Založ si blog

Svet sa pretrápil k nádeji zbaviť sa strachu. . .

Aby bolo jasné, to svet je vyslovené v tejto súvislosti skutočne v tom význame globálneho rozmeru, vôbec nie v kontexte s tým, ako by sme to mohli vnímať lokálne, pre naše rozmery bytia slovenského národa a jeho starostí, lebo nič sa nedá robiť, u nás naozaj nádej napĺňajúca slová z titulku realitou zatiaľ „vôbec nehrozí“. Svoj piatkový program som ako naozaj veľa spoluobčanov zakončil účasťou na občianskom zhromaždení Za slušné Slovensko, čo Ficova propaganda už dávno charakterizuje celkom vedome účelovým klamstvom o zásahu zahraničných vplyvov, čo sa stalo konšpiráciou  označiť pokojné protesty občanov za voľačo také, ako vraj prevrat, organizovaný voči jeho vládnutiu a ešte dlho do noci sme o tom s priateľmi debatovali, lebo nič sa nedá robiť, všetko, čo tento náš súčasný premiér a predseda strany Smer, podľa svojho presvedčenia a reálnej moci v štáte zvrchovaná sila predvádzal ako ten, čo na to má a v každom ohľade si verí, lenže v konečnom účtovaní celkom iste neuspeje!

Vidieť reportáž zo stretnutia troch najvyšších ústavných činiteľov bolo v mnohom, pre každého pozorného diváka dôkazom, ako sa mlčanie pána prezidenta a premiéra v priebehu vystúpenia predsedu parlamentu dá vysvetľovať na základe videného celkom jednoznačne, prezident dôstojne sklamaný, čo korešpondovalo so slovami rečníka Danka o výsledku toho rokovania, kde bolo na programe rokovanie o prezidentom pripravenej dohode, ako riešiť občiansku nedôveru národa voči vláde a vyriešeniu vyšetrovanie tragédie vraždy, no premiér Fico sa tváril nielen pokojne a sebavedome,kdeže, on doslova žiaril sebavedomím a kto sa naozaj dobre díval, tak on svoju osobnú réžiu krokov parlamentného šéfa vlastnou rukou riadil a pri odchode z „miesta činu“, ako by sa dala nazvať takáto prezentácie tej opísanej udalosti len len že dal prezidentovi prednosť a dostal sa celkom iste rovno do análov dôkazov o diplomatickej neokrôchanosti, ako sa nikto so správnou výchovou nemá a nesmie správať na verejnosti jednoducho nikdy!

Nuž povedal som si, bola to moja povinnosť k tomu nášmu „domácem svetu“ a teraz sa aj s pomocou nedávnej  spomienky na ZOH v Kórejskej rebublike a realitu paraolympiády tamtiež dostanem k tej naozaj globálnej udalosti, lebo hrozba konfliktu medzi KĽDR a USA, čo celý svet strašila hrôzou jadrovej vojny sa práve po aktivitách, ešte stále iba čerstvo v prezidentskom úrade Južnej Kórey vládnuceho Mun – Če –ina, dostáva do polohy realizovaného zázraku! Prezident USA Donald Trump a prezident KĽDR Kim- Čong – un sa do konca mája celkom iste osobne stretnú a aby to nebolo nič formálne, všetko je dané ústretovým krokom prezidenta Kima, že sa zastavujú všetky jadrové a raketové testy a čo je hlavné, je v tom viac ako len cítiť odhodlanie KĽDR vykročiť  cestou jadrového odzbrojenia!

Svet už vie, že to všetko sa narodilo z úsilia Mun – Če –ina, jeho sny, aby na ZOH Kórea vystupovala ako spoločný štát, ba dokonca so spoločným ženským hokejovým tímom našlo pokračovanie v návšteve juhokórejskej delegácie v Pchjongjangu, kde sa im dostalo skvelého prijatia od Kim – Čong – una s vyslovením tých jeho záväzkov, čo už som citoval a presne s takýmto úžasným posolstvom cestovali Juhokórejci  priamo do Washinghtonu, za prezidentom Trumpom. Nemám rád  pompu veľkých slov, ale jeho ústretová reakcia na tlmočené pozvanie od Kima, že mu navrhuje osobné stretnutie presne v tejto veci bola voľačím viac ako len zázračným – súhlasil, s dátumom voľakedy v máji, s ešte neupresnenou lokalitou tej, ešte stále neuveriteľnej schôdzky a svoj skepticizmus v tejto problematike mám zázračne vyliečený!  Veď pochopte, celý svoj život dospeláka, so záujmom o mierové spolunažívanie ľudí som prežil s vedomím konfliktu KĽDR s USA, stále sa stupňujúcim až do tejto podoby možnej jadrovej a raketovej vojny ohrozujúcej celé ľudstvo, všetky tie problémy, čo to spôsobovalo a stále ešte spôsobuje, aj v kontexte so správaním sa Japonska, Číny, Ruska a medzinárodného obchodu celkom zásadne mení a z ničoho nič sa pred svetom objavuje čisté nebo možných dohôd, nihilizácia strašných vidín jadrového konfliktu a v konečnom dôsledku aj voľačo také, doteraz absolútne nepochopiteľné, že tento Kim sa ako epigón svojho otca a deda dočká toho, že ho prezident USA bude akceptovať ako rovnocenného partnera na rozhovor! Už naozaj žiadne  diktovanie podmienok, či voľačo na spôsob medzinárodnej dehonestácie v každom ohľade spolunažívania medzi národmi a budem až naozajstným optimistom, lebo prognózy toho osobného stretnutia prezidentov USA a KĽDR sa môžu prejaviť v podobe naozaj celkom novej politiky medzinárodných pravidiel spolunažívania  národov sveta!

A nič sa nedá robiť, celkom zákonite sa pod dojmom toho očakávaného vrátim k úvodu svojej úvahy a s rovnakým optimizmom by som chcel predpovedať to, čoho sa chce Slovensko v čo najkratšej chvíli dočkať ako reality! Lebo ako sa povie, pochybností je v tejto veci naozaj viac ako dosť, ten piatok v podobe Za slušné Slovensko premiér Fico v svojej podobe úvah či myslenia prežíval ako rodený militarista – dávajte pozor, budú tu konflikty, obávajme sa teroru, lenže kdeže, všetko bolo akurát tak, ako to byť malo, vôľa národa sa väčšinovo prejavila  v podobe požiadavky – dôkladná rekonštrukcia vlády, alebo čím skôr predčasné voľby  a aj keď to naozaj nie je voľačo až tak celosvetovo dôležité a nedočkavo očakávané, ako spoľahlivá garancia svetového mieru, v tejto sfére nám svet predsa len fandí! Som si istý, že akurát takto to verejnosť celkom spoľahlivo vníma, hodnotí a dáva nám svoj hlas vo verejných postojoch a prianiach. Nič nepredurčujem. Netipujem a ani nič neodporúčam, iba svojich spoluobčanov nabádam, dva razy meraj a až potom rež je múdrosť, čo je s nami od vekov…

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

„Byť v rokoch“ nie je žiadna patália. . .

14.12.2018

Štatistiky, vlastne o všetkom, sa v krajinách spoločenstva EÚ stali materiálom používaným celkom samozrejme a s dôverou a tak som s pocitom vnútornej pohody akceptoval aj tú ich podobu, čo viac »

Poučenie by malo byť vždy korektné a spoľahlivé. . .

14.12.2018

Moju úvahu o nákupe amerických stíhačiek F – 16, čo sa pôvodne nemali nakupovať, lebo ministerstvo obrany a jeho šéf Gajdoš si ten nákup vymyslelo a veru aj uskutočnilo výhradne vo vlastnej viac »

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

kiska

VIDEO: Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov

15.12.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove ako na bežiacom páse. Kauza podvodu s pozemkami sa Kisku dotýka čoraz viac.

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.