Založ si blog

No, pomenujte to, pre mňa je to hnus!

Prezentácia troch šéfov koaličných strán k aktuálnej situácii našej prítomnosti je voľačo, čo som sledoval s napätím, hlavnou osobou tej produkcie bol samozrejme predseda strany Smer a premiér Robert Fico, po jeho pravici stál predseda parlamentu  a šéf strany SNS Andrej Danko a po jeho ľavej ruke podpredseda parlamentu Béla Bugár, tiež predseda koaličnej strany Most – Híd a budem komentátorom voľačoho, čo som síce v titulku pomenoval celkom presne, ale verte – neverte to čakanie na ich produkciu bolo voľačím naozaj ešte nepríjemnejším.

Záber kamery na to politické trio bol zvláštny, ako diváci sme sledoval vlastne iba rečniaceho Fica a zdanlivo v pokojnom očakávaní budúceho  stojaceho Bugára a v tej chvíli, keď sme sa dozvedeli, že zodpovední politici jednoducho nedopustia, aby sa v tejto republike konali voľajaké mimoriadne voľby, čo by k vládnutiu priviedli také osoby – a pokojne vymenoval všetkých predsedov opozičných strán v štýle pohoršenia a ohovárania, čo mi takmer vyrazilo dych a bolo mi jasné, že začiatok produkcie asi nebude to najhoršie, čo nás čaká a nemýlil som sa!

Pokračovanie bolo v štýle akéhosi verejného sebaobetovania, uvedomil si, že je čas obetovania a ak sa má naplniť zákon, potom je všetkým jasné, že tak,  ako tu stoja vyhrali v roku 2016 voľby, sú oprávnene vo vláde tejto krajiny, čo naozaj nie je žiadna nebezpečná diera sveta, ale prosperujúca krajina  a takto sa predviedli prezidentovi, lebo mu ponúkli tú najsprávnejšiu možnú príležitosť zvládnuť krízu!

Smer je najmocnejší a volebným víťazom, stal sa celkom prirodzene premiérom a rekonštrukciu vlády teda ponúka v réžii celkom očakávanej  – dobrovoľne abdikuje a  vo štvrtok ráno, keď to prinesie k prezidentovi už bude mať v ruke aj návrh na svojho nástupcu a očakáva, že prezident Kiska to prijme a akurát takto sa odštartuje koniec krízy v našom štáte, vláda v novej podobe bude spravovať veci verejné spoľahlivo a dal svojim partnerom najavo, že je rad na nich, to všetko vyslovené schváliť!

Andrej Danko to zvládol v atmosfére komornej elegancie, význam toho Ficovho sebaobetovania vyzdvihol naozaj až do nebies a to už som čakal s obrovským napätím, ako to všetko zvládne Bugár, lebo voľačo takéto odobriť a schváliť sa stane dôkazom, že rozhodnutie Republikovej rady, čo v mene členstva strany rozhodla, že jediným riešením krízy vládnutia je príprava mimoriadnych volieb a ak by s tým v koalícii nepochodili, vtedy z nej jednoducho odídu a vláda bude mať voľačo ako definitívny a neslávny koniec!

Béla Bugár je v súčasnej politike známa persóna od prvých chvíľ našej cesty k demokracii, prezentoval sa vždy jednoznačne zodpovedne, pôsobil ako persóna s dôstojným spôsobom prezentácie a pravdovravnosti a možno mi nebudete veriť – napriek tým nepresvedčivým výrokom o finálnej podobe skutkov jeho strany som si vôbec nebol istý, že sa zachová ako Danko!

Nuž sklamal som sa, v mojich očiach sa celkom stratila tá solídna postavička chlapa s dôstojným výzorom a chovaním vzbudzujúcim dôveru, z ničoho nič tam stál voľajaký šašo nehodný našej pozornosti, pre ktorého je voľačo ako česť a dané slovo jednoducho celkom ničím a budem úprimne zvedavý, ako sa naši maďarskí spoluobčania čo mu až doteraz verili s tou jeho zradou vyrovnajú, lebo s odpustením, všetci a veru aj on osobne prisahali, že nič nie je pre nich viac, než rozhodnutie dané väčšinou Republikovej rady! Už v tejto chvíli držím palce všetkým, pre ktorých to nebolo iba klamstvom a falšou, že mu to spočítajú a skončí v podobe voľačoho celkom poľutovaniahodného!

A posledné myšlienky tejto svojej nočnej spovede, takpovediac spísanej v tvrdohlavosti viery, že napokon sa k šťastiu predsa len dostaneme a prezident Kiska sa dnes ráno rozhodne ináč, ako predpokladal – lebo ak si pamätáte, chcel zodpovednú rekonštrukciu vlády, aby si v tej novej podobe obnovila dôveru verejnosti, alebo mimoriadne voľby a tomuto trojspolku farizejov dá odpoveď celkom po zásluhe!

NESKORO, kto váha s presvedčením, že veci národa sú menej dôležité, ako vlastný profit, ten si zaslúži dozvedieť sa jedinú pravdu, väčšinovú, má ju ľud  a pre vás tu zostane iba dereš hanby, na ktorý vás všetkých posadia už v piatok, keď budú manifestovať za svoju vlasť, čo si zaslúži cestičku k jej krajšej a lepšej podobe! 

Pán prezident, možno to pre vás nebude ľahké rozhodnutie, ale ak máte byť dobrým Slovákom, ako som sa vám naučil veriť, nech prídu tie voľby, lebo už je celkom spoľahlivo cítiť už aj dnes, že viac je nás tých, čo máme čisté ruky a aj svedomie. Budem na vás myslieť a veriť, že nesklamete, lebo s takouto vládou  nás nič dobrého naozaj nečaká…

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

„Byť v rokoch“ nie je žiadna patália. . .

14.12.2018

Štatistiky, vlastne o všetkom, sa v krajinách spoločenstva EÚ stali materiálom používaným celkom samozrejme a s dôverou a tak som s pocitom vnútornej pohody akceptoval aj tú ich podobu, čo viac »

Poučenie by malo byť vždy korektné a spoľahlivé. . .

14.12.2018

Moju úvahu o nákupe amerických stíhačiek F – 16, čo sa pôvodne nemali nakupovať, lebo ministerstvo obrany a jeho šéf Gajdoš si ten nákup vymyslelo a veru aj uskutočnilo výhradne vo vlastnej viac »

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

kiska

VIDEO: Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov

15.12.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove ako na bežiacom páse. Kauza podvodu s pozemkami sa Kisku dotýka čoraz viac.

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.