Založ si blog

Pomáhať chcú celkom všetci, ba veru aj tí, čo to majú na rováši!

Prežívať víkend v obklopení vášnivých sporov o tom, čo všetko je pre obnovu dôvery vládneho kabinetu treba zariadiť a zorganizovať, aby sa dosiahla aspoň ilúzia zdania, že je u nás konečne všetko akurát tak, že opozícia a predovšetkým nespokojný občan na námestí uverí, že sa hľadajú  poctivé cestičky nielen k vyšetreniu zločinu vraždy, čo nás ako národ priviedol až na hranicu absolútnej nedôvery vládnej moci a zvyšku národa, čo je celkom presvedčivo voľačo také, ako neoverená, ale aj tak väčšina, vôbec to nebolo ľahké. Internetová ponuka osobností našej politickej scény bola jednoducho bohatá, zúčastnil som sa na stretnutí „starej dvanástky“, ako prezývame spolok milovníkov krásnych spomienok – tentoraz s programom spomienky na sviečkovú demonštráciu a v nedeľu som od jedenástej sledoval Dolinského na TA3 a jeho hostí a presne tá širokospektrálna ponuka informačných zdrojov spôsobila, že ten pondelkový blog má takýto celkom impertinentný názov.

Začnem pesimisticky, dáma z OĽaNO,Viera Remišová, čo sa v priebehu svojho pôsobenia v opozičnej sfére politiky skutočne viac ako pozoruhodne zdokonalila nielen v akurátnej argumentácii dobre špecifikovaných chýb v riadení mocenského aparátu koaličných partnerov, ale vládu Pellegríniho, čo má kredit s prívlastkom nová a nádejná za takú verejne neuznáva. Okrem faktu, že je zložená z osobností verných koaličným stranám jej vyčíta veru aj celkom rovnaké smerovanie, veď si privlastnila program tej starej vlády Fica  a najviac jej chýba čo len zmienka o tom, čím Slovensko v prítomnosti žije! To viete, jej vzťah k tomu najsledovanejšiemu problému v tejto, ešte stále v parlamente nepotvrdenej vláde, teda k osobe policajného prezidenta Tibora Gašpara považuje za voľačo celkom dominantné, jej presvedčenie, že najdôležitejšou povinnosťou ministra vnútra Druckera je odpolitizovanie rezortu, veru aj za pomoci novej persóny v jeho vedení a ak mám práve v kontexte s týmto názorom porovnávať presvedčenie takého starého harcovníka strany Smer, akým je poslanec Miroslav Číž, to jej mi „chutilo predsa len viac“! Viete, oznámiť verejnosti, že je to profesionál s vysokým kreditom odbornosti je naozaj málo a formalita, veď celý svet už presne vie, že to vôbec nie je pravda a napríklad tie priame chyby vo vyšetrovaní z miesta úkladnej vraždy sú voľačo viac ako len formalita – to je potvrdenie tej politizácie celého problému!

Celkom extra dôležitý je opis toho, ako sa s týmto problémom pri štarte do svojej funkcie vyrovnáva  Drucker osobne,verejnosti tak trošku s pýchou oznámil, že jeho predchodca Kaliňák ho pri ich finálnom rozhovore vôbec o ničom nepresviedčal, vraj dobre vie, že tlak naozaj neznáša, lebo potom sa správa viac ako len zvláštne a preto vie celkom sám od seba, že Gašpara vymeniť musí, ale zatiaľ nemá vedomosť o nikom, kto by na taký post plnohodnotne „zapasoval“, tak sa neponáhľa, aby sa neurobili zbytočné prešľapy, čo by všetko iba komplikovali a tak akosi naviac veru aj garantoval, že ak sa objavia chyby, čo sa doteraz stali, bude ich kritizovať a exemplárne trestať, lebo vražda Kuciaka a Kušnírovej je zločin nevídanej zločinnosti. 

Naozaj v celkom extra rozmere svojho vzťahu k tejto problematike sa prezentoval Béla Bugár, jeho strana, viacerí jej členovia a predovšetkým on osobne Slovensku predviedli, čo je v politike absolútne neprípustné, lebo už vstup strany Most –Híd do koaličného spoločenstva – neuveriteľne rôznorodého, bol vlastne šokom a potvrdením, že túžba vládnuť je viac, ako môcť mať svoj vlastný názor na hodnoty života a len si to predstavte, už s neveľkým odstupom času našiel v sebe dosť odvahy vystúpiť verejne a vyznať sa z hriechu.

Jeho spoveď je síce formálna, vraj ospravedlňujem sa za všetko, čím si ľudia za tento mesiac museli prejsť, v svojom pokračovaní už prekypuje nádejou s tvrdením, že pevne verí, že nová vláda obnoví dôveru občanov v jej politiku a umožní s nádejou pokračovať na ceste k progresu, ale presne tak, ako je mu to vlastné sa nesmie strácať zo zreteľa vyšetrenie vrážd dvoch mladých ľudí a káuz, čo sa objavili v posledných dňoch, lebo nič sa nedá robiť – to je základná požiadavka ľudí na námestiach… Farizejský postoj ako z učebnice politickej taktiky zavádzania verejnosti, ešte prizdobený nevyhnutnosťou tvrdenia, že mimoriadne voľby by bolo voľačo celkom márne a zbytočné, čo by všetko iba oddialili, ale to jeho pokračovanie už skvele dokumentuje jeho mravné kvality –  naše snahy, teda celej členskej základne strany však nie sú vôbec vzdialené od požiadaviek ľudí na námestiach…

A celkom na záver som si nechal prezentáciu toho, čím sa predviedol predseda SNS Andrej Danko, predovšetkým ako zvrchovaný šéf parlamentu a veru aj v porovnaní s voľakým takým zdanlivo celkom nezávislým, ako je predseda strany Sme rodina Boris Kollár, to aby celkom presvedčivo vynikla jeho – no, nazvem to  s nadhľadom originalita a ak by som mal voľakomu vysvetľovať, ako je vôbec možné, že Danko ťahá spolu so Smerom spoločnú káru voľačoho, čo sa má nazývať koaličné spoločenstvo, čestné slovo sa radšej ospravedlním!

To parlamentné rokovanie, už s prítomnosťou nových ministrov vlády Pellegríniho bolo v mnohom viac ako pamätné, postoj Danka bol zvláštny v tom, že všetko v tom rokovaní riadil s presvedčením, že 25 rokov sa tu v sfére polície a jej povinností neurobilo nič a teraz to má dostať novú podobu hneď, no on je presvedčený, že to Gašpar vôbec nerobí zle, čo vyvolalo nálady celkom búrlivé a potom sa už všetko posunulo skôr k politike celkom rukolapnej, aby som bol stále slušný! Poslanca Matoviča klasifikoval ako exibicionistu, vykázal ho z rokovania „akože na furt“, čo bolo prekročenie právomocí a svoju nervozitu doviedol vo finále presne vtedy, keď Nicholsonovej, čo je jeho podpresedníčka v parlamente, sľúbil že dostane a potom to naozaj trápne vysvetľoval, že nie bitku, kdeže, ale iba napomenutie a svoje perlenie ducha doviedol do finále presne potom, keď rozviedol Kollárove úvahy o tom, že je tu treba pripraviť mimoriadne voľby! Zrejme sa mu zapáčila tá replika, že ľudu by sa mali rozdať karty, nech sa rozhodne celkom odznova a dobre čítajte, priznal sa, že predčasné voľby naozaj nevylučuje, ale SNS predsa len odmieta koaličnú vládu povaliť!!!

No, čo poviete, spoluobčania čaká nás od pondelka ponuka mnohého, naozaj originálneho  a uvidíme, ako sa s tým všetkým náš parlament pokoná, ale aj tak sa viac teším na pokračovanie toho všetkého už v réžii Pellegríniho kabinetu, nech to dostane podobu dobrého začiatku a ešte lepšieho pokračovania aj konca, lebo ako vidíte, ľudia sú veru letory celkom nevyspytateľné a čo keď to budeme môcť povedať aspoň o niekom z tých, čo budú ministrom s dôverou?!

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

„Byť v rokoch“ nie je žiadna patália. . .

14.12.2018

Štatistiky, vlastne o všetkom, sa v krajinách spoločenstva EÚ stali materiálom používaným celkom samozrejme a s dôverou a tak som s pocitom vnútornej pohody akceptoval aj tú ich podobu, čo viac »

Poučenie by malo byť vždy korektné a spoľahlivé. . .

14.12.2018

Moju úvahu o nákupe amerických stíhačiek F – 16, čo sa pôvodne nemali nakupovať, lebo ministerstvo obrany a jeho šéf Gajdoš si ten nákup vymyslelo a veru aj uskutočnilo výhradne vo vlastnej viac »

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

kiska

VIDEO: Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov

15.12.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove ako na bežiacom páse. Kauza podvodu s pozemkami sa Kisku dotýka čoraz viac.

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.