Založ si blog

Vodca je iba ten, čo ten kredit napĺňa skutkami. . .

Znenie tohto titulku vo mne vyprovokoval predseda strany Smer Robert Fico, čo sa verejne produkovanou, celkom osobnou propagačnou aktivitou a vyvolaným interesom o ňu – na verejnosti aj v parlamente, ktorého poslancom sa stal presne vtedy, keď opustil post predsedu vlády, čo bola abdikácia spôsobená realitou v spoločnosti podmienenou nezodpovednou správou vecí verejných spôsobených vraždou investigatívneho novinára a jeho životnej družky a nedostatkami práce predovšetkým v sfére ministerstva vnútra, lebo z ničoho nič sa z letargie a skôr naozaj z poslaneckého ničnerobenia, spolu s odvolaným Kaliňákom prebral ako po  vojenskom budíčku a bolo ho z ničoho nič  dobre vidieť a veru aj počuť jednoducho všade! To viete, bez akýchkovek ilúzií to malo v sebe stopy toho syndrómu porazenectva – to všetko je celkom iste aj naša zodpovednosť, či priamo chyba, ale nech je akurát k jeho cti, že po dobách slávy viacnásobného volebného víťazstva a vedúcej spoločenskej politickej sily v podobe správy štátu zacítil potrebu a povinnosť zrieknuť sa pocitu viny, omylu, chýb, či nedostatkov a naozaj z večera na ráno sa stal osobnosťou neutíchajúcej aktivity.

Ak vraj rekonštruovaná vláda, prosím, nech sa tak stane, ale iba v politickom pokračovaní tej, čo tu bola doteraz, lebo sme víťazi volieb, ak si dobre pamätáte, všetky osobné výhrady, napríklad prezidenta Kisku, sa v jeho réžii vyriešili jednoducho a bez problémov, Pellegríniho vláda začala pracovať celkom zodpovedne a aj problém vyvolaný svojskými postojmi ministra vnútra Tomáša Druckera, čo sa zľakol priveľkej osobnej zodpovednosti a nemal odvahu vyriešiť personálnu kauzu na poste policajného šéfa Gašpara sa s jeho zástojom vyriešil k jeho spokojnosti a v konečnom dôsledku sa pustil veru aj do zmien, čo boli celkom radikálne a prekvapujúce!

Byť radovým poslancom byť nemôžem, to chcem byť prinajmenej šéfom poslaneckého klubu strany Smer  – dal sa počuť veru aj napriek faktu, že do tejto funkcie bol podľa demokratických pravidiel zvolený a vo funkcii spoľahlivo pracujúci Martin Glváč, lenže ešte v apríli už svoju požiadavku adresovanú svojim členom Smeru sformoval do befelu, ako si to predstavuje v praxi!  Nechcem sedieť v parlamente len tak, chcem mať v parlamente väčšiu mieru zodpovednosti, chcem rozbehať poslanecký klub a chcem koordinovať návrhy vlády a iniciatívu nášho klubu, aby to bolo markantne cítiť a teraz pozor – už v utorok bol v Častej – Papierničke poslanecký klub, pred jeho začiatkom sa svojej funkcie Glváč dobrovoľne vzdal a ako iste uhádnete, jeho náhradou sa jednomyseľne stal Robert Fico! A keby len to, náplasťou na ten kariérny škrabanec je mu zverená fukcia podpredsedu poslaneckého klubu, spolu s ním ju oslávili aj Miroslav Číž a Tibor Glenda a ak máte chuť, tak hádajte, v mene čoho a či akých zásluh, lebo z takejto funkcie bol zasa bez komentára vykopnutý Dušan Jarjabek, lenže škoda námahy, verím, že spoľahlivo cítite, že už je to v strane Smer zasa tak, ako to byť má           – teda že pán hodný toho mena už zasa sedí presne tam, kde má svoje garantované miesto!     

Ináč sa v ničom – tým samozrejme narážam na potrebu hľadať či hádať voľajaké prognózy budúceho v strane Smer vôbec nemusíte ponáhľať,  všetko sa dozvieme včas, lebo pán je v tej správnej pozícii a aj forme, včas to dostaneme avizované ako jeho prianie a ešte niečo, v priebehu plynutia času sa celkom spoľahlivo dozvieme aj to, či sa voľačo dôležité náhodou nezmenilo aj v stanovách tejto strany a aj to mi verte, ak teda áno, môžeme si byť spoľahlivo istí, že realita života v tejto spoločnosti nám to ponúkne celkom iste presvedčivo a jednoznačne a ak smiem, tak je tu predsa len voľačo aj také, čo už vôbec nemusí byť jednoznačné, jednosmerné a z ocele.

Nech je všetkým v ponuke zvesť, že naozaj nemusí mať všetko iba také dobré konce, ako to pre nás a pre seba hotuje ten zdanlivo vševládny pán, lebo celkom šokujúco sa môže stať, že ten hlavolam vyvolaný únosom vietnamského podnikateľa a politika z Nemecka dostane podobu s našou účasťou, just tak, ako nám ju inštitúcie a aj osobnosti z tejto dôležitej krajiny EÚ predkladajú a v tej chvíli už to nebude vôbec tak, ako by to tí všeobecne za všetko zodpovední mať chceli. A to už pokojne aj hádajte, obzory sú tu širočizné pre fantastov veľkého formátu a na svoje si celkom iste prídu mnohí, lebo… No a na to bude stačiť iba vedomie, že všetci v tom Nemecku veru vedia, ako sa na tom všetkom únosovom dianí podieľalo ministerstvo vnútra SR ešte pod kuratelou tej „najspoľahlivejšej persóny všetkých čias u nás“, akým bol minister Kaliňák, s akým podielom predsedu vlády a potom ma už osobne najviac bude interesovať iba to, čo s tým urobí predseda vlády Pellegríni, lebo on je istota – predseda vlády je funkcia povinná veci funkčne a bezodkladne riešiť!

3014
4010
Posledný 11. 05. 2018, 07:10:39

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.