Založ si blog

V komunálnych voľbách už je na svete podpísaná dohoda

Bolo to svojim spôsobom celkom zvláštne rokovanie ináč naozaj si blízkych politických strán, lebo odveké partnerstvo SaS a OĽaNO sa síce rodilo takmer permanentne, ale dohoda spoločného vstupu do jesenných komunálych volieb, potvrdená podpisom, nie a nie stať sa realitou a tak sa rokovanie v parlamente, o podozrivom nákupe zbraní pre rezort obrany napokon stalo dejiskom voľačoho celkom prekvapujúceho! Minister Gajdoš a jeho podporovatelia si hlásali „svoju pravdu“, rovnakou menou boli aj tvrdenia širokej opozície, čo vylučovalo voľačo ako cestičku k riešeniu viac ako miliardovej investície, ale len si to predstavte, ako keby s úmyslom predsa len dosiahnuť voľačo ako pokrok, Sulík a Matovič pripravený dokument o spolupráci v jesenných komunálnych voľbách prekvapujúco podpísali akurát pri tejto, skôr smutnej, než nádej sľubujúcej príležitosti!  Bolo to voľačo naozaj mimoriadne, v tom mimoriadnom dianí spojenom so štartom ZOH a vyhlásením chrípkovej epidémie u nás to naozaj stratilo svoju významnosť celkom prirodzene, ale takpovediac pre istotu sa záznam tejto produkcie v spravodajstve vysielal v podobe dupľovanej – pri jednom mikrofóne Sulík s Matovičom, pri druhom Remišová s Galkom a ak mám hádať, prečo tá duplicita, tak pre istotu, lebo podľa Boha pravdy je Matovič šéfom OĽaNO už iba v utajení a bolo by márnym rizikom dať sa spochybňovať!

Ale nech, hovorí sa, bolo to očakávané spojenectvo, história to podopiera dostatočne presvedčivo a aj výsledky ostatných župných volieb Slovensku zdokumentovali úspešnosť opozičného voliča a dosť prekvapujúco sa pozvánka do volieb predstavila ešte adresnejšie, než si to veru kto predstavoval! Pre SaS a OĽaNO bude vítaným partnerom do volieb každý, s výnimkou Smeru a kotlebovcov a pochopiteľne, prednosť majú všetci tí s prívlastkom opozícia, ale nech je jasné, že dobrým kandidátom do čela miestnych samospráv bude každý občan s dôverou voličskej väčšiny a v mnohých lokalitách už sa naozaj hovorilo o favoritoch v tejto voľbe. Vôbec nie prekvapujúco sa kandidát na primátorský post v Bratislave neuvádzal, dohoda je však daná rozhodnutím, že to bude nominant OľaNO, s čím SaS súhlasil a Sulík to veru podporil aj oznamom, že už osobne spolupracuje nielen s KDH, ale aj s Borisom Kollárom zo Sme rodina a ako klebietky sa dali počuť známe mená z našej súčasnosti, ale poviem pravdu, boli to všeobecne známe mená osobností z regiónov, čo sú garantami správnych rozhodnutí a podľa mňa to všetko bude mať napokon dobré odporúčania. Oficiálne meno nepovedal naozaj nikto, ba ani len Matovič, čo je garantom primátorskych volieb v Bratislave, to iba zo zákulisia sa ozývalo meno Ján Budaj, Gábor Grendel, Jana Čahojová, ale bude skutočne serióznejšie nič nikomu nevnucovať a návh  kandidatúry  treba ponechať na dohodu partnerov, lebo v jednote je naozaj sila to už má tento národ spoľahlivo overené!

Možno sa vám to bude zdať priveľmi opatrné, výsledky krajských volieb boli pre opozičné politické  strany takmer triumfom a očakávania tých komunálnych v novembri ponúkajú takmer rovnaké predpoklady, ale pochopte, to najhlavnejšie pre Slovensko príde až v roku 2020, keď sa v parlamentných voľbách definitívne rozhodne, na koho bedrách bude zodpovednosť za správu celej krajiny a v kontexte s touto zodpovednosťou sa nesmie nič stať voľajakým nezodpovedným dobrodružstvom, lebo akurát budúca správa Slovenska prinesie verdikt, čo sa bude dať nazvať definitíva konca súčasnej vládnej koalície…

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kg jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574302x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie