Založ si blog

V Česku sa aj blýskalo, ale už je to celkom v pohode. . .

To viete, ak sa počasie v prírode ktorejkoľvek ľudskej spoločnosti porovnáva s podmienkami bytia v nej samotnej, teda danej vzťahmi medzi občanmi a ich vnímaním reality všetkého, čo tvorí jej podstatu – teda  voľačo ako dobrá zhoda či nepohoda sa dá dosiahnuť pomerne jednoducho, lenže v konečnom dôsledku všetci celkom spoľahlivo vieme, že to medziľudské hodnotenie vzťahov je vždy oveľa špecifickejšie už len tým, že  hodnotenia vzťahov medzi ľuďmi nemá nikdy len vizuálnu podobu, lebo veci nevypovedané – pre svoju utajovanosť – môžu byť celkom šokujúce.

Vôbec nie náhodou sa veci stávajú absolútnymi presne v tej chvíli, ak sa dotýkajú celkom osobne najvyšších predstaviteľov určitej spoločnosti a ten šok, vlastne pre celý súčasný svet nastal presne v tej chvíli, keď sa český prezident Zeman dal počuť – jasné, verejne a celkom zrozumiteľne, že novičok, čo bol jed vymyslený a vyrobený v Rusku, ktorým otrávili v GB otca Skripaľa, agenta ruskej tajnej služby a jeho dospelú dcéru veru vyrábali aj skúmali v Česku, čo bol v tej chvíli mlyn na ruské pochybnosti o britskej pravde v tejto zločineckej kauze a strata dôvery v takejto oblasti je absolútnou diskreditáciou!

Našťastie sa všetko celkom rýchlo vysvetlilo, situáciu bezchybne vyhodnotil a vysvetlil český premiér v demisii Andrej Babiš, za pomoci príslušných špecialistov v odboroch, ktoré na tom za účelom potrieb protichemickej obrany štátu v mikroskopických množstvách  pracovali a naviac, celkom jednoznačne bolo preukázané, že to bola látka špecifikovaná ako A – 230 a teda vôbec nie, celkom iná zlúčenina A – 234, ktorou bol zločin originálne spáchaný a všetko potom vzniklo výhradne nedorozumením. Informácia odborníkov v kontexte s termínmi vyrábal a testoval bola nepresná, prezident Zeman si to v tejto podobe potom aj osvojil a problém sa stal senzáciou! To viete, Rusko všetko využilo k svojmu prospechu, Britániu obvinilo z klamstva celkom širokospektrálne a ak teda voľakto predsa len čakal, že črtajúci sa konflikt Zeman – Babiš bude mať voľajaké pokračovanie, musel byť až neuveriteľne sklamaný, lebo vzťahy týchto českých politikov sú s ohľadom na vznik novej českej vlády absolútne špecifické!

Víťaz parlamentných volieb Andrej Babiš a jeho strana ANO nemá v parlamente dostatočnú podporu k vládnutiu s väčšinovým formátom, oficiálne ho podporujú iba členovia KSČM a SPD, čo je skôr ilúzia než voľačo preukazné a ich partner z bývalej vlády, ČSSD, vtedy vedený premiérom Sobotkom sa definitívne rozsypal, stratil preferencie a v svojich interných voľbách má aj nového predsedu Jana Hamáčka, ktorý sa priebehu času predsa len rozhodol v rokovaniach o spolupráci týchto strán pokračovať!

Nepochybujem, že všetko, čo tento proces ovplyvňuje spoľahlivo poznáte, osobnosť Andreja Babiša je spochybňovaná právnickými udalosťami spojovanými s jeho osobným majetkom Čapí hnízdo a vraj neoprávnene využitými dotáciami štátu, čo je naozaj problém, ale faktom je predsa len dominantné presvedčenie členov víťazného ANO, že bez Babiša je ANO ako keby vôbec nič,  či aspoň málo a tlak ČSSD, teda prednostne predsedu Hamáčka až dramaticky presvedčivo naprogramovaný k čo najväčšiemu počtu ústupkov a osobných výhod čo spôsobovalo, že obojstranne výhodná dohoda sa celkom nelogicky preťahovala v čase a predovšetkým v realizácii, ale ako sa hovorí, k zmúdreniu všetkých vari predsa len prišlo!!!

Novinári v poslaneckej snemovni sa od oboch politikov dozvedeli, že dospeli k podobe koaličnej dohody, čo vo všetkých nuancách zodpovedá všetkým výhradám sociálnych demokratov a predseda ČSSD Hamáček to v piatok viac ako zodpovedne oznámi predsedníctvu svojej strany a v podobnom duchu vyzerala aj informácia Andreja Babiša  – celkom lakonicky novinárov informoval, že členovia ANO by k tomu nemali mať vôbec žiadne výhrady! V podstate to znamená, že koaličná dohoda rieši predovšetkým všetky tie pochybnosti socialistov vyslovené naozaj adresne, takto dohodnuté poistky by mali byť v každom ohľade postačujúce a s troškou optimizmu sa odvážim avizovať, že vláda svoju reálnu podobu napokon predsa len dohodne a podpíše a tým sa v konečnej podobe naplní aj Zemanova vízia, že jeho dôvera v Babiša a jeho ANO bola oprávnená a už vôbec nič v charakteristike českej spoločnosti  nebude v ničom zvláštne či až nepochopiteľné!

To viete, nebudem v ničom predbiehať, tí socialisti to všetko chcú potvrdiť v svojom internom referende, nech ho teda majú k dispozícii, veď čo už, ale ak ho neprivedú k dobrému výsledku, všetko si prehrali sami, lebo Zeman a vlastne aj komunisti či tí z SPD celkom bez problémov Babiša a jeho nepotvrdenú, či verejne nepodporenú vládu pokojne udržia pri kormidlovaní českej spoločnosti aj tak, lebo to presvedčenie, že nič lepšieho nebude k dispozícii je pre nich jednoducho istota…

3014
4007
Posledný 10. 05. 2018, 17:38:20

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kilogramov (kg) jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574249x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie