Založ si blog

V Česku je všetko takpovediac na dobrej ceste. . .

Patrím k tým slovenským občanom, čo si v kontexte vzájomných vzťahov daných v našom národnom spoločenstve medzi verejnou mienkou – najčastejšie reprezentovanou postojmi prezidenta republiky Andreja Kisku a vládou koaličnej dohody, čo vznikla po voľbách v roku 2016 skôr vyberá tú prvú z ponúknutých možností, lebo je nielen oveľa serióznejšia v svojej  podobe a veru aj obsahu, lebo takmer pravidelne chce Smer ako dominantná sila koalície voľačo celkom iné, ako partner z Mosta – Head a ešte presvedčivejšie ako Danko z SNS, takže túžba žiť v pokoji mi je dominantným prianím, ale v konečnom dôsledku to vôbec neznamená v oblasti verejnoprávnej istoty voľačo ako neriešiteľný konflikt! Parlamentný interes je voľačo špecificky dobre známe, ako sa hovorí, podoba a znenie navrhovaných zákonov, podľa ktorých sa naša krajina v konečnom dôsledku riadi vieme uhádnuť takmer do bodky presne a akurát v tom sa od svojich západných susedov od seba odlišujeme celkom zásadne!

V ČR voľby vyhrala strana ANO a jej predseda Andrej Babiš, čo je pôvodne slovenským občanom to dokázal nielen opakovane, lebo už v tých predchádzajúcich voľbách dostal čákov víťaza a stal sa súčasťou vlády v koalícii s ČSSD a KDÚ – ČSL ako minister financií, lenže nepriazeň osudu, daná podozrením z účelovosti získavania štátnych fondov a závisť- tá predovšetkým, spôsobili, že tá naozaj úspešná správa vecí verejných skončila fiaskom, predseda ČSSD Sobotka a vtedajší premiér to všetko progresívne skončil Babišovým odvolaním z funkcie a celkom nechtiac tým podpísal ortieľ konca svojej politickej kariéry tiež, lebo strana sa mu celkom rozpadla, stratila dôveru, musela začať jeho dobrovoľnou abdikáciou a veru aj zjazdom, aby sa veci predsa len skonsolidovali, aj personálne a po pravde – v tých nových voľbách už svoje dovtedajšie pozície neobhájila ani len náhodou! Ani s novým predsedom Hamáčkom veru nie, voľačo ako nádej dostať sa znova k vládnutiu to bola celkom utópia, ale ANO a Babiš naopak, len len že v tých voľbách celkom nedominoval, aby mohol vládnuť sám, ale v kontexte s tou, už uvedenou závisťou prišla na program doby parlamentná revolta, že žiadna relevantná politická strana v sebe nenašla odvahu v koaličnej podobe s Babišom spoluvládnuť a presne to sa stalo príčinou, že menovanie prezidenta Zemana Babišove ANO za vládnucu stranu už od prvej chvíľočky tej pocty spôsobilo, že Andrej Babiš je nositeľom negatívneho predikátu premiéra v abdikácii!

To, čo je pokračovaním, je takpovediac horor súčasnej reality, Babiš a vlastne všetci voliči v ČR vedia, že s pomocou komunistov a členov strany SPD to zvládnu do budúcich volieb veru aj v takejto nekultúrnej podobe vládnutia a tak sa napokon socialisti na čele s racionálne mysliacim predsedom Hamáčkom odhodlali s Babišom a ANO rokovať, lebo aj v svojej nedôstojnej úlohe málo úspešnej politickej prognózy sa môžu stať veru aj vládnucou stranou, ba aj s viacerými nezaslúženými profitmi a aj to už viete, v celej šírke tej problematiky sa im svojim spôsobom darí!

Takpovediac s výčitkami svedomia, s výhovorkami a celé to budú môcť zavŕšiť až v podobe akéhosi referenda, čo to všetko účelové v tom výbere prikryje perinou voľačoho, čo bude mať kredit „múdrej výhovorky“ v podobe účel svätí prostriedky  a aj keď sa radšej nebudem  hrať na neomylného proroka, predsa len to najskôr príde k tomu rozhodnutiu, že toľko výhod a profitu nenechajú socialisti  povaľovať sa na dlažbe a hanba nehanba – všetko to s pokorou pozbierajú a využijú!

Lebo nič sa nedá robiť, múdrosť je správne kritérium rozhodovania, ANO a Babiš sa už opakovane celej politickej scéne ČR vyhrozil, že bez podpory krajinu privedie k mimoriadnym voľbám a kto dokáže čo len málo rozumne kalkulovať vie celkom presne, že aj tie by vyhralo to isté politické spektrum národa, teda Babiš a ANO a tá súčasná lotéria by mohla mať naozaj ešte horšie konce, takže to múdre, neťahaj čerta za chvost ak nemusíš je múdra vec, lebo v tejto prognóze naozaj nie je žiadna istota…A naopak, dohoda s ANO múdrou, či s odpustením za termín, vypočítavou istotou spoľahlivo je, takže za profit sa očakáva skôr chvála než pohana.

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.