Založ si blog

Prvá návšteva prezidenta SR v Južnej Kórey bola progres a pocta. . .

Táto udalosť bola svojim načasovaním celkom mimoriadna, lebo Kórejská republika, ako znie oficiálny názov tej časti Kórejského poloostrova, čo je naozaj mimo ázijskej pevniny, lebo presne tam sa rozkladá KĽDR, či Severná Kórea, sa celkom očakávane stala sprostredkovateľom prípravy stretnutí štátnikov na najvyššej úrovni medzi USA  a KĽDR s dátumom 27. apríl 2018 čo až doteraz bolo voľačo celkom nepredstaviteľné a bol som naozaj vo veľkom očakávaní, ako to náš prezident Kiska zvládne, čím ho to v konečnom dôsledku obohatí, lebo uznajte, rokovanie, čo sa v Soule očakáva s neuveriteľným interesom, by malo položiť základy voľačoho takého zásadného, čo má  už v predstihu kredit koniec nukleárneho nebezpečia pre našu planétu!

Všetci viete, že jadrové zbrane má v svojej výzbroji viacero krajín sveta, rovnako tak aj raketové zbrane, s pomocou ktorých sa dajú dopraviť na ľubovoľné miesto na našej Zemi, ale žiadna iná než KĽDR o tom kontinuálne neinformuje, nevykonáva skúšky takpovediac naostro a v konečnom dôsledku sa práve preto stala pre zvyšok sveta verejným nepriateľom, čo čelí tlaku a hodpodárskym sankciám a predovšetkým USA sa v osobe svojho prezidenta Trumpa stala tou politickou silou, čo chce všetko spojené s týmto rizikom pre celosvetový mier vyriešiť definitívne presne tak,že KĽDR prinúti odštartovať denuklearizáciu svojej armády!

A stane sa, finálna podoba tých osobných rokovaní Trump – King – Čo –un sa stane na stretnutí prezidenta KĽDR  a Južnej Kórey Mun – Če – ina hlavným bodom programu, čo iba doslova o hodiny predchádzal pobytu prezidenta Kiska v Soule a bol som až neuveriteľne zvedavý, ako to naša hlava štátu vníma, čo bude o tej udalosti chcieť vedieť „z prvej ruky“ a či vôbec sa k tak vzrušujúcej chvíli v ľudských dejinách na bilaterálnej návšteve predsa len dostanú a len si to predstavte – nebol som sklamaný, pán prezident Kiska to všetko zvládol naozaj dokonale, jeho spomienky na návštevu Soulu budú v každom ohľade výnimočné a ten celokórejský summit, čo sa chystá na toho 27. apríla sa stane základom pre rozhovory, čo budú nasledovať medzi USA a KĽDR a to už naozaj nebude voľačo ako zastrašovanie sa vzájomne mocných, ale dialóg o mierových riešeniach a takáto spomienka mu bude voľačím absolútne výnimočným…

Nuž a realita toho všetkého, čo sa v Južnej Kórey v priebehu tej kratučkej návštevy nášho štátnika udialo bola v každom ohľade výnimočná, spôsob, akým nám to prezident Kiska priblížil bola v mnohom celkom mimoriadna, lebo len si to predstavte, pred 50 rokmi bola táto krajina jednou z tých najzaostalejších v celosvetovom rozsahu, no teraz patrí k 11 najvyspelejším ekonomikám sveta – pán prezident bol úprimne zvedavý, ako to dosiahli a len si to predstavte – prezident Kiska tomu dal podobu poučky – krajina bude taká ekonomicky úspešná, ak múdro investuje do vzdelania a presne táto vedomosť ho presvedčila o našich možnostiach ich nasledovať!

Vybrali si v Európe práve nás, viac ako 100 najúspešnejších podnikov u nás investovalo neuveriteľných 2,5 miliárd dolárov, KIA MotorsSamsung Electronis sú spoľahlivým dôkazom ich dôvery v naše schopnosti a poteším vás celkom všetkých, lebo nás v Južnej Kórey premenovali na Tatranských tigrov a práve teraz skladajú hold aj nášmu expertovi vo vedení VZ OSN Miroslavovi Lajčákovi, lebo presne takou politikou sa dá docieliť stabilita a pokrok v medzinárodných vzťahoch!

Takže tak, návšteva síce naozaj krátka, podľa prezidenta Kisku podmienená pozvaním prezidenta Mun – Če – ina, teda nami nepripravovaná, ale v mnohom neuveriteľne presvedčivá a poučná, ba ak mám nám z jeho hodnotení použiť voľačo naozaj presvedčivé, moja ponuka znie takto – učme sa od Južnej Kórey a budeme úspešní…

3014
3919
Posledný 12. 04. 2018, 23:26:10

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.