Založ si blog

Len si to predstavte, redakcia denníka Sme spolupracuje s vládou!

Teda, povedzte, čakali by ste takýto titulok práve na tomto portáli a v tejto chvíli, keď sa napätie vyvolané kontaktom bývalého príslušníka SIS Ľuboša Kosíka, cez písomnú správu z Mali, kde je vo väzení na základe medzinárodného zatykača SR, odkiaľ utiekol ešte v roku 2017 a v novembri ho zadržali v Mali, ale čo sa dá robiť, bolo to voľačo ako osobné priznanie sa k únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml. v spojení s inými udalosťami a bolo prirodzené, že to zodpovední v tejto inštitúcii okamžite odovzdali ministrovi vnútra Kaliňákovi a prezidentovi polície Gašparovi s nádejou, že keďže súčasná vláda práve tieto kauzy preveruje celkom naliehavo, lebo sa ich vyšetrovanie zo zákona obnovilo, bude to všetko pre ňu výdatnou pomocou!

Nepochybujem však ani o tom, že ich reakcie na tento ústretový krok opozície boli prekvapujúce, to priznanie, že bol priamym členom únosového komanda pod priamym velením šéfa SIS  Ivana Lexu obaja spochybnili predovšetkým faktom, že ku Kosíkovi do väzenia v Mali by sa voľakto vôbec dostal, lebo oni sami sa opakovane hlásili o jeho vydanie cez oficiálne diplomatické kanály – celkom bez reakcie a odpovede. Podľa nich je potrebné overiť pravosť Kosíkovej písomnej výpovede, skôr boli presvedčení, že je to sprostredkovaný odkaz od tretej osoby a už v tomto roku to verejne aj v médiách oznámil policajný generál. Poviem pravdu, cítil som sa byť zneužitým takýmto postojom, veď verejnosť Slovenska cíti ako nespravodlivosť, že Mečiarove amnestie zabránili vyšetriť pravdu v súvislosti so zodpovednosťou policajných štruktúr za únos a potom aj vraždu svedka Fegyerweša a možno práve preto ma to, čo nasledovalo celkom šokovalo!

Len si to predstavte, redakcia toho, pre vládu inkriminovaného denníka sa priamo obrátila na centrálnu väznicu v Bamaku, dostala informáciu, že Kosík je naozaj ich väzňom, žiadne informácie však o ňom neposkytnú, ale fantázia – teda pardon, realita – mala potom takúto podobu! Kosík sa s redakciou spojil cez videohovor, v ktorom priamo z väznice potrdzuje svoju totožnosť a všetky tvrdenia, čo už uviedol v tom svojom pôvodnom liste a hoci je naozaj preukazné, že Kosík je v naozaj zložitom prostredí aj postavení – spojenie nebolo dokonalé, zvuk sa chvíľami zasekával, ale nepochybné bolo predovšetkým to, že rozprával slobodne, ba pomáhal si veru aj poznámkami, ktoré prirodzene využíval a rozhodujúce potom bolo jeho vyhlásenie na úvod toho takmer 8 minútového prenosu! Využívam možnosť videoprenosu, aby som potvrdil svoju totožnosť a okrem toho, zo všetkého čo z jeho oznamu vyplynulo bola najdôležitejšia dobrá informovanosť o tom, čo všetko sa kontinuálne deje u nás a presne na to reagoval!

Ba prvorado oznámil, že napriek tomu, že po svojom odsúdení v kauze zmeniek zo Slovenska utiekol je ochotný pricestovať nazad a vypovedať, ale keďže polícii a ministrovi vnútra vôbec nedôveruje, chce si vymôcť postavenie chráneného svedka! To všetko je podopreté už jeho výpoveďami ešte z decembra roka 2017 a januára 2018, keď v rozhovore pre médiá potvrdil, že únos riadil Lexa, rovnako tak aj fakt, že SIS pripravuje vraždu korunného svedka Fegyveresa a bol pripravený informovať aj o vražde Róberta Remiáša, ešte z apríla 1996, kde je faktom údaj, že o tom vie naozaj všetko tiež Lexa, ale všetko sa stalo nepodstatným presne v tej chvíli, keď to Lexa odmietol, vraj ho podporil aj iný príslušník SIS, Michal Hrbáček a vyšetrovanie kauzy sa vôbec nezačalo!

Je samozrejme celkom dôležité nechať hovoriť vo veci aj Kaliňáka, ten jednoznačne tvrdí, že Kosík mal možnosť to všetko uviesť v podanej žalobe ešte vtedy, keď nebol na úteku, lenže je celkom veľa takých, ktorým to nebude pripadať ako voľačo celkom účelové, lebo strach o vlastný život je v tom naozaj dominantnou príčinou nedôvery. A viac ako len preukazne sa k tomu, aj môjmu presvedčeniu, prikláňa veru aj ministerka spravodlivosti Žitňanská, sediaca rovnakej vláde ako Kaliňák, že je možné  Kosíka vypočuť aj cez telemost, na to vraj stačí, ak by bola pri takej akcii v Mali prítomná osobnosť našej štátnej správy, ale to treba pripraviť, lebo s touto krajinou nemáme diplomatické kontakty… Ale aj tak, je to voľačo celkom dobre pochopiteľné, lebo Kosík v tom videu tvrdí, že ešte pred svojim útekom o všetkom znova vypovedal na polícii, ba veru aj na prokuratúre u Olivera Janíčka v Bratislave a aj na ministerstve vnútra, ba priamo v NAKA,ale nikto ma nebral vážne a strach o vlastný život ma napokon premohol“!  

A ak by vás premohol dojem, že vám tu opisujem voľačo naozaj horúce, tak pozor, pozor, spoluobčania – už minulý týždeň v stredu bola na Generálnej prokuratúre vo veci pracovná porada, kde sa dohodol ďalší postup v tejto neuveriteľnej kauze, ale veru aj s poučením, že z taktického hľadiska nie je možné pustiť na verejnosť žiadne informácie, lebo… a hovorkyňa Andrea Predajňová to povedala ako voľačo celkom všedné!

A pritom to musíme jednoznačne považovať za voľačo dôležité až dramaticky, Kosíkova telespráva, vlastne adresovaná Kaliňákovi vysvetľuje celkom jednoznačne, že svoju výpoveď a vlastne žalobu na Lexu a SIS sa rozhodol realizovať práve po zrušení Mečiarových amnestií, lebo nič sa nedá robiť, je jedným z priamych obvinených v tomto zločine a obavy z toho, že jeho život je ohrozený celkom jednoznačne sú viac ako reálnym nebezpečím! Je pochopiteľne vecou celého národa, ako sa to bude riešiť v konečnom dôsledku, ale to ticho, čo vyšetrovacie orgány predvádzajú, ako voľačo potrebné v tomto dianí, je  celkom iste voľačo ako výsmech spravodlivému postupu štátu v oblasti práva…

Aká je budúcnosť prezidenta Kisku sa stalo hádankou

20.07.2018

Prognózy súvisiace so všetkým tým, čo sprevádza blížiaci sa koniec jeho výkonu prezidentskej funkcie SR s koncom jari 2019 eskalovali celkom neuveriteľne akurát potom, keď sa celkom jednoznačne viac »

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,576
Celková čítanosť: 2718862x
Priemerná čítanosť článkov: 1725x

Autor blogu

Kategórie