Založ si blog

Blížiace sa voľby v Rusku dávajú celému svetu zabrať. . .

Svoju potrebu vedieť, byť informovaný, mať o všetkom, čo považujem v svojom osobnom živote za veci dôležité vedomosť som si v priebehu rokov vyriešil celkom spoľahlivo s využitím svojej zvedavosti v sfére ponuky tých najrozličnejších ínformačných zdrojov, čo sú mi dostupné takpovediac v pokoji a pohode pri vlastnom počítači, televíznom a rozhlasovom prijmači a novinách, čo sa do mojej domácnosti dostanú s nákupom spojeným predovšetkým cez potrebu mať už zavčasu ráno raňajky s čersto upečeným celozrnným pečivom a ubezpečujem vás, že je to voľačo v každom ohľade môjmu životnému komfortu a zdraviu prospešné. Jasné, mnohým skôr celkom márne až smiešne, lebo čo už, mať „pochybnosť o potrebách seniora s blížiacou sa osemdesiatkou na krku“ akurát o dianí v sfére medziľudských vzťahov sa dá pochopiť, ale nič sa nedá robiť, vrodené a rokmi pestované potreby dodržiavať životné stereotypy v širokom zábere interesov a z toho vyplývajúcich zvyklostí, čo som si sám pre seba do svojho života nadelegoval ako povinnosti, mi to naozaj nedovoľuje ináč!
Jasné, až pridobre viem, že to nie je klasická norma hodná mojej reality, väčšinovo sa so svojimi rovesníkmi síce kontaktujem pravidelne, ako sused, obyvateľ mestskej kumunity, člen záujmových združení a spoločenstiev, ale takpovediac neprimerane, som tak akosi na tej ponukovej stránke diania, voľačo také – dobrovoľne skôr v réžii organizátorov než konzumentov a aj to mi je takpovediac málo a potom je tu už k dispozícii skôr dostatok príležitostí realizovať sa skôr duševnou, než telesnou aktivitou. Aby bolo jasné, pravidelne „zhreším a neodolám“, zahrať si volejbal s omladinou je senzácia, ale predsa len, napísať verejne dostupnú úvahu na portál najčítanejšieho slovenského denníka je voľačo aspoň rovnako úžasné a naviac, môj život to udrží na pulze prítomnosti života v spoločnosti celkom plnohodnotne aj jednoduchšie, než zásluhou fyzického vypätia a námahy a to s ohľadom na svoj reálny vek začínam preferovať takpovediac prednostne.
Ako aj dnes, pri prvom listovaní v agende čerstvých správ Reuters som objavil informácie o agende ruského prezidenta Putina k situácii na Ukrajine, konkrétne o Donbase a čestné slovo mi poriadne zvýšil krvný tlak aj bez prvej dávky cvičení s isorolom, lebo len si to predstavte, dal sa počuť, že tam vôbec nemá vojsko, ale tí jeho priaznivci tam, to je len voľajaká domobrana
a ak si to premeníte na drobné, ako sa do reči reality prekladá pravda, čo nemá byť prezradená pochopíte, že vyhovárať sa je celkom zbytočné! Vedomie, že mu doma verí vraj až 80% populácie, teda vlastne voličov do najbližších volieb, vás dokope k jasnej predstave nálad v tejto krajine! Krym je v tej chvíli požehnaným rozhodnutím jeho politiky a budúcnosť je aj pre Donbas skôr lotériou než dobrým očakávaním a tá horúčkovitá iniciatíva Porošenka dostať Ukrajinu do náručia krajín v EÚ sa veru dá pochopiť celkom jednoducho. Možno už práve preto, že správy dôležitých vojenských agentúr sa dali počuť, že tá domobrana má v Donbase k dispozícii viac tankov, než celá armáda Veľkej Británie, čo vy na to?
A keby len to, dobrovoľne sa priznávam, že ako milovník čias mierumilovných preferujem všetko spojené práve s takou filozofiou spolunažívania národov a preto ma neustále prihrievaná polievočka možných ozbrojených konfliktov medzi USA a KĽDR znervózňuje,
lebo nič sa nedá robiť, sú to krajiny vlastniace jadrové zbrane aj rakety a možný konflikt medzi nimi môže prerásť až do takej réžie ohrozenia, že sa dotkne celej Zeme a uznajte, o taký život s oprátkou hrôzy rovno na svojom krku naozaj vôbec nestojím! Aby bolo jasné, je vrcholom impertinencie a zvrhlosti zodpovednosti Putina a Ruska robiť vo vzťahu Washingtonu a Pchjonjangu voľačo ako arbitra a predsa sa tak deje, čo zvyšku ľudstva prináša na každodenný stôl ponuku neuveriteľných pokušení. Celkom pokojne sa prezentujú ako partner všetkých Kimov v akejsi dedičnosti zodpovednosti za všetko, čo ZSSR tejto krajine dalo, alebo ak chcete presnejšie, tak komunistickým dedičstvom spôsobilo, rovnako prirodzene sa dá kritizovať celými generáciami Američanov, že im negatívne zasahuje do života, naposledy vraj v tých ostatných voľbách, keď vraj celkom zničilo ambície lepšej kandidátky Clintonovej a z Trumpa urobilo prezidenta, ale na druhej strane sa práve jemu poďakuje sám Putin, keď dostane informáciu o teroristickej aktivite v Petrohrade a všetko je vraj presne také akurátne, že sa netreba ničomu diviť! To viete, klasika, neverím a tak sa verejne pýtam – naozaj???
Pochopte, svoju vzájomnosť si USA a KĽDR nedokážu ustrážiť aspoň v pasivite, ak už nie v celkom bezpečnom mieri a do toho sa ako rozhodujúca sila to všetko pochopiť a klasifikovať „nasáčkuje“ Moskva a Putin Trumpovi vytkne, že Kórejcov zbytočne provokuje a len si to predstavte, v tej chvíli bol už aj oheň na streche, ináč to neviem ani pomenovať! KĽDR na prezradenie zámeru, že USA pripravuje blokádu ich zvrchovaného územia v každom režime obchodu, prednostne vraj po mori, reagovala oznamom, že sa bude brániť presne tak, ako je to v ich právach a povinnostiach, teda s využitím všetkých dostupných možností, čo majú k dispozícii a človek vôbec nemusí byť prorokom aby uhádol, že hrozba použitia jadrových zbraní a možný celosvetový konflikt s ohrozením ľustva na našej planéte je v tej chvíli v ponuke viac ako reálnej! Ten posledný Kim to v tejto podobe uverejnil vo všetkých svetových spravodajských agentúrach a tam to spoľahlivo vylepšili aj s odozvou v podobe Trumpovho povzdychu – tí Rusi by nám s tou Kóreou mali viac pomáhať…
Kto chce vedieť, v akej podobe to akurát teraz Moskva realizuje, tak ani nie týždeň stará správa potvrdzuje – viac ako len presvedčivo, lebo celému svetu poskytla svoje stanovisko, že oni vôbec neuznávajú KĽDR ako svetové jadrové nebezpečie a v kontexte s tým podávajú svedectvo, že Washinghton Pchjongjang neustále provokuje a vraj už naozaj dlho je podpísaná dohoda, čo je dielom spoločnej komisie, v ktorej sa rieši umiernenosť konania vo všetkých kritických situáciách, čo by mal byť dôkaz, že je všetko naozaj v najlepšom poriadku, lenže… Veď to, lenženebyť tej vedomosti, že jednu jednotku raketovej výzbroje aj s jadrovou výzbrojou umiestnila celkom čerstvo ruská armáda pri Vladivostoku, odkiaľ to je to k brehom KĽDR naozaj najbižšie možno by som bol pokojný, ale uznajte, bez vetra sa listy nehýbu!
Poznáte to veru celkom spoľahlivo aj z našej národnej múdrosti – ak sa to jeden nedaj sa a druhý neboj sa dá charakterizovať presne takto, lebo si obaja veria v každom ohľade či očakávaní, je lepšie byť na všetko pripravený! A predsa len, ešte lepšie a bezpečnejšie by bolo pre všetkých na tejto planéte, keby si „súperi“ svoje predvolebné aktivity riešili celkom prednostne „na vlastnom piesočku“, lebo nič sa nedá robiť, takéto myslenie je nebezpečné, nákazlivé svojou prezentáciou svojráznej sily a odvahy, ale žiaľ, tak akosi naviac – absentuje v nich rozvaha a zdravý rozum aj zodpovednosť! Pochopte, mať podiel práve na takomto konci sveta sa mi vôbec nežiada a moja viera a nádej, že nás bude takých prevaha, nech sa stáva v tejto chvíli spoločnou iniciatívou…

Prezident ČR Miloš Zeman agituje, poúča aj motivuje. . .

24.04.2018

Hovorí sa, že svet je v podstate celkom maličký, teda na šírenie klebiet celkom prednostne a spoľahlivo a keď som v sobotu večer, od kamaráta z Prahy dostal „depešu o aktivitách Miloša Zemana viac »

Nastal čas veľkých očakávaní. . .

23.04.2018

Už tento týždeň je pred celým svetom udalosť, čo irituje celosvetovú verejnosť až k očakávaniam spojeným s voľačím tak významným, čo dostalo názov rokovanie o konci vojny a v tej pravej viac »

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,477
Celková čítanosť: 2503115x
Priemerná čítanosť článkov: 1695x

Autor blogu

Kategórie