Založ si blog

Na večné časy a nikdy inak. . .

Budem k svojim čitateľom, teda k všetkým tým, čo sa k tomu, že moju ponuku na portáli čítajú z akejkoľvek príčiny či dôvodu a veru aj k tým, čo si dajú skôr hnáty lámať, než by si voľačo na ten spôsob pohany a utrpenie pripustili, to vraj čokoľvek iné a potom ten ich x čítanosti je voľačo celkom, ale celkom iné. Je to výhradne ich znalosť, úprimná reakcia na článok o podobe ruských prezidentských volieb z 2. februára a tá ma v svojej podobe a obsahu celkom fascinovala. Svoju domácu anabázu na portáli Pravdy som si vybral celkom dobrovoľne, od prvej chvíľky, čo už bude čo nevidieť naozaj piaty rok spomienok  s vedomím, že tu nebudem v podobe voľačoho vnímaného ako pozitívum či nebodaj oratórium, ale skôr pochybnosť, nedôvera, ba až nesúhlas s väčšinovým názorovým presvedčením, obdivom či až fanúšikovaním, náklonnosťou až láskou, lebo mám v letore tvrdohlavosť prejavujúcu sa šírením vlastnej viery a postojov a ako vidíte a cítite, vôbec to nebolo márne.

Pochopte, mať potrebu a veru aj odvahu šíriť v spoločnosti voľačo také, čo sa dá charakterizovať ako osobný názor nekorešpondujúci s tými, čo sú tu doma, teda vlastní,  je svojim spôsobom tvrdohlavosť s príznakmi odvahy, ale sám sebe to klasifikujem skôr ako šírenie osvety, lebo ľavicová filozofia je mi od čias komunistickej spoločnosti voľačím celkom negatívne zásadným, „čo si bez výhrad vyžaduje povinnosť s tým voľačo robiť „  a hoci naozaj nie som voľačo ako misionár, v tom pravom zmysle povinností sa trebárs dať aj zmárniť, privykol som, nezúfam si, som napriek všetkému aj vytrvalý a nezlomný aj nepodplatiteľný, ba v určitom slova zmysle až optimistický – portál ako priestor nie je výhradne iba siedmym peklom hrôzy, lebo čestné slovo, voľačo ako demokracia a spravodlivosť je tu v závanoch z času na čas cítiť… To až teraz sa tá domáca ekipa roduverných odprezentovala tak, že som sa dlho spamätával, poctivo sa presviedčal, že čo čítam, vnímam, hodnotím a klasifikujem je naozaj voľačo doteraz vôbec nepoznané, naozaj nevídané a neslýchané, čo je dôkazom unisono viery tých, čo sú tu doma a môžete ma veru aj prekliať, nemôžem tomu do tejto chvíle uveriť, že  tých nemnohých, čo ma kritizujú, nemajú v úcte a v láske od prvej chvíľky prihlásenia sa k demokracii myslenia ako takej je v tom z ničoho nič vedomie, že čo sa dá robiť, je v tom tak akosi naviac, ba celkom prirodzene a bez hanby aj priznanie, že to je nielen produkt osobnosti ako takej, ale šokujúco aj to zatiaľ neprezradené a tajomné, čo som ukryl do toho sloganu v titulku…

Som úprimne šokovaný, vyrastáme všetci v tomto národe, v spoločnosti s celkom spoľahlivo čitateľnými dejinami a hoci som v dôsledku svojho veku, rodinnej histórii a veru aj vzdelania, možností cestovania a spoznávania života v šírom svete tak akosi predsa len rozhľadenejší, nikomu by som neveril to, čo je teraz unisono prejavom všetkých tých, čo si môj postoj k voľbám v Rusku vysvetľujú ako voľačo výhradne zlé, pomýlené, nenávistné, falošné, nepochopiteľné, ba hodné iba odsúdenia v tom najkrutejšom verdikte a čo ako to znie byť neuveriteľné, na Slovensku – čo bolo súčasťou spoločnej domoviny v štáte s Českom aj v roku 1968, ale pravda je veru presne taká! Postoje kritikov, čo môj pohľad na prezidentské voľby v Rusku, dané prednostne kandidatúrou Vladimíra Putina sú voľačo až neuveriteľne charakterizované jednotným presvedčením, že nič iné nie  je v kontexte s touto realitou možné, vylučuje sa, ak si dovoľujem o tom čo iba len špásovať, nech som zatratený a s využitím dávneho podobenstva, o spoločnej ceste s Ruskom a červenou farbou za každú cenu sa cítim byť ako v rozprávke tých, celkom neuveriteľných zaklínadiel komunistickej filozofie!

Bez jediného zaváhania či pochybností, absolútne nespochybniteľne a iba presvedčivo, nič iné ako víťazsvo Putina je vylúčené, čokoľvek reálne vnímateľné v Rusku je nonsens presne v tej chvíli, ak nie je splnená podmienka volebnej istoty a budúcnosti v tejto krajine bez osobnosti prezidenta Putina a čestné slovo, prvý raz v takomto kontexte vnímam veru aj fakt, že nič hodné verejného odsúdenia v politike tejto svetovej mocnosti nikomu z týchto diskutérov ani len náhodou nenapadlo! Násilie evokované rozpadom  ZSSR, anexia Krymu, eskalácia moci so zbraňou v ruke v Donbase a v kontexte s nami ten augustový vpád ruských tankov na čele vojsk Varšavskej zmluvy – to všetko je ako keby vôbec nič pre hlásateľov pravdy, že nikdy ináč, lebo žiť  iba s nimi – čo taký ako ja vnímajú samozrejme ináč – je správna filozofia!

Prisahám, ešte som sa z toho šoku nespamätal, utešujem sa, ba aj si tak trošku nahováram, že takéto presvedčenie – teda s týmito „dobrodincami naozaj na večne časy a nikdy inak“ to celkom vážne a naozaj myslí iba tá hŕstka fanatikov, čo ma poučila, kde je a aká je ich pravda o Rusku, o ktorej sa pochybovať vôbec nemá a nesmie, lebo … No nič sa nedá robiť, kto má mieru spoznávať fanatizmus v takejto viere a myslení spoľahlivo vie, že lepšie je naozaj  báť sa, lebo „voľačo na tento spôsob dobrého národovca“ by nás Moskve „zasa predalo“ predalo presne v tej chvíli, keby tu spoločná EURÓPA a jej pravidlá spolunažívania národov nejestvovalo ako voľačo celkom samozrejmé! Našťastie!

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Damask, Sýria, vojaci

Asad obnovil ofenzívu, chce vyhnať islamistov z južného Damasku

21.05.2018 12:42

Sýrske vládne jednotky v pondelok napoludnie obnovili svoju ofenzívu proti extrémistickej skupine Islamský štát na juhu hlavného mesta Damask.

natália blahová

Ekvádor posiela na Slovensko ministerky, aby riešili boj o dieťa. Blahová hovorí o medzinárodnom škandále

21.05.2018 12:25

Prípad matky z Ekvádoru a jej deväťročnej dcéry sa stáva medzinárodným škandálom. Vyhlásila Natália Blahová zo SaS v súvislosti s medializovaným prípadom.

peniaze, peňaženky, úspory, dôchodok

Ohrozených chudobou bolo vlani na Slovensku 650-tisíc ľudí

21.05.2018 12:10

Hranica rizika chudoby pre jednočlennú domácnosť je 360 eur mesačne, v domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 750 eur mesačne.

SR Bratislava doprava cesty oprava BAX

Brniansku cestu a Budatínsku ulicu v Bratislave začnú opravovať v utorok

21.05.2018 12:02

S prácami na Brnianskej ceste sa začne v utorok od 08.00 h. Mesto dá opraviť 1368-metrový úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574588x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie