Založ si blog

Veci očakávané nemusia byť vôbec dôveryhodné

Nechcem byť celkom skeptickým autorom, to vraj tým, s čo len málo pokročilejším vekom evokujú zdanie nulového optimizmu, ale na druhej strane zastávam názor, že pravdu si treba priznať bez výnimky, lebo klamať sa jednoducho nemá a hotovo! Jednoduchý príklad z reálneho života týchto dní je toho spoľahlivým dôkazom a keď som si to vyšpekuloval, ako to všetko, čo je v ponuke budem porovnávať, bolo to naozaj presvedčivé.

Slovensko vie, ako prišlo o vládu v koaličnej podobe Smer, SNS a Most – Híd, keď sa verejná mienka národa, v podobe prezentácie na námestiach slovenských miest rozhodla svetu predviesť, ako katastrofálne túto krajinu ovplyvňuje diktát tých práve mocných a všetci tie dobre viditeľné prešľapy zhodnotili jednoznačne a presvedčivo. Len si spomeňte, vplyv ministra vnútra Kaliňáka na spravodlivosť v našej vlasti po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice bol presvedčivo negatívnym a neospravdlniteľným, premiér Fico ho vlastne uznal vinným, z úradu ho odvolal a v konečnom účtovaní vo vlastnom svedomí objavil potom celkom spoľahlivo aj svoju hriešnosť a abdikoval, ale ak si dobre pamätáte, mal podmienku doloženú víťazstvom vo voľbách – nech je vláda svojim spôsobom akože nová, ale politicky totožná s tou zvolenou a s maličkými zmenami to národ schválil, prezident Kiska vymenoval a to je naša súčasnosť! Premiérom je člen strany Smer Pellegríni, z jeho trojnásobného predchodcu Roberta Fica sa stal radový poslanec a považujem za celkom nevyhnuté charakterizovať realitu tej chvíle, lebo byť obyčajným poslancom bolo Ficovi nič, zariadil si celkom iniciatívne aspoň miesto predsedu poslaneckého klubu a ten fakt evokuje vo všetkých garancie, že presne to sa stane pozitívnym vplyvom na novú kvalitu tohoto spoločenstva.

Naozaj ma to v ničom nevyrušuje, je mi jasné, že svoju náročnosť k poslaneckým povinnostiam privedie k dokonalosti, podpora vlastných zákonov bude ľavicová do poslednej bodky a kritika tých opozičných ešte presvedčivejšia, ale v konečnom dôsledku to musím charakterizovať ako veci prirodzené, očakávané a nič sa nedá robiť, ešte stále je mesiac máj  a to veru nespomínam ako lásky čas, ale žiaľ, mesiac vlády generála polície Tibora Gašpara, čo už mal byť dávno čistou históriou, tak ako jeho tútori a ochrancovia, lenže  pravdu poznáte, odolal, bude tu veci v predstieranej nezainteresovanosti dirigovať veru až do júna a mám odvahu vám zvestovať, že nám všetkým sa stáva nebezpečným už tým, že iba mlčí!

Pochopte, v našej spoločnosti je súčasnosť v svojej podstate takpovediac smutná, dominanciu svojich potrieb si celkom spoľahlivo zabezpečujú persóny s istotou, že pravda je ich majetkom a malo by stačiť, ak vymenujem aspoň dvoch z takýchto sebaistých a nedotknuteľných spoluobčanov. Mená Kočner a Bašternák sú vám celkom iste známe, veci čo majú takpovediac pod palcom rovnako tak a nie je na tom nič strašnejšieho ako fakt, že  sú pod neviditeľnou kuratelou politikov, policajtov, príslušníkov NAKA, ba veru aj prokurátorov a sudcov a čo ako sa nádejám, že Generálna prokuratúra a jej šéf Čižnár nás presvedčia, že pravda je k dispozícii aj v celkom inej podobe – lebo veď kritika polície a prokuratúry v kauze Vadalovci avizuje predsa len nádej, cítim sa jednoducho v beznádeji!

Všetko je vlastne dokonale známe, vyšetrovatelia sú v každom ohľade nespoľahliví, veria sfalšovaným dokladom, všetko zaznamenávajú chaoticky, dôležitých svedkov vôbec neevidujú  a aby som spoľahlivo potvrdil svoj pocit až smrteľných obáv z nespravodlivej justície v takejto hriešnej réžii, pomôžem si príkladom.

Televízna spoločnosť Markíza je v súdnom procese s pánom Kočnerom, ako majiteľom zmeniek v hodnote 70 miliónov eur, ktoré v čase svojho vlastníctva tejto spoločnosti osobne podpísal ako dlhovú záruku pán Rusko a všetko je v podobe práve ním potvrdenej istoty strašného osudu ľudí takto ohrozených krachom. Nech je vám jasné, že sa bránia, vychádzajú z faktu, že účtovníctvo firmy sa o voľačom v takejto podobe nezmieňuje, ani len v náznaku a naviac, už majú k dispozícii aj svedectvo, že zmenky sú sfalšované nielen podpisom dlžníka Ruska, ale veru aj dátumovo a trošku optimizmu vo mne vyvoláva expertíza znalcov, čo celkom jednoznačne tvrdí, že naozaj, tie zmenky sú v oboch uvedených tvrdeniach sfalšované! Pre mňa tak akosi  naviac je tu istota, že pre mňa je Rusko persóna, čo si objednala u zločincov smrť svojej obchodnej spoločníčky, pani Volzovej, za dohodnutý judášsky groš a nič sa nedá robiť, nikomu, čo je schopný zorganizovať voľačo na tento strašný spôsob ľudskej nenávisti už nebudem veriť naozaj vôbec nič!

Ak budete hádať, prečo je to tak, nuž vôbec neváham veriť, že ten zmenkový kšeft si páni vymysleli až ex post s tým, že až potom sa ukáže a iba medzi nimi, ako si to imanie podelia a bol by som rád, keby sa žaloba Markízy na oboch z nich skončila očakávane, teda verdiktom, že podpisy Ruska sú falšované a zmenky v čase nereálne a spravodlivosť si aspoň v niečom prišla na svoje! Už som sa priznal, nie som v ničom optimista, ale v konečnom dôsledku vyslovím aspoň skromnú nádej, že ak už si hriech a zločin naozaj nezaslúži žiadnu protekciu, nech sa tak stane, vo všetkom, o čom som písal a kiež sa tak stane čo najskôr…

Mámil, ale neuspel, bola v tom viera aj presvedčenie

21.05.2018

Tento titulok som si pripravil ešte voľakedy v týždni pred 20. májom, keď sa redaktor z Markízy Michal Kovačič celkom presvedčivo predviedol verejnosti sľubom, že prezident Kiska verejnosti viac »

Obrat ako v rozprávke, vyznamenal sa však nielen Kočner!

20.05.2018

Budem v kontexte s týmto oznamom radšej opatrný, v hre je síce naozaj veľa miliónov, veru až 70, ich nádejným vlastníkom je ten všeobecne známy podnikateľ Kočner, čo ich vystavil na meno viac »

Prišiel čas aj v Čechách upratať. . .

19.05.2018

Pevne verím, že ste nikto nezabudli na tie chvíle, keď sa definitívny koniec vlády Fico III. zmenil na presvedčenie jej premiéra bojovať za podobu tej novej, v rovnakej podobe, ako vznikla po viac »

Euro, peniaze, kôš, kríza

Až 111 kg ročne. Toľko jedla vyhodí priemerný Slovák

21.05.2018 11:01

Každý piaty slovenský spotrebiteľ priznáva, že v domácnosti plytvá potravinami. Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kilogramov (kg) jedla ročne.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

KĽDR chce ukázať demontáž nepoužiteľnej strelnice. Neprijala však zoznam susedných novinárov

21.05.2018 10:59

Severná Kórea neprijala zoznam juhokórejských novinárov a reportérov, ktorí by mali pokrývať uzavretie jadrového testovacieho areálu Pchunggje.

Indonézia, sopka Merapi

Indonézsky vulkán sa prebudil k životu, Merapi chrlí popol

21.05.2018 10:44

Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi v pondelok skoro ráno opäť vybuchla, pričom vychrlila dym a popol do výšky 1 200 metrov.

City, Londýn

Britskí poslanci vyzvali Mayovú, aby bojovala s ruskými špinavými peniazmi

21.05.2018 10:37

Ruskí "kleptokrati" napojení na Putina podľa poslancov využívajú britské finančné služby na pranie špinavých peňazí a obchádzanie sankcií proti Moskve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,508
Celková čítanosť: 2574257x
Priemerná čítanosť článkov: 1707x

Autor blogu

Kategórie