Založ si blog

Tlačová beseda na TA3 v podobe akútnej potreby. . .

Celkom nechtiac sa cítim byť dobre informovanou osobou, ak na obrazovke televízora uvidím svoju šarmantnú susedu z prvého vchodu činžiaka na Bratislavskej ulici v Prešove presne tak, ako si ju pamätám ešte z čias, keď som sa tam prisťahoval, lenže pravdou je potom aj tá jej súčasná mimoriadnosť, lebo už naozaj dlho je profesiou hovorkyňa premiéra Roberta Fica, stotožnená s vládou SR a nič sa nedá robiť, jej brata čo, mi predal v roku 2003 moju poslednú Fabiu  som spoznal naozaj aj osobne, nič sa nedá robiť, jej prítomnosť na obrazovke televízora mi spoľahlivo avizuje, že tu bude čo nevidieť voľajaká udalosť hodná môjho interesu, lebo kde nájdem ju, tam bude celkom iste čo nevidieť aj premiér!

Aj dnes popoludní, s absolútnym prekvapením až šokom, som zaevidoval jej prítomnosť na mojej obrazovke, v jeho prítomnosti, spolu s ministerkou školstva Martinou Lubyovou a neznámym mužom, spolu s komentárom hlásateľa, že bude tlačovka s obsahom  rekonštrukcia vysokoškolských internátov, čo som opísal v úvahe Dobrý kšeft … atď. už predtým a bol som celkom úprimne zvedavý, čo všetko to v konečnej podobe bude znamenať pre moje čisté svedomie, lebo tá jeho umelá veľkorysosť, ako s nadhľadom presviedčal rektorov a „svojich milých študentov“, že koľko faktúr za opravy internátov mu do konca roka 2018 predložia, toľko im ich preplatí, aby presne vedeli, že jeho vláda presne vie, čo je jej povinnosťou ma priviedla k nápadu, že ak to bude pravda, tak sa stanem oficiálnym informátorom prezidenta SR a občianskych ustanovizní, že ho za voľačo také úžasné navrhnem na štátne vyznamenanie!

Ale spravodlivo, pán premiér vôbec nebol v pohode, dosť vyčítavo nám všetkým pripomenul, že doteraz sa žiadna z vlád tejto republiky, kde je teraz on už tretí raz premiérom, nepodujala tie internáty rekonštruovať, alebo teda nevyhnutne opraviť, aby to bolo zrozumiteľné a to vraj až oni, pri svojom treťom štarte do výkonu povinností v roku 2016 a vyfabuloval to naozaj šikovne! Všetko spojil s tou výzvou rektorom a milým študentom, čo už je teda verejne predneseným sľubom a celkom zanikol fakt, že študentská verejnosť si to vystúpenie z roku 2016 pripomína ako nesplnený sľub, ale všetko jedno, alebo kašľať na to – povzniesol som sa a znova garantujem, že ak sa tentoraz nedá prichytiť pri porušení slova,  vypracujem návrh na jeho vyznamenenie! Ba ešte aj s akceptáciou tej dávnej sumy, čo v roku 2016 sľúbil, teda nie iba 20 a 20 milónov, čo sú v hre teraz, keď má ten jeho sľub takúto podobu, lebo je neľahké investíciu naplniť reálnym skutkom, ale neváhal uvádzať aj náklady na zateplenie tých stavieb, bez presných čísiel nákladov a veru spomenul aj 50 miliónov, čo bol ten zabudnutý sľub a potom už to malo podobu akcie, čo si svoju povinnosť splnila celkom bezozvyšku a malo to rýchly koniec! Ministerka Lubyová je našťastie persónou všeobecne dobre a spoľahlivo rozhľadenou aj informovanou – veru naozaj v podobe dokonalej, na rozdiel od jej predchodcu a necítil som sa byť neinformovaným, keď réžia ponúkla meno a funkciu tej neznámej mužskej persóny – vraj pán Kropil, čo tiež povedal voľačo celkom radostné a prehovoril som sa, že to bol celkom iste reprezentant tých rektorov a basta, takže koniec dobrý, všetko dobré! Všetko bude ako to byť má, ba aj s premiérovým dovetkom, že čo bude a koľko bude treba, aj v pokračovaní už v roku 2019, to vláda celkom samozrejme zvládne, lebo si nedá od nikoho rozkazovať a prisahám, všetko vyznelo presne v tej podobe, ako som nášho premiéra ešte verejne vystupovať nevidel a nepočul. A to bol aj koniec, málo dôstojný, ešte menej oficiálne presvedčivý, ale poviem to takto – ak to bude s naozaj dobrým koncom, svoj sľub si splním, splním do poslednej bodky!

Aká je budúcnosť prezidenta Kisku sa stalo hádankou

20.07.2018

Prognózy súvisiace so všetkým tým, čo sprevádza blížiaci sa koniec jeho výkonu prezidentskej funkcie SR s koncom jari 2019 eskalovali celkom neuveriteľne akurát potom, keď sa celkom jednoznačne viac »

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,576
Celková čítanosť: 2718830x
Priemerná čítanosť článkov: 1725x

Autor blogu

Kategórie