Založ si blog

Radšej ani nehádajte, veď voľajako napokon predsa len bude!

Kto sa nebude vyhovárať, ten si celkom spoľahlivo prizná, že dvaja prezidentskí kandidáti v Čechách sa do druhého kola prebojovali viac ako len spoľahlivo, Miloš Zeman, doterajší prezident a jeho súper, Jiří Drahoš, ktorému národ nepovie ináč ako akademik nemali v ničom konkurenciu a tak akosi naviac sa veci vyvinuli akurát tak, že vyzývateľovi Drahošovi bolo akože ľúto, že mu chýba v tom súperení osobný kontakt s prezidentom, lebo jeho predsavzatie, že v predvolebnom boji sa na verejnom predstavení všetkých jeho súperov jednoducho nezúčastní a verejne to dal vedieť v podobe voľajakej výčitky.

A potom už celkom pre istotu pripomeniem svojim čitateľom na slovenskom portáli Pravdy, že Zeman ten výrok nielen zaznamenal, ale veru aj akceptoval a tým svojim typickým spôsobom – poviem to v podobe celkom nekonfrontačnej –  mu dal vedieť, že mu rád vyhovie a pred druhým kolom volieb, čo o ich budúcnosti už rozhodnú definitívne, sa s ním stretne toľkokrát, koľko k tomu bude príležitostí, čo bolo podľa mňa voľačo ako súhlas so súbojom v rozhľadenosti, pohotovosti, múdrosti v každom ohľade orientácie v ľudskom bytí a veru aj hereckom kumšte, lebo nič sa nedá robiť, patrím k tým občanom, čo prezidenta Zemana ako celkom írečitého občana Moravy poznajú dlho aj spoľahlivo a presne viem, že je vždy na vecou, je ostrovtipná letora s dobre nabrúseným jazykom a ak má príležitosť to predviesť in natura, svojho konkurenta prevedie nielen cez brod, ale veru aj cez hlbšiu vodu a keby len to, už som to zažil, keď ten celkom spoľahlivo zostal až po krk  v splaškoch posmechu a irónie.

Jasné, akurát túto informáciu ponúkam prednostne účelovo, lebo presne sa vie, že dnes – to píšem v utorok 23. januára a potom vo štvrtok sa v Tv Prima stretnú obaja rivali v priamom súboji akurát tak, ako o tom horoval Drahoš, ale len si to predstavte, pozvanie na nedeľu do Novy Drahoš neprijal, uprednostnil radšej cestu do Ostravy, do komorného prostredia divadla Marie Rottrovej s názvom Divadielko pod vežou, ktorú v hostiteľkej povinnosti posilnil aj Bolek Polívka a s troškou irónie to doplním o jeho osobný komentár, že nič sa nedá robiť, radšej než so Zemanom v Nove je práve na tejto akcii  a bolo to celkom iste nielen lacné nadbiehanie hosťom stretnutia, ale aj neúcta k svojmu súperovi a českému voličovi. Kapacita sály je normálne 200 divákov, usporiadateľ oznámil, že sa ich tam natlačilo najmenej 500 a viac ako dosť ich stálo aj vonku, pred veľkou obrazovkou, čo je naozaj „voľačo“, ale debatu v Nove sledovalo podľa prognóz najmenej 1,5 milióna divákov, mal sám pre seba celú hodinu produkcie a hoci bol podľa kritikov výhradne seriózny a korektný, na adresu svojho súpera si nedovolil žiadnu impertinenciu, či vtipkovanie, ale aj tak bol v svojom prejave presvedčivý, vtipný, rozhľadený a celkom nad vecou, lebo veď čítajte –  toto malo úspech.

Ak teda náhodou v týchto voľbách zvíťazím, už budem menej namyslený, menej nafúkaný, menej sebavedomý a budem si myslieť, tak ako pred 5 rokmi, keď som sa stal prezidentom po prvý raz, že som prezidentom dolných 10 miliónov občanov.  

Som si viac ako spoľahlivo istý, že toho, čím sa Zeman ako prezident pozdáva byť medzi slovenskými občanmi viac ako Drahoš, bude viac ako dosť v očakávanom  súboji v Nove, čo treba sledovať v priamom prenose. A nepochybujem, že to bude v celkom očakávanej réžii,  Zeman svojho konkurenta v každom ohľade zdolá v čestnom porovnávaní vedomostí, skúseností, pohotovosti a šarmu, ba veru aj v tom potrebnom klaunstve, čo zostane iba v rovine aj tak iba serióznej, lebo už sa s voľačím na tento spôsob KOMENTOVANIA už veru neozvem!

K urnám ide český volič už v piatok popoludní, v sobotu na obed je koniec, je tam voľačo ako moratórium a nechcem byť podozrivý, že sa vnucujem svojou priazňou k tomu kandidátovi, čo je celým svojim životom dôkazom rozhľadenosti a všestrannosti, lebo pochopte, má to byť vraj celkom tesné súperenie a tak sa potreba všetkého vyžaduje bezvýhradne iba v dokonalosti! To zdôrazňujem výhradne preto, že som Slovák a čo sa dá robiť, naše médiá tak akosi prekvapujúco držia palec Drahošovi a aj keď naozaj neviem, prečo, až do včera nám nebol ničím známy, ja fandím súčasnému prezidentovi. Je aký je, hovorí sa, ale nie je to vôbec zlá vedomosť, ako ogar z Vysočiny by ináč vôbec neobstál!

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Damask, Sýria, vojaci

Asad obnovil ofenzívu, chce vyhnať islamistov z južného Damasku

21.05.2018 12:42

Sýrske vládne jednotky v pondelok napoludnie obnovili svoju ofenzívu proti extrémistickej skupine Islamský štát na juhu hlavného mesta Damask.

natália blahová

Ekvádor posiela na Slovensko ministerky, aby riešili boj o dieťa. Blahová hovorí o medzinárodnom škandále

21.05.2018 12:25

Prípad matky z Ekvádoru a jej deväťročnej dcéry sa stáva medzinárodným škandálom. Vyhlásila Natália Blahová zo SaS v súvislosti s medializovaným prípadom.

peniaze, peňaženky, úspory, dôchodok

Ohrozených chudobou bolo vlani na Slovensku 650-tisíc ľudí

21.05.2018 12:10

Hranica rizika chudoby pre jednočlennú domácnosť je 360 eur mesačne, v domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 750 eur mesačne.

SR Bratislava doprava cesty oprava BAX

Brniansku cestu a Budatínsku ulicu v Bratislave začnú opravovať v utorok

21.05.2018 12:02

S prácami na Brnianskej ceste sa začne v utorok od 08.00 h. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574583x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie