Založ si blog

EÚ nad nami vyriekla ortieľ

V stredu sa výsledkom návštevy kontroly  delegátov EÚ stala hodnotiaca správa, ktorá sa oficiálne preukázala poverením zisťovania všetkého, čo dostalo charakteristiku rozpad štátnej správy našej krajiny spôsobený nedôverou národa, teda verejnej mienky, vlastne vo všetkom, čo je dokument, ktorý  je jednoznačne našou hanbou. A ak náhodou patríte medzi tých, čo sa nevedia rozhodnúť, na základe čoho tá jednoznačná kontrola spoločenstva EÚ prišla tak spoľahlivo vedzte, že príčinou bola vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, odhalenia vyplývajúceho z jeho investigatívnej práce, ktoré jednoznačne preukázali, aké podozrenia sa v kontexte s tým dotýkajú dôveryhodnosti vlády, jej rozkladu, keď abdikoval jej podpredseda a minister vnútra Kaliňák, protesty občanov na námestiach sa stali dôkazom neudržateľnej situácia a v konečnom rade veru aj rozhodnutie jedného z koaličných partnerov – strany Most – Híd, že ak sa nezačne riešiť realizácia predčasných volieb, z koalície bez prieťahov vystúpia!

Odvtedy už vieme viac, abdikoval aj premiér a celá jeho vláda, pokračovaním však prezident Kiska poveril nový kabinet na čele s Petrom Pellegrinim, čo zloží nový kabinet menovite a adresne a hoci sa náš doteraz najdlhšie úradujúci premiér Fico pri tom akte tváril spokojne, ba úsmevne a víťazne, bola to falošná póza! Presne tie krajiny, čo vypracovali tú hodnotiacu správu konštatujú, že ten manéver Fica je priehľadný, Smer vládne aj naďalej a je viac ako jasné, že všetko zlo s tým spojené, bude v tejto spoločnosti pretrvávať!

Ten dokument bol rozsiahly, smrť novinára bola jednoznačne pripísaná jeho odhaleniam, predovšetkým súviacim s podvodmi štátnych dotácií a eurofondov úradníkov a mafie na podporu poľnohospodárstva, čo celkom prirodzene vzkriesilo všetko podozrivé, súvisiace s úradníkmi vlády v priebehu ich úradovania a tak je celkom pochopiteľné, že to práve Robert Kaliňák ako podozrivý číslo jeden, prednostne v korupčných aférach neustál. To viete, ten dokument bol prijatý s nesmiernym záujmom a aj keď je priorita riešenie tohoto problému na nás samotných, celkom iste to EÚ zreprízuje, lebo poučiť sa je voľačo celkom prirodzené!

Lenže – a to už zdôrazňujem zvlášť nástojčivo, odštartovať dôsledné vyšetrenie tej kauzy je na nás samotných a spravodlivo, v tejto sfére sa nám vôbec nedarí! Hlavný aktér všetkého negatívneho, strana Smer, jej štruktúry, jednoducho širokospektrálna moc zasahujúca naozaj všade, tie obvinenia čo priviedli Kaliňáka k abdikácii zľahčuje, usiluje sa svoju vládu udržať cez rekonštrukciu osôb a úradov a je už dlhšie známy výrok jej predsedu a aj premiéra tej podozrivej vlády, že voľby odmieta, abdikácia kabinetu nepripadá do úvahy a ak budem hádať, ako chce tú bezvýchodiskovú situáciu riešiť, má v pláne vládnuť za každú cenu ďalej, má v pláne scenáre aj celkom neuveriteľné, šíria sa fámy že k vernej SNS a za utekajúcu Bugárovu ekipu sa pokúsi k spoluvládnutiu zaangažovať Kotlebovcov a ak sa vám to zdá byť priveľmi fantastické potom si pustite k ušiam akurát to, čo všetko by napríklad urobil Erik Tomáš, najnádejnejší adept na zodpovedné miesto v tom rekonštruovanom vládnom kabinete a dozviete sa, že jednoducho všetko!

A stalo sa, už som to skonštatoval, ten prorok Tomáš už je vari aj právoplatným ministrom a všetko sa začne celkom odznova, potreba čistiť chliev zdedenej špiny bude pretrvávať, nové problémy sa prejavia viac ako spoľahlivo a dajme si obzvlášť záležať na tom, ako sa tí, čo zo scény zmizli budú chrániť, teda zbavovať sa všetkých podozrení, lebo veď „nová vláda bude mať celkom rovnaké danosti ako boli tie ich!“

Je celkom spoľahlivé priznať, že koniec vládnutia týchto politikov je vnímaný nielen s nevôľou, ale veru až dramaticky a s presvedčením, že takýto koniec vládnutia je vlastne celkom vylúčenou alternatívou a inštinkt opatrnosti mi velí slovenskej pospolitosti, čo chce mať doma nielen spravodlivosť a demokratické pravidlá vo všetkom, čo sa podieľa na správe vecí verejných pripomenúť, že akurát tieto persóny musia dostať poučenie, že svoje presvedčenie a sníčky o svojej budúcnosti si na námestiach spoľahlivo ustráži! Už dnes, bude to zasa voľačo absolútne korektné a pritom presvedčivé, šíria sa správy, že Ficove aktivity začínajú byť akože ústretové, že Smer so všetkým, čo mu národ kladie za vinu súhlasí a je pripravený v pokoji vládu rekonštruovať… To už je dobre známe, výhovorky sú voľačo dobre  osvedčené, ale aj spoľahlivo preverené a optimizmus by mal stáť pri tých, čo strážia spravodlivosť.

Práve v tejto súvislosti väčšinu slovenskej verejnosti, teda prednostne tej,  čo veci verejné sleduje s vedomím, že je to voľačo občiansky povinné, tvrdím, že akurát kauza takejto extra výmeny Ficovho kabinetu za ten Pellegriniho bola „v rukách poslancov strany Most -Híd“, čo ako to budete chcieť zahmlievať, zjednodušovať či až zázračne argumentovať a výsledkom je koniec kariéry jej dvoch osobností  – ministerky spravodlivosti Žitňanskej a poslanca Šebeja a kým dáma sa rozhodla vrátiť do poslaneckej lavice, ba dala sa počuť, že ak bude voľajaké hlasovanie o dôvere novej vláde nemá dôvod  im svoj hlas nedať, sklamanie poslanca Františka Šebeja je jeho životnou drámou. Odchádza z parlamentu, vo veku 71 rokov, čo už je garanciou naozaj skvelej penzie a stačilo vydržať až do nových volieb, v ktorých by už celkom iste na poslanecký mandát ani len nepomyslel, ale logika vecí velila vydržať, takáto penzia by už bola ako zlatá baňa! Lenže sklamanie z postupu Bugára bolo preveľké, predpokladám, že možno až nápor na jeho česť a zodpovednosť ten útek z verejného života ešte stále mobilného a čulého starčeka urýchlil a do smrti bude Bugárovi vyhadzovať na oči, o koľko euro zaslúženého dôchodku ho pripravil a čo ako to vyzerá ako zlomyseľnosť či hnev, nemám ten pocit!

Možno by vôbec nebolo na škodu, keby sa v piatok, teda dnes, v mene dobrej veci trošku obetoval a z voľajakej z tých piatkových tribún ten verejný sľub Republikovej rady Mostu všetkým pripomenul, že ak by bol Bugár a strana Most čestnou a spravodlivou ustanovizňou, už v pondelok mohlo byť  v parlamente „vymaľované v celkom inej podobe“, lebo SaS pripravila hlasovanie o konci dôvery vláde  a špekulantom by  zazvonila hrana, alebo aj menej dramaticky – iba zvonček, ale páni z vlády Fico III., tak akurát toto by bol tej vašej rozprávky definitívny konček… Už veru žiadne zázračné vstanie z popola definitívneho konca!

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

„Byť v rokoch“ nie je žiadna patália. . .

14.12.2018

Štatistiky, vlastne o všetkom, sa v krajinách spoločenstva EÚ stali materiálom používaným celkom samozrejme a s dôverou a tak som s pocitom vnútornej pohody akceptoval aj tú ich podobu, čo viac »

Poučenie by malo byť vždy korektné a spoľahlivé. . .

14.12.2018

Moju úvahu o nákupe amerických stíhačiek F – 16, čo sa pôvodne nemali nakupovať, lebo ministerstvo obrany a jeho šéf Gajdoš si ten nákup vymyslelo a veru aj uskutočnilo výhradne vo vlastnej viac »

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

kiska

VIDEO: Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov

15.12.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove ako na bežiacom páse. Kauza podvodu s pozemkami sa Kisku dotýka čoraz viac.

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.