Založ si blog

Zvedavosť národa v podobe lásky a nedôvery. . .

Som celkom normálny občan, ak sa dá s patričným nadhľadom takto charakterizovať „vekom pokročilý senior“, bez viditeľných problémov udržiavajúci spôsob a pravidlá spoločenského života občianskej väčšiny tak, aby ho jeho okolie a predovšetkým spoločenské normy všetkému dominujúce akceptovali ako bezúhonnú persónu a aby som to naozaj nemal až také celkom jednoduché, presne túto svoju osobnú záľubu a potrebu – svoje úvahy a postrehy v podobe verejnej písomnej ponuky adresovanej verejnosti – som vždy využíval ako lakmusový papierik, čo prezrádza, ako som na tom v kontexte s názormi svojich spoluobčanov. Vôbec sa nebudem škriepiť s tými, čo sa celkom spoľahlivo postavia vždy tam, kde je jednota názoru a sily dominujúca riadeniu spoločenstva, je to celkom jednoduché akceptovanie pohodlných životných noriem s prívlastkom „mať pokoj svätý“, ale na druhej strane to z ináč slobodného občana, čo sa môže prezentovať osobitosťou mať rád, či priamo milovať a obdivovať presne to z ponuky svetských interesov a chúťok, čo mu v každom ohľade pasujú a vyhovujú, robiť „závisláka“ a nič sa nedá robiť, akurát to ho ako „fajnšmekra, gurmána, milovníka a slobodomyseľného občana“ celkom degraduje!

Nuž taký teda naozaj nie som, to čo mám rád a obdivujem, to spoľahlivo priznávam a výnimkou potom nie je ani osobný vzťah k tým osobnostiam v našej spoločnosti, čo dostali prívlastok politici v jej vedení a v tej chvíli už je to celkom konfrontačné priznanie, lebo realita súčasnej spoločnosti je zásadne v podobe názorovej nejednotnosti – ak už ináč nie, tak v príslušnosti k tým, čo koalične vládnu a opozične s nimi nesúhlasia je to celkom jasné a preukazné!

Teda aspoň  pre mňa viac ako spoľahlivo, lebo štatistické prieskumy voličskej podpory pre tých, čo sú v realite tejto chvíle určujúce svojimi výsledkami mi dávajú jednoznačne pocit spoľahlivosti vlastných dedukcií, lebo kým môj favorit súperenia o voličskú podporu –prezident Andrej Kiska, je v prieskumoch verejnej mienky na čele s podporou 52,6% odovzdaných hlasov, jeho konkurenti, v poradí Andrej Danko, 33,2% a Béla Bugár 31% už výrazne zaostávajú  a teraz pozor, ten najozajstnejší súper o voličskú podporu, premiér koaličnej vlády Robert Fico je v tom rebríčku až na šiestej priečke s údajom iba 29,5% podpory voličov a pred ním sú celkom spoľahlivo voliči Sulíka zo SaS a Kollára zo Sme rodina, z tábora opozičnej politiky, čo je voľačo štatisticky celkom preukazné! Vraj koalícia, vraj jednota – predovšetkým názorov a postojov a považujem za nevyhnutné, aby sa meditovanie na túto tému ponechalo koaličným odborníkom, teda s odpustením, priamo expertom, lebo vysvetliť príčiny tých paradoxov vo výsledkoch verejnej občianskej podpory naozaj nie je nič jednoduché!

A aby som to neopisoval iba v podobe občianskej podpory, tak táto podoba prieskumu verejnej mienky si dala záležať aj na štatistických údajoch v podobe negatívnych výsledkov a tam je to veru ešte preukaznejšie v kontexte s údajmi verejného presvedčenia o „kvalitách premiéra“, tam je jediným konkurenčne dôstojným súperom toho najhoršieho v podobe Matovič – 70% nedôvery voličov, s výsledkom 67,7% a ruku na srdce, je to voľačo až neuveriteľne preukazné v tej štatistike nedôveryhodnosti politika pri priamom výkon moci a pochybujem, že si to Slovensko celkom spoľahlivo neuvedomí ako voľačo hodné zapamätania si!

Hľa, zodpovednosť môže byť taká a aj onaká!

16.01.2019

Táto informácia je voľačo neuveriteľne dôležité, lebo verejnosti celkom jednoznačne pripomína jeden z najväčších úspechov polície, akým sa mohla pochváliť v svojej súčasnej podobe, viac »

Takéto diplomatické sústo doteraz nezvládol nikto, čo to spraví s nami?

15.01.2019

Keď sa 1. január roka 2019 stal dátumom vstupu Slovenskej republiky, teda predovšetkým jej diplomatickej sféry v oblasti medzinárodnej politiky namiesto povinností Talianska v OBSE, čo je organizácia viac »

Nuž inú možnosť som nemal, iba sa dnes predviesť na portáli ešte raz!

14.01.2019

Tá prvá príčina je daná oznamom podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča pre verejnosť SR, že „silno zvažuje kandidatúru na prezidenta“, čo mu verejne prezentovanou ponukou adresoval viac »

výbuch, sýria, izrael

Irán ani napriek hrozbám Izraela nestiahne vojakov zo Sýrie

16.01.2019 14:59

Izraelský premiér pohrozil, že izraelské jednotky budú na iránskych vojakov útočiť dovtedy, kým zo Sýrie neodídu.

Šufliarsky

Šufliarsky nevylúčil úniky informácií z GP, jeho popravu si mohol objednať aj Kočner

16.01.2019 14:27, aktualizované: 14:53

Prvý námestník generálneho prokurátora Šufliarsky informoval o prípade, v ktorom vystupuje ako poškodený. Mala sa pripravovať jeho fyzická likvidácia.

Británia, EÚ, brexit,

VIDEOKOMENTÁR: Riziko tvrdého brexitu je veľké

16.01.2019 14:24

Prehra premiérky Theresy Mayovej dostala členské krajiny únie do chaosu. Riešenie je v rukách Británie, tvrdí komentátor denníka Pravda Andrej Matišák.

Eurotunnel, Calais, Lamanšský prieliv

Na brexit bez dohody sa pripravuje aj Eurotunnel

16.01.2019 14:11

Spoločnosť Eurotunnel, ktorá prevádzkuje železničné spojenie pod kanálom La Manche, podniká kroky, aby sa tvrdý brexit neodrazil na prevádzke.