenými očami, ako sa hovorí a musíme si priznať, že to musíme realizovať naprieč celou stranou, cez všetky štruktúry riadenia čo strana má a to je veru aj vláda!
Bolo to z ničoho nič hodnotenie Maďaričovho rozhodnutia v celkom inej podobe, ako to zatiaľ dali verejnosti pocítiť tí najdôležitejší posudzovatelia jeho skutkov, lebo premiér Fico jeho zotrvanie vo funkcii ministra nespochybnil ani len pohľadom či vzdychom a gestom, nieto slovom a jeho nástupca vo funkcii straníckeho podpredsedu Raši mu dokonca vyznal toľko porozumenia, že to vyzeralo ako manifestácia veľkej osobnej priazne, ba až lásky a aby to nevyzeralo ako voľajaká nesprávna formulácia Kažimírovho hodnotenia, dal tomu radšej on osobne adresnú podobu. Budú aj ďaľšie personálne zmeny, musíme si to priznať, na všetkých úrovniach, teda nielen v tej očakávanej regionálnej a podoprel to presvedčením, že Smer je strana, čo všetko robí celkom legitímne a keďže to píšem v stredu, keď bude parlament rokovať o jeho návrhu rozpočtu SR na rok 2018 vyslovil istotu svojej viery aj tým, že ho plénum schváli, vlastne tak ako všetko, s čím pred verejnosť prichádzajú!!!
Nech je teda tak, cítite, že je tu v ponuke voľačo celkom nové v kontexte s realitou očakávania, lebo kým s Maďaričom aspoň potleskom po jeho vystúpení na sneme členstvo strany spolucítilo a absolútne vedenie partaje k jeho pokračovaniu v práci odborníka nemalo žiadne výhrady, jeho dni sú aj tak postojom zrejme novej šedej eminencie strany Smer Petra Kažimíra už definitívne spočítané. A ktohovie, či iba tie jeho, lebo čo sa dá robiť, veď uznajte, veď to povedal celkom jasne – veď to avizoval viac ako preukazne – vo výmenách sa bude pokračovať, personálne zmeny budú na všetkých úrovniach, aj vo vláde a musí byť verejne známe, že už sme na to naozaj zrelí a dobrí, to je už teraz istota nad iné…

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kg jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574267x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie