Založ si blog

No hádajte, dá sa im veriť, alebo radšej zabudnime. . .

Konfrontácia bývalého šéfa a majiteľa televíznej spoločnosti Markíza a veru aj ministra vlády Pavla Ruska, s bývalým šéfom banskobystrického podsvetia Mikulášom Černákom, pod dozorom vyšetrovateľov na Policajnom prezídiu v Bratislave bolo pripravovaná naozaj zodpovedne a dlhodobo, takpovediac najmenej mesiac a aby ste boli v obraze, príčinou jej reprízovania boli zásadné rozpory vo výpovediach týchto, takpovediac svedkov, lebo nič sa nedá robiť, naozaj v ničom sa nezhodli!

Nádej, že akurát voľačo z takejto záhady sa podarí predsa len odhaliť, alebo priamo vysvetliť je potom daná  majstrovstvom vyšetrovateľa, čo dokáže odhaliť a presne špecifikovať neistoty a zaváhania vo výpovedi podozrivých a z kontextu rozdielov a odlišností potom vydedukovať voľačo ako reálnu podstatu skúmanej udalosti, ale poviem to takto – aj keď to v tomto prípade posudzoval bývalý šéf policajných vyšetrovateľov Jaroslav Ivor, dnes profesor na Fakukte práva Paneurópskej vysokej školy, nič viac či menej, ako je subjektívny pocit z presvedčenia  z takejto udalosti naozaj nebude, žiadna zápisničná istota a už naozaj žiadny dôkaz to nebude! Ba ak smiem, tak vo chvíli, keď tento text vzniká je tu aj pokračovanie, lebo konfrontácia má svoje druhé kolo v repríze aj  s parťákom Mikuláša Černáka Milošom Kaštanom, čo bol naozaj voľačo ako jeho „pravá ruka“ a cez jeho opakované svedectvo všetkým pripomeniem, o čom teda tá kauza tak naozaj je!

Na doživotie odsúdený Mikuláš Černák, čo už naozaj dlhšie spolupracuje s rezortom spravodlivosti na objasnení všetkých zločinov, na ktorých mal podiel, z väzenia v Leopoldove, kde si svoj trest odpykáva oznámil, že Rusko plánoval svoju partnerku v kšefte – Sylviu Volzovú,  pre opakované nezhody najskôr donútiť vzdať sa svojho podielu v Markíze a po prepise ju dať aj zavraždiť – to za cenu vyplatených 20 miliónov korún  aj so zálohou, v hodnote polmilióna a práve svedok  Kaštan už svedčil, že to práve on tú hodnotu preddavku od Pavla Ruska osobne prevzal!

Nech je však slovenskej verejnosti celkom jasné, ako sa taká konfrontácia pripravovala, lebo kým Ćernáka a o deň neskôr aj Kaštana do Bratislavy z Leopoldova priviezla eskorta, Pavol Rusko v sprievode svojho obhajcu prišiel z vlastného domu a cítil sa byť takým sebaistým, že sa zastrájal položiť Černákovi otázku, vraj prečo si to všetko vymýšľa, kto ho na to navádza, čo z toho má, ba po dvoch hodinách zástupcom tlače oznámil, že vraj cítil, ako sa ten naozaj hanbí, lebo pravda bola taká, že to on sa mal o svoj život báť, lebo to Volzová sa ho chcela zbaviť a kto si tú situáciu nevie predstaviť do všetkých dôsledkov mohol trpieť dojmom, že to je voľačo ako tvrdenie bezúhonného občana!

Lenže pravda je celkom iná, Pavol Rusko je iba nedávne prepustený z vyšetrovačky do domáceho väzenia, na nohe má sledovací náramok, čo svojou anonymitou vzbudzuje zdanie, že je bezúhonnou persónou, ale pravda je celkom iná – bol pre zákon celkom rovnocenne podozrivým s Černákom, čo ho priviezli z tej najstráženejšej basy u nás a aj keď sa hral na nevinného, bolo to divadlo absolútne nepresvedčivé! Nech je všetkým u nás jasné, že bez vetra sa lístky naozaj nehýbu a čisté svedomie u takejto persóny nie je dané jej slovom, lebo opisované udalosti sú vždy celkom širokospektrálne, nič neostane iba tajomstvom pre jedných a obžalobou pre tých druhých, takže to všetko, na čo sme všetci zvedaví má jedinú podobu! Uvidíme, vyšetrovatelia rozhodnú, to, čomu sa povie zodpovednosť určia a bude súd a my sa až potom dozvieme, aká je pravda v tej podobe ozajtných príčin a dôvodov!

Nuž a aby to malo aj voľačo ako post scriptum, potom si nemôžem odpustiť akurát voľačo na tento spôsob škodoradosti voči tomu falošnému hráčovi Ruskovi, čo sa s neuveriteľnou naivitou odhlodlal položiť svedkovi Kaštanovi otázku, vraj prečo dvadsať rokov mlčal, prečo ani len v náznaku nepovedal na margo tej strašidelnosti o objednávke vraždy Volzovej aspoň voľačo, čo ja viem, voľajakú nezáväznú klebetu, ale celkom bez zábran o tom hovorí akurát teraz a ja mu to teda prezradím!

Hovorí sa tomu racionálne myslenie, logika vecí, vypočítavosť, poučenie sa, nádej polepšiť si v reálnom žití danej chvíle a je to voľačo spoľahlivo známe už zo správania sa toho dávneho bossa zločinu Černáka, lebo čo sa dá robiť – všetky tie konfliky so zákonom čo prežil sa stali jeho definitívou poučenia. Ak je pri svojom úhrnnom treste vďačný za všetko, čo ho zjednoduší, ovplyvní pozitívne – napríklad veci klasifikované „naostro“ dokáže zázračne premeniť s výhradou v podobe podmienka, čo môže prerásť až do fantázie, že ako senior už môže byť zasa pánom seba samého a potom naozaj nie je nič zázračné, ak sa za pravdu svojich hriechov už naozaj nehanbí a radšej veru spomína, lebo odmena je viac ako len nádej, je to paragraf zásluh!!! A to je presne to, čoho sa Rusko nikdy nedočká, všetko v jeho réžii dokonané, alebo čo i len iba vymyslené je presne to, k čomu sa priznať nesmie a nemôže, lebo ináč by už ten bezpečnostný náramok na nohe bol zbytočnosťou, to už by ho súd odpratal akurát tam, odkiaľ sa polepšený zloduch, viac ako šťastný, zaslúžene chystá čím skôr vypadnúť! Pochopiteľne – celkom zaslúžene a som si istý, že to pochopíte do poslednej bodky toho, čo ste si dnes prečítali…

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kg jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574300x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie