Založ si blog

Dobrý nápad, správny kšeft a ešte aj možná sláva pre premiéra. . .

Aby bolo jasné, nechcem byť v ničom škodoradostným, svoje štúdiá už si čestné slovo pripomínam v celkom inej podobe, ako to väčšinu z vás napadne, dcéry už prešli Bratislavou v časoch naozaj dávnych, sú to svojim spôsobom – nech sa na mňa preboha živého nenahnevajú, už pamätníčky s 50 ročným rodokmeňom a syn je síce vysokoškolákom až teraz, ale na Masarykovej univezite v Brne a čo sa dá robiť, toho internát vôbec nelákal stať sa jeho „domácnosťou“ a žije v podnájme, čo je vraj pohodlnejšie aj serióznejšie a vôbec sa s ním neškriepime, mamina a ani ja, lebo čo už, o živote toho vieme celkom iste viac ako je norma a tak nemám šancu kritizovať akurát to, čo je pre internát vysokoškoláka v tejto moravskej metropoli – teda voľakej tej koleji, možno presne také pokorujúce a hanebné ako všetky tie reportáže o tom, ako sme na tom s bývaním študentov u nás!

Lebo fuj, bola to kritika viac ako hanebná, svojim spôsobom voľačo také spustnuté, zanedbané a mladosti prahnúcej po vzdelaní  nedôstojné sme už nemali možnosť v priamej ponuke informácií vidieť už naozaj dávno a nikto si nič nemusel vymýšľať, hovoriť iba pravdu stačilo – bolo celkom jasné, že tá nedôstojnosť a hanba padla na vrub vlády Roberta Fica, s prívlastkom koaličná a netrvalo vôbec dlho, než si to s celkom spoľahlivou zodpovednosťou neprišili na svoje tričko zodpovednosti a sám premiér to opísal síce akože adresne, ale s vedomím zodpovednosti pred celou spoločnosťou, lebo nič sa nedá robiť, bolo to preukazné a dokázateľné – na študentov a ich potreby sa v tejto vláde celkom zabudlo. Vraj v tejto chvíli je vládou uvoľnených desať miliónov pre nevyhnutné opravy a ak sa náhodou minú, tak bude povinnosťou tohoto kabinetu zaobstarať bez výhovoriek ešte nových desať, lebo hriechy sa naprávať musia a čo ako mi to znelo ako voľajaký rozprávkový slogan, to čo prišlo 5. februára priamo z úst premiéra Fica, už bolo celkom z ríše zázrakov!

Priamo v televíznom vysielaní oslovil rektorov vysokých škôl a všetkých vraj milých študentov, že je tu voľačo čo už nebude opakovať, lebo je to istota nad iné, koľko faktúr za opravu internátov mu v čase odteraz,  do 31. decembra roka 2018 predložia, toľko ich vláda preplatí a keby len to, všetko rozšíril celkom samozrejme aj o náklady na ich zateplenie a ak to bude náhodou viac, ako je tých 20 už sľúbených miliónov nevadí – požičiame si a hotovo! Ba len si to predstavte, neváhal byť „sľubotechnou“ aj so zárukou, vraj ich pozýva k silvestrovskému stolu, kde to vraj preberú v spomienkach celkom osobných, veď on je sociálny demokrat a v tej chvíli mi bolo povinnosťou odštartovať tento návrh spoločného projektu všetkých tých fanúšikov študentského stavu a akademických funkcionárov, aby tomu dali rozmery dokonalej originality!

Budeme im celkom zodpovedne priať dostatok organizačného talentu a zodpovednosti, aby sa na nič, čo opraviť treba nezabudlo, je to celkom iste v prospech naozaj dobrých očakávaní  a tak akosi naviac potom aj záruka, že to silvestrovské posedenie premiéra s nimi bude mať podobu úprimnej vďaky za to, že premiérov sľub nie je len márnosť slova, ale hodnota zasluhujúca si úprimnú vďaku celého národa a už teraz som si celkom istý, že ak sa to stane realitou stanem sa občianskym aktivistom – navrhovateľom ceny pre takúto osobnosť u prezidenta, v tých ustanovizniach, kde prejavia interes o takú slávu a urobím prvé aj posledné, aby ho večná sláva od národa jednoducho nemala ako obísť! Bude slávnym, to je moje záväzné slovo a sľub a teraz už treba iba tak málo – umožniť mu akurát v takomto slova zmysle vyniknúť a presláviť sa!

Budem pochopiteľne výhradne serióznym, takže práve preto mám povinnosť práve tu a teraz celému SLOVENSKU pripomenúť, že od študentov je tu výčitka spred dvoch rokov, čo premiérovi Ficovi pripomína jeho záväzný sľub aj s čestným slovom, že ešte voľačo presnejšie a veru aj výdatnejšie študentom a ich pedagógom sľúbil aj vtedy, žiaľ nesplnil! Nech je to teda celkom ináč a sľubujem, že tak ako píšem, tak to potom aj zrealizujem a môžete mi veriť, svoje záväzky som nikdy na dlhy nepremenil!

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kg jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574298x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie