Založ si blog

Koaliční partneri v súčasnej vláde sú voľačo ako paškvil či aspoň paradox

To viete, vôbec nepochybujem o tom, že ten čo si nájde čas zavítať až na tieto stránky doslova „výberového čítania“ o našom zázemí riadenia štátu pozná všetko v tejto súvislosti spoľahlivo a čo ako ten spolok v zložení politických strán Smer, SNS a Most – Híd nevzbudzuje priveľkú dôveru, predsa len sa medzi jej, akože spoľahlivo sa prezentujúcim členstvom objavuje priveľa nezhôd naozaj až dramatických a vrchol všetkého dospel akurát teraz k voľačomu, čo som našiel odvahu pomenovať názvom, čo je titulkom tejto úvahy!

V kontexte s nedávno históriou, keď sa Smer koalične „pasoval a boril“ ešte s SNS a HZDS to v súčasnosti dostalo ešte celkom mimoriadnu zložku vzťahov, lebo strana Most – Híd, vedená Bélom Bugárom, čo spôsobila v konečnom dôsledku rozkol v maďarskom etniku nášho národnostného špecifika je v tejto sfére známa akousi povinnosťou nesúhlasiť väčšinovo a spoľahlivo s učením smeráckych postkomunistov, čo už sme v priebehu trvania tejto „siláckej dohody“ zaregistrovali  viackrát a vždy s následkami, čo si vyžiadali aspoň voľačo ako reparáciu vzťahov, tentoraz dostali celkom nový rozmer konfliktu, lebo nielenže je v tom zainteresovaný koaličný partner Most, ale v nadstavbe veru aj opozičná Sme rodina v kontexte s atmosférou v parlamente a nedá mi nebyť trošku viac ako len impertinentným!

Má to na svedomí najväčší frfľoš v štábe strany SNS, podpredseda Anton Hrnko a to veru hneď v dvoch splývajúcich kauzách nespoľahlivosti nominantov a kým ten jeden je podmienený vraj bezpečnosťou Osobitného výboru parlamentu pre Kontrolu činnosti vojenského spravodajstva, lebo jeho objavom sa stala jeho členka z kandidátky strany Sme rodina Petra Krištúfková, čo je vraj známa s mafiánskymi kontaktami v svojej kariére naozaj rýchlo dosiahol jej odvolanie! Táto dáma vychovala dcéru – už dospelú a vraj šikovnú aj múdru a občiansky spoľahlivú, ktorej oteckom bol žiaľ už dávno nebohý partner s povesťou vraj mafiána a aby som bol spravodlivým informátorom, vie to spoľahlivo a detailne celé Slovensko, nikto to tejto političke nevyčítal, ani keď sa v chode času stala súčasťou strany Sme rodina, poslankyňou parlamentu a veru aj členkou toho inkriminovaného výboru, lenže „sú veci naozaj medzi nebom a zemou“, čo Anton Hrnko   nedokáže stráviť a na jeho návrh o ten post naozaj prišla – parlament ju 73 hlasmi odvolal a príčinou bol Hrnkov výrok,  že je nebezpečná mafiánskymi kontaktami!!!

Trošku pribrzdím, neodštartujem hneď tú kauzu číslo dva spojenú s konfliktným konaním štátneho tajomníka ministerstva obrany Róberta Ondrejcsáka, člena strany Most – Híd, ktorého odvolanie si Hrnko žiada od Bugára,  ako od koaličného partnera, lebo to jeho prvé zdanlivé víťazstvo a úspech má predsa len komplikované dozvuky! Za odvolanie Krištúfkovej nehlasovali všetci koaliční poslanci, dvaja zo Smeru, Podmanický a Maďarič hlasovali proti a Martin Fedor od Bugára sa zriekol hlasovania, ale tou naozajstnou silou tejto udalosti sa stal verdikt podpory celej opozície, jej miesto zostane neobsadené a naopak, jej vyhlásenie, že to jej životné dobrodružstva predsa len s dobrým koncom  všetci poznali, takže teraz by sa mali hanbiť iba tí, čo tento národ okrádajú a na to reagoval veru aj Hrnko, že on teda našťastie sa za nič nepotrebuje ani skrývať a ani vyhovárať! Presne v intenciách toho známeho, trafená hus zagágala…

Tá výzva Hrnka pre Bugára bude vyslyšaná, práca Ondrejcsáka v rezorte obrany je dobre známa už odvedy, keď tam pracoval ešte s ministrom Galkom, všetci vedia, že je vzdelaním filozof a naozaj nie vojak, vraj je mu jasné, že jeho výroky pre verejné médiá mohli naozaj pôsobiť ako kritika koaličného partnera vo vláde a mala byť o tom reč výhradne na domácej pôde, ale na druhej strane sa bude o tom zhovárať aj s Dankom, lebo korektná spolupráca partnerov má predsa len presné pravidlá, nič sa nesmie zneužívať a to, ako sa vyjadruje Hrnko je celkom jednoznačne nekorektné! Jeho postoj verejne potvrdil aj podpredseda Mosta – Híd Daniel Ravasz, poviem to celkom jednoznačne, jeho kritika „Hrnkovej rétoriky bola ako britva“ a plynie z toho svojské ponaučenie – kamaráti buďme, ale… a to pokračovanie už nechám na vás, celkom individuálne, lebo v takejto koaličnej spoločnosti naozaj nie je vôbec nič v podobe tak akosi očakávanej či nebodaj celkom jednoznačnej!

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.