Založ si blog

Kto do teba kameňom. . .

Viete, radšej sa dobrovoľne vyznám z presvedčenia, že nebyť vypočítavosti v konaní predsedu strany SNS a veru aj nášho parlamentu Andreja Danka, túto problematiku by som si ako Slovák vôbec nevšímal, pravdupovediac prednostne preto, že ako sa to hovorí v reči diplomatov, veci neboli definitívne ukončené, očakávania sa menili do istôt takpovediac priebežne a s rozličnými podobami, no náš štátnik a politik v postavení viac ako len presvedčivom sa rozhodol pre voľačo až neuveriteľnéúčelové, nelogické a nenahnevajte sa na mňa – až hanebne vypočítavé v kontexte našej vnútropolitickej scény, čo všetko v pozícii vyšších záujmov našej vlasti degradovalo až k našej všeľudovej pokore!

Nepochybujem vôbec o tom, že príčinu takéhoto úvodu spoľahlivo ovláda každý občan  – u nás a veru aj v celom šírom svete, otrava bývalého dvojitého agenta spravodajských služieb v prospech Ruska aj GB Skripaľa a jeho dcéry v ich byte vo Veľkej Británii nervovo paralyzujúcou chemikáliou rozbúrilo hladinu svetovej verejnej mienky dlho nevídaným spôsobom a ak by som v tom hľadal voľačo ako spoločného menovateľa, celkom bezpečne to signalizuje zaužívanú podobu diplomacie. V prvom rade je v hre príčina takejto nevídanej katastrofy – v čí prospech sa voľačo také neľudské vôbec zorganizovalo a na druhé nadýchnutie aj s pokračovaním, aká bola príčina a v tej chvíli, keď lekári a vyšetrovatelia v GB svetu oznámili, že otravu spôsobila v Rusku vyrobená chemikália novičok a všetky známe okolnosti zločinu svedčia o tom, že také je veru aj oficiálne pozadie toho zločinu. Svet sa rozdelil viac ako prirodzene na tých, čo to tvrdenie akceptovali, či na tých, čo to aj odmietali a štatistické danosti potvrdzovali, že britskej jurisdikcii a policajtom verí väčšina sveta. A veru aj preto, že je s touto krajinou v spoločenstve danom spoluprácou v širokom zábere vzťahov a protesty Ruskej federácie – necítime žiadnu vinu boli nielen nepresvedčivé, ale vlastne v tej istej chvíli aj nekorektné, lebo len si to predstavte, ich spravodajské služby neváhali tvrdiť, že prístup k tejto nebezpečnej látke má veľa krajín sveta, napríklad priamo aj GB, ale len si to predstavte, veru aj Československo, ešte z čias Varšavskej zmluvy, čo robí z dedičnosti vinníkov aj našu domovinu, no v kontexte s obsahom tejto úvahy sa jej hlavný reprezentant Danko k ničomu nehlásil…

Zrejme mu chýba diplomatické vzdelanie, lebo pre všetkých ostatných vrcholových reprezentantov  nášho štátu to bolo vo všetkom, čím sa prezentovali prirodzenou reakciou. Prezident Kiska už v prvej svojej reakcii otvorene žiadal vyvodiť zodpovednosť Moskvy a s tým aj korešpondujúcu reakciu našej politiky, ba v tej chvíli, keď už sa Róbert Fico, ako iba predseda strany Smer dozvedel, že  minister zahraničných vecí našej vlády Lajčák povoláva domov veľvyslanca SR v Rusku Petra Priputena, čo sa za 25 rokov našej samostatnosti ešte nikdy nestalo, dal sa aj on veru počuť, že je to voľačo naozaj vážne a vari až potrebné, ale pozor, Lajčák verejne podporil Kiskuvyjadrujeme svoju plnú podporu vláde GB, je to náš spojenec a vyzývame Moskvu, aby spolupracovala a vyvrátila podozrenie, že za týmto útokom je voľačo z ich produkcie a tak sa veru iba Andrej Danko, ešte v stredu minulý týždeň svetu predviedol v podobe, že zvyk je železná košeľa a to čo k Rusku cíti odnepamäti, viac ako len spoľahlivo inšpirovaný ešte svojim vtedajším kolegom premiérom Ficom to platí až dodnes a jeho poučenie britským diplomatom čo ako nepochopiteľné, mal podopreté až k dokonalosti!

Nič sa ešte nedokázalo, nebudem podporovať nikoho z vás, Britov a ani Rusov, Slovensko nebude ruských diplomatov vyhosťovať a hoci si Moskva tak trošku aj vymýšľa, že k novičoku máme blízko aj my, čo je samozrejme nonsens, sme povznesení  dávnou múdrosťou našich predkov – kto do nás kameňom, my mu to vrátime chlebom a presne tak sa dopracujem k spravodlivosti… No, čo poviete, je to k Moskve dosť ústretové?!

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

„Byť v rokoch“ nie je žiadna patália. . .

14.12.2018

Štatistiky, vlastne o všetkom, sa v krajinách spoločenstva EÚ stali materiálom používaným celkom samozrejme a s dôverou a tak som s pocitom vnútornej pohody akceptoval aj tú ich podobu, čo viac »

Poučenie by malo byť vždy korektné a spoľahlivé. . .

14.12.2018

Moju úvahu o nákupe amerických stíhačiek F – 16, čo sa pôvodne nemali nakupovať, lebo ministerstvo obrany a jeho šéf Gajdoš si ten nákup vymyslelo a veru aj uskutočnilo výhradne vo vlastnej viac »

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

kiska

VIDEO: Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov

15.12.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove ako na bežiacom páse. Kauza podvodu s pozemkami sa Kisku dotýka čoraz viac.

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.