Založ si blog

Bola to parádna prezentácia, napriek tej mimoriadnosti

Rozhodnutie prezidenta ČR Miloša Zemana, vymenovať konečne vládu, už pred týždňom ním na post premiéra nominovaného víťaza volieb Andreja Babiša ma prekvapilo nielen tým odkladom, ale z fatálnych príčin predovšetkým z poverčivosti zo zlých čísiel v spoločenskom dianí a mať tú moc, celkom iste by som bol odporúčal akurát takú réžiu, aby nič neodkladal „na potom“, lebo vraj tá prvá voľba rozhodnutí je tou najspoľahlivejšou réžiou. Napokon to však dopadlo viac ako len dobre, ten odklad menovania pri slávnostnej inaugurácii členov vládneho kabinetu verejnosti prezident vysvetlil rozhovormi, čo v priebehu toho týždňa odkladu s novými ministrami riešil, opísal ich ako voľačo celkom mimoriadne a v mnohom ohľade poučné, ba až s prívlastkom tradične skvelé, lebo už naozaj viacerí z nich sú v správe štátu skúsenými persónami, ba aj v rozdielnych špecializáciách a presvedčilo ma veru aj to, že hoci to bolo všetko realizované naozaj 13. decembra, keď sa aj v Česku tak akosi naviac slávi tiež meno historickej vedmy Lucie, symbolizujúcej skôr problémy než dokonalosť, všetko sa na svet „narodilo“ v podobe absolútne dokonalej, optimistickej a aj vizuálne krásnej, takže čuduj sa svet, všetka negatívna energia s tými pochybnosťami zvyklosti spojená bolo z ničoho nič iba nulová!
Andrej Babiš ako premiér už dostal od Zemana predikát dokazujúci vraj fakt, že Slováci a Česi si vlastne vo všetkom rozumejú celkom spoľahlivo, veď práve svojim rozhodnutím o menovaní Babiša do funkcie to dokázal celému svetu v každom ohľade celkom presvedčivo, lebo… a presne s tou podmienkou spojené výhrady väčšiny hlasy poslancov českého parlamentu mali znieť všetkým ako voľačo skôr podmienečné než definitívne!
Celkom prvorado práve preto, že svoju premiéru ministra vo vláde širokokoaličnej premiéra Sobotku, ako financminister a jej podpredseda naplnil úžasne, s profitom najschopnejšieho vládneho úradníka, ale vari práve preto ho potom „jeho kolegovia“ degradovali za voľačo ako nebezpečie a hanbu importovanú zo Slovenska, lebo tam bol vraj eštébákom, v Česku sa rýchlo adaptoval za podvodníka v oblasti štátnych financií a „uznajte“, takáto persóna vraj nemá vo vláde nárok byť ani len vrátnikom, nieto premiérom!“
A prezident Zeman sa vôbec nezaprel, svoj charakter dobráckeho bonvivána novým členom vlády premiéra Babiša predstavil v svojskom poučení o ich vstupe na túto horúcu pôdu ich novej existencie. Vraj vôbec si nevšímajte tie hlasy svojich neprajníkov, čo vás budú presviedčať, že nie ste žiadnymi členmi vlády, kým vás za takých neschváli rozhodnutie poslancov parlamentu väčšinovým verdiktom! Nie je to pravda, členmi vlády ste sa stali aktom môjho menovania a budete nimi aj potom, keď vás do funkcie poslanci neschvália, lebo verte mi, voľačo na ten spôsob tvrdenia, že nie ste vládou plnohodnotnou Ústava ČR nepozná!
Ba bol ešte adresnejší, už tie slová poučenia adresoval aj premiérovi Babišovi, ak sa náhodou naozaj stane, že s tým hlasovaním v snemovni bude problém, nevadí, svoj menovací dekrét pre vás obnovím a v čase udržím na toľko, koľko len bude treba…
No čo už, bolo to jednoduché a maximálne poučné aj pre tých, čo sa usilujú vodu mútiť – ako sa v národe hovorí, za každú cenu – skôr si bude treba všímať obsah vládneho projektu, ako ho ANO, ako zatiaľ jednofarebná vláda pripravila, lebo múdry a predvídavý vie, že naozaj nič netrvá večne, ani len dobrá ponuka partnerstva a potom bude už celkom márne – bycha honit – ako to platí v Česku pre všetkých v národe zdatných a šikovných!
A teraz už teda pozor, Babišov vládny kabinet je už v českej politike preukazná sila, má konečne ako funkčná vláda svoju pevnú domovskú adresu,
na pražskom Chodove, iba na skok od Agrofertu, čo celkom iste viete,kto je tam ako podnikateľ doma a ich ouvertúrou vládnutia bol autobusový výlet na hrob prvého prezidenta ČSR Tomáša Garrigue Masaryka. Je to v „historických zemiach osobnosť milovaná aj obdivovaná“, národ si neskonale váži jeho presvedčenie, že vládnutie je predovšetkým diskusia“ a ak Babiš na prvú spoločnú akciu svojich ministrov vzal akurát na jeho hrob, malo by byť všetkým jasné, že to celkom iste nebola náhoda! Racionálne založené osobnosti, akou je Babiš viac ako spoľahlivo, čo potvrdzujú pozitíva podnikania a myslenia v celej šírke jeho života nerobia nikdy prázdne gestá, chce byť vždy iba múdry, funkčný a plnohodnotný a v kontexte so všetkým, čo reálne podniká presne viem, že ten dátum 10.január si na svoju prezentáciu v snemovni nevybral náhodou, ale vedome a premyslene! Bude to tesne pred prvým kolom prezidentských volieb v Čechách, vystúpenie v svoj prospech už dohodol s prezidentom Zemanom ako voľačo prospešné aj jemu, lebo ako všetci viete, Zemanov interes o voľačo také všedné, ako je vlastná predvolebná reklama vôbec nevonia a nech vás vôbec neprekvapí, že to všetci ich neprajníci prijali so škrípaním zubov a hnevom, lebo čo už, šikovným patrí svet !
Ba ak smiem, tak tento informačmý text dostane veru aj krásny a dobre viditeľný výkričník, Babiša nikto neschválil a predsa už vládne, stačilo mu na to Zemanove menovanie a to veru aj napriek tomu, že ho pred zlovôľou ešte bývalej českej vlády, čo sa ho chystá stíhať chráni iba poslanecká imunita, lebo čuduj sa svet, Brusel ho prijal a vítal ako osobnosť hodnú nielen vážnosti, ale veru aj osobného uznania! Summit lídrov EÚ ho akceptoval ako delegáta krajiny zo združenia V4, jeho podpis o podpore členov tohto spoločenstva pre Líbyu sa má stať spoločným dôkazom, že k utečeneckej kríze sú solidárni a nič sa nedá robiť, už je pre celý svet verejným tajomstvom, že táto osobnosť má kredit múdreho a rozhľadeného politika…

Prezident ČR Miloš Zeman agituje, poúča aj motivuje. . .

24.04.2018

Hovorí sa, že svet je v podstate celkom maličký, teda na šírenie klebiet celkom prednostne a spoľahlivo a keď som v sobotu večer, od kamaráta z Prahy dostal „depešu o aktivitách Miloša Zemana viac »

Nastal čas veľkých očakávaní. . .

23.04.2018

Už tento týždeň je pred celým svetom udalosť, čo irituje celosvetovú verejnosť až k očakávaniam spojeným s voľačím tak významným, čo dostalo názov rokovanie o konci vojny a v tej pravej viac »

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,477
Celková čítanosť: 2503111x
Priemerná čítanosť článkov: 1695x

Autor blogu

Kategórie