Založ si blog

Vyhlásenie premiéra Fica k aktuálnej politickej situácii u nás

Dnes, v pondelok 5.marca 2018, o 15. hodine na TA3 som naozaj nemohol a veru ani nechcel vynechať zo svojho programu avizované vyhlásenie premiéra Fica k aktuálnej situácii u nás, lebo ak už nič iné, udalosti z víkendu boli pre všetko u nás očakávané naozaj dominantné a verejné vyhlásenie pána prezidenta Kisku, v tej najjednoduchšej podobe jeho znenia, že našou povinnosťou je v kontexte s vládou štátu, alebo dôkladná prestavba kabinetu, alebo predčasné parlamentné voľby a tak akosi v dozvukoch aj reportáž z abdikácie ministra kultúry Maďariča do rúk pána prezidenta a jeho celkom dobrovoľná spoveď novinárom po tejto pokojnej a dôstojnej udalosti práve v koncepte  s tým dianím, čo som uviedol v titulku. Odstupujúci minister, člen strany Smer v nej uviedol, že slová pána prezidenta považuje za voľačo v tejto krajine prirodzené a opodstatnené, prezidentov návrh si ako občan osvojil a to viete, bol som v očakávaní, s čím a ako sa s takýmto voľačím pokoná premiér a predseda Smeru. Lebo ako iste dobre viete, už v nedeľu, keď sme popoludní krátke, ale neuveriteľne presné prezidentove slová prijali práve pre ich adresnosť a jednoznačnosť ako voľačo také, čo krajine celkom iste pomôže a uľahčí vyšetrovanie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej, lebo ako všetci u nás vieme, že kontakty členov vládnej strany Smer a jej priamych funkcionárov vo vládnom kabinete s  podnikateľmi z Talianska, podozrivými z členstva v mafii – mimochodom dávno potvrdených správami z talianskej polície, čo si naši zodpovední funkcionári vôbec nevšimli, akurát Ficovu vládu robí nedôveryhodnou, čoho dôkazom veru bola aj Maďaričova abdikácia, lebo naozaj nie je jednoduché vedome slúžiť voľačomu, čo je v permanentom podozrení z podpory a krytia podvodu!

Ktohovie, či priamo preto sa avizované vystúpenie premiéra neposúvalo v čase až po 16. hodine, či práve preto, že ho povinne predniesol a potom otázkam podráždených novinárov jednoducho iba utiekol s tým voľajako tiež nesúvisí, lebo aj keď podľa vlastných slov dnes hovoril zo srdca a že z nedele na pondelok oka nezažmúril a na vine sú vraj prezidentove slová hodnotiace našu realitu a ak som si myslel, že hovorí o rekonštrukcii vládneho kabinetu, či o mimoriadnych voľbách, neuveriteľne som sa mýlil! Vyviedol nás z omylu tvrdením, že prezident Kiska vraj tvrdil, že vražda tých dvoch mladých ľudí, ktoré nás všetkých neuveriteľne zarmútili a znepokojili ho vraj vôbec nezaujíma, z akého to bolo dôvodu, či príčiny, jeho vraj voľačo ako adresne určený  motív nezaujíma, on vraj tvrdí, že nech to bol motív akýkoľvek, lebo u nás je v ponuke naozaj iba zlo, hoci ešte pred dvomi týždňami  na aktíve k našim vzťahom k EÚ  tvrdil, aká sme slušná krajina, slušných ľudí a tu, z ničoho nič taká krutosť!

Teda poviem vám, bola to reč neuveriteľne vypointovaná, svojim spôsobom aj natrénovaná, ba dramaticky aj „nastajlovaná“a to som ešte nevedel, že to hlavné ešte len príde! Slovensko a veru aj celý svet vie, že to, čo v nedeľu prezident Kiska čítal, ako svoje osobné vyjadrenie, premiér Fico označil za produkt importovaný z cudziny a dnes nám to priblížil opísaním príbehu z pobytu prezidenta Kisku v USA, z 20. septembra 2017, priamo v NY, na 5.Avenue, kde sa stretol s Georgeom Sorosom a na toto stretnutie išiel celkom sám!

Bolo to dramatické a neuveriteľne tajnôstkársky vypovedané dobrodružstvo, lebo Soros je samozrejme svetoobčan s pochybnou povesťou a ak budete v tomto príbehu hľadať pokračovanie naozaj až do dneška, Fico nám ho ponúkol!

Po tom, čo sa udialo po vražde novinára je to pokus o totálnu destabilizáciu  našej krajiny, prezident sa jasne postavil na stranu opozície, vyhlásil, že tu treba urobiť voľajaký prevrat a my vraj takého prezidenta, čo hovorí o rekonštrukcii vlády a mimoriadnych voľbách naozaj nepotrebujeme, lebo my vládu máme, legitímnu, zvolenú vo voľbách, ktorá si všetky vzniknuté problémy vyrieši interným rokovaním  a všetko si vyrieši celkom sama!

Auditórium zabúrilo, to viete, atmosféra čo vnikla po takomto svojskom vystúpení, čo má nielen podobu, ale veru aj preukazný charakter voľačoho, ako vyhlásenie  vojny sa nič iné nečakalo, ale premiér Fico naozaj bez hanby a dôstojnosti zbabelo utiekol! Nič nebudem komentovať, na to celkom iste voľačo ako prijateľný komentár nikto a nikdy  vôbec nenájde, je to naozaj voľačo ako obvinenie prezidenta z vlastizrady a ak ho nemajú už práve v tejto chvíli aj zadržať a začať vyšetrovať nech som prvým, čo ho ospravedlňuje, lebo celkom iste iba podľahol tlaku negatívnych okolností, stratil súdnosť a podľahol ilúziám, takže správne bude premiéra poľutovať a začať ho liečiť, lebo ľudia sú už naozaj v tých najzložitejších chvíľkach  svojho života zraniteľní a je povinnosťou spoločnosti im pomáhať.

A nebojte sa, všetko bude mať dobré konce, veď všetko už má v talóne voľačo ako dobre pripravený scenár zaručujúci správne putovanie k cieľu a ešte niečo, pevne verím, že nikto z tých jeho, až slepecky verných, nepodľahne žiadnym chiméram voľajakej vernosti až za roh a vezme si za dobré životné krédo akurát to, čo k tejto problematike povedal po svojej osobnej abdikácii na post ministra vlády Marek Maďarič, priateľ a politický súputník premiéra Fica, priamo novinárom – o slovách a radách pána prezidenta nepochybujem, akurát v takej podobe sa všetko u nás vyreši v pohode, pokoji a s dobrým koncom…

Partnerstvo v tejto vládnej koalícii je voľačo ako podvod. . .

19.07.2018

Nebudem v ničom extra originálnym, skôr naopak, iba celkom racionálnym, ale spoluvládnutie politických strán Smer, SNS a Most – Híd, ak vedome zabudneme na toho štvrtého partnera, čo už je viac »

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Extrémy v sfére vzdelávania detí strašia, musíme byť naozaj múdrejším národom!

17.07.2018

Budem zodpovedným v každom ohľade naozaj všetkého, čo som sa rozhodol opísať v svojej reakcii na udalosti v svete vzdelávania, lebo s výnimkou času po anexii ČSSR armádami Varšavskej zmluvy, viac »

Trump

Fínsky expert: Trump a Putin chcú oslabiť EÚ

19.07.2018 13:00

"Ak chce Trump skutočne lepšie vzťahy s Moskvou, robí veľa preto, aby to kazil,“ zhodnotil summit v Helsinkách bezpečnostný expert Charly Salonius-Pasternak.

Univerzitná nemocnica v Martine

Najlepšia nemocnica na Slovensku je podľa mamičiek v Martine

19.07.2018 12:35

V hodnotení expertov najlepšie obstáli Fakultná nemocnica v Trenčíne, Univerzitná nemocnica v Martine a Univerzitná nemocnica Bratislava Antolská.

Líbya, migranti

Líbyjská pobrežná stráž zastavila východne od Tripolisu gumenný čln so 156 migrantmi

19.07.2018 12:17

Celkovo 156 migrantov plaviacich sa na gumenom člne zadržala líbyjská pobrežná stráž pri pobreží východne od metropole Tripolis.

MIDI autobusy, MHD, DPB, Bratislava, Milan Ftáčnik, Ľubomír Belfi

V Bratislave chýbajú vodiči MHD, zamestnajú preto šoférov z Ukrajiny

19.07.2018 12:14

Do začiatku septembra by malo prísť približne 30 nových vodičov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,575
Celková čítanosť: 2712558x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie