Založ si blog

Veci verejné sú v podaní zodpovedných nezodpovedne prezentované

Samozrejmosť, s akou mi verejne s takýmto tvrdením dovoľuje vystupovať môj obyčajný občiansky štatút seniora v tejto spoločnosti je v prvom rade občianska skúsenosť – mám na to všetko svedectvo vlastne celonárodnej vedomosti vyvolanej televíznym vystúpením ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka vo viacerých modifikáciách v plynutí času, vo výkone svojej funkcie a napokon ešte voľačo, čo považujem za dôležité zdôrazniť! V treťom týždni roka 2018, vlastne ako reakcia na jeho vstúpenie v rómskej osade v Krompachoch, čo absolvoval nielen v spoločnosti policajného prezidenta Gašpara, ale veru aj v celkom novej uniforme, čo má zrejme v celom slovenskom národe evokovať dojem, že práve takto je jeho vzťah k policajtom a ich robote nielen symbolizovaný, ale aj hrdosť vzbudzujúci. Reagoval som na to niekoľkými úvahami na portáli a ukázalo sa, že to vyvolalo voľačo ako zaslúžilý ohlas!

To viete, seriózne a spravodlivo, bolo to všetko o Rómoch a tých naozaj veľa väčšinového obyvateľstva u nás neznáša a preto to naozaj vzbudzovalo dojem, že ohlasované zmeny nasmerované voči tomuto etniku budú prijaté s podporou aspoň iluzórnej väčšiny, ale nič sa nedá robiť, demokratov je v našej spoločnosti predsa len priveľa, takže to vzbudilo až priamy nesúhlas, ba nedá mi, práve tu a teraz musím napísať, že ministerka spravodlivosti vo vláde súčasnej koalície Lucia Žitňanská, spolu so stranou, ktorej je členkou, teda Most – Híd,  dala svetu vedieť, že Kaliňákove zámery nepodporia! Ba nedá mi, budem ju citovať – to čo kolega z vlády navrhuje nie je žiadna prevencia, to je jednoducho čistá represia a s tým nebudem súhlasiť naozaj nikdy!

A keby len to, z ničoho nič sa tá verejne prezentovaná kauza stala prednostným interesom občianskych združení, čo si voľačo na tento spôsob priorít označujú ako základnú povinnosť svojich aktivít a v nedeľu už bola avizovaná v TA3 relácia V politike, kde sa veru všetko to naozaj u nás „horúce“ ponúklo všetkým v národe ako dilema, čo sa musí vyriešiť a to viete, bol som pri tom! Bolo to však celkom mimoriadne už predovšetkým preto, že jej dvorný komentátor Dolinský v nej neúčinkoval – vraj choroba a jeho suplenta, ináč ozdobu spravodajstva tejto spoločnosti Bielika, v štúdiu doplnili hostia zo strán Smer, SNS, OĽaNO a Sme rodina a ak sa na mňa nenahneváte, tak ich menovite – poslanci Číž, Paška, Verešová a Krajniak – s výnimkou Pašku, čo je v europarlamente, sú všetci ostatní v našej  snemovni – pomenujem druhou garnitúrou! Je to samozrejme s ohľadom na neuveriteľnú dôležitosť takto vyhrotenej kauzy, lebo vzťah k rómskemu etniku a predovšetkým realita, ako sa k riešeniu problému postavila ministerská a policajná filozofia ministra Kaliňáka v kontexte s postojom – tiež verejne prezentovaným ministerkou rovnakej vlády a pochopiteľne celkom opačným, Luciou Žitňanskou, to signalizuje neriešiteľnú vládnu krízu a uznajte, takto realizovaná relácia ma neuveriteľne sklamala! Pochopte, ak by to bolo iba na mojej osobnej reakcii, tak s uľahčením privítam pád tejto – aspoň sami vidíte, ako presvedčivo koaličnej vlády, ale v hre je naozaj oveľa viac, ak už nič iné, tak veru povesť a dôstojnosť etnika s predpokladaným počtom vari 350 000 osôb!

Už je vo výkone ministra v svojom treťom funkčnom období, tú hanebnú klasifikáciu, že nás toto etnikum trápi svojou otravnou zločinnosťou použil veru viackrát a to všetko sa teraz hotuje vyriešiť eskaláciou represií v každom ohľade namierených naozaj presne na nich a čo ako mám byť iba serióznym, takéto švindle mu veru odpustiť nemôžem! Už desiaty rok je vo výkone svojej funkcie a poviem to veľmi fajnovo – tak naozaj sa neprezentoval odbornosťou, výkonnosťou, profesionalitou či presnosťou, ale to všetko nechám iba na vaše spomienky, ale ten švindel so štatistitkými údajmi o vývoji kriminality na Slovensku, to mu veru neodpustím! Presne to priviazal na rómsky krk ako tonový balvan hriechu a pritom je to celkom zavádzajúce obvinenie!

V roku 2009, keď sa stal ministrom a veru aj podpredsedom kabinetu sa u nás riešilo 104 905 trestných činov a bolo ich vyriešených 49 543 a nech je vám všetkým jasné, že tieto údaje sa plynutím času a zlepšovaním sa podôb života v našej spoločnosti celkom spoľahlivo  zlepšovali a v roku 2017 – to aby to bolo celkom čerstvé, ale predovšetkým preukazné, bolo trestných činov iba 66 215  a vyriešených 38 848, ale predstavte si – Kaliňákove argumenty majú takéto znenie – kriminalita RÓMOV u nás má stále sa stupňujúcu tendenciu a nech je vám jasné, že prirodzená žiadosť zvedavých zaznela v tej chvíli! Uveďte – čísla, dôkazy, štatistiky – lenže kdeže, to všetko bol iba účel k tomu pripravenému projektu pre políciu – navýšiť rozpočet, zvýšiť stavy policajtov priamo v osadách, otvárať nové policajné oddelenia a policajné hliadky zorganizovať tak, aby boli finacované zo štátneho rozpočtu a nie z eurofondových projektov a je dobré vedieť, že práve ten spôsob realizácie týchto troch nových pilierov prerodu policajnej práce sa ešte len pripravuje a racionalizáciu ten projekt celkom spoľahlivo obchádza!!!

Alebo aj ináč, čo argument to výmysel, je to voľačo čestnej osoby a predovšetkým úradníka štátnej správy celkom nedôstojné a všetko veru nasvedčuje tomu, že ten program, prijatý v roku 2016 na sneme strany Smer –  „robenie poriadkov v rómskych osadách“ nikto z tých zodpovedných veru nezabudol a je im vlastný ako životné krédo, lebo zázrak, tá potrebná filozofia s heslom – „život rómskeho etnika v každom ohľade sociálne zlepšíme, osady našej spoločnosti nedôstojné zrušíme a starostlivosť o ich deti a systém ich vzdelávania zásadne zmeníme“ už je celkom zabudnutá, hoci v spoločnosti to rezonuje so stále narastujúcou nevyhnutnosťou – byť sociálne spravostlivou spoločnosťou nie je iba sen, to je naša spoločná povinnosť! 

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Damask, Sýria, vojaci

Asad obnovil ofenzívu, chce vyhnať islamistov z južného Damasku

21.05.2018 12:42

Sýrske vládne jednotky v pondelok napoludnie obnovili svoju ofenzívu proti extrémistickej skupine Islamský štát na juhu hlavného mesta Damask.

natália blahová

Ekvádor posiela na Slovensko ministerky, aby riešili boj o dieťa. Blahová hovorí o medzinárodnom škandále

21.05.2018 12:25

Prípad matky z Ekvádoru a jej deväťročnej dcéry sa stáva medzinárodným škandálom. Vyhlásila Natália Blahová zo SaS v súvislosti s medializovaným prípadom.

peniaze, peňaženky, úspory, dôchodok

Ohrozených chudobou bolo vlani na Slovensku 650-tisíc ľudí

21.05.2018 12:10

Hranica rizika chudoby pre jednočlennú domácnosť je 360 eur mesačne, v domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 750 eur mesačne.

SR Bratislava doprava cesty oprava BAX

Brniansku cestu a Budatínsku ulicu v Bratislave začnú opravovať v utorok

21.05.2018 12:02

S prácami na Brnianskej ceste sa začne v utorok od 08.00 h. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574589x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie