Založ si blog

V komunálnych voľbách už je na svete podpísaná dohoda

Bolo to svojim spôsobom celkom zvláštne rokovanie ináč naozaj si blízkych politických strán, lebo odveké partnerstvo SaS a OĽaNO sa síce rodilo takmer permanentne, ale dohoda spoločného vstupu do jesenných komunálych volieb, potvrdená podpisom, nie a nie stať sa realitou a tak sa rokovanie v parlamente, o podozrivom nákupe zbraní pre rezort obrany napokon stalo dejiskom voľačoho celkom prekvapujúceho! Minister Gajdoš a jeho podporovatelia si hlásali „svoju pravdu“, rovnakou menou boli aj tvrdenia širokej opozície, čo vylučovalo voľačo ako cestičku k riešeniu viac ako miliardovej investície, ale len si to predstavte, ako keby s úmyslom predsa len dosiahnuť voľačo ako pokrok, Sulík a Matovič pripravený dokument o spolupráci v jesenných komunálnych voľbách prekvapujúco podpísali akurát pri tejto, skôr smutnej, než nádej sľubujúcej príležitosti!  Bolo to voľačo naozaj mimoriadne, v tom mimoriadnom dianí spojenom so štartom ZOH a vyhlásením chrípkovej epidémie u nás to naozaj stratilo svoju významnosť celkom prirodzene, ale takpovediac pre istotu sa záznam tejto produkcie v spravodajstve vysielal v podobe dupľovanej – pri jednom mikrofóne Sulík s Matovičom, pri druhom Remišová s Galkom a ak mám hádať, prečo tá duplicita, tak pre istotu, lebo podľa Boha pravdy je Matovič šéfom OĽaNO už iba v utajení a bolo by márnym rizikom dať sa spochybňovať!

Ale nech, hovorí sa, bolo to očakávané spojenectvo, história to podopiera dostatočne presvedčivo a aj výsledky ostatných župných volieb Slovensku zdokumentovali úspešnosť opozičného voliča a dosť prekvapujúco sa pozvánka do volieb predstavila ešte adresnejšie, než si to veru kto predstavoval! Pre SaS a OĽaNO bude vítaným partnerom do volieb každý, s výnimkou Smeru a kotlebovcov a pochopiteľne, prednosť majú všetci tí s prívlastkom opozícia, ale nech je jasné, že dobrým kandidátom do čela miestnych samospráv bude každý občan s dôverou voličskej väčšiny a v mnohých lokalitách už sa naozaj hovorilo o favoritoch v tejto voľbe. Vôbec nie prekvapujúco sa kandidát na primátorský post v Bratislave neuvádzal, dohoda je však daná rozhodnutím, že to bude nominant OľaNO, s čím SaS súhlasil a Sulík to veru podporil aj oznamom, že už osobne spolupracuje nielen s KDH, ale aj s Borisom Kollárom zo Sme rodina a ako klebietky sa dali počuť známe mená z našej súčasnosti, ale poviem pravdu, boli to všeobecne známe mená osobností z regiónov, čo sú garantami správnych rozhodnutí a podľa mňa to všetko bude mať napokon dobré odporúčania. Oficiálne meno nepovedal naozaj nikto, ba ani len Matovič, čo je garantom primátorskych volieb v Bratislave, to iba zo zákulisia sa ozývalo meno Ján Budaj, Gábor Grendel, Jana Čahojová, ale bude skutočne serióznejšie nič nikomu nevnucovať a návh  kandidatúry  treba ponechať na dohodu partnerov, lebo v jednote je naozaj sila to už má tento národ spoľahlivo overené!

Možno sa vám to bude zdať priveľmi opatrné, výsledky krajských volieb boli pre opozičné politické  strany takmer triumfom a očakávania tých komunálnych v novembri ponúkajú takmer rovnaké predpoklady, ale pochopte, to najhlavnejšie pre Slovensko príde až v roku 2020, keď sa v parlamentných voľbách definitívne rozhodne, na koho bedrách bude zodpovednosť za správu celej krajiny a v kontexte s touto zodpovednosťou sa nesmie nič stať voľajakým nezodpovedným dobrodružstvom, lebo akurát budúca správa Slovenska prinesie verdikt, čo sa bude dať nazvať definitíva konca súčasnej vládnej koalície…

Hľa, zodpovednosť môže byť taká a aj onaká!

16.01.2019

Táto informácia je voľačo neuveriteľne dôležité, lebo verejnosti celkom jednoznačne pripomína jeden z najväčších úspechov polície, akým sa mohla pochváliť v svojej súčasnej podobe, viac »

Takéto diplomatické sústo doteraz nezvládol nikto, čo to spraví s nami?

15.01.2019

Keď sa 1. január roka 2019 stal dátumom vstupu Slovenskej republiky, teda predovšetkým jej diplomatickej sféry v oblasti medzinárodnej politiky namiesto povinností Talianska v OBSE, čo je organizácia viac »

Nuž inú možnosť som nemal, iba sa dnes predviesť na portáli ešte raz!

14.01.2019

Tá prvá príčina je daná oznamom podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča pre verejnosť SR, že „silno zvažuje kandidatúru na prezidenta“, čo mu verejne prezentovanou ponukou adresoval viac »

výbuch, sýria, izrael

Irán ani napriek hrozbám Izraela nestiahne vojakov zo Sýrie

16.01.2019 14:59

Izraelský premiér pohrozil, že izraelské jednotky budú na iránskych vojakov útočiť dovtedy, kým zo Sýrie neodídu.

Šufliarsky

Šufliarsky nevylúčil úniky informácií z GP, jeho popravu si mohol objednať aj Kočner

16.01.2019 14:27, aktualizované: 14:53

Prvý námestník generálneho prokurátora Šufliarsky informoval o prípade, v ktorom vystupuje ako poškodený. Mala sa pripravovať fyzická jeho likvidácia.

Británia, EÚ, brexit,

VIDEOKOMENTÁR: Riziko tvrdého brexitu je veľké

16.01.2019 14:24

Prehra premiérky Theresy Mayovej dostala členské krajiny únie do chaosu. Riešenie je v rukách Británie, tvrdí komentátor denníka Pravda Andrej Matišák.

Eurotunnel, Calais, Lamanšský prieliv

Na brexit bez dohody sa pripravuje aj Eurotunnel

16.01.2019 14:11

Spoločnosť Eurotunnel, ktorá prevádzkuje železničné spojenie pod kanálom La Manche, podniká kroky, aby sa tvrdý brexit neodrazil na prevádzke.