Založ si blog

O 5 minút dvanásť som si k sledovaniu zvolil dobrovoľne

A keby len to, veru aj archívne zaznamenal, v priebehu nasledujúcich minút plynutia poobedňajšej pohody v tých „materiáloch celkom nedočkavo aj listoval“ a celkom spoľahlivo som sa presvedčil, že nič odkladať nebudem, čo som videl a počul si zaslúži  osobnú reakciu na portáli celkom neodkladne, lebo uznajte, konfrontácia poslankyne SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej s ministrom vnútra Kaliňákom, podpredsedom vlády a podprededom strany SMER tiež v jednej osobe bolo naozaj dávno nevídaným spravodajským počinom v priamom prenose – bolo to preukazne celkom mimoriadne, čo ma donútilo nič neodkladať na zajtra!

Strohé štúdio RTVS, osobnosť moderátora Strižinca, čo si svoje na takejto dôležitej stoličke naozaj presvedčivo odskákal v období viac ako len zvláštnom a tým nemyslím iba domácu atmosféru,ale predovšetkým tú v spoločnosti  a jeho doplnkami pri okrúhlom stole sa stala akože pohodlne a pokojne sediaca Lucia Ďuriš Nicholsonová a zdanlivo dominantne sa tváriaci Robert Kaliňák a predmetom toho ťaháka televízneho spravodajstva bola pochopiteľne kauza vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Márie Kušnírovej a ako solídnemu znalcovi prirodzených ľudských reakcií mi bolo od prvej chvíle celkom jasné, že pravda slov,  ktorou to opisujem, je čistá ilúzia, napätie pred kamerami sa dalo krájať a bol som pripravený naozaj na všetko, čo sa mohlo, aj v priamom prenose, až neobvyklého stať! Viete, poslankyňa z opozičného sveta je pre vládnuceho mocnára krehkou súperkou – to je históriou celkom overená pravda, ale NAPOKON TO BOLO CELKOM INÁČ!

Dá sa povedať, že moderátor Strižinec svoju neľahkú úlohu zvládol, nebudem tvrdiť, že celkom samozrejme a bez zádrhelov, ale spoľahlivo nazaj so cťou a prvým prudko reagujúcim členom tejto zostavy sa stal temperamentný a ak mi odpustíte eufemizmus, k stene pravdy mocne pritláčaný Kaliňák, čo pod tlakom narastajúcej nervozity z množiacich sa obvninení od Nicholsonovej jej začal skákať do reči, s postupom času sa rovnako presadil aj voči moderátorovi a celkom prirodzene to v závere relácie bolo ako s nedisciplinovanými školákmi – dobrá výchova prestala mať prednosť!

Aby bolo jasné, Kaliňák svoju misiu odštartoval s prevahou, oznámil nám aj svojim partnerom v štúdiu, že na výzvu, čo Smeru verejne adresoval Bugár, ináč koaličný partner  jeho strany odpovie vraj v čase, ako to zadefinoval predseda  Mostu – Híd a pre istotu vám všetkým pripomeniem, že jej obsahom bola požiadavka akurát jeho odvolania z vlády a veru aj to, že ten avizovaný časový údaj bol voľačím až celkom smiešnym a možno práve preto potom Nicholsonová argumentačne pritvrdila. Uviedla, že minister na svojom poste zotrváva nie preto, aby zločiny vyšetroval, ale z dôvodov, aby ich zahladzoval a finálnou bodkou jej kvázy obžaloby bola jej vyslovená istota – že podľa nej Robert Kaliňák vo vláde definitívne skončil!

Nuž a potom to vypuklo v plnej sile konfliktu, Kaliňák vyrukoval s oznamom, že vláda Ivety Radičovej, v ktorej bola aj Nicholsonová, vraj vrátila talianskym firmám na východe republiky takmer 10 miliónov na vratkách z DPH, čo samozrejme tá odmietla ako klamstvo a neváhala postup vyšetrovateľov pred zadržaním podozrivých mafiánov po nevysvetliteľnom časovom odklade označiť za podozrivý a podľa informácií od viceprezidenta policajného zboru  to bolo celkom opodstatnené, ale Kaliňák to poprel vari až s krikom a rovnako tak aj podozrenia Nicholsonovej, že šéf NAKA Krajmer, mimochodom tiež Róbert, bol na mieste činu aj napriek tomu, že to v žiadnom prípade nespadá do jeho kompetencie a ak smiem, tak sa vrátim k tej zmienke o krstnom mene tohto strážcu našej bezpečnosti.

Je to odbočka iba zdanlivo nepresvedčivá či mätúca, naopak, je v mnohom absolútne preukazná a už niekoľkokrát som jej významovú hodnotu v hodnotení udalostí podmienených živými bytosťami využil a je založená na psychologickom význame mien živých osobností na dejinné udalosti a v tej francúzskej odbornej literatúre nájdete celkom prirodzene údaj, alebo presnejšie tvrdenie, že mužské meno Robert je symbolom zla v tej najpresvedčivej podobe v histórii i jej záznamoch a neodpustil by som si fakt, že som by to práve tu a teraz zasa všetkým nepripomenul!

Ale vrátim sa do tej RTVS a pripomeniem vám všetkým ešte voľačo, čo síce do merita problémov tam dominantných vôbec nepatrilo, ale ako voľajaká diskreditácia opozičného politika bola vraj vhodná preukázať, že novinárom sa vyhrážajú nielen ľavicoví politici, ako napríklad premiér, ale veru aj pravicový Matovič a pustil nahrávku, čo to mala dokázať. Nuž neveľmi mu to vyšlo, tie vyhrážky boli adresované neoficiálnemu kandidátovi na post prezidenta Daňovi, ešte v piatok, je verejne známe, že je to exotická osobnosť, čo chodí s neustále pripravenou kamerou na hlave, aby mal dôkazy na všetko a na Matoviča útočil slovami, vraj  vy ste zabili Kuciaka, vy ste ho dali zabiť a keď už toho bolo priveľa a ten človiečik ho neustále prenasledoval, tak sa naozaj slovne aj bránil! To viete, bolo to na verejnej prezentácii a je na to svedkov aj na rozdávanie, takže si veru Kaliňák vôbec nepomohol, skôr naopak…

Nuž a aby som dal predsa len slovo moderátorovi relácie Strižincovi aj na tomto portáli pripomeniem vám všetkým slová, s ktorými sa s nami  lúčil. Nuž teda tak, túto reláciu si teda budeme naozaj dlho a dôkladne pamätať… a pri všetkej skromnosti a pokore mal pravdu!

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

„Byť v rokoch“ nie je žiadna patália. . .

14.12.2018

Štatistiky, vlastne o všetkom, sa v krajinách spoločenstva EÚ stali materiálom používaným celkom samozrejme a s dôverou a tak som s pocitom vnútornej pohody akceptoval aj tú ich podobu, čo viac »

Poučenie by malo byť vždy korektné a spoľahlivé. . .

14.12.2018

Moju úvahu o nákupe amerických stíhačiek F – 16, čo sa pôvodne nemali nakupovať, lebo ministerstvo obrany a jeho šéf Gajdoš si ten nákup vymyslelo a veru aj uskutočnilo výhradne vo vlastnej viac »

Mohammad Džavád Zaríf

Minister Zaríf znova odmieta obvinenia USA, že je Irán hrozbou pre Blízky východ

15.12.2018 08:34

Obavy medzinárodného spoločenstva naďalej vyvoláva program rozvoja balistických striel v Iráne.

marcel, rodina, vlak

Rodičia bojovali o syna, na liečbu dali všetko

15.12.2018 08:00

Smrť si poňho prišla príliš skoro, chlapec sotva dospel, mal 18 rokov.

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?