Založ si blog

Rozprávali sme sa po slovensky. . .

Oficiálne kontakty slovenskej a českej vlády budú v oficiálnej realite celkom zložité, víťazstvo nášho rodáka v českých voľbách – tým sa stal podnikateľ a známy milionár Andrej Babiš, čo zo svojej domoviny odišiel do Čiech z dôvodov obvinení súčasnej správy vecí verejných u nás, ktoré on odmieta a ktoré mu v doteraz skončených súdnych konaniach naša jurisdikcia potvrdila a aby som bol adresný, tak v novom mieste svojho života bol rovnako úspešný ako u nás. Ba veru aj o voľačo viac, lebo v predošlej koaličnej vláde premiéra Sobotku bol už ministrom financií a veru aj jeho podpredsedom a verte mi, že kurz jeho osobnosti vo verejnosti bol až neuveriteľný, stal sa najúspešnejším členom kabinetu, darilo sa mu v osobnom živote a veru aj v podnikaní a aby som to pomenoval presne, odmenou sa mu stala závisť partnerov z politiky – urobili z neho terč kritiky vraj v neoprávnenom podnikaní a bol prinútený z vlády odísť!
Jeho strana ANO však vládnuť zostala, v tých nových voľbách na jeseň zvíťazila s veľkou prevahou, vôbec nie prekvapujúco práve jeho prezident Zeman menoval premiérom a kabinet ním navrhnutých ministrov za vládu ČR aj napriek realite, že jej chýba podpora parlamentného schválenia a tak akosi naviac, iba vďaka parlamentnej ochrane je samotný Babiš zatiaľ slobodným občanom, lebo jeho politickí súperi ho žalujú v sfére ekonomických nedorozumení – to je môj názov jeho nedokázanej hriešnosti,
ako to hlása jeho predchodca v kresle premiéra Sobotka a ktoré on odmieta a uvidíme, kam to v realite napokon dospeje! Je to naozaj paradox celkom zázračný, oficionálna politika v ČR Babiša žaluje, verejnosť ho väčšinovo uznáva a podporuje celkom preukazne, ba prezidentov postoj k tejto prisťahovaleckej persóne je až neuveriteľne dôveryhodný a priateľský a ak si k tomu pripočítate, čo všetko tak naozaj k Babišovi prezentuje postoj oficiálnej slovenskej politiky, charakterizovať to všetko voľajakou platnou poučkou či tvrdením sa vylučuje – je to voľačo v podobe zázraku čo nevysvetlíš, to sa dá iba bez slov akceptovať!
Prvá oficiálna misia premiéra českej vlády Babiša viedla do Bruselu, problematika rokovania bola daná dlhodobou povinnosťou politiky štátov EÚ, riešiť problém prisťahovaleckých kvót a prvorado brexit GB tak, aby to bolo korektné a čo najmenej problematické a len si to predstavte, tak akosi naviac v tom bola aj aktivita krajín V4 pomôcť EÚ v Líbyi – finančne do fondu pre africké krajiny v hodnote cca 35 miliónov eur a pri ochrane jej hraníc a ešte než do Bruselu pricestoval náš premiér Fico – jeho lietadlo malo problémy s pristávaním – český premiér Babiš sa na rokovaniach správal s nadhľadom a múdro, všetko zvládal a Tusk, J.C. Juncker a aj taliansky Gentiloni, čo veci spojené s dianím v Afrike riadi
, jeho prínos pre rokovania ocenili neuveriteľne pozitívne – všetkému bez výhrad porozumel, rozhodoval sa ústretovo, komunikoval v absolútnej dokonalosti – jednoducho pôsobil ako absolútny profesionál!
A práve to už potom privítal s pochopením a uľahčením aj náš premiér, potvrdil obavy, že sa bál postoja svojich kolegov z V4 k prisťahovaleckým kvótam – viete že Maďarsko, ČR aj Poľsko sú problém až v právnej rovine, rovnako tak mal obavy, že tá finančná pomoc do afrického fondu bude otvoreným sporom o jej výšku, no už pri prvom kontakte so svojim novým kolegom z Prahy zistil, že problémy sú nulové, všetko je jednoznačne spoločné rozhodovanie a dal som si záležať, aby som si všetko, čo o osobnom stretnutí s Babišom verejne priznal prečítal – najradšej z viacerých zdrojov a teraz teda uvádzam zistené! Všetci tí, čo s Babišom rokovali, rozprávali sa, či s výhľadom do budúcnosti meditovali vyjadrili spokojnosť v každom ohľade, ba bez preháňania musím napísať, že to bolo skôr v podobe obdivu a uznania, prekvapil vlastne absolútnou dokonalosťou a profesionalitou verejného činiteľa v pozícii reprezentanta svojej krajiny a okrem spoľahlivej orientácie vo všetkom spojeným s problematikou EÚ obdivovali jeho dorozumievacie danosti – jeho angličtinu, nemčinu aj francúzštinu hodnotili ako dokonalú a bez pochybností bol pre celé toto rokovanie osobnosťou s najvyšším možným kreditom.
Poviem to skôr diplomaticky, ako informatívne, Fico bol ochotný sa o svojich kontaktoch s Babišom rozprávať predovšetkým v kontexte s tým, aké sú kontakty slovenských a českých premiérov historicky, priznal, že jeho kontakty na tejto úrovni sú až neuveriteľne rozsiahle, prežil už 5 svojich kolegov v Česku a pripomínam vám ich všetkých, aby ste si spoľahlivo uvedomili, aká je prax vládnuť pre nášho premiéra rozsiahla. Mirek Topolánek, Jirko Paroubek, Petr Nečas, Jan Fischer, Bohuslav Sobotka a teraz teda Andrej Babiš – tak celkom svojsky zažartoval, akože už toľkých prežil, no spravodlivo, usiloval sa všetko s tým ich premiérovým rokovaním hodnotiť seriózne – všetko spojené s profesionálnymi povinnosťami bolo dokonalým porozumením, vraj mu zablahoželal veľa úspechov v práci na novom poste, osobne je presvedčený, že si budú rozumieť celkom spoľahlivo – vraj tá chémia bude isto fungovať ako aj teraz a vôbec neváhal potvrdiť, že celý ich osobný kontakt prebehol v slovenčine! Ba aj s vyznaním, že si potykali a dovolím si na základe svojich znalostí správania sa ľudí v spoločenskom kontakte tvrdiť, že to bol celkom iste Babišov návrh a ak ho Róbert Fico prijal, bude to prirodzená akceptácia akéhosi, čo zatiaľ len formálneho zblíženia, ale všetko jedno!
Veď práve dnes je už štedrovečerná príležitosť pripomenúť všetkým, že ten slogan, pokoj všetkým ľuďom dobrej vôle by nemal byť žiadnou formalitou a nech im to v tomto duchu vydrží spoľahlivo aj do budúcnosti, lebo to potom bude jednoduchšie aj pre nás všetkých ostatných – u nich a aj u nás, lebo čo už, práve v tejto sfére žiadnych pozitívnych očakávaní v talóne pre nás dobrý osud nemá.
Aj táto moja úvaha je voľačo ako úprimná modlitba, aby sa aj takýto formálny začiatok stal garantom spoločných nádejí, že ako to tvrdí náš prezident Kiska, – pre ktorého nemá – žiaľ, Fico ani len jediné dobré slovo, niet na svete dvoch iných takých národov, ako sú Česi a Slováci, ktoré sú si tak bratsky blízke, že sa o tom jednoducho nedá a nesmie vôbec pochybovať… Nech je to teda akurát tak! Aj s garanciou voľačoho ako záruka, Andrej Babiš k nám príde na oficiálnu štátnicku návštevu už 5. januára 2018 a nech je to presne tá intencia, čo nám všetko predznačí iba v dokonalosti očakávania – čo je prvé nech je skvelé, vitajte doma, pán český premiér, Andrej Babiš!

Prezident ČR Miloš Zeman agituje, poúča aj motivuje. . .

24.04.2018

Hovorí sa, že svet je v podstate celkom maličký, teda na šírenie klebiet celkom prednostne a spoľahlivo a keď som v sobotu večer, od kamaráta z Prahy dostal „depešu o aktivitách Miloša Zemana viac »

Nastal čas veľkých očakávaní. . .

23.04.2018

Už tento týždeň je pred celým svetom udalosť, čo irituje celosvetovú verejnosť až k očakávaniam spojeným s voľačím tak významným, čo dostalo názov rokovanie o konci vojny a v tej pravej viac »

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,477
Celková čítanosť: 2503114x
Priemerná čítanosť článkov: 1695x

Autor blogu

Kategórie