Založ si blog

Zvedavosť národa v podobe lásky a nedôvery. . .

Som celkom normálny občan, ak sa dá s patričným nadhľadom takto charakterizovať „vekom pokročilý senior“, bez viditeľných problémov udržiavajúci spôsob a pravidlá spoločenského života občianskej väčšiny tak, aby ho jeho okolie a predovšetkým spoločenské normy všetkému dominujúce akceptovali ako bezúhonnú persónu a aby som to naozaj nemal až také celkom jednoduché, presne túto svoju osobnú záľubu a potrebu – svoje úvahy a postrehy v podobe verejnej písomnej ponuky adresovanej verejnosti – som vždy využíval ako lakmusový papierik, čo prezrádza, ako som na tom v kontexte s názormi svojich spoluobčanov. Vôbec sa nebudem škriepiť s tými, čo sa celkom spoľahlivo postavia vždy tam, kde je jednota názoru a sily dominujúca riadeniu spoločenstva, je to celkom jednoduché akceptovanie pohodlných životných noriem s prívlastkom „mať pokoj svätý“, ale na druhej strane to z ináč slobodného občana, čo sa môže prezentovať osobitosťou mať rád, či priamo milovať a obdivovať presne to z ponuky svetských interesov a chúťok, čo mu v každom ohľade pasujú a vyhovujú, robiť „závisláka“ a nič sa nedá robiť, akurát to ho ako „fajnšmekra, gurmána, milovníka a slobodomyseľného občana“ celkom degraduje!

Nuž taký teda naozaj nie som, to čo mám rád a obdivujem, to spoľahlivo priznávam a výnimkou potom nie je ani osobný vzťah k tým osobnostiam v našej spoločnosti, čo dostali prívlastok politici v jej vedení a v tej chvíli už je to celkom konfrontačné priznanie, lebo realita súčasnej spoločnosti je zásadne v podobe názorovej nejednotnosti – ak už ináč nie, tak v príslušnosti k tým, čo koalične vládnu a opozične s nimi nesúhlasia je to celkom jasné a preukazné!

Teda aspoň  pre mňa viac ako spoľahlivo, lebo štatistické prieskumy voličskej podpory pre tých, čo sú v realite tejto chvíle určujúce svojimi výsledkami mi dávajú jednoznačne pocit spoľahlivosti vlastných dedukcií, lebo kým môj favorit súperenia o voličskú podporu –prezident Andrej Kiska, je v prieskumoch verejnej mienky na čele s podporou 52,6% odovzdaných hlasov, jeho konkurenti, v poradí Andrej Danko, 33,2% a Béla Bugár 31% už výrazne zaostávajú  a teraz pozor, ten najozajstnejší súper o voličskú podporu, premiér koaličnej vlády Robert Fico je v tom rebríčku až na šiestej priečke s údajom iba 29,5% podpory voličov a pred ním sú celkom spoľahlivo voliči Sulíka zo SaS a Kollára zo Sme rodina, z tábora opozičnej politiky, čo je voľačo štatisticky celkom preukazné! Vraj koalícia, vraj jednota – predovšetkým názorov a postojov a považujem za nevyhnutné, aby sa meditovanie na túto tému ponechalo koaličným odborníkom, teda s odpustením, priamo expertom, lebo vysvetliť príčiny tých paradoxov vo výsledkoch verejnej občianskej podpory naozaj nie je nič jednoduché!

A aby som to neopisoval iba v podobe občianskej podpory, tak táto podoba prieskumu verejnej mienky si dala záležať aj na štatistických údajoch v podobe negatívnych výsledkov a tam je to veru ešte preukaznejšie v kontexte s údajmi verejného presvedčenia o „kvalitách premiéra“, tam je jediným konkurenčne dôstojným súperom toho najhoršieho v podobe Matovič – 70% nedôvery voličov, s výsledkom 67,7% a ruku na srdce, je to voľačo až neuveriteľne preukazné v tej štatistike nedôveryhodnosti politika pri priamom výkon moci a pochybujem, že si to Slovensko celkom spoľahlivo neuvedomí ako voľačo hodné zapamätania si!

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kg jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574304x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie