Založ si blog

Ako je skvelé byť Slovákom ak sa je k čomu hlásiť. . .

Nemám naozaj žiaden problém priznávať sa k svojim naozaj širokospektrálnym záľubám a voľačo také samozrejmé, ako vyznať sa k takým naozaj málo si podobným interesom označovaných v živote termínom koníčky, lásky, dominantné zážitky, ako je obrovská škála športových súbojov jednotlivcov či kolektívov, politika v prevedení osobností, alebo štátnych systémov, kultúra –rovnako tak rôznorodá a v ničom neporovnávateľná ako voľačo „na jedno brdo“, alebo mediálna sféra, kde je v ponuke vlastne celkom všetko spájané so životom členov ľudskej spoločnosti  a keď sa mi od niekoľkých extra filozofov z tábora mojich oponentov dostalo „poučenia“, ako sa nemá variť z toľkých, celkom neporovnateľných ingrediencií, ku koľkým som sa „ako k láskam a slabostiam priznal“ a už vôbec to neposudzovať ako voľačo človeku bytostne blízke, lebo vraj to, alebo ono a hotovo, no nič sa nedá robiť, tým kuvičím hlasom a kuracím odkazom som jednoducho vôbec nerozumel! Ba jeden z tých prázdnych obalov ducha – ako som si ho v duchu špecifikoval po ozname, že vôbec nevie, čo tým myslím, ak napíšem, že ma hra tenistky Rybárikovej nadchla až veľkoryso, čo ma inšpiroval k sľubu, že ak ma znova poteší, zasa vyhrá a postúpi -už do osemfinále na AO v Melbourne, zasa sa k tomu priznám, aby mal príležitosť skúmať, aká je to veľkorysá radosť!

A stalo sa, po vlaňajšej sezóne sa Magda Rybáriková posunula v rebríčku  ženského pavúka naozaj presvedčivo do výšin prvej dvadsiatky, aj napriek faktu, že bojovala s nepriazňou osudu v sfére zdravia, veď v roku 2017 nebola práve preto ani v Austrálii,  už v tejto chvíli má garanciu výhry 240 500 austrálskych dolárov, nadchla všetkých svojich  priaznivcov aj fanúšikov a poviem to takto – slovenský národ sa cez jej meno a dosiahnutý úspech dostal k sláve hodnej uznania. A ešte naozaj nie je koniec všetkému senzačnému, po víťazstve nad Bondarenkovou z Ukrajiny, s ktorou mala skóre 2:2  a teraz už teda vedie, je tu nádej víťaziť ešte aj v štvrťfinále, keď v noci na nedeľu nastúpi proti víťazke súboja Wozniacka, Bertensová a už vopred sa priznávam, že ju budem pri televíznom prenose sledovať, držať jej palce a posielať jej v mysli energiu, čo fanúšik z rodu tých poctivých dokáže samozrejme a aj keď predpokladám, že to ten môj kritik zasa nepochopí, všetko jedno, rozdiel v našich spôsoboch žitia a bytia je presne v tom, čím všetkým sme a čo všetko je v našich silách… Je mi ho iba ľúto, nič viac a ani menej!

Bolo to radostné ráno, prvé telefonáty s radostným konštatovaním, čo všetko dobré nás v Austrálli na tenisovom harde stretlo som mohol opätovať aj s oznamom rovnako radostným z austrálskych ciest, lebo po treťom, štvrtom a piatom mieste Peter Sagan v štvrtej etape pretekov TDU na trati z Norwoodu do Uraidlu konečne zvíťazil a je vedúcim pretekárom v celkovej klasifikácii a veru aj v bodovacej súťaži, čo jeho renomé zasa poriadne zodvihlo a nás ako národ oslavuje svet spolu s ním, lebo  okrem trojnásobného titulu majstra sveta na ceste v jednom rade je to už jeho 102 víťazstvo a naviac, tentoraz v neľudských tropických podmienkach, v priebehu tej etapy bola temperatúra až 45° C  a ten jeho výkon bol takpovedia celkom nadľudský!

V absolútnej samozrejmosti a skromnosti to Slovensku a Slovákom nemôže byť ľahostajné, ale ak sa s tým niekto naozaj nedokáže pokonať ako s pochvalou a uznaním, čo patrí tomu, čo má meno krásne vlastnosti a schopnosti našej národnej letory nech – tak mu treba, nám všetkým ostatným je však radosť a šťastie z takých spoločných zážitkov akurát voľačo ako spoločné vyznamenanie…

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Damask, Sýria, vojaci

Asad obnovil ofenzívu, chce vyhnať islamistov z južného Damasku

21.05.2018 12:42

Sýrske vládne jednotky v pondelok napoludnie obnovili svoju ofenzívu proti extrémistickej skupine Islamský štát na juhu hlavného mesta Damask.

natália blahová

Ekvádor posiela na Slovensko ministerky, aby riešili boj o dieťa. Blahová hovorí o medzinárodnom škandále

21.05.2018 12:25

Prípad matky z Ekvádoru a jej deväťročnej dcéry sa stáva medzinárodným škandálom. Vyhlásila Natália Blahová zo SaS v súvislosti s medializovaným prípadom.

peniaze, peňaženky, úspory, dôchodok

Ohrozených chudobou bolo vlani na Slovensku 650-tisíc ľudí

21.05.2018 12:10

Hranica rizika chudoby pre jednočlennú domácnosť je 360 eur mesačne, v domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 750 eur mesačne.

SR Bratislava doprava cesty oprava BAX

Brniansku cestu a Budatínsku ulicu v Bratislave začnú opravovať v utorok

21.05.2018 12:02

S prácami na Brnianskej ceste sa začne v utorok od 08.00 h. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574586x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie