Založ si blog

Veci očakávané nemusia byť vôbec dôveryhodné

Nechcem byť celkom skeptickým autorom, to vraj tým, s čo len málo pokročilejším vekom evokujú zdanie nulového optimizmu, ale na druhej strane zastávam názor, že pravdu si treba priznať bez výnimky, lebo klamať sa jednoducho nemá a hotovo! Jednoduchý príklad z reálneho života týchto dní je toho spoľahlivým dôkazom a keď som si to vyšpekuloval, ako to všetko, čo je v ponuke budem porovnávať, bolo to naozaj presvedčivé.

Slovensko vie, ako prišlo o vládu v koaličnej podobe Smer, SNS a Most – Híd, keď sa verejná mienka národa, v podobe prezentácie na námestiach slovenských miest rozhodla svetu predviesť, ako katastrofálne túto krajinu ovplyvňuje diktát tých práve mocných a všetci tie dobre viditeľné prešľapy zhodnotili jednoznačne a presvedčivo. Len si spomeňte, vplyv ministra vnútra Kaliňáka na spravodlivosť v našej vlasti po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice bol presvedčivo negatívnym a neospravdlniteľným, premiér Fico ho vlastne uznal vinným, z úradu ho odvolal a v konečnom účtovaní vo vlastnom svedomí objavil potom celkom spoľahlivo aj svoju hriešnosť a abdikoval, ale ak si dobre pamätáte, mal podmienku doloženú víťazstvom vo voľbách – nech je vláda svojim spôsobom akože nová, ale politicky totožná s tou zvolenou a s maličkými zmenami to národ schválil, prezident Kiska vymenoval a to je naša súčasnosť! Premiérom je člen strany Smer Pellegríni, z jeho trojnásobného predchodcu Roberta Fica sa stal radový poslanec a považujem za celkom nevyhnuté charakterizovať realitu tej chvíle, lebo byť obyčajným poslancom bolo Ficovi nič, zariadil si celkom iniciatívne aspoň miesto predsedu poslaneckého klubu a ten fakt evokuje vo všetkých garancie, že presne to sa stane pozitívnym vplyvom na novú kvalitu tohoto spoločenstva.

Naozaj ma to v ničom nevyrušuje, je mi jasné, že svoju náročnosť k poslaneckým povinnostiam privedie k dokonalosti, podpora vlastných zákonov bude ľavicová do poslednej bodky a kritika tých opozičných ešte presvedčivejšia, ale v konečnom dôsledku to musím charakterizovať ako veci prirodzené, očakávané a nič sa nedá robiť, ešte stále je mesiac máj  a to veru nespomínam ako lásky čas, ale žiaľ, mesiac vlády generála polície Tibora Gašpara, čo už mal byť dávno čistou históriou, tak ako jeho tútori a ochrancovia, lenže  pravdu poznáte, odolal, bude tu veci v predstieranej nezainteresovanosti dirigovať veru až do júna a mám odvahu vám zvestovať, že nám všetkým sa stáva nebezpečným už tým, že iba mlčí!

Pochopte, v našej spoločnosti je súčasnosť v svojej podstate takpovediac smutná, dominanciu svojich potrieb si celkom spoľahlivo zabezpečujú persóny s istotou, že pravda je ich majetkom a malo by stačiť, ak vymenujem aspoň dvoch z takýchto sebaistých a nedotknuteľných spoluobčanov. Mená Kočner a Bašternák sú vám celkom iste známe, veci čo majú takpovediac pod palcom rovnako tak a nie je na tom nič strašnejšieho ako fakt, že  sú pod neviditeľnou kuratelou politikov, policajtov, príslušníkov NAKA, ba veru aj prokurátorov a sudcov a čo ako sa nádejám, že Generálna prokuratúra a jej šéf Čižnár nás presvedčia, že pravda je k dispozícii aj v celkom inej podobe – lebo veď kritika polície a prokuratúry v kauze Vadalovci avizuje predsa len nádej, cítim sa jednoducho v beznádeji!

Všetko je vlastne dokonale známe, vyšetrovatelia sú v každom ohľade nespoľahliví, veria sfalšovaným dokladom, všetko zaznamenávajú chaoticky, dôležitých svedkov vôbec neevidujú  a aby som spoľahlivo potvrdil svoj pocit až smrteľných obáv z nespravodlivej justície v takejto hriešnej réžii, pomôžem si príkladom.

Televízna spoločnosť Markíza je v súdnom procese s pánom Kočnerom, ako majiteľom zmeniek v hodnote 70 miliónov eur, ktoré v čase svojho vlastníctva tejto spoločnosti osobne podpísal ako dlhovú záruku pán Rusko a všetko je v podobe práve ním potvrdenej istoty strašného osudu ľudí takto ohrozených krachom. Nech je vám jasné, že sa bránia, vychádzajú z faktu, že účtovníctvo firmy sa o voľačom v takejto podobe nezmieňuje, ani len v náznaku a naviac, už majú k dispozícii aj svedectvo, že zmenky sú sfalšované nielen podpisom dlžníka Ruska, ale veru aj dátumovo a trošku optimizmu vo mne vyvoláva expertíza znalcov, čo celkom jednoznačne tvrdí, že naozaj, tie zmenky sú v oboch uvedených tvrdeniach sfalšované! Pre mňa tak akosi  naviac je tu istota, že pre mňa je Rusko persóna, čo si objednala u zločincov smrť svojej obchodnej spoločníčky, pani Volzovej, za dohodnutý judášsky groš a nič sa nedá robiť, nikomu, čo je schopný zorganizovať voľačo na tento strašný spôsob ľudskej nenávisti už nebudem veriť naozaj vôbec nič!

Ak budete hádať, prečo je to tak, nuž vôbec neváham veriť, že ten zmenkový kšeft si páni vymysleli až ex post s tým, že až potom sa ukáže a iba medzi nimi, ako si to imanie podelia a bol by som rád, keby sa žaloba Markízy na oboch z nich skončila očakávane, teda verdiktom, že podpisy Ruska sú falšované a zmenky v čase nereálne a spravodlivosť si aspoň v niečom prišla na svoje! Už som sa priznal, nie som v ničom optimista, ale v konečnom dôsledku vyslovím aspoň skromnú nádej, že ak už si hriech a zločin naozaj nezaslúži žiadnu protekciu, nech sa tak stane, vo všetkom, o čom som písal a kiež sa tak stane čo najskôr…

Už som viackrát národu oznámil, že sa hlási aj k tomu, s čím nemá vôbec nič!

18.07.2018

Nuž a tentoraz už som neodolal, je sedemnásty júlový deň a už od rána nie je v ponuke slovenských médií naozaj nič preukaznejšie znejúce, než výročie Deklarácie samostatnosti slovenského viac »

Extrémy v sfére vzdelávania detí strašia, musíme byť naozaj múdrejším národom!

17.07.2018

Budem zodpovedným v každom ohľade naozaj všetkého, čo som sa rozhodol opísať v svojej reakcii na udalosti v svete vzdelávania, lebo s výnimkou času po anexii ČSSR armádami Varšavskej zmluvy, viac »

Verejná ochrankyňa ľudských práv u nás to nemá jednoduché. . .

16.07.2018

Ombudsmanka Mária Patakyová je oficiálna súčasť, po voľbách víťaznej hierarchie strán Smer, SNS a Most –Híd a v kontexte s tými základnými povinnosťami jej právnej zodpovednosti voči viac »

podpis, závet, zmluva, dedičstvo

Premlčané právo zo spotrebiteľskej zmluvy nebude možné vymáhať

18.07.2018 10:29

Úprava neprináša automatické oslobodenie dlžníka od plnenia záväzku, ale má vytvoriť priestor na to, aby nebol povinný zaplatiť dlh po dlhom čase.

Rusko raketa balistická skúška

Rusko ukončilo ďalšiu etapu skúšok balistických rakiet Sarmat

18.07.2018 10:27

Tento rok by sa malo uskutočniť záverečné testovanie novej rakety. V roku 2020 by sa mali dostať do výzbroje ruskej armády.

thajsko, jaskyňa, musk, záchrana

Musk sa ospravedlnil britskému jaskyniarovi

18.07.2018 10:07

Musk Brita v tweete označil za pedofila. V ospravedlnení uviedol, že sa tak vyjadril v hneve, lebo jaskyniari odmietli použiť jeho miniponorku.

thajskoo

Chlapcov zachránených z thajskej jaskyne prepustia z nemocnice

18.07.2018 10:05

Dvanásť mladých futbalistov a ich tréner následne predstúpia pred novinárov. Nebude to však bežná tlačová konferencia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,574
Celková čítanosť: 2709992x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie