Založ si blog

Koaliční partneri v súčasnej vláde sú voľačo ako paškvil či aspoň paradox

To viete, vôbec nepochybujem o tom, že ten čo si nájde čas zavítať až na tieto stránky doslova „výberového čítania“ o našom zázemí riadenia štátu pozná všetko v tejto súvislosti spoľahlivo a čo ako ten spolok v zložení politických strán Smer, SNS a Most – Híd nevzbudzuje priveľkú dôveru, predsa len sa medzi jej, akože spoľahlivo sa prezentujúcim členstvom objavuje priveľa nezhôd naozaj až dramatických a vrchol všetkého dospel akurát teraz k voľačomu, čo som našiel odvahu pomenovať názvom, čo je titulkom tejto úvahy!

V kontexte s nedávno históriou, keď sa Smer koalične „pasoval a boril“ ešte s SNS a HZDS to v súčasnosti dostalo ešte celkom mimoriadnu zložku vzťahov, lebo strana Most – Híd, vedená Bélom Bugárom, čo spôsobila v konečnom dôsledku rozkol v maďarskom etniku nášho národnostného špecifika je v tejto sfére známa akousi povinnosťou nesúhlasiť väčšinovo a spoľahlivo s učením smeráckych postkomunistov, čo už sme v priebehu trvania tejto „siláckej dohody“ zaregistrovali  viackrát a vždy s následkami, čo si vyžiadali aspoň voľačo ako reparáciu vzťahov, tentoraz dostali celkom nový rozmer konfliktu, lebo nielenže je v tom zainteresovaný koaličný partner Most, ale v nadstavbe veru aj opozičná Sme rodina v kontexte s atmosférou v parlamente a nedá mi nebyť trošku viac ako len impertinentným!

Má to na svedomí najväčší frfľoš v štábe strany SNS, podpredseda Anton Hrnko a to veru hneď v dvoch splývajúcich kauzách nespoľahlivosti nominantov a kým ten jeden je podmienený vraj bezpečnosťou Osobitného výboru parlamentu pre Kontrolu činnosti vojenského spravodajstva, lebo jeho objavom sa stala jeho členka z kandidátky strany Sme rodina Petra Krištúfková, čo je vraj známa s mafiánskymi kontaktami v svojej kariére naozaj rýchlo dosiahol jej odvolanie! Táto dáma vychovala dcéru – už dospelú a vraj šikovnú aj múdru a občiansky spoľahlivú, ktorej oteckom bol žiaľ už dávno nebohý partner s povesťou vraj mafiána a aby som bol spravodlivým informátorom, vie to spoľahlivo a detailne celé Slovensko, nikto to tejto političke nevyčítal, ani keď sa v chode času stala súčasťou strany Sme rodina, poslankyňou parlamentu a veru aj členkou toho inkriminovaného výboru, lenže „sú veci naozaj medzi nebom a zemou“, čo Anton Hrnko   nedokáže stráviť a na jeho návrh o ten post naozaj prišla – parlament ju 73 hlasmi odvolal a príčinou bol Hrnkov výrok,  že je nebezpečná mafiánskymi kontaktami!!!

Trošku pribrzdím, neodštartujem hneď tú kauzu číslo dva spojenú s konfliktným konaním štátneho tajomníka ministerstva obrany Róberta Ondrejcsáka, člena strany Most – Híd, ktorého odvolanie si Hrnko žiada od Bugára,  ako od koaličného partnera, lebo to jeho prvé zdanlivé víťazstvo a úspech má predsa len komplikované dozvuky! Za odvolanie Krištúfkovej nehlasovali všetci koaliční poslanci, dvaja zo Smeru, Podmanický a Maďarič hlasovali proti a Martin Fedor od Bugára sa zriekol hlasovania, ale tou naozajstnou silou tejto udalosti sa stal verdikt podpory celej opozície, jej miesto zostane neobsadené a naopak, jej vyhlásenie, že to jej životné dobrodružstva predsa len s dobrým koncom  všetci poznali, takže teraz by sa mali hanbiť iba tí, čo tento národ okrádajú a na to reagoval veru aj Hrnko, že on teda našťastie sa za nič nepotrebuje ani skrývať a ani vyhovárať! Presne v intenciách toho známeho, trafená hus zagágala…

Tá výzva Hrnka pre Bugára bude vyslyšaná, práca Ondrejcsáka v rezorte obrany je dobre známa už odvedy, keď tam pracoval ešte s ministrom Galkom, všetci vedia, že je vzdelaním filozof a naozaj nie vojak, vraj je mu jasné, že jeho výroky pre verejné médiá mohli naozaj pôsobiť ako kritika koaličného partnera vo vláde a mala byť o tom reč výhradne na domácej pôde, ale na druhej strane sa bude o tom zhovárať aj s Dankom, lebo korektná spolupráca partnerov má predsa len presné pravidlá, nič sa nesmie zneužívať a to, ako sa vyjadruje Hrnko je celkom jednoznačne nekorektné! Jeho postoj verejne potvrdil aj podpredseda Mosta – Híd Daniel Ravasz, poviem to celkom jednoznačne, jeho kritika „Hrnkovej rétoriky bola ako britva“ a plynie z toho svojské ponaučenie – kamaráti buďme, ale… a to pokračovanie už nechám na vás, celkom individuálne, lebo v takejto koaličnej spoločnosti naozaj nie je vôbec nič v podobe tak akosi očakávanej či nebodaj celkom jednoznačnej!

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kilogramov (kg) jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574254x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie