Založ si blog

Dobrý nápad, správny kšeft a ešte aj možná sláva pre premiéra. . .

Aby bolo jasné, nechcem byť v ničom škodoradostným, svoje štúdiá už si čestné slovo pripomínam v celkom inej podobe, ako to väčšinu z vás napadne, dcéry už prešli Bratislavou v časoch naozaj dávnych, sú to svojim spôsobom – nech sa na mňa preboha živého nenahnevajú, už pamätníčky s 50 ročným rodokmeňom a syn je síce vysokoškolákom až teraz, ale na Masarykovej univezite v Brne a čo sa dá robiť, toho internát vôbec nelákal stať sa jeho „domácnosťou“ a žije v podnájme, čo je vraj pohodlnejšie aj serióznejšie a vôbec sa s ním neškriepime, mamina a ani ja, lebo čo už, o živote toho vieme celkom iste viac ako je norma a tak nemám šancu kritizovať akurát to, čo je pre internát vysokoškoláka v tejto moravskej metropoli – teda voľakej tej koleji, možno presne také pokorujúce a hanebné ako všetky tie reportáže o tom, ako sme na tom s bývaním študentov u nás!

Lebo fuj, bola to kritika viac ako hanebná, svojim spôsobom voľačo také spustnuté, zanedbané a mladosti prahnúcej po vzdelaní  nedôstojné sme už nemali možnosť v priamej ponuke informácií vidieť už naozaj dávno a nikto si nič nemusel vymýšľať, hovoriť iba pravdu stačilo – bolo celkom jasné, že tá nedôstojnosť a hanba padla na vrub vlády Roberta Fica, s prívlastkom koaličná a netrvalo vôbec dlho, než si to s celkom spoľahlivou zodpovednosťou neprišili na svoje tričko zodpovednosti a sám premiér to opísal síce akože adresne, ale s vedomím zodpovednosti pred celou spoločnosťou, lebo nič sa nedá robiť, bolo to preukazné a dokázateľné – na študentov a ich potreby sa v tejto vláde celkom zabudlo. Vraj v tejto chvíli je vládou uvoľnených desať miliónov pre nevyhnutné opravy a ak sa náhodou minú, tak bude povinnosťou tohoto kabinetu zaobstarať bez výhovoriek ešte nových desať, lebo hriechy sa naprávať musia a čo ako mi to znelo ako voľajaký rozprávkový slogan, to čo prišlo 5. februára priamo z úst premiéra Fica, už bolo celkom z ríše zázrakov!

Priamo v televíznom vysielaní oslovil rektorov vysokých škôl a všetkých vraj milých študentov, že je tu voľačo čo už nebude opakovať, lebo je to istota nad iné, koľko faktúr za opravu internátov mu v čase odteraz,  do 31. decembra roka 2018 predložia, toľko ich vláda preplatí a keby len to, všetko rozšíril celkom samozrejme aj o náklady na ich zateplenie a ak to bude náhodou viac, ako je tých 20 už sľúbených miliónov nevadí – požičiame si a hotovo! Ba len si to predstavte, neváhal byť „sľubotechnou“ aj so zárukou, vraj ich pozýva k silvestrovskému stolu, kde to vraj preberú v spomienkach celkom osobných, veď on je sociálny demokrat a v tej chvíli mi bolo povinnosťou odštartovať tento návrh spoločného projektu všetkých tých fanúšikov študentského stavu a akademických funkcionárov, aby tomu dali rozmery dokonalej originality!

Budeme im celkom zodpovedne priať dostatok organizačného talentu a zodpovednosti, aby sa na nič, čo opraviť treba nezabudlo, je to celkom iste v prospech naozaj dobrých očakávaní  a tak akosi naviac potom aj záruka, že to silvestrovské posedenie premiéra s nimi bude mať podobu úprimnej vďaky za to, že premiérov sľub nie je len márnosť slova, ale hodnota zasluhujúca si úprimnú vďaku celého národa a už teraz som si celkom istý, že ak sa to stane realitou stanem sa občianskym aktivistom – navrhovateľom ceny pre takúto osobnosť u prezidenta, v tých ustanovizniach, kde prejavia interes o takú slávu a urobím prvé aj posledné, aby ho večná sláva od národa jednoducho nemala ako obísť! Bude slávnym, to je moje záväzné slovo a sľub a teraz už treba iba tak málo – umožniť mu akurát v takomto slova zmysle vyniknúť a presláviť sa!

Budem pochopiteľne výhradne serióznym, takže práve preto mám povinnosť práve tu a teraz celému SLOVENSKU pripomenúť, že od študentov je tu výčitka spred dvoch rokov, čo premiérovi Ficovi pripomína jeho záväzný sľub aj s čestným slovom, že ešte voľačo presnejšie a veru aj výdatnejšie študentom a ich pedagógom sľúbil aj vtedy, žiaľ nesplnil! Nech je to teda celkom ináč a sľubujem, že tak ako píšem, tak to potom aj zrealizujem a môžete mi veriť, svoje záväzky som nikdy na dlhy nepremenil!

Ponáhľať sa iba primerane je naozaj dobrá rada. . .

17.08.2018

V našej republike sme ešte stále iba takí voľajakí „politickí učni“, alebo ešte presnejšie – „nedouci“, ak mi budete chcieť rozumieť a tá poučka, čo som napísal do titulku tejto viac »

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Celkom, ale naozaj celkom voľačo originálne a dám si radiť. . .

15.08.2018

Poctivo som sa usiloval vymyslieť titulok, čo by bol v každom ohľade preukazný a dostatočne presvedčivý, lebo v svojom živote musím už naozaj dlho riešiť problém s vlastným sluchom, čo viac »

Graf, ekonomika

Ratingové agentúry zhoršili hodnotenie Turecka

18.08.2018 00:00

Medzinárodná ratingové agentúry Standard & Poor's a Moody's v piatok znížili hodnotenie úverovej spoľahlivosti Turecka o jeden stupeň.

Paul Manafort

Sudca v procese s Manafortom nezverejní mená porotcov

17.08.2018 23:20

Sudca nezverejní mená porotcov, lebo sa bojí o ich pokoj a bezpečnosť.

Požiar haly v Dunajskej Strede

Pri českom Příbrame vypukol v areáli spoločnosti Ravak požiar

17.08.2018 22:33

Zamestnanci sa z areálu stihli včas evakuovať, nikto nebol zranený.

rumunsko, protest, demonštrácia, bukurešť

Rumunská premiérka obhajovala pred EÚ zásah voči demonštrantom

17.08.2018 21:48

Polícia voči demonštrantom použila vodné delá, slzotvorný plyn a obušky. Rumunský prezident označil postup polície za "brutálny".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,606
Celková čítanosť: 2788258x
Priemerná čítanosť článkov: 1736x

Autor blogu

Kategórie