Založ si blog

Tlačová beseda na TA3 v podobe akútnej potreby. . .

Celkom nechtiac sa cítim byť dobre informovanou osobou, ak na obrazovke televízora uvidím svoju šarmantnú susedu z prvého vchodu činžiaka na Bratislavskej ulici v Prešove presne tak, ako si ju pamätám ešte z čias, keď som sa tam prisťahoval, lenže pravdou je potom aj tá jej súčasná mimoriadnosť, lebo už naozaj dlho je profesiou hovorkyňa premiéra Roberta Fica, stotožnená s vládou SR a nič sa nedá robiť, jej brata čo, mi predal v roku 2003 moju poslednú Fabiu  som spoznal naozaj aj osobne, nič sa nedá robiť, jej prítomnosť na obrazovke televízora mi spoľahlivo avizuje, že tu bude čo nevidieť voľajaká udalosť hodná môjho interesu, lebo kde nájdem ju, tam bude celkom iste čo nevidieť aj premiér!

Aj dnes popoludní, s absolútnym prekvapením až šokom, som zaevidoval jej prítomnosť na mojej obrazovke, v jeho prítomnosti, spolu s ministerkou školstva Martinou Lubyovou a neznámym mužom, spolu s komentárom hlásateľa, že bude tlačovka s obsahom  rekonštrukcia vysokoškolských internátov, čo som opísal v úvahe Dobrý kšeft … atď. už predtým a bol som celkom úprimne zvedavý, čo všetko to v konečnej podobe bude znamenať pre moje čisté svedomie, lebo tá jeho umelá veľkorysosť, ako s nadhľadom presviedčal rektorov a „svojich milých študentov“, že koľko faktúr za opravy internátov mu do konca roka 2018 predložia, toľko im ich preplatí, aby presne vedeli, že jeho vláda presne vie, čo je jej povinnosťou ma priviedla k nápadu, že ak to bude pravda, tak sa stanem oficiálnym informátorom prezidenta SR a občianskych ustanovizní, že ho za voľačo také úžasné navrhnem na štátne vyznamenanie!

Ale spravodlivo, pán premiér vôbec nebol v pohode, dosť vyčítavo nám všetkým pripomenul, že doteraz sa žiadna z vlád tejto republiky, kde je teraz on už tretí raz premiérom, nepodujala tie internáty rekonštruovať, alebo teda nevyhnutne opraviť, aby to bolo zrozumiteľné a to vraj až oni, pri svojom treťom štarte do výkonu povinností v roku 2016 a vyfabuloval to naozaj šikovne! Všetko spojil s tou výzvou rektorom a milým študentom, čo už je teda verejne predneseným sľubom a celkom zanikol fakt, že študentská verejnosť si to vystúpenie z roku 2016 pripomína ako nesplnený sľub, ale všetko jedno, alebo kašľať na to – povzniesol som sa a znova garantujem, že ak sa tentoraz nedá prichytiť pri porušení slova,  vypracujem návrh na jeho vyznamenenie! Ba ešte aj s akceptáciou tej dávnej sumy, čo v roku 2016 sľúbil, teda nie iba 20 a 20 milónov, čo sú v hre teraz, keď má ten jeho sľub takúto podobu, lebo je neľahké investíciu naplniť reálnym skutkom, ale neváhal uvádzať aj náklady na zateplenie tých stavieb, bez presných čísiel nákladov a veru spomenul aj 50 miliónov, čo bol ten zabudnutý sľub a potom už to malo podobu akcie, čo si svoju povinnosť splnila celkom bezozvyšku a malo to rýchly koniec! Ministerka Lubyová je našťastie persónou všeobecne dobre a spoľahlivo rozhľadenou aj informovanou – veru naozaj v podobe dokonalej, na rozdiel od jej predchodcu a necítil som sa byť neinformovaným, keď réžia ponúkla meno a funkciu tej neznámej mužskej persóny – vraj pán Kropil, čo tiež povedal voľačo celkom radostné a prehovoril som sa, že to bol celkom iste reprezentant tých rektorov a basta, takže koniec dobrý, všetko dobré! Všetko bude ako to byť má, ba aj s premiérovým dovetkom, že čo bude a koľko bude treba, aj v pokračovaní už v roku 2019, to vláda celkom samozrejme zvládne, lebo si nedá od nikoho rozkazovať a prisahám, všetko vyznelo presne v tej podobe, ako som nášho premiéra ešte verejne vystupovať nevidel a nepočul. A to bol aj koniec, málo dôstojný, ešte menej oficiálne presvedčivý, ale poviem to takto – ak to bude s naozaj dobrým koncom, svoj sľub si splním, splním do poslednej bodky!

Prezident ČR Miloš Zeman agituje, poúča aj motivuje. . .

24.04.2018

Hovorí sa, že svet je v podstate celkom maličký, teda na šírenie klebiet celkom prednostne a spoľahlivo a keď som v sobotu večer, od kamaráta z Prahy dostal „depešu o aktivitách Miloša Zemana viac »

Nastal čas veľkých očakávaní. . .

23.04.2018

Už tento týždeň je pred celým svetom udalosť, čo irituje celosvetovú verejnosť až k očakávaniam spojeným s voľačím tak významným, čo dostalo názov rokovanie o konci vojny a v tej pravej viac »

Vraj pomoc pre tých, čo ju ešte doteraz nepoznali. . .

22.04.2018

Ak by ste mali hádať, čo vám to vôbec ponúkam za zvesť nuž teda vedzte, že je to zatiaľ ešte neúplná špecifikácia súboru sociálnych opatrení z réžie koaličných strán, čo bude platná viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,477
Celková čítanosť: 2503181x
Priemerná čítanosť článkov: 1695x

Autor blogu

Kategórie